serwer prezentacji

sle

New member
Witam wszystkich forumowiczów:)

Do rzeczy... miał ktoś z tym do czynienia? Jeśli chcę zminimalizować ilość kabli w mieszkaniu to jest to dobre rozwiązanie?
Znalazłem taki model edimax wp-s1100 który ma obsługę standardu 802.11n.
Decydując się na takie rozwiązanie (serwer prezentacji) powinienem na coś szczególnie zwrócić uwagę?
 

limciu

New member
Nie edimax !

Mamy w firmie to urządzenie od ponad roku. nadaje się do wyświetlania statycznych obrazów z PC i do niczego więcej. Video nie przeniesie. Ma co prawda wbudowany odtwarzacz, ale nie obsługuje wielu formatów obrazu i dźwięku. Nie potrafi również wyświetlać napisów. Aplikacja wps.exe, która służy do komunikacji działa tylko na MS Widows (XP, Vista, Seven) i nie ma innych na inne platformy.
Komunikację z PC TRZEBA obsługiwać pilotem - na urządzeniu nie ma tych klawiszy co na pilocie. Pilot ma wielkość breloczka, ekspresowo zużywa drogie, płaskie bateryjki litowe i działa TYLKO dokładnie na wprost przedniej ścianki urządzenia i do tego nie dalej jak 2-3 metry. Bardzo często się wiesza i trzeba wyjmować kabel zasilający, żeby zadziałał. Ma problemy z obsługą portu HDMI - niedopracowany firmware - trzeba kombinować.
Widziałem kilka podobnych urządzeń innych mało znanych firm (w cenie do 1 tyś zł). Niestety są łudząco podobne z zewnątrz to tego edimaxa, więc obawiam się że są równie beznadziejne.
 
Do góry