Seriale TVP w telewizorach Samsunga

meego

New member
Ja właśnie instaluję na Blu-Rayu Samsunga C5500, a później na telewizorze C650. Jeszcze nie instalowałem, ale widziałem, że widget już jest do pobrania. I sporo jeszcze innych się pojawiło. Więc właściciele Blu-Rayów będą mogli otrzeć łzy po braku Ipli :)

Sporo innych się pojawiło? Może na TV bo na odtwarzaczach BluRay oprócz vod.tvp.pl pojawił się tylko (chyba tak na "odp*erdol się") jakiś żałosny szajs do nauki wiązania krawatów.

A na stronę Ipli jak się wejdzie i wybierze "TV / Samsung" to nadal jest informacja, że do odbioru Ipli "wystarczy podłączyć do TV odtwarzacz BluRay Samsunga" - od września 2010 oszukują tym ludzi, a Ipli nie ma na ŻADNYM modelu BR Samsunga, ŻADNYM.

Sprawa nadaje się do rzecznika konsumentów, bo to jest zwykłe oszustwo. Całkiem sporo ludzi kupiło odtwarzacz BR Samsunga specjalnie dla Ipli i zostali normalnie oszukani.

I proszę nie pisać, że można było sprawdzić przed zakupem. Nie można było, bo Internet@TV można skonfigurować dopiero po podłączeniu sprzętu do sieci - dopiero wtedy pobierają się widżety. A jak jest z możliwością podłączenia sprzętu do Internetu w większości polskich sklepów chyba nie trzeba nikomu mówić.

Zresztą na stronie Samsunga w opisie Internet@TV na liście obsługiwanych widżetów jest Ipla, a na liście sprzętu obsługującego te widżety jest kilkanaście odtwarzaczy BluRay, bez jakiejkolwiek wzmianki, że tylko niektóre widżety są dostępne na różnych urządzeniach, więc człowiek ma prawo w to wierzyć, a okazuje się to zwykłym oszustwem.

A już tak na marginesie, to najbardziej wk*rwiający jest ten durny napis "Teraz jeszcze więcej Apps w Sklepie". W którym kuźwa sklepie? Bo dla Polaków żadnego sklepu nie ma, więc po kiego ciula w ogóle pokazują ten tekst - żeby wnerwiać ludzi?

Dla porównania, w Stanach rzeczywiście jest z czego wybierać:

samsung .com / us / appstore / genre.do

Mam tylko nadzieję, że ktoś w końcu się zlituje i wydłubie z telewizorów serii C ten widżet Ipla i wszyscy wydymani użytkownicy odtwarzaczy BluRay będą go sobie mogli sami zainstalować i w końcu dostać to za co zapłacili.
 

szuineg

New member
Sporo innych się pojawiło? Może na TV bo na odtwarzaczach BluRay oprócz vod.tvp.pl pojawił się tylko (chyba tak na "odp*erdol się") jakiś żałosny szajs do nauki wiązania krawatów.

A na stronę Ipli jak się wejdzie i wybierze "TV / Samsung" to nadal jest informacja, że do odbioru Ipli "wystarczy podłączyć do TV odtwarzacz BluRay Samsunga" - od września 2010 oszukują tym ludzi, a Ipli nie ma na ŻADNYM modelu BR Samsunga, ŻADNYM.

Sprawa nadaje się do rzecznika konsumentów, bo to jest zwykłe oszustwo. Całkiem sporo ludzi kupiło odtwarzacz BR Samsunga specjalnie dla Ipli i zostali normalnie oszukani.

I proszę nie pisać, że można było sprawdzić przed zakupem. Nie można było, bo Internet@TV można skonfigurować dopiero po podłączeniu sprzętu do sieci - dopiero wtedy pobierają się widżety. A jak jest z możliwością podłączenia sprzętu do Internetu w większości polskich sklepów chyba nie trzeba nikomu mówić.

Zresztą na stronie Samsunga w opisie Internet@TV na liście obsługiwanych widżetów jest Ipla, a na liście sprzętu obsługującego te widżety jest kilkanaście odtwarzaczy BluRay, bez jakiejkolwiek wzmianki, że tylko niektóre widżety są dostępne na różnych urządzeniach, więc człowiek ma prawo w to wierzyć, a okazuje się to zwykłym oszustwem.

A już tak na marginesie, to najbardziej wk*rwiający jest ten durny napis "Teraz jeszcze więcej Apps w Sklepie". W którym kuźwa sklepie? Bo dla Polaków żadnego sklepu nie ma, więc po kiego ciula w ogóle pokazują ten tekst - żeby wnerwiać ludzi?

