Sharp 2013-Jako pierwsi na rynku widzicie zdjęcia nowych serii Sharpa-LE 650 i LE750

remo+78

New member
Przeglądająć to forum zdecydowałem się nabyć Sharp LC-39LE750V. Kolory, ostrość ok. Fajny sprzęt jak na tą cenę. Mam go kilka dni i próbuję rozgryść w miarę możliwości. Na razie zauważyłem dwa problemy: po pierwsze głos nie nadąrza za obrazem i po drugie gubi mi ustawienia po wyłaczeniu z sieci. Jest na jedno i drugie jakieś lekarstwo?
 

sikorb

New member
Po aktualizacji ,tv ma opcję czuwania czyli szybkie włączenie i wyłączenie tv,lecz zauważyłem już w tym wadę.

Jak mamy podłączony amplituner z cec to po wyłączeniu tv zostaje on wyłączony natomiast gdy odpalimy tv już go spowrotem nie włączy.
Ktoś widać przegapił ze hdmi cec w tv jest uruchamiane przy starcie systemu :(
 

pablolite

New member
Nie jest to taka oczywistość z tym włączaniem amplitunera, bo moim zdaniem powinno zostać tak jak jest lub powinni zrobić wybór w menu.

Dla mnie automatyczne włączanie ampli i wyłączanie było powodem dla którego HDMI CEC wyłączyłem. Dochodziło do sytuacji, że nie mogłem włączyć TV bez amplitunera, a co gorsza jak słuchałem na nim muzyki i wyłączyłem TV to ampli z muzyką również się wyłączył - paranoja jakaś :)

HDMI CEC pozwala na sterowanie za pomocą jednego pilota kilku urządzeń,
nie konieczne powinno się to wiązać z przymusem włączania i wyłączania wszystkiego za pomocą jednego przycisku.
 

sikorb

New member
ok już to opanowałem


ćos masz nie tak skonfigurowane

u mnie działa to pięknie tv włącza ampli ale ampli nie wyłącza tv
jak oglądam tv to mi przepina na ampli wejscie tv oraz arc a jak oglądam z sat to mi przepina ampli na sat ,jak wyłącze ampli to automatycznie się włącza głos w tv.

Ta opcja działa perfekcyjnie

Widze w soft wkompilowali awox media ctrl i już tv jest widoczny w moich miejscach sieciowych a co za tym idzie można bezpośrednio z mediaplayera odpalać film na tv.

Poprawili też coś w obrazie
 
Ostatnia edycja:

sikorb

New member
do tej pory mogłeś odpalić film tylko z menu telewizora teraz możesz normalnie od razu z mediaplayera odpalać film czy tam muzę ,sterować głosem itd
 

Ryszard48

Member
Co myślicie o takim czymś Posiadam kablówkę i STB HD ,ale to nic ?,mam pomysł abym miał wswoim LCD który nie posiada PIP i w tym celu chcę podpiąć Tuner Hybrydowy aby ten efekt osiągnąć czy się da?
 
Do góry