Serie: V, W, X - różnice

czago

Banned
Witam.
Czy ktoś z Was mógłby mi podać konkretne różnice w obrazie pomiędzy tymi seriami? Nie chodzi mi o dane techniczne (rozdzielczość, rodzaje korekcji itp.) tylko o faktyczne różnice zaobserwowane podczas oglądania obrazu pochodzącego z różnych źródeł, np. z dobrej kablówki (sygnał SD), DVD, z n-ki (HD), xbox360 itp. Ja porównywałem obraz na TV 46 cali z kilku źródeł w paru sklepach i nie mogłem zauważyć ŻADNYCH istotnych różnic. A raczej nie mam kłopotów ze wzrokiem. No może 46W miał minimalnie mniejszą ostrość od 46X i 46V. Czy to możliwe żeby pomiędzy tymi seriami tak naprawdę nie było widocznych różnic?
 

johanek

New member
Jeśli chcesz podpiąć X-BOXA 360 to możesz wybierać między X-em a serią W (na V-ce nie włączysz 1080p)
W - troszkę wyższy kontrast
W - w ciemnych miejscach zaczynają pojawiać się szczegóły w innych modelach ciemność.
Kolory i płynność ruchu zdecydowanie na korzyść X-a.
Ale ja wybrałbym W. Bardzo indywidualna sprawa.
Znadż sklep gdzie Ci to zademonstrują. A skąd jesteś?
 

czago

Banned
Dzięki johanek,
mieszkam w Warszawie i już kilka razy porównywałem obraz z tych modeli w sklepach i znaczących różnic nie zauważyłem - na materiałach SD wszystkie grały słabo a na demach (HD?) rewelacyjnie. Co do X-BOXA 360 to ważna uwaga - kiedyś zakupię (a może PS3?). W takim razie może rzeczywiście kupić 46W2000? Już prawie byłem zdecydowany na 46V2500 - ze względu na cenę. Z tego też względu najmniej mnie przekonuje seria X choć już kilka razy zauważyłem, że gra minimalnie lepiej od serii W. Z V-ką nie miałem jak porównać.
 

Maciek_D

New member
Witam,

Ja również stoję przed takim samym wyborem - KDL-46W2000 czy KDL-46X2000. Jak przechodziłem przez specyfikacje techniczną obu LCD, to znalazłem właściwie 3 najważniejsze różnice:
- procesor obrazu: W - Bravia Engine, X - Bravia Engine EX;
- system dźwięku: W - BBE® Digital, X - Virtual Dolby® Surround Pro Logic II;
- wygląd zewnetrzny: W - czarna ramka, X - ramka z plastikową szybką.

Co do ceny, to na porównywarkach cenowych różnica sięga 4tys. zł (W: 10,4 tys, X: 14,4 tys.). Czyli pytanie, czy warto. Powiedzmy, że wygląd zewnętrzny nie jest aż tak istotny, dźwięk jest mi niepotrzebny, bo i tak jadę na głośnikach zewnętrznych. Zostaje ten nieszczęsny procesor obrazu, którego w sklepach RTV sprzedawcy nie potrafią porównać, a sony.pl mnie olało :razz: i nie odpowiada na moje pytanie.

Czy ktoś z Was może wie, na czym polega różnica i czy naprawdę jest warta 4 tys. zł?

Pozdrawiam,

Maciek_D
 
Ostatnia edycja:

-=PFR=-

New member
Rozumiem rozterki bo sam stałem przed takim samym problemem. Wiele czytałem o serii X i W i o ich różnicach. W Internecie pojawiają się skrajnie różne opinie, a to że X gra dużo lepiej, a to że Bravia EX tylko pogarsza obraz, że obraz z W jest jednak lepszy...więc jak jest naprawdę ?

Z technicznego punktu widzenia za serią W przemawiają:
1. Lepszy kontrast
2. Lepsza cena
3. (podobno lepsza czerń)

za serią X natomiast :
1. Bravia Engine EX
2. Więcej wejść i łatwiejszy do nich dostęp
3. PIP ( w zasadzie PAP )

Kwestie wyglądu jest wyborem subiektywnym.

Osobiście interesował mnie model 40" a jeżeli chodzi o porównanie obrazu to taką możliwość miałem tylko w sklepach. Niestety oglądanie obrazu w sklepie ma się nijak do tego co ogląda się w domu. W sklepie często sygnał jest fatalnej jakość, do tego jest bardzo jasno, jest sprzętu stoi obok siebie zakłucając pracę innych, TV są rozkręcone na max jasność, ustawione domyślnie na robienie efektu, co nie zawsze się sprawdza.
Nawet zabawa z pilotem w ręku nie jest do końca obiektywna. Dlatego warto wcześniej przestudiować instrukcje obsługi aby wiedzieć do czego służą dane funkcje, a w przypadku SONY jest ich sporo.

Nie pozostało mi nic innego, jak dokonać takiego porównania jakie będę mógł. Z moich obserwacji wynika że w przypadku sygnału HD obraz na obu modelach jest praktycznie identyczny. Nie wiem jak wygląda porównanie czerni, bo w sklepie nie da się tego zrobic (jest za jasno).

W przypadku obrazu z telewizji (SD) sprawa robi się skomplikowana. Seria X posiada zaawansowany układ Bravia EX, który służy do poprawy jakości obrazu SD (pozorne zwiększenie rozdzielczości obrazu SD, kompensacja efektu rozmazywania szybkich obrazów, filtrowanie obrazu, poprawianie koloru i kontrastu) ma także bardziej zaawansowany układ redukujący szumy z łącz analogowych i inne. Generalnie można dowolnie ustawiać poziomy działania układów. W rzeczywistości - to co widać przede wszystkim zależy od jakości podpiętego sygnału, oraz jakości samego kanału TV. Wydaje się ze w przypadku słabego sygnału obraz SD na X wygląda lepiej(to zasługa Bravia EX), ale w większośći kanałów TV (gdy sygnał SD jest dobrej jakości, dobrze nagrany) nie widziałem znaczącej różnicy, ale czasami odniosłem też wrażenie, że obraz na X był bardziej...można rzec mydlany. Teraz wiem że to kwestia ustawien wmenu.

