Seria VT20E i dvb-s/t

j00zek

New member
Witam, Czy ktoś z posiadaczy plazmy z serii VT20 i odbierający jednocześnie sygnały z dvb-s i dvb-t mógłby napisać, czy jest możliwe ułożenie własnej listy kanałów, na której będą wymieszane programy z bou źródeł? Przykładowo, chciałbym mieć na jednej liście TVP1 odbierany z DVB-T i Polsat z DVB-S. Czy może trzeba za każdym razem przełączać się na inne źródło, co z lekka "niewygodne" jest.
 

j00zek

New member
To był tylko przykład. Nie ma znaczenia jakie kanały. Pytanie brzmi, czy da się mieć razem na jednej liście kanały zarówno z dvb-s i dvb-t, bez potrzeby przełączania wejść?
 

Antałek

New member
Powiem tak, nie wiem czy Twoja propozycja jest logiczna do końca. Bo możesz korzystać z różnych wejść w telewizorze (ale najważniejsze to to, że nie jednocześnie), np. nie możesz skorzystać z wyświetlania zdjęć z karty SD i odbioru telewizji naprzemian (tego się nie da). Jak wyświetlasz zdjęcia to raczej inne kanały telewizyjne by Ciebie nie interesowały. Zatem masz informację (czytaj obraz) ze żródła jakie ustawiłeś do odbioru w danej chwili. Nie możesz otrzymywać równocześnie informacji z innego żródła - bo telewizor może pokazać na\ ekranie tylko jedną informację z wielu źródeł jednoczśnie, tylko z jednego źródła - takiego jak wybrałeś w danej chwili. Czyli logiczne jest, że tylko z tego źródła telewizor pobiera informację - jakie wybrałeś - do czasu zmiany źródła sygnału. Zatem jak możesz ustawić kolejność inną pobierania sygnału, z róźnych źródeł, bez przestawienia żróla sygnału. Nie znam takiej opcji, ale nie wiem czy mam do końca rację- może czegoś nie wiem. Chyba, że coś jednak jest w opcjach telewizora, co powodowałoby ustawienia telewizora inaczej. Tak jak chcesz.
Ale na koniec powiem tak, mnie zainteresowała Twoja propozycja i myślę że byłaby atrakcyjna, gdyby była w opcjach każdego telewizora.
 

j00zek

New member
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Ja nie chcę aby tv wyświetlał jednocześnie obrazy z wielu źródeł, tylko chcę mieć jedną własną listę kanałów na której będą umieszczone wszystkie programy z dowolnego źródła. (każdy normalny tuner satelitarny to ma). I jak wybiorę z listy kanał z dvb-t to tv przełączy się na ten tuner, a jak z dvb-s to się przełączy na dvb-s. Jak widzisz, tu nie chodzi o jednoczesne wyświetlanie wielu programów, ale o posiadanie ich w jednej liście - dla wygody użytkownika. Ale nie ważne, udam się do jakiegoś salonu i sam poeksperymentuję. Bo nawet instrukcja w tym zakresie jest bardzo lakoniczna. Dzięki za zainteresowanie.
 

eMdzeJ

New member
nie da sie. Sa to osobne zrodla i po przelaczeniu masz w menu tylko wybrany tuner a co za tym idzie rowniez ulubione.
 

Antałek

New member
Jeszcze raz Ci odpowiadam, nie jest możliwe odczytywanie informacji z róznych źródeł. Każde źródło ma swoją listę kanałów od 1 do iluś tam. Zatem nie da się ułożyć kanałów naprzemian np 1 z Dvb/T i 2 z DVB/S bo każdy ma od jednego do iluś tam i musisz za każdym razem podawać źródło informacji. Co prawda obecnie telewizory to w zasadzie kompytery, powinna być taka możliwość ale obecnie jeszcze nie ma.
 

angostura

New member
Mam V20 i potwierdzam, nie da się ułożyć jednej listy z kanałami z DVB-T i DVB-S. Taką możliwość mają TV Technisata. Mam jeszcze pytanie Czy w Panasonicach na modułach CI Polsatu działają wam TVN-y? U mnie brak.
 

