serviio problem z zainstalowaniem

panas50

New member
witam
I znowu mam problem z tą aplikacją miałem zainstalowaną wersję serviio 5 i zaktualizowałem do wersji 6 wcześniej wszystko działało tak teraz wyskakuje mi przy uruchamianiu systemu (aplikacja startuje razem z systemem) taki napis :
Cannot connect to Serviio server,it does not seem to be running.Exiting...
Może ktoś wie co można zrobić by taaplikacja normalnie działała.
dzięki
 

ami68

New member
Zainstalowałem 0.6.0.1 - żadnych problemów (nie instalowałem na "czysto" tylko "upgrade").
Komunikat wynika pewnie z tego, iż nie jest uruchomiona usługa systemowa "Serviio".
Musisz oczywiście podczas instalacji zaptaszkować serwer i konsolę.
Pamiętaj również o przepuszczaniu tej aplikacji przez zaporę systemową.
U mnie usługę "Serviio" przestawiłem na stałe w tryb uruchamiania ręczny, a nie automatyczny. Uruchamiam tą usługę, a potem konsolę tylko kiedy potrzebuję. Strasznie dużo zasobów ta usługa zabiera i dłużej uruchamia się komp.
 
Ostatnia edycja:

panas50

New member
instalka już o.k., ale jak macie ustawiny serviio bo u mnie nie widzi mojego g20 i na tv wyskakuje że nie znaleziono serwera
dzięki
 

ami68

New member
Na konsoli w profilu renderowania powinno być Panasonic Viera.
I przypominam o udostępnieniu serviio na zaporze systemowej kompa!
 

bartek29

New member
podobny problem jak wyżej. Panas VT20, w zaporze win7 udostęlnione połączenia z Serviio zarówno w sieci prywatnej jak i publicznej. Niestety w zakładce Status nie widzi TV, ale widzi jego IP i jest żółta kropka przy tej pozycji. Widzi natomiast bez problemu amplituner i poprawnie go rozpoznaje.

Kolejny problem jaki mam z Serviio to filmy MKV które straasznie tną. Wyłączałem antywira żeby nie było skanowania TEMP w czasie rzeczywistym ale to nic nie pomaga. Są one transkodowane do formatu MPEG2 i w końcu Panas widzi pliki których nie widział wcześniej, ale oglądać się tego nie da niestety przez ciągłe klatki stop. TP-Link może być tego przyczyną może i jego ustawienia ?
 
Do góry