serwer medialny g30

brandowaw

New member
Witam
Mam pytanko jak skonfigurowac polaczenie miedzy tv-router-laptop.
Tv laczy mi sie z internetem ale nie widzi serwera medialnego. Na lapku mam wlaczone udostepnianie mediow i widze tv.
 

grzeseik

New member
potrzebujesz jeszcze postawic serwer plikow - polecany i sprawdzony to twonky (wersja testowa do pobrania za darmo). wszystko to zreszta jest w instrukcji...
 

brandowaw

New member
potrzebujesz jeszcze postawic serwer plikow - polecany i sprawdzony to twonky (wersja testowa do pobrania za darmo). wszystko to zreszta jest w instrukcji...
Tylko ze mialem polaczenie z serwerem przez jakis czas bez tego programu. Tuneup wylaczyl mi jakas funkcje w kompie i od tego czasu nie mam tego polaczenia.
 

brandowaw

New member
Ok znalazlem przyczyne czemu nie byl widziany serwer ale teraz mam pytanko czemu nie odtwarza mi zdjec ani filmow? Wyskakuje mi informacja ze plik nieobslugiwany. Nawet zdjecia kore wczesniej mi czytal teraz juz tez nie chce.???
 

grzeseik

New member
Tylko ze mialem polaczenie z serwerem przez jakis czas bez tego programu. Tuneup wylaczyl mi jakas funkcje w kompie i od tego czasu nie mam tego polaczenia.

ja mam viste. ten system ma wbudowany serwer plikow powiazany z WMP, ale nie dziala on dobrze - jakies katalogi widac, w nich niektore (!) pliki i czesc z nich da sie odtworzyc (np u mnie zaden w HD, nizsze rozdzielczosci zazwyczaj tak). zdjec i muzyki nawet nie probowalem, bo skoro nie dziala dobrze na filmy to stracilem zainteresowanie.
brandowaw; napisał:
Ok znalazlem przyczyne czemu nie byl widziany serwer ale teraz mam pytanko czemu nie odtwarza mi zdjec ani filmow? Wyskakuje mi informacja ze plik nieobslugiwany. Nawet zdjecia ktore wczesniej mi czytal teraz juz tez nie chce.???

j.w. z dodatkowa informacja ze odtwarzacz multimediow w telewizorze nie odtworzy Ci wszystkiego. mi srednio 1 film na ok 20 nie chce sie odtworzyc, albo nawet czasem nie jest widoczny. zdjecia powinien widzec wszystkie, no ale moze masz jakies "dziwne" formaty. u mnie jpegi widzi chyba wszystkie. jezeli wczesniej cos wyswietlal a teraz nie to jednak pewnie sprawa konfiguracji. dokladniej naspisz jakiego systemu uzywasz, jaki serwer plikow to moze ktos Ci pomoze w konfiguracji
 

brandowaw

New member
Sprawa rozwiazana. Chodzilo o zle ustawienie sieci w viscie. Panas widzial serwer i pliki ale nie mogl ich otworzyc a wstarczylo zmienic rodzaj sieci na prywatna i wszystko zaczelo smigac. Probowalem otwierac swoje filmy i na ok 35 filmow wszystkie ladnie lataly(kilka to tytuly hd). Problem pojawil sie teraz tylko przy ostatnim odcinku house hd gdyz straszne rozmazuje obraz co jakis czas. Musze jeszcze tylko posiedziec i zwiekszyc napisy wyswietlane na ekranie ale ich czas wyswietlania (narazie w 4 filmach sprawdzilem) byl zgodny z akcja. Program sevillo wyprobuje ale dopiero wtedy jak skapituluje przy konfiguracji ktora wlasnie robie czyli za pomoca visty.
 

