sharp 32DH65 czy samsung 32B530

szpigiel9

New member
Prośba do użytkowników lcd Sharp 32dh65 i samsung b530. Na polu boju zostały te dwa szkiełka doradźcie który wybrać. Najlepiej jak by ktoś z użytkowników napisał co sądzi o swoim lcd. No i dlaczego wybrali by tego a nie drugiego. Dzięki jak ktoś coś maznie.
 

szpigiel9

New member
Ja osobiście skłaniam się do sharpa ale może się mylę stąd prośba do was. Oglądać będę n-kę z 2m i sporadycznie DVD. Stawiam na sharpa ze względu na USB bo reszta parametrów na papierze wygląda podobnie. Napiszcie czy dobrze główkuję według was jeżeli chodzi o te dwa modele. Zależy mi też na MPEG-4 dobrym kontraście i FullHD. Podpowiedzcie cosik.
 

dsw

New member
ja sam szukam 32" i jak poczytałem dokładnie opinie w podforach "markowych" to się okazuje, że żaden tv nie jest rewelacyjny
sam nie wiem co wziąć, przez chwile miałem ochotę na sharpa, ale jednak są opinie "rzeczywiste" a nie tylko wychwalające po godzinie oglądania.
I tak na prawdę to chyba w każdym modelu tak jest... tu obraz nie taki, tu sie rozmywa, tam się cośtam...

a ja nawet nie mam wielkich wymagań, tylko 1080p i >=100Hz
no. tylko żeby ten obraz wyglądał porządnie, a nie "cośtam cośtam, od bidy ujdzie" ;)
 

szpigiel9

New member
Do oglądana służy mi tosia zf 355 mam też staruszka szarpa p50 wszystkie wybrane po analizie i podpowiedziach z tego forum. Ten będzie żadko oglądany, ba nawet bardzo żadko ale taki ostatni szmelc też lepiej żeby nie był. Musi mieć MPEG-4 i FULLHD do oglądania zdjęć z aparatu a najlepiej z USB. Podłączony będzie do n-ki. Oglądany z 2m i nie większy jak32 cale. Cena wypertraktowana u żony 2000zł. Po moich wstępnych oględzinach modeli istniejących na rynku wybór padł na te dwa modele. Tylko nie wiem który naprawdę jest lepszy bo na papierze to podobnie się prezentują. Jak widziałeś KIKI jak one grają to napisz którego polecasz lub jakiś inny choć tu wybór mały.
 

dsw

New member
mi sie wydawało, że mam ciut wyższy próg, jednak natknąłem sie na odmienne zdanie małżonki, która mówi, że 2700 (sharp lx8) to za dużo :/
 

szpigiel9

New member
Niech ktoś napisze jakieś swoje spostrzeżenia o tym sharpie i samsungu bo pozostanie rzut monetą lub sugerowanie się samym designem. Ja osobiście skłaniam się ku sharpowi bo ma USB no i firma jakby lepsza, ale może się mylę.
 

szpigiel9

New member
Jadę dziś obejżeć na własne oczy bo widzę, że jak kupowałem topowe modele z najwyższej półki to każdy ze sprzedawców chętnie pomagał. A jak kupujesz dodatkowy tv z niskiej półki to raptem nikt ich na oczy nie widział. Przy tosi ZF 355 bardzo mi pomogło to forum i tv jest faktycznie pierwsza liga. Mi by wystarczyło żeby ktoś skrobnął, że widział i w tym tv jest dajmy na to : dobre plastiki, spasowane, design lepszy w tym i tym, głębia i kolory, skalery do obrazu SD w tym, Usb czyta to i to, możliwości ustawień w tym a tym. Takie uwagi są najbardziej wartościowe.
 

szpigiel9

New member
W sklepie był tylko samsung B530 i jemu perzyjżałem się dokładnie. Co pierwsze zauważyłem to czerń która była dużo lepsza od innych lcd. Kolory też dobre z plusem, wygląd jak dla mnie też przyzwoity. Głos raczej na trójkę. Ogólnie nadaję się do kupienia a może komuś się chcę napisać coś o tym sharpie. W sobotę kupuję któregoś z nich i szala przechyliła się w stronę samsunga bo to usb mam w nagrywarcę. Będę musiał jakoś oswoić się z napisem samsung bo zawszę omijałem ich sprzęt szerokim łukiem. No chyba, że kupię sharpa do tej firmy mam sentyment. Napiszcie coś o tych TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsunga jeszcze nie testowałem - ale z Sharpa z pewnością będziesz zadowolony.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=32130

Nawet Polsat 2 - w znakomitej kondycji :grin:
031_P1100631.JPG
 

szpigiel9

New member
PHILIPS 5604 super

Pojechałem po sharpa do MM i wstąpiłem do saturna. A tam wystawiają na wystawę Philipsa 5604 H12. Kontrast 50000:1, jasność 500, USB, Pixel plus HD, MPEG-4, DVB-TiC, gniazdo CI, FullHD i cena 2190zł. Zastanawiałem się może ze 2 sekundy i kupiłem. Podłączyłem w domu do n-ki i siatkówki i naprawdę gra kapitalnie a ten pixel plus HD na sygnale HD bajka. Ma on wypasione bebechy oprócz 100Hz. Dla mnie w tej cenie nie ma sobie równych no i ten design . POLECAM.
 
Do góry