Dla porównania, w Stanach rzeczywiście jest z czego wybierać:

samsung .com / us / appstore / genre.do

Mam tylko nadzieję, że ktoś w końcu się zlituje i wydłubie z telewizorów serii C ten widżet Ipla i wszyscy wydymani użytkownicy odtwarzaczy BluRay będą go sobie mogli sami zainstalować i w końcu dostać to za co zapłacili.

Hmm, jesteś pewien kolego że Ipla nie ma na żadnym bluerayu samsunga?
Pytam bo jakiś czas temu męczyłem ich korespondencją odnośnie serii B i tam odpowiedź była jedna: niestety się nie da blabla bla, ale może pan kupić blueraya z 2010 roku i on ma wszystko. Choć nie zdziwiłoby mnie ich (samsunga) chamstwo.
Po tym jak nikt kogo próbowałem zainteresować tematem nie odpowiedział (rzecznik konsumenta, portale informacyjne) to olałem sprawę, choć w sumie może by tak zwrócić TV za niezgodność z umową?? Kupie sobie nowy :mrgreen:
 

meego

New member
Hmm, jesteś pewien kolego że Ipla nie ma na żadnym bluerayu samsunga?
Pytam bo jakiś czas temu męczyłem ich korespondencją odnośnie serii B i tam odpowiedź była jedna: niestety się nie da blabla bla, ale może pan kupić blueraya z 2010 roku i on ma wszystko. Choć nie zdziwiłoby mnie ich (samsunga) chamstwo.
Po tym jak nikt kogo próbowałem zainteresować tematem nie odpowiedział (rzecznik konsumenta, portale informacyjne) to olałem sprawę, choć w sumie może by tak zwrócić TV za niezgodność z umową?? Kupie sobie nowy :mrgreen:

Tak, jestem pewien że widżetu Ipla nie ma w ŻADNYM odtwarzaczu Bluray Samsunga serii C ani serii P, czyli w żadnym modelu z 2010 r.

Może będzie w serii D która dopiero teraz wchodzi na rynek, tego nie wiem. Ale w modelach z 2010 r. po prostu NIE MA, więc oficjalny komunikat Samsunga we wrześniu 2010 o dostępności Ipli na odtwarzaczach Bluray był po prostu zwykłym kłamstwem, a od tego czasu mieli pół roku i też nic nie zrobili. Szczególnie bezczelne było stwierdzenie, że osoby posiadające telewizory bez funkcji Internet@TV mogą właśnie podłączając Bluray Samsunga uzyskać obsługę Ipli - to właśnie na podstawie tej informacji wiele osób kupiło odtwarzacz Bluray Samsunga - i najnormalniej w świecie zostali wydymani przez lejek bez mydła.

Wykręty typu "nie da się" to zwykłe kłamstwa, w każdym razie w przypadku modeli z górnej półki jak BD-C8200 i 8500, które mają procesor ARM i są w zasadzie identyczne pod względem możliwości i wydajności jak telewizory serii C.

Zresztą każdy posiadacz odtwarzacza Bluray Samsunga może sam się przekonać ile jest prawdy w wykrętach że "się nie da" i samemu sprawdzić z jaką jakością jego odtwarzacz obsługuje filmy z Ipli - wystarczy zainstalować sobie NetPlayera i zapodać mu poprzez plik .xml link po jakiegokolwiek filmu z Ipla, najlepiej w najwyższej dostępnej jakości HD. Jakość odtwarzania jest identyczna jak kanały HD na satelitarnych platformach cyfrowych, jeśli nie lepsza, i wszystko jest w 100% płynne. Więc niech Samsung znajdzie sobie jakąś lepszą bajeczkę.
 

marder

Member
Zgadzam się całkowicie z meego. Nie ma żadnego powodu, dla którego Ipli nie może być w odtwarzaczach BD, tak samo jak w telewizorach, szczególnie, że Samsung obecność tego widżetu wykorzystuje w promocji tych produktów. Wszystkie inne widżety są a nie ma tego najlepszego, na którym użytkownikom najbardziej zależy. To jest naprawdę skandal.
 

meego

New member
Zgadzam się całkowicie z meego. Nie ma żadnego powodu, dla którego Ipli nie może być w odtwarzaczach BD, tak samo jak w telewizorach, szczególnie, że Samsung obecność tego widżetu wykorzystuje w promocji tych produktów. Wszystkie inne widżety są a nie ma tego najlepszego, na którym użytkownikom najbardziej zależy. To jest naprawdę skandal.
Chrzanić Samsunga, myślą pewnie że to świetna strategia marketingowa która skłania użytkowników odtwarzaczy Bluray do zakupu telewizorów ich marki, ale w rzeczywistości efekt jest wprost przeciwny - nic więcej tej firmy nie kupię, bo za własne pieniądze nie lubię być robiony w konia. W ogóle z widżetami w blurayach jest bajzel - nie ma nawet właściwego (pełnego) Onetu, tylko sport i biznes. Za to jest wbudowany na stałe widżet G*wno Prawdy, którego ani nie da się odinstalować, ani nawet usunąć z "Sugerowanych" czy jak to się tam nazywa.

