Sharp 32 LE600 problem

Muszer135

New member
2 dni temu kupilem pierwszy w zyciu telewizor LCD i padlo na sharpa LE600 32 cale z seri LED.
Moze na poczatek napisze co i jak. obraz jest przesylany analogowo do telewizora natomiast zrodlo sygnalu to kablowka.
Po dwoch dniach ogladania spotkalem sie z kilkoma nieprawidlowosciami tj.

podczas wyswietlania godziny np. 12:30 zegarek potrafi sie sam przestawiac na inna godzine, nie wiem czym jest to spowodowane?

Kolejnym zastanawiajacym faktem jest sytuacja kiedy telewizor przestawia mi sie z jednego trybu kontrastu na inny bez mojej ingerencji - czy to jest prawidlowe? taka sytuacja zdarza sie zadko.

I ostatnia rzecza jest sytucja kiedy podczas ogladania jakiegos kanalu obraz jakby dostrajal sie co jakis czas ( dodam ze wtyczka antenowa jest ok). Ta sytuacja czasami sie nie zdarza wcale a czasami co 5 min i jest to denerwujace. czy tak pownno byc?

Prosze o rady gdyz nie wiem czy mam zwracac telewizor do sklepu czy nie.
 

PioterW

New member
ja swój oddałem i kamień spadł mi z serca - co prawda u mnie obraz był bardzo dobry, ale za to z dźwiękiem robiły się jakieś dziwne akcje
 

Muszer135

New member
PioterW napisał:
ja swój oddałem i kamień spadł mi z serca - co prawda u mnie obraz był bardzo dobry, ale za to z dźwiękiem robiły się jakieś dziwne akcje

wlasnie i ja chyba bede musial to zrobic:( a szkoda gdyz TV bardzo mi sie podoba...
Te smuzenie nie daje mi spokoju czsami jest a czasami nie ma przez dluzszy czas.
 

PioterW

New member
mam takie wrażenie, że model Le600 jest jeszcze niedopracowany - szkoda, ale w sumie to już nie mój (na szczęście) problem

jeśli masz możliwość zamienić, to się nie zastanawiaj, bo potem będziesz żałował
 

bob77

New member
PioterW napisał:
mam takie wrażenie, że model Le600 jest jeszcze niedopracowany - szkoda, ale w sumie to już nie mój (na szczęście) problem

jeśli masz możliwość zamienić, to się nie zastanawiaj, bo potem będziesz żałował

Moglbys powiedziec co konkretnie jest niedopracowane, na co zwracac uwage? Rozwazam zakup LE600.
 

PioterW

New member
w kilku wątkach pojawiają się problemy z tym telewizorem - może to przypadek, a może nie

Pomijając przypadłości, o których możesz sobie poczytać, bardzo trudno poprawnie skonfigurować obraz we własnym zakresie, więc żeby cieszyć się oglądaniem dobrego obrazu trzeba albo być specjalistą, albo do ceny należy doliczyć usługę "kalibracji" - tu ukłony w stronę największych propagatorów tego telewizora, dla których kalibracja sprzętu to po prostu coś normalnego ;)

BTW - telewizory np. Philips, Sony czy inne Panasonic można ustawić we własnym zakresie, bez korzystania z usług specjalistów, choć ci ostatni pewnie dzięki swemu autorytetowi zdołają Ci wmówić, że i tak się g... znasz i poprostu potrzebujesz kalibracji 8)

Ja właśnie przez takie "dobre porady" kupiłem ten telewizor i cieszę się, że już go nie mam.

Jak możesz przeczytać w innym wątku, napisałem do maila do Sharp GmbH sp. z o.o. oddział Polsce (czy jakoś tak) z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu, ale mnie olali - gdyby nie zaje... bardzo wyrozumiała obsługa MM, pewnie dziś miałbym doła psychicznego, że wydałem kasę, za którą dostałem nowoczesną, ale nieprzetestowaną i na dodatek spierdzieloną technologię, za którą to mogłem kupić coś o wiele lepszego.

Każdy ma własny rozum, dlatego nie zamierzam nikogo przekonywać, zwłaszcza że ja akurat nie zarabiam na telewizorach ;)

___
[dodano]:
żeby nie było wątpliwości, to nie znam się na telewizorach i jestem tylko użytkownikiem, który do tej pory miał do czynienia z jednym tylko modelem TV Sharpa ... pech chciał, że akurat z tym.
 
Ostatnia edycja:

orange

New member
Bob coś sie nie mozesz zabrac za zakup TV :)

Na stronie promocjasharp.pl jest juz mozliwosc pobrania kuponu do BD i 5 letniej gwarancji :)

P.S. Pioter widocznie masz pecha, bo mi zawsze w ciagu dnia odpowiadaja na maile. A z tv jestem zadowolony.
Moze miałeś pecha?? Ja sprzedaje telefony komórkowe i nie ma reguły ze taki za 3000 tysie sie nie zepsuje.
 
