Serwis Sony HW55ES

pawelw81

Member
Witam,

Zakupiłem używany projektor Sony HW55ES i chciałbym go "odświeżyć" :).
Dodatkowo uszkodzony jest 1 port HDMI (nie wyświetla obrazu) i też bym chciał go zdiagnozować.
Czy możecie polecić jakiś sprawdzony serwis, który przeprowadzi konserwację/czyszczenie i zweryfikuje ten uszkodzony port HDMI?
Dodatkowo, gdzie mogę zamówić filtr powietrza do opisywanego projektora, powiedzmy od ręki (wiem, że można znaleźć na Ali..., ale czas oczekiwania na przesyłkę skutecznie mnie zniechęca :-o)?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Paweł
 

pawelw81

Member
Serwis Sony za czyszczenie chce dość spore pieniądze (ok. 35% ceny za jaką kupiłem projektor), więc trochę mi się to nie kalkuluje.
Jeżeli chodzi o port HDMI, to nie chcą tego zrobić i wysłali kontakt to serwisu SONY "centralnego" (w Polsce tego nie zrobią).

Stąd moje pytanie do Was o ten serwis.

Port HDMI - wiadomo grubsza sprawa.
Ale czy takie podstawowe czyszczenie, przedmuchanie z kurzu i syfu (bez jakiejś kalibracji itp.), nie można wykonać samodzielnie?
Ktoś ma jakieś doświadczenie z tym modelem i może pomóc?
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Gniazdo wymienić to byś musiał mieć : stacje HOTAIR , topnika , ja w ps4 zawsze wymieniam gniazda dodatkowo płytę podgrzewam stacją IR od dołu a z góry Hotem , topnik . Po wylutowaniu ścieżki poprawiam ołowiowym stopem
i wlut nowego gniazda na miejsce
 

pawelw81

Member
Witam,

Temat konserwacji/czyszczenia załatwiony w 80% :).
Okazało się, że samo wyczyszczenie go z kurzu, pyłu, itp. nie było trudne (w necie jest szczegółowa instrukcja jak dostać się do środka projektora i do wszystkich jego elementów).
Dla zainteresowanych, link do instrukcji (co prawda dla innego modelu, ale pasowała do HW55ES) - https://www.manualslib.com/manual/1665581/Sony-Rm-Pj25.html.
Po tej operacji, projektor zdecydowanie ciszej chodzi i nie wydziela się tyle ciepła co przed czyszczeniem - więc warto było :).


Nie ruszałem jednak optyki, tzn. miałem obawy czyścić luster i tych elementów optyki, które są dostępne po rozkręceniu obudowy (nie są jakoś schowane czy coś).
I tak są narażone na kontakt z pyłami (na powierzchni widać było kurz i pył) ,więc wydaje się, że w domowych warunkach można to zrobić.
Pytanie, czy na tych powierzchniach o których mowa jest jakaś warstwa czy coś w tym stylu, którą podczas czyszczenia można uszkodzić/zetrzeć oraz jakich preparatów użyć do tego typu powierzchni?

Temat HDMI dalej otwarty - szukam serwisu, który nie weźmie milinów za diagnostykę i ewentualną naprawę.
Pozdrawiam
Paweł
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Co do hdmi to mogą być także filtry uszkodzone , nie musi być gniazdo , może coś być na lini do gniazda hdmi .

Dużo rozbierania aby dostać się do płyty ?
 

pawelw81

Member
Nie ma dużo rozbierania, dość szybko się to robi.
Poniżej foty płyty i zaznaczonego, uszkodzonego portu HDMI1.

20210804-131143.jpg

20210804-132508.jpg
 
Do góry