Sharp 32LE244 wymiana na większy - tylko jaki?

Outsider30

New member
W piątek zakupiłem proponowany na forum Sharp 32LE244 gdyż żona stwierdziła że 32 cale będzie w sam raz (porównywała do innej 32" ale z szeroką ramka a Sharp ma wąską ramkę). Teraz stwierdziła że lepiej było jednak wziąść 40" - co tłumaczyłem jej od początku. Udało mi sie załatwić wymianę na 40" ale nie wiem co wybrać. Niestety budżet ograniczony do 1600 zł. Co do Sharpa nie mam większych zastrzeżeń. Kanały HD chodzą ładnie, ale SD już nie za bardzo. Do tego obraz jest jakiś "piaskoway - ziarnisty). Mam możliwość wymiany w sklepie na większy. Tylko nie wiem co wybrać.

W nieprzekraczalnej cenie znalazłem na necie :

Toshibe 40HL933
Samsung UE40EH5000
Samsung UE40EH5020
Philips 40PFL3107H

Nie wiem tylko czy na sklepie będą je mieli, ewentulanie za ile będą mogli je sprowadzić.
Który z nich wybrać? Czy taka wymiana ma sens? Chodzi mi głownie o jakość obraz i dobre skalowanie sygnału SD z C+? Proszę o pilną odpowiedź. Ewentualnie jakaś inna propozycji w cenie do 1600 zł 37-40".

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,5 x 3,0
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,0 do 2,20
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i lekko pod bokiem
5. Wstępnie stać docelowo wisieć (
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno od strony północnej zasłonięte słońce wpada w lecie popołudniami ale świeci w przeciwną stronę niż TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? 32" Sharp
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Odtwarzanie mkv i mp4 720p i 1080p z pendriva z lektorem i napisami, dobry obraz, brak smużenia i duchów przy szybkich scenach, dobre skalowanie SD
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? C+ HD
10 .Jakie urządzenia? C+ 90%, filmy z pendriva 10%, docelowa C+80%, filmy z pendriva 10%, xbox 360 10%
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 10-14
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojetne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy sensacyjne, horrory
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie koniecznie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? po zakupie xboxa za jakies poł roku około godziny dziennie
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 37-40"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie, słaba czerń, nie wyraźny obraz, ziarnisty obraz, złe skalownie kanałów SD
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1600
 
Do góry