Ostatnia edycja:

PioterW

New member
spoko - widocznie w Twoich warunkach się on sprawdza - ja piszę jedynie o własnych subiektywnych odczuciach

na plus mogę dodać, że wizualnie bardzo mi się ten telewizor podoba ... ale to w sumie tak naprawdę najmniej istotna cecha telewizora, póki nie zakrawa on na kicz
 

orange

New member
Miejsce w ktorym bedzie dzialał tv,zostanie oddane do uzytku za miesiac.Narazie jest prowizorka.
Jak mi sie bedzie psuł to skorzystam z tytułu niezgodnosci towaru z umową i tyle.
Na razie wkurza mnie powoli zmienianie sie trybow w ciagu ogladania i włączające sie demo.
 

bob77

New member
PioterW, czytalem o Twoich problemach z HDMI. Moze faktycznie cos jest nie tak z tym TV, ale pamietam ze w przeslosci zdarzaly sie problemy ze wspolpraca dekodera n-ki z chyba niektorymi modelami LG i byl to problem po stronie softu dekodera. Jesli chodzi o Sharp Polska to mi na moje pytania, co prawda dotyczace gwarancji i oznaczen modeli, odpowiedziali w ciagu kilku godzin. Twoje pytanie mialo charakter czysto techniczny, a te zapytania czytaja krawaty i pewnie puscily Twoja wiadomosc gdzies dalej, a zanim ktos sie za to wezmie, cos podlaczy, wykona jakies testy, to troche czasu na pewno uplynie.

Orange, nie sztuka jest kliknac "dodaj do koszyka" w sklepie internetowym. Nie mam wielkiego cisnienia na zakup TV. Jak na razie moj stary CRT dziala bardzo dobrze i chce byc przekonany, ze dobrze wydaje kwote prawie 4000zl na rzecz, z ktorej korzystam zwykle 1-2h dziennie. Prawdopodobnie jednak w ciagu kilku najblizszych tygodni podejme jakas decyzje.

Widze, ze na promocje zalapal sie teraz model 40LE700, ale wciaz to nie jest dla mnie dostateczny argument zeby zaplacic 900 wiecej niz za LE600. No moze te 5 lat gwarancji to jakis argument, ale odtwarzacz to zwykly czytnik plyt BR za 400zl i nic wiecej.

Na razie czekam niecierpliwie na wyniki LE600, ktorego kiki testowal w zeszlym tygodniu. Nie wiem czy nie popelnie grzechu cytujac PW od kikiego - "LE 600 - mogę Ci powiedzieć że jestem pod wrażeniem. Nie wiem czy nie lepiej gra niż LE 700".


Wlasnie doczytalem, ze w przypadku 40" jest tylko 5 lat gwarancji, a BR tylko w przypadku 46" i 52".
 
Ostatnia edycja:

PioterW

New member
Może, faktem jednak jest, że przy Philipsie takie akcje się nie dzieją.

Krawaty, czy nie - jakie to ma znaczenie?
zadałem pytanie czy mieli takie przypadki i czy poza reklamacją są inne sposoby na wyjście z mojej sytuacji, bo nie uśmiecha mi się czekać kilkunastu dni bez telewizora.
Może miałem pecha, ale uważam że poważna firma powinna przynajmniej napisać, że "zajmiemy sie Pana sprawą, proszę cierpliwie czekać", albo - "nie, nasza firma nie dopuszcza innych procedur niż reklamacja/rękojmia" - żebym wiedział, że to kogoś w ogóle obeszło.
 

bob77

New member
PioterW napisał:
Może, faktem jednak jest, że przy Philipsie takie akcje się nie dzieją.

Krawaty, czy nie - jakie to ma znaczenie?
zadałem pytanie czy mieli takie przypadki i czy poza reklamacją są inne sposoby na wyjście z mojej sytuacji, bo nie uśmiecha mi się czekać kilkunastu dni bez telewizora.
Może miałem pecha, ale uważam że poważna firma powinna przynajmniej napisać, że "zajmiemy sie Pana sprawą, proszę cierpliwie czekać", albo - "nie, nasza firma nie dopuszcza innych procedur niż reklamacja/rękojmia" - żebym wiedział, że to kogoś w ogóle obeszło.

Masz racje. My Polacy jeszcze dlugo musimy sie uczyc wlasciwego podejscia do klienta.
 

