Serwis telewizorów Toshiba? Jakiś adres mailowy?

Koci

New member
Witam serdecznie!

Mam od kilku tygodni 42XV635DG, wszystko gra (nie buczy :) niemniej mam 2 drobne pytania do serwisu, problem w tym, że w sieci żadnego serwisu znaleźć nie mogę, owszem, dla laptopów i innych urządzeń jest, dla TV nie wykryłem, hmmm, może słabo szukam, jakiś zmęczony ostatnio jestem.

EDIT: mam coś: jest parę adresów i telefony, ale mail tylko jeden, do firmy
Nowa Technika Sp. z o.o. (jak mniemam), taki nawet rozsądny: serwis@toshiba.pl. Może to ten właściwy :)


Pytania z tych, na które może inny użytkownik będzie w stanie mi odpowiedzieć, zadam
je zatem tutaj przy okazji:

1. Z lewej strony obudowy jest przycisk "całkowitego wyłączenia", ok, ale zdarza się tak, że jeżeli przejdę w tryb standby pilotem, i na noc chcę TV całkowicie wyłączyć, to po wciśnięciu przycisku "całkowitego wyłączenia" nadal pali się czerwone światełko (jakby był ciągle w standby), później znika, ale po jakimś dłuższym czasie. Jeżeli TV "gra" i wyłączę go całkowicie ww. przyciskiem to wyłącza się od razu, czerwone światełko się nie pali.
Czy to jest normalne? To mój pierwszy TV LCD, mogę nie wiedzieć :)

2. Kiedy na pilocie wciskam przycisk zmiany kanału (najczęściej używany) słychać takie dość głośne kliknięcie (nie było tego na początku, później się ten przycisk zrobił głośniejszy). Trochę to wkurzające (nie mogę przywyknąć) - czy można coś z tym zrobić, nie wiem, rozkręcić pilota i ....... co dalej?

Ja wiem, że to nie są wielkie problemy, ale skoro już mam login na tym forum i mogę je opisać, to może ktoś znajdzie chwilę i będzie w stanie mi pomóc.

Pozdrawiam

Koci
 
Ostatnia edycja:

MichasR

New member
1. Pilota nie używam bo mam CP więc korzystam z pilota od Toshiby tylko do włączania tv.

2. Ja nigdy bym nie próbował wyłączać tv na gorąco. Boję się że coś mogłoby się z nim coś stać. Kompa też tak wyłączasz? ;)
 

Koci

New member
MichasR napisał:
1. Pilota nie używam bo mam CP więc korzystam z pilota od Toshiby tylko do włączania tv.

2. Ja nigdy bym nie próbował wyłączać tv na gorąco. Boję się że coś mogłoby się z nim coś stać. Kompa też tak wyłączasz? ;)
Nie, ale co do TV to nie mam pewności, hmmm, tak czy inaczej pytania pozostają :)

Pozdrawiam

Koci

PS. Co to jest CP?
 

migug

New member
Koci napisał:
1. Z lewej strony obudowy jest przycisk "całkowitego wyłączenia", ok, ale zdarza się tak, że jeżeli przejdę w tryb standby pilotem, i na noc chcę TV całkowicie wyłączyć, to po wciśnięciu przycisku "całkowitego wyłączenia" nadal pali się czerwone światełko (jakby był ciągle w standby), później znika, ale po jakimś dłuższym czasie. Jeżeli TV "gra" i wyłączę go całkowicie ww. przyciskiem to wyłącza się od razu, czerwone światełko się nie pali.
Czy to jest normalne? To mój pierwszy TV LCD, mogę nie wiedzieć :)



Koci


U mnie dokładnie tak samo. Nie za kazdym razem ale bardzo często.
 
Ostatnia edycja:

futurree

Member
Dioda :)

WITAM,

Tak na "chłopski" rozum :)

migug napisał:
"1. Z lewej strony obudowy jest przycisk "całkowitego wyłączenia", ok, ale zdarza się tak, że jeżeli przejdę w tryb standby pilotem, i na noc chcę TV całkowicie wyłączyć, to po wciśnięciu przycisku "całkowitego wyłączenia" nadal pali się czerwone światełko (jakby był ciągle w standby), później znika, ale po jakimś dłuższym czasie.
Bo w tym przypadku jest podtrzymanie tv, z chwilą naciśnięcia przycisku całkowitego wyłączenia następuje rozładowanie elektrolitów poprzez właśnie tą diodę. A że pobór prądu diody jest znikomo mały trwa to dość długo zanim całkowicie zgaśnie.

migug napisał:
"Jeżeli TV "gra" i wyłączę go całkowicie ww. przyciskiem to wyłącza się od razu, czerwone światełko się nie pali.
Czy to jest normalne? To mój pierwszy TV LCD, mogę nie wiedzieć"
W tej sytuacji wyłączasz tv "z marszu" od razu przyciskiem, doda gaśnie natychmiast bo pojemności rozładowywane są nie tylko poprzez diodę (dodatkowe obciążenie).

Tak sądzę. POZDRAWIAM.
 
Do góry