Prawda jest taka, że zarówno X jak i W to topowe modele SONY i obraz z nich jest naprawde rewelacyjny jak na możliwości LCD. W przypadku sygnału HD nie ma mowy o jakichkolwiek smugach i rozmyciach. Jakość obrazu ze wszystkich typów wejść stoi na bardzo wysokim poziomie. W przypadku SD, to inna sprawa...


Osobiście po bardzo długim zastanawianiu się i porównywaniu wybrałem model W. Mam go dopiero tydzień i sygnał HD testuję z kamerki HD i komputera (pozostaje mi zakup abonamentu N albo C+ HD).

Obraz z kablówki ASTER, ogladany z odległości 2,5 metra jest całkiem dobry. Byłem szczerze przekonany że będzie gorzej. Mnogość opcji i ustawień obrazu umożliwia takie dopasowanie, że obraz TV da się oglądac nawet z przyjemnością. Oczywiście różnice pomiędzy poszczególnymi kanałami są duże, np WOT widać fatalnie, ale np. kanały TVN bardzo dobrze.

Co do jakości obrazu w HD - to powiem tylko tyle - jest doskonały. Nie ma mowy o żadnych duchach, smugach, cieniach, po prostu nic takiego nie występuje. Piękny obraz, bardzo ostry z soczystymi i naturalnymi kolorami, bardzo plastyczny. Czerń jest doskonała jak na LCD i równomierna. Obraz bez efetków stypu banding, przebarwienia, wypalone pixele, nierówności w obrazie. TV nie wydaje żadnych dodatkowych dzwięków podczas pracy oraz ani w trybie standby. Jednym słowem solidny sprzęt.

Jedyne co mogę zasugerować to przetestuj TV zanim kupisz (w sklepie czy salonie). Oglądaj obraz z takiej odległości, z jakiej będzie oglądany w domu.
Postaraj się o pilot i zobacz różne stacje na różnych modelach TV. I odwiedź kilka różnych sklepów ;)
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
Dziękuję -=PFR=-.
O to mi właśnie chodziło - o subiektywne wrażenia z odglądu obrazu na tych TV. Ogólnie Twoje obserwacje pokrywają się z moimi. Z dwóch serii: X i W wybrałbym W. Jednak w tej chwili najbliżej jestem kupna 46V2500. Przez 15 minut porównywałem demo (chyba HD) z 46X2000 i nie mogłem wyłapać ŻADNEJ różnicy - a przecież V to tylko HD Ready. Na obu TV obraz był idealny.
 

lapizapi

New member
Ja biorę W, jest taka w sam raz w przypadku 40 W na allegro jest tańsza od X o 3tys. V w ogóle nie bierz pod uwagę (wiem że to parametr techniczny ale przez to telewizor będzie mniej czasu przyzwoity) rozdzielczość 1366/720 a 1920/1080 to pewna różnica
 

wrx

New member
Bez reklam
Witam po raz pierwszy. :D
Mam pytania:
czy warto zaplacic za BRAVIA ENGINE EX w serii X? :confused:
Czy to NAPRAWDE dziala?
Czy model KDL-46X2000B to cos nowego?

Pozdrawiam, WRX.
 

musti

Banned
46X2000B to po prostu czarna wersja kolorystyczna.
Na korzyść X-a przemawia jeszcze " współczynnik akceptacji przez żonę" ;)
 

wrx

New member
Bez reklam
musti napisał:
46X2000B to po prostu czarna wersja kolorystyczna.
Na korzyść X-a przemawia jeszcze " współczynnik akceptacji przez żonę" ;)

Zony nie mam :D ale mam rozsadna partnerke, ktora mnie od zakupu odciaga :( .
Moje pytanie bylo raczej natury technicznej.
 

wrx

New member
Bez reklam
wrx napisał:
Witam po raz pierwszy. :D
Mam pytania:
czy warto zaplacic za BRAVIA ENGINE EX w serii X? :confused:
Czy to NAPRAWDE dziala?
Czy model KDL-46X2000B to cos nowego?

Pozdrawiam, WRX.

Czy ktos mi w koncu odpowie na to pytanie? :(
Hej, znawcy, pobudka!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
decyzje powinieneś podjać sam . Ale za ten model nadpłacasz dość sporo. W tej klasie cenowej najlepsze zdecydowanie oceny użytkowników i nie tylko - dostaje:
http://plebiscyt.hdtv.com.pl/kategorie.html
http://plebiscyt.hdtv.com.pl/lcd3.html
drugie miejsce otrzymał JVC 46 z 70
Sony był daleko.
Na podsumowaniach różnych czasopism jest podobnie.
Więc ja zostaję przy modelach z pierwszej trójki plebiscytu. Co ciekawe taka sama jest kolejność podczas prezentacji w domu klienta .Sam sprawdź w swoim domu.
Decyzja należy do Ciebie.
 

wrx

New member
Bez reklam
Wlasnie wczoraj tam bylem!!!
No i teraz mam dylemat, co zreszta wyrazilem w innym miejscu na forum:D .
Potrafisz mi odpowiedziec (laikowi), dlaczego Sharp?
Czas reakcji matrycy? Cos jeszcze?
Jaka to jest "dobra" cena za takiego Sharpa 46"?
 
Do góry