Muszer135

New member
Wczoraj wymienilem swojego nowego Sharpa na nowego Sharpa stwierdzilem ze wezme jeszcze raz nic w koncu nie trace jakby co odwioze. Ale niestety wada nadal pozostaje:( Ciagle co jakis czas pojawia sie na chwile kasza ( jakby kiepsko byla podpieta antena albo jakby na doslownie sekudne wypiac antene i podpiac ja spowrotem) na razie nie wiem co robi chyba napisze do Sharpa... nawet myslalem zeby wizasc inny model ale niestety akcja promocyjna sie zakonczyla w MM a nie chce doplacac 700 zl np do philipsa gdyz ja za LE600 zaplacilem 2500.
W kazdym badz razie mam 7 dni i zobacze jeszcze.
czekam na testy tego telewizoraz...
 

dodomir

New member
Muszer135 napisał:
Wczoraj wymienilem swojego nowego Sharpa na nowego Sharpa stwierdzilem ze wezme jeszcze raz nic w koncu nie trace jakby co odwioze. Ale niestety wada nadal pozostaje:( Ciagle co jakis czas pojawia sie na chwile kasza ( jakby kiepsko byla podpieta antena albo jakby na doslownie sekudne wypiac antene i podpiac ja spowrotem) na razie nie wiem co robi chyba napisze do Sharpa... nawet myslalem zeby wizasc inny model ale niestety akcja promocyjna sie zakonczyla w MM a nie chce doplacac 700 zl np do philipsa gdyz ja za LE600 zaplacilem 2500.
W kazdym badz razie mam 7 dni i zobacze jeszcze.
czekam na testy tego telewizoraz...

Z tego co opisywałeś juz wcześniej to chyba już trzeci SHARP LE600 , ale nie chce mi się wierzyc żeby we wszytskich była ta sama wada ?! Radziłbym sprawdzić to co sam zaczynasz podejrzewać- połaczenia anteny (SAT i naziemnej). Może przy wtyczce coś się poluzowało lub gdzieś masz zwarcie przewodu antenowego. Jak sprawdzisz dokładnie daj znać.
 

Muszer135

New member
dodomir napisał:
Z tego co opisywałeś juz wcześniej to chyba już trzeci SHARP LE600 , ale nie chce mi się wierzyc żeby we wszytskich była ta sama wada ?! Radziłbym sprawdzić to co sam zaczynasz podejrzewać- połaczenia anteny (SAT i naziemnej). Może przy wtyczce coś się poluzowało lub gdzieś masz zwarcie przewodu antenowego. Jak sprawdzisz dokładnie daj znać.

Nie trzeci lecz drugi wczesniej pisalem ze wymienie :)
Wlasnie wtyczke wymienilem na porzadna... w domu mam kablowke rozgaleziona na trzy telewizory i moze gdzies po drodze jest problem ale niedawno instalacja byla zmieniana przez fachowcow z Aster wiec sam dokonam jeszcze ogledzin...
Dodam ze przy polaczeniu z PC oraz DVD takich problemow nie ma...

czy w modelu 32 mozna podswielic panel na niebiesko? tzn znaczek?
 

dodomir

New member
Muszer135 napisał:
Nie trzeci lecz drugi wczesniej pisalem ze wymienie :)
Wlasnie wtyczke wymienilem na porzadna... w domu mam kablowke rozgaleziona na trzy telewizory i moze gdzies po drodze jest problem ale niedawno instalacja byla zmieniana przez fachowcow z Aster wiec sam dokonam jeszcze ogledzin...
Dodam ze przy polaczeniu z PC oraz DVD takich problemow nie ma...

czy w modelu 32 mozna podswielic panel na niebiesko? tzn znaczek?

W takim razie doradzam żebyś sam sprawdził robotę "naszych fachowców". Obstawiam 99% że to będzie coś z instalacją .
 

orange

New member
Muszer135 napisał:
W sobote przekopie wszystkie kable;)
a jeszcze z podswietleniem znaczka wiecie moze gdzie go wlaczyc?
W ustawieniach. Jest tam cos takiego jak podswietlenie na niebiesko.

P.S. Moze komus sie przyda:
(przeskakiwanie trybów)

Prosimy o przestawienie LCD TV we wlasciwy tryb uzytkowania: DOM.

Proces opisany w instrukcji obslugi.

Musi Pan przeprowadzic ponownie automatyczna instalacje, by wybrac tryb
odbioru DOM (teraz wynika z Pana opisu, ze jest ustawiony tryb MAGAZYN).

(Embedded image moved to file: pic25667.jpg)

Trzeba najpierw wykonać reset z menu ---- ustawienia.

Zobacz UWAGA na str. 27 instr. Obsługi.


(Embedded image moved to file: pic26299.jpg)


Nastepnie prosze przeprowadzic instalacje.

 
Ostatnia edycja:
Do góry