A że kilka dni temu wywalili z "Sugerowanych" YouTube i na jego miejsce wsadzili VOD.TVP.PL to pewnie Ipli już nigdy na oczy w odtwarzaczach BR nie zobaczymy.

Problem w tym, że żaden polski użytkownik telewizora serii C nie chce pomóc użytkownikom Bluray i po prostu wydłubać ten widżet albo sprawdzić spod jakiego adresu się pobiera. Wystarczyłby byle network sniffer i dostęp do telewizora... Niestety ja nie mam telewizora Samsunga (a swojej Toshiby 47" też zmieniać nie zamierzam na Samsunga), więc nie mam jak tego zrobić. Zagranicą ludzie jakoś bardziej sobie pomagają - tyle już widżetów wyciągnięto z telewizorów i udostępniono w sieci, albo podano linki do plików bezpośrednio na serwerze Samsunga. A z Iplą nic, żaden Polak nie chce pomóc zrobionym przez Szajsunga w bola rodakom...
 

majkel14

New member
witam,
zauwazylem ta dyskusje, wiec postanowilem sie wlaczyc.
rozumiem tych ktorzy czuja sie oszukani za wzgledu na to ze nie ma aplikacji IPLA na BD Samsunga. Dobra wiadomosc jest jednak taka ze w najblizszym tygodniu (max. dwoch) ta aplikacja sie pojawi.
Dodatkowo polityka Samsung jest taka aby aplikacje ktore znajduja sie w telewizorach serii C znalazly sie taz na BD serii C - czesto sa to ograniczenia sprzetowe - silnik obslugujacy I@TV w TV i w BD nie jest taki sam - są tam drobne roznice.
pozdr
 

meego

New member
witam,
zauwazylem ta dyskusje, wiec postanowilem sie wlaczyc.
rozumiem tych ktorzy czuja sie oszukani za wzgledu na to ze nie ma aplikacji IPLA na BD Samsunga. Dobra wiadomosc jest jednak taka ze w najblizszym tygodniu (max. dwoch) ta aplikacja sie pojawi.
Dodatkowo polityka Samsung jest taka aby aplikacje ktore znajduja sie w telewizorach serii C znalazly sie taz na BD serii C - czesto sa to ograniczenia sprzetowe - silnik obslugujacy I@TV w TV i w BD nie jest taki sam - są tam drobne roznice.
pozdr
Pozwolę sobie uściślić: to nie jest tak, że ja się czuję oszukany tylko dlatego że w telewizorach widżet Ipla jest a w BD nie ma - to akurat bym zrozumiał i nie miał do tego pretensji, bo producent ma prawo decydować co jest dostępne a co nie. Ja się czuję oszukany bo Samsung oficjalnie zapowiedział (we wrześniu 2010) dostępność tego widżetu na odtwarzaczach Bluray, a także reklamuje Iplę w Internet@TV w taki sposób, że wynika z tego jednoznacznie, że widżet jest dostępny w odtwarzaczach Bluray. A to już jest zupełnie inna sprawa.

Tak jak wspomniałem, za całkiem niemałe pieniądze kupiłem BD-C8500 specjalnie dla Ipli (bo odtwarzacz Bluray już miałem - teraz się kurzy w szafie), żeby godzinę później w domu (bo w sklepie podłączyć do sieci i skonfigurować Internet@TV żeby zobaczyć jakie są widżety się nie dało) przekonać się, że Ipli nie ma. A potem codziennie od paru miesięcy z nadzieją sprawdzać, czy w końcu jest. Nic więc dziwnego, że się człowiek mocno irytuje....

No ale jeśli to co piszesz okaże się prawdą to oczywiście będzie to powód do radości i zmiany opinii na temat firmy Samsung. Oby więc tak się stało...

Tak czy owak, serdeczne dzięki za włączenie się w dyskusję i podanie takich dobrych (oby prawdziwych) wiadomości!

Pozdr.
 

majkel14

New member
No ale jeśli to co piszesz okaże się prawdą to oczywiście będzie to powód do radości i zmiany opinii na temat firmy Samsung. Oby więc tak się stało...

Tak czy owak, serdeczne dzięki za włączenie się w dyskusję i podanie takich dobrych (oby prawdziwych) wiadomości!

Pozdr.

IPLA jest juz dostępna na Blu-ray z 2010 roku.
 

sulekpl

New member
dzis zaaktualizowal mi sie vod.tvp.pl, niestety przestal dzialac... mianowicie wybieram serial i przy wczytywaniu dostaje "blad. nie powiodlo sie pobieranie danych", ma ktos podobnie ?
 
Do góry