Sharp 32p50 jaki po HDMI

szpigiel9

New member
Bardzo proszę napisać jakie rozdzielczości obsługuje lcd sharp p50. Wiem, że są chyba 576p,576i 1080p, 1080i, 480 itd. W instrukcji nic nie pisze na ten temat a jak podłączyłem odtwarzarkę Divix to wyświetla 580i po komponencie. Chcę kupić nagrywarkę DVD i nie wiem na który parametr patrzeć- Philips 9000H pisze że skaluje po HDMI do 1080i, niektórzy piszą coś o 720p.Pytanie jest dla was proste który jest lepszy ,,i,, czy ,,p,,.No i jaki można najwyższy podać przez HDMI na ten lcd żeby sobie dał radę no i czy p czy i.
 

SerwisSharp

New member
Witam,
1080i/720p.
Prosze pamietać o tym, że ten model ma matrycę PAL-owską czyli optymalizowana dla normalnego sygnału PAL. Czyli obraz o wyższej rozdzielczosci będzie przeskalowany. Z drugiej strony gdy podłączyliśmy sygnał 1080i widac było zauważalną różnicę w jakości (na plus).

Pozdrawiam
SS
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wizualnie tem LCD po HDMI - gra znakomicie
po podłączeniu nawet pod DVD Thomsona /za 499/ wielu klientów pytało czy to HDTV?
Rzeczywiscie jakość jest wyjatkowa.
Warto sprawdzic na własne oczy .
Nawet stare filmy graja wyjatkowo.
Telewizor akceptuje wszystkie rozdzielczości.
pozdrawiam
 

ppan

New member
połączenie PC z D-Sub do LCD po HDMI?

Jak połączyć notebooka do Sharpa P50. Notebook ma tylko wyjście monitora D-SUB. Ten Sharp nie ma weście PC.
Znalazłem kabel i przejściówkę z D-Sub na HDMI. Czy tak pójdzie?:confused:
Jełsi tak to jak ustawić tv?
 

helper

New member
Cześć,

Seria P50 ze względu na matryce nie jest dedykowana do współpracy z kompem. Dlatego też nie ma gniazda D-sub. Laptopa możesz połączyć przez s-video, ale efekt jest kiepski.
Niedawno kupiłem laptopa Fujitsu Siemens z wyjściem DVI. Poprzez kabel DVI-HDMI połączyłem z 32P50.
Można wtedy oglądać filmy i w 720p, jak też w 1080i.
Obraz jest Gillette.
Pozdrawiam
 

HSV

New member
Jaką rozdzielczość najlepiej ustawić na DVD (Samsung 850HD) ogladając po HDMI na LCD Sharp P50 ?

Ja mam ustawione 578p na dvd i 580 na LCD, czy to dobre rozwiązanie ?
Ustawiając inne rozdzielczości, szczerze ja nie widziałem aż tak dużej różnicy jakości na plus lub minus.
 

HSV

New member
Jeszcze raz chciałem ponowić pytanie o najlepsze, optymalne ustawienie DVD po HDMI z telewizorkiem LCD Sharp P50.

Ktoś kiedyś poradził aby ustawić na DVD rozdzielczość 580p i będzie wtedy najlepszy obraz na telewizorze, ale może jednak to nie tak.
 

szpigiel9

New member
Witam. A ja jeszcze chciałem się zapytrać czy na tym telewizorze można samemu ustawiać czy to będzie 1080p,czy 720p czy 580p czy on sam nie rozpoznaje sygnału przychodzącego i dostraja się. Jeśli się mylę to prosił bym o podanie jak to zrobić by samemu ustawiać manualnie sygnał np. z 580i na 720p. Może ktoś wie to prosił bym o odpowiedź. Dzięki.
 

szpigiel9

New member
Zapytanie odnośnie tego thomsona.

Kiki napisał że super wyglada na p50 obraz z DVD Thomson za 499,cieszy mie to bardzo a czy z nagrywarki Thomson 8550E też po HDMI wygląda tak samo bo na logikę powinien. Bo jak też by był świetny to za 1800 warto by było ją kupić. Proszę o odpowiedź Kiki lub kogoś kto wie lub widział ten obraz.
 

chi7d

New member
helper napisał:
Cześć,
...
Niedawno kupiłem laptopa Fujitsu Siemens z wyjściem DVI. Poprzez kabel DVI-HDMI połączyłem z 32P50.
Można wtedy oglądać filmy i w 720p, jak też w 1080i.
Obraz jest Gillette.
Pozdrawiam

Czy mógłbyś nieco przybliżyć konfigurację systemu (mam nadzieję, że winXP - ustawiona rozdzielczość itp.) pozwalającą na ww. obraz "żilet"
 
Do góry