Sharp 32GD7E czy Sony V32A10E

mystic

New member
Proszę o opinie, na który z tych dwóch LCD się zdecydować

Ważne są poniższe kryteria:

- jakość matrycy
- menu, przejrzystość, język polski,
- wyposażenie /pilot-ergonomia, a,głównie czy posiadają podstawy w kpl. bo nigdzie nie widzę w opisach, a zdjęcie nie jest wykładnikiem oferty handlowej/
- okres gwarancji w PL oraz opinie na temat servisu w PL.
- jakość materiałów
- oba design bardzo dobry i nie bez znaczenia. :wink:

Monitor ma służyć jako TV dodatkowy, używany w sypialni, odległość oglądania ok. 4m. Źródła sygnału to DVD i Cyfra+ z DM7000s.
 

mystic

New member
Poczytałem trochę o serwisie sharpa w Polsce, i muszę powiedzieć, że pomimo niewątpliwych zalet matrycy jaką dysponuje GD7, obawiam sie co by było gdyby trzeba było skorzystać z tego serwisu.

Chyba jednak zdecyduję się na Sony Bravia V. Może ktoś z szanownych forumowiczów się orientuje na jak maksymalnie długi okres można wykupić gwarancję w Sony. Widziałem gdzieś w necie, że któryś sklep dawał nawet 5 lat :shock: czy to możliwe?

Aha jeszcze pytanko, kto wytwarza matryce dla Sony do modeli Bravia V ?
 

ortax360

New member
Philips 26PF3320/10, co o nim sądzicie?

W Sony V32A10E jest matryca Samsunga . LCD fainie wyglada i swietnie gra . Szkoda ,ze nie ma wejscia PC d-sub. I te wentylatory .Mam SHarpa 32ga4e tez ma wentylatory w nocy sa dokuczliwe ,ale mozna sie porzyzwyczaic . Gwarancje mozna wykupic do 5 lat chyba za ok 300zł .
 

mystic

New member
Jak matryca Samsunga to spoko. Mówisz, że wentylatory i w dodatku dokuczliwe, to kurka nie fajnie, to TV ma stać w sypialni, więc raczej wieczorkiem będzie grał. Taka przypadłość, bo przecież nie wada, tak był zaprojektowany, ale i tak raczej dyskwalifikuje jako TV do sypialni

PC D-Sub to nie problem, ważne by był HDMI, bo przez box'a można po Lanie z PC zasysać.


@TomeKK, co to za panele M61 i S-PVA, bo nie skumałem, powiedz.
 

TOmeKK

New member
SERWIS SHARPA - PROBLEMY Z REKLAMACJĄ

Pytałeś, jaką matrycę ma sony V, z samsunga, ale z M61.

Jest samsung M61 w rozmiarze 32 cale. On ma matrycę S-PVA, taką samą jak Sony V.
Inne samsungi i sony S maja PVA.


Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HDTV??????????

witam
serwis - taki jak w innych firmach - więc nie ma obaw.
Jakość wykonania - w obydwu widać staranność. Sporo osób podkreśla wyjątkowy design Sharpa
Menu lepsze i bardziej przyjazne w Sharpie.
Czerń i kolor czerwony - lepszy w Sharpie
Sharp ma mniejszy pobór mocy. Ale z 4 metrów musisz sprawdzić sam. No i ważny kolor bo w tym przypadku raczej ma znaczenie.
pozdrawiam
 

mystic

New member
@kiki, witam

A ile Sharp daje gwarancji na lcd, czy można dokupić u sprzedawcy przedłużoną gwarancję i na jak długo?

Wydaje mi się, że serwis jest bardziej dostępny w przypadku Sony, a 5 lat gwarancji za 300 zł, takie warunki powinni dawać wszyscy producenci. Brawo dla Sony.

btw. 436xde gra świetnie, właśnie powoli kończę docieranie /130 godz ma za sobą/ zero uszkodzeń ekranu. :wink:
Jak się zdecyduję co wybrać, pewnie znowu zastukam do Ciebie. 8)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
hey
co do gwarancji - nie wiem , zapytam
Przedłużoną gwarancję tworzą inni od dawna .

pozdrawiam
 
Do góry