serwer plików

matek451

New member
Ja używam filmów z wtopionymi w plik napisami.LG47LM660 bez problemów odtwarza je po DLNA z ZYXELA.Do mkv(napisy srt) używam "mkv merge GUI", a do avi(napisy TXT) programu AVI Re Comp.U mnie ładowanie filmów tez trochę trwa.
 

rydzyn

New member
Napisy txt przerabiam programem SRT i do tej pory wszystko widział tv.Jak podpinam dysk bezpośrednio do tv to widzi a jak pod serwer to nie.Na lapie po wifi odtwarza film z napisami z serwera.Wtopię napisy do jakiegoś filmu i zobaczę.
 

noel20

New member
Witajcie panowie, mam pytanie, głownie jak myślę do matek 451.
Mam od niedawna telewizor toshiby 46tl933. A oprócz tego router mr3420 i zyxel nsa-310.
Wszystko podpiąłem, router dla nas i tv przydzielił adresy, na dysku włączony media serwer twonky, ale nie widzę z tv katalogów (udostępnione).
Co i jak zrobić? coś zapewnie nie skonfigurowane dokładnie. Nie robiłem tego nigdy i nie wiem co jeszcze pozmieniać.
Dzięki za odpowiedź
 

LukeSky

Member
Bez reklam
To nie jest kwestia TV. To jest koncepcja DLNA. Jeśli puszczasz cokolwiek przez DLNA to leci tak jak specyfikacja to ustala, a tam nie ma słowa o plikach z napisami jako osobne pliki. Dlatego jeśli używasz DLNA to tylko i wyłącznie z napisami już wkomponowanymi np.: w .mkv. Można to obejść tylko jak dorwiesz taki sewer DLNA, który robi wyjątek ale TV musi też to przyjąć o co trudno. Z dysku widzi, bo odczytuje to jak z dysku po ścieżce, to inny standard komunikacji jest.

Jedynym dobrym rozwiązaniem jest aby TV potrafił widzieć otoczenie sieciowe, niestety chyba takiego nie ma i dlatego taki popyt mają Media Playery.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
To jest oczywiście nieprawda. Mój LG bez problemu czyta zewnętrzne napisy SRT z DLNA. Sprawdzone na Nero Media Center i na Plex Media Server. Jak już pisałem w paru postach, po ostatniej aktualizacji robi to poprawnie również z napisami SRT do filmów MKV 3D SBS.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
To jest oczywiście nieprawda. Mój LG bez problemu czyta zewnętrzne napisy SRT z DLNA. Sprawdzone na Nero Media Center i na Plex Media Server. Jak już pisałem w paru postach, po ostatniej aktualizacji robi to poprawnie również z napisami SRT do filmów MKV 3D SBS.

Oczywiście że protokół DLNA nie zakłada żadnych napisów w dodatkowym strumieniu zew jako osobne pliki, na ten temat jest masa wątków na zachodnich forach, gdzie ludzie płaczą że ich sprzęt w DLNA nie puszcza napisów. Więc dlaczego piszesz że to nieprawda?

Bardzo dużo urządzeń nie dostarcza tym samym napisów, choćby takie co mają wgrany popularny Twonky, o którym mowa. Ja rozumiem że kolega ma problem właśnie z wykorzystaniem MS sprzętowego.

Niektórzy producenci (głównie softu) dają taką możliwość i tutaj racja.
 
Ostatnia edycja:

PeteShadow

New member
Bez reklam
Zasugerowałeś w poprzednim poście że sprawa jest beznadziejna (zarówno po stronie serwera, jak i po stronie telewizora), co może zostać odebrane przez sporą grupę osób w ten sposób, że przez DLNA nie da się odtwarzać mkv z zewnętrznymi napisami (np. w pliku srt) i że mają sobie podarować, bo i tak nic nie wskórają. Nie wiem co przewiduje, a czego nie przewiduje protokół DLNA, ale pokazałem w jakim układzie to działa (bo sprawdziłem to na sobie), a sam też przyznałeś, że są wyjątki w serwerach sprzętowych, więc nie ma co generalizować i teoretyzować na temat protokołów, tylko trzeba mówić o faktach.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Wcale nie zasugerowałem że sprawa jest beznadziejna. Nawet napisałem że problem nie leży po stronie TV. Napisałem także że można to obejść ale w przypadku relacji: TV <-> SPRZĘT DEDYKOWANY jest trudno o kompatybilność z racji tego standardu. Jak zapoznasz się z certyfikacją urządzeń to nie ma tam mediów w postaci plików tekstowych.

Moim zdaniem dobrze jest wiedzieć o co chodzi w sensie problemu, łatwiej znaleźć wtedy rozwiązanie. Standard DLNA nie daje gwarancji że napisy będą, większość ludzi zakład właśnie że to zawsze działa a potem jest płacz na forach że z dysku działa a po sieci nie.

Gdybyśmy rozmawiali o standardach to łatwiej by było, gdybyśmy doradzali rozwiązania tam gdzie jest problem. Jeśli chcę dojechać gdzieś rowerem ale mam problem, to nie doradzaj że rozwiązaniem jest zamiana roweru na motor.

Ty zaproponowałeś całkiem inną formę przesyłu danych do TV. Ja odniosłem się tylko do relacji TV <-> URZĄDZENIE MEDIA SERWER (jako HARDWARE czyli router etc.).
 

jakis

New member
Bardzo dużo urządzeń nie dostarcza tym samym napisów, choćby takie co mają wgrany popularny Twonky, o którym mowa. Ja rozumiem że kolega ma problem właśnie z wykorzystaniem MS sprzętowego.

Niektórzy producenci (głównie softu) dają taką możliwość i tutaj racja.
I tu się kolego mylisz....
Mam WD my book live, wgrany twonky wersja 6.039 i napisy na Samsungu e550 tv oraz d6900 BR są. A więc skąd info że się nie da przy Twonky? Tyle że aby były przy mkv, trzeba było wskazać w ustawieniach twonkyservera że dane urządzenie to TV samsunga. I tyle.
 

pawelll

Member
Włączę się do dyskusji bo właśnie zamierzam kupić jakiegoś NASa i analizuję temat. Jest dokładnie tak jak pisze LukeSky. Specyfikacja DLNA nie przewiduje odczytu dodatkowych plików z napisami. To sytuacje gdy serwer (zazwyczaj w wersji na PCta) to umożliwia jest wyjątkiem. Szukam właśnie czy w którymś z tanich NASów (np. Zyxel nsa310, D-link DNS 320L) działają napisy. Nie ma jednoznacznej informacji. Ktoś napisał na jakimś forum, że na Zyxelu działają ale większość twierdzi, że nie :)
 

rydzyn

New member
Informacja dla wszystkich że ten tv widzi tylko do 1000 plików.Mam w ten serwer włożone 2 dyski po 1.5 i niestety nie wykorzystane.:x
 

matek451

New member
Rydzyn, nie stanowi to problemu. Utwórz foldery i umieść w nich pliki. U mnie LG47LM660 też ma ograniczenie do 1000 plików/folderów. Utworzyłem kilka folderów, przeniosłem do nich pliki i nie ma ograniczeń. TV odtwarza wszystkie filmy(pliki).
 

matek451

New member
U mnie TV LG ma ograniczenie do 1000 plików lub folderów. Też miałem ten problem. TV nie widział powyżej 1000. Utworzyłem kilka folderów i do nich przenoszę nowe pliki. Spróbuj na swoim TV.
 
Do góry