Serie WL768 oraz VL748 są już pierwsze testy?

lukio

New member
USB - film z napisami

Witam, czy wie ktoś czy model vl748 ma możliwość wyświetlania filmu razem z polskimi napisami z USB ?
 

slawek-

New member
@lukio: Sprawdzę dzisiaj i dam znać. Jeśli DLNA jest jakimś wyznacznikiem to zdaje się, że możesz zapomnieć o filmach w jakimkolwiek popularnym formacie. Zero kodeków.
 

qhu

New member
Podbijam temat. Czy ktorys z posiadaczy VL korzystal z jakiejs kalibracj? Z jakich ustawien korzystacie? Korzystam z Hollywood 2 i jest spoko ale zauwarzylem ze np czerwony wpada lekko w rozowy i ogolnie mam wrazenie ze kolory skory nie sa dokonca takie jak powinny.

Pozdrawiam
Mariusz
 

slawek-

New member
@lukio:
Bez najmniejszych problemów odtworzyłem zarówno xvida jak i H.264. Z napisami są dwa problemy:

- polskich liter nie ma, znikają z wyrazów
- napisy są małe, jak dla mnie za małe, i zdaje się, że nie ma możliwości ich powiększenia (szukałem też w instrukcji)
 

slawek-

New member
@qhu
Jeśli używasz Hollywood 2 to zapewne do filmów, które nie powinny być wzorcem do kalibracji kolorów. Spróbuj skalibrować telewizor do Matriksa :)

Ja sobie Hollywood 2 dostosowałem tak:
podswietlanie 80
kontrast 80
jasnosc 0
kolor -10
odcien 0
ostrosc 20
temperatura koloru 2
poziom czerni/bieli 3
gamma 0

Jeśli porównujesz profile na obrazie testowym to faktycznie widać, że szary ma troszkę więcej składowej czerwonej, no ale to świadoma decyzja ocieplenia w tym profilu.

P.S. Właśnie zaczął się Król Artur na TVP HD. Obrzydliwie zielony. W tym samym czasie na Polsat HD kolory są bardzo fajne. Gdybyśmy mieli kalibrować do filmów, musielibyśmy mieć profil do każdego :)
 
Ostatnia edycja:

juliuszk

New member
@lukio:
Bez najmniejszych problemów odtworzyłem zarówno xvida jak i H.264. Z napisami są dwa problemy:

- polskich liter nie ma, znikają z wyrazów
- napisy są małe, jak dla mnie za małe, i zdaje się, że nie ma możliwości ich powiększenia (szukałem też w instrukcji)

A to dziwne. U mnie polskie znaki są ok (z plików SRT oczwiście).
 
Do góry