jacek1969r

New member
ja mam viste. ten system ma wbudowany serwer plikow powiazany z WMP, ale nie dziala on dobrze - jakies katalogi widac, w nich niektore (!) pliki i czesc z nich da sie odtworzyc (np u mnie zaden w HD, nizsze rozdzielczosci zazwyczaj tak). zdjec i muzyki nawet nie probowalem, bo skoro nie dziala dobrze na filmy to stracilem zainteresowanie.
WMP 12 z Windows 7 ma większe możliwości, może z uwagi na większą bazę kodeków wbudowanych w Windowsa:
http://blogs.msdn.com/blogfiles/e7/WindowsLiveWriter/MediaStreamingwithWindows7_12FCB/image_54.png
ale:
Niestety serwer WMP12 ma też kilka wad – nie potrafi przesyłać napisów, serwowane przez niego filmy mają czasem niewłaściwe proporcje obrazu, niektóre filmy w wysokiej rozdzielczości (HD) są z jakiegoś powodu skalowane do jakości SD.
Windows 7/WMP 12 sprawdzi się dobrze jako serwer do muzyki czy zdjęć, jednak do filmów lepiej zainstalować serwer dostarczony przez producenta naszego urządzenia lub pobrać jeden z wielu bezpłatnych serwerów dostępnych w sieci.
Źródło: http://www.strefatell.pl/2010/03/23/dlna-multimedia-w-sieci-domowej-rowniez-w-telefonach/
Pozostałe info: Media Streaming with Windows 7 - Engineering Windows 7 - Site Home - MSDN Blogs

I jeszcze:
Do niedawna WMP12 nie obsługiwał przesyłania plików w popularnym formacie MKV, jednak kilka dni temu ukazała się nowa wersja programu DivX Plus dodająca w systemie Windows 7 splitter plików MKV. Dzięki temu po instalacji bezpłatnej wersji DivX Plus WMP 12 potrafi wysyłać przez DLNA również filmy w formacie MKV.
Źródło: DLNA: multimedia w sieci domowej – również w telefonach | Strefa Tell

A płatne ktoś testował? Np ten: http://www.mezzmo.pl/
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
Jacku, myslisz ze jak zainstaluje najnowsza wersje WMP (to jest darmowe?) to bedzie lepiej dzialala niż moja (jesli nie mam najnowszej) czy to tez kwestia vista/7? bo calego systemu tylko po to wymienial nie bede.

wyprobuje tez serviio, ktory chwala w watku o dlna w g20
 

sickman

New member
Panas G30 nie czyta mi napisów do .mkv na Serviio. Orientuje się ktoś co można by z tym zrobić? Na stronie Serviio wyczytałem, że obsługuje napisy w formacie .srt - u mnie niestety nie chce działać :-(
 

sickman

New member
a masz taka same nazwe pliku z napisami??

Tak, nazwa taka sama. Próbowałem również wmuksowanych napisów i też nie działa. Co dziwne z pendrive czyta, a z Serviio nie chce. Ale zainstalowałem sobie TwonkyMedia i mam problem z głowy - wszystko działa jak należy i na dodatek o wiele szybciej niż na Serviio (z szybkością mam na myśli aktualizację plików na serwerze).
 

sickman

New member
Twonky czyta napisy - do DivX wystarczą w osobnych plikach, do mkv muszą być wmuksowane, ale to dla mnie żaden problem.
 

MegaTherion

New member
Panas G30 nie czyta mi napisów do .mkv na Serviio. Orientuje się ktoś co można by z tym zrobić? Na stronie Serviio wyczytałem, że obsługuje napisy w formacie .srt - u mnie niestety nie chce działać :-(

Pewnie, że nie czyta napisów gdyż...na stronie producenta serviio pisze !

"Serviio does not support subtitles embedded in containers (e.g. MKV), not "burning" the text into the video stream."
 

paweld007

New member
Podłącze się do tematu. Zainstalowałem Serviio. I mam problem z załączeniem.
Długo trzeba czekać az serwer zacznie być widoczny na tvOkoło 1 min. A następnie kiedy się ukaże i go wybiorę pojawia się napis CZYTANIE i za chwilę POŁACZENIE Z SERWEREM NIE POWIODŁO SIE. Może ktoś mi pomóc dobrze skonfigurować?
 
Do góry