Serwis Sony

Szymonidius

New member
Jakiś czas temu zauważyłem, że w mojej kamerce Sony TG3 nie działa przycisk migawki aparatu. Nawet nie wiem, kiedy przestał działać, bo go nie używałem. Kamerą zrobiłem może parę zdjęć z ciekawości zaraz po zakupie, ale 4mpx nie dają zadowalającej jakości i dlatego używam osobnego aparatu. Ostatnio jednak pomyślałem o zmianie kamery i zacząłem sprawdzać czy wszystko jest ok. Tryb foto nie działa, więc zaniosłem kamerę do Centrum Sony. Zakupu dokonałem nie całe 2 lata temu, więc myślałem, że jest na gwarancji. Okazało się jednak, że kamery kupione przed październikiem 2009 miały tylko 1 rok i naprawa będzie płatna. Zgodziłem się na odesłanie jej do serwisu i wycenę usterki. Kiedyś już naprawiałem inną kamerę w serwisie sony i pamiętam, że koszt naprawy był dość wysoki , ale i usterka była poważna. Teraz miałem nadzieję na mniejsze koszta. Po paru dniach zadzwonił Pan z serwisu i powiedział, że zepsuty jest spust migawki foto i trzeba go wymienić. Koszt 415 zł. ( część ok. 100 zł + robocizna). Nie wiem ile jest warta teraz moja kamera, ale myślę że może jakieś 1500 zł. To wychodzi prawie 1/3 ceny. O koszt naprawy PS3, która też się zepsuła, aż boję się pytać. Czy wszystkie serwisy firmowe tak się cenią? Tak się składa, że byłem fanem marki Sony, ale z wszystkich sprzętów, które mam tej firmy, nie zepsuł się jeszcze stary telewizor kineskopowy. Ostatnie nabytki tego producenta: TVLCD, kamera i PS3 zepsuły się w ciągu pierwszych dwóch lat od zakupu. Czy ktoś może mi polecić jakiś dobry serwis, który będzie trochę tańszy, czy jestem zdany tylko na punkt autoryzowany?
 

kryss

New member
jeżeli to naprawa po gwarancyjna to spokojnie możesz zanieść ten sprzęt do jakiegokolwiek serwisu rtv i napewno będzie taniej, szczególni jeśli jest to tak mała usterka. Serwis Sony zawsze był drogi chociaż oni mają bezpośredni dostęp do części i powinni mieć znacznie taniej. Teraźniejsze sony to nie to o kiedyś, sprzęt wykonywany przez podwykonawców ma tylko nalepkę i logo sony cała reszta to zwykły składak. Ale to jak u wszystkich :)
 
Do góry