Seria ZV6 XV6 RV6

miras11

New member
Na stronach Toshiby pojawiły się niedawno nowe modele z serii 6
Z tego co zauważyłem to teraz seria XV ma 100Hz, a RV nie ma.

Czy są już dostępne 42XV635DG? Ewentualnie czy ma ktoś może jakieś informacje kiedy pojawią się w sklepach?
 

Hartson

New member
Bez reklam
ZV635DG oprócz wersji 42" i 47" ma być też dostępny w wersji 55" (model o tej wielkości jest umieszczony w katalogu Toshiby na Polskę na rok 2009, który otrzymałem będąc dzisiaj w MM). Ciekawe jak będzie świecił ten gigant, ile będzie kosztował i jakie będzie miał zużycie prądu?
 

amadeo

New member
Hartson,

Wg katalogu niemieckiego 285W. Zauważyłem, że Toshiba przestała podawać typ matrycy. Na osłodę w polskim katalogu widnieje kontrast statyczny. Łatwo wyróżnić (IMHO) S-PVA - 4000:1, 46XV635 i 32RV635.

Ciekawe kiedy zacznie się sprzedaż serii SV z LED:
http://www.home-entertainment.toshi...ses/Toshiba-launches-the-new-REGZA-SV-series/

Specyfikacja SV wersji amerykańskiej:
http://www.tacp.toshiba.com/tacpassets-images/models/55sv670u/docs/55sv670u_spec.pdf

Edit:
W Niemczech jest już 55SV685:
http://www.toshiba.de/consumer/download.php?t=product_sheets&f=55sv685d.pdf
 
Ostatnia edycja:

Mr P

New member
Co do rodzaju matrycy, łatwo można go wywnioskować po samej przkątnej. Matryce S-PVA mają wielkość m.in. 40 i 46 cali, natomiast IPS'y są produkowane w rozmiarach odpowiednio 42 i 47 cali. Przy innych rozmiarach jest już problem (32, 37 cali), bo mogą się za nimi kryć oba rodzaje.
 

Mr P

New member
Nie mogę zrozumieć jeszcze jednego, jeśli chodzi o nowe modele. Moim zdaniem jest to krok w tył pod względem jakości obrazu. Chodzi mi mianowicie o zrezygnowanie z podświetlenia WCG-CCFL na rzecz zwykłych świetlówek CCFL. Nie wiem też jak do końca interpretować 8-bit+FRC w porównaniu do panelu 10-bitowego.
 

PiotrM_

New member
Mr P napisał:
Chodzi mi mianowicie o zrezygnowanie z podświetlenia WCG-CCFL na rzecz zwykłych świetlówek CCFL.

Z tego co mi wiadomo, Sony zrobiło to samo (W4500 vs W5500).
Możemy się tylko domyślać, że chodzi o obniżenie kosztów. Być może nie był to wystarczający wabik marketingowy w porównaniu do kosztów jakie generował, a i różnice chyba słabo zauważalne dla przeciętnego nabywcy.

Mr P napisał:
Nie wiem też jak do końca interpretować 8-bit+FRC w porównaniu do panelu 10-bitowego.

Również nie rozumiem tego wstecznictwa, przecież to technika z początku rozwoju monitorów LCD, skutkująca nie dość równymi gradientami przejść tonalnych i psująca stabilność obrazu.

Inną sprawą jest ten fragment specyfikacji:
Max. rozdz. dla PC in: 1360x768
Tryb PC dla HDMI: 1360x768

Czy to oznacza, że ekran nie obsłuży 1920x1080 z PC ?

I jeszcze chciałem się podzielić wrażeniami z obserwacji kątów Toshiby ...xv635, na żywo w MM. Powiem krótko: z kilkadziesięciu różnych modeli wystawionych w sklepie, żaden nie miał tak złych kątów bocznych. Przy ok. 160 stopniach obraz był już nieźle mleczny i prawie widać było "wylewajace się" podświetlenie z dolnych rogów panelu. Podobnie było z ....zv635.
Jeśli dodamy do tego brak obługi NTFS przez USB, można się zastanawiać co te modele w ogóle robią na półkach w 2009r.
 

amadeo

New member
Mr P,
Nie ma (IMHO) 37" S-PVA.
WCG-CCFL miało także wady: mniejszą jasność i krótszy czas życia.
FRC w Toshibie sprawuje się b. dobrze - brak bandingu wg nowego testu 32RV635DB:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/toshiba-32rv635db-32rv635d-20090818158.htm

PiotrM,
"Tryb PC dla HDMI: 1360x768" nie oznacza, że po podłączeniu komputera nie można uzyskać 1920x1080 poprzez HDMI. Można ale TV nie będzie w działać w trybie PC tylko TV, który ma na inne możliwości ustawienia parametrów obrazu. Tak jest w moim Sony i myślę, że w Toshibie podobnie.
 

Hartson

New member
Bez reklam
47ZV635 widziałem w MM ( W-wa, ul. Ostrobramska), świecił dosyć ładnie. Podobały mi się w tym LCD kolory, takie nasycone (to oczywiście rzecz gustu). Jedyne co może budzić pewne zastrzeżenia to zamontowana szyba, podobnie jak w Samsungach - odbijająca. Generalnie widziałem to tylko w ciemnych scenach. Co do czerni to jest O.K (w sklepie). Dźwięk jest w porządku, wszystko słychać wyraźnie. Lepszy niż w Samach.
SD jak dla mnie wypada dobrze (jak na warunki sklepowe). Nie widziałem też skoków czy zacięć przy przesuwających się napisach.
Pilot jest niepodświetlany.
 

dandy87

New member
Witam

Mam pytanko do wszystkich osob ktore maily stycznosc z tymi telewizorami... jak juz koledzy wymienili wyzej jedna z specyfikacji
"max. rozdzielczosc dla PC to 1360x..."

no wlasnie.. dzisiaj chcialem zamowic telewizor (model: 42XV635) i doczytalem w specyfikacji ta wlasnei wiadomosc...

Czy jest mozliwosc odtworzenia FULL HD z pc na TV ? dlaczego podano taka informacje :( Bardzo prosze o pomoc... dzwonilem po paru serwisach ale nikt nic nie wiedzial o tym :/
 

Matsunami

New member
dandy87 napisał:
Witam

Mam pytanko do wszystkich osob ktore maily stycznosc z tymi telewizorami... jak juz koledzy wymienili wyzej jedna z specyfikacji
"max. rozdzielczosc dla PC to 1360x..."

no wlasnie.. dzisiaj chcialem zamowic telewizor (model: 42XV635) i doczytalem w specyfikacji ta wlasnei wiadomosc...

Czy jest mozliwosc odtworzenia FULL HD z pc na TV ? dlaczego podano taka informacje :( Bardzo prosze o pomoc... dzwonilem po paru serwisach ale nikt nic nie wiedzial o tym :/

Wyżej kolega amadeo odpowiedział już na to pytanie. Można oglądać fullHD z kompa ale w trybie TV.
 
Do góry