Bacek95

New member
Z tvn'em jest osobny wątek. Jeszcze nie zgłosił się nikt komu by działał a wygląda że choroba rozszerza się na tv innych marek. Dziś kontaktowałem się z infolinią i mają mi niby puścić jakiś specjalny nowy kod/sygnał przez satelitę. Raczej traktuję to z przymrużeniem oka ale wszystkie możliwości polubownej naprawy problemu muszę z nimi wyczerpać.
 

cezi1

New member
W Panasonicach, gdzie aktualnym softem jest 2.505 problem TVN'ów został rozwiązany przez łatkę 2.508. (niedostępną przez net). Trzeba złożyć reklamację przez infolinię (nie dać się zbyć, tylko konsekwentnie być upartym). Przyjedzie serwisant, wgra soft oraz pozmienia coś w menu serwisowym. Ja jestem umówiony na 6-go maja, więc zdam relację co i jak. Mam TV z serii GW20. Niestety mam też informację, że Panasonic nie zrobił poprawki do serii V10 i GW10. Co do listy kanałów z różnych źródeł, to też potwierdzm, że się nie da. Ja chciałem mieć listę z DVB-S z "wplecionym" TVP Info z sygnału analogowego - bo na satelicie jest tylko warszawski TVP Info (chciałem mieć lokalny) - nie da się. Muszę przełączać źródła.

Pzdr.

Cezi

Z tvn'em jest osobny wątek. Jeszcze nie zgłosił się nikt komu by działał a wygląda że choroba rozszerza się na tv innych marek. Dziś kontaktowałem się z infolinią i mają mi niby puścić jakiś specjalny nowy kod/sygnał przez satelitę. Raczej traktuję to z przymrużeniem oka ale wszystkie możliwości polubownej naprawy problemu muszę z nimi wyczerpać.
 
Ostatnia edycja:

Bacek95

New member
W Panasonicach, gdzie aktualnym softem jest 2.505 problem TVN'ów został rozwiązany przez łatkę 2.508. (niedostępną przez net). Trzeba złożyć reklamację przez infolinię (nie dać się zbyć, tylko konsekwentnie być upartym). Przyjedzie serwisant, wgra soft oraz pozmienia coś w menu serwisowym. Ja jestem umówiony na 6-go maja, więc zdam relację co i jak. Mam TV z serii GW20. Niestety mam też informację, że Panasonic nie zrobił poprawki do serii V10 i GW10. Co do listy kanałów z różnych źródeł, to też potwierdzm, że się nie da. Ja chciałem mieć listę z DVB-S z "wplecionym" TVP Info z sygnału analogowego - bo na satelicie jest tylko warszawski TVP Info (chciałem mieć lokalny) - nie da się. Muszę przełączać źródła.

Pzdr.

Cezi

Co do listy kanałów z różnych tunerów razem to nie ma technicznhych przeszkód. Przeskakiwanie pomiędzy różnymi tunerami przyciskiem last view czy jak to tam się nazywa (ostatnio przełączony kanał i z powrotem) działa. Po prostu funkcjonlaność softu do tunerów w panasonikach pozostawia wiele do życzenia. Stary prosty tuner technisatu w kwestii wygody i ergonomii jest daleko poza zasięgiem Panasonica. Jak dla mnie ten soft projektował ktoś kto na codzień nie używa telewizji cyfrowej. Kilka zonków to choćby ta wspólna lista kanałów, sposób wczytywania epg, brak możliwości przełączania kanałów z widokiem aktualnego (aktualnie lecącego programu) epg, z podglądem programu. Za wcześnie ucinane nazwy programów (mimo że jest dla nich jeszcze wiele miejsca). Nieszczęsne polskie literki (choć tu Panasonic trzyma się standardu). Mógł bym jeszcze trochę powymieniać. Przełączanie kanałów przyciskiem na samym dole pilota (to chyba jakiś geniusz ergonomii wymyślił, należało by go zgłosić do Nobla albo chociaż nagrody Darwina), jak by te z kółka nie mogły działać bez potwierdzenia. No ale cóż chciałem mieć wszystko w jednej skrzynce i pilocie to mam, pytanie czy naprawdę tego oczekiwałem.
 

Samur_aj

New member
A co takiego jest nie tak w tym ostatnio oglądanym kanałem.
Przynajmniej u mnie to akurat działa jak należy :)
Chyba że oglądam kanał krócej jak 5sec to nie traktuje go jako ostatnio oglądany - ale to akurat jest na +.
 

Bacek95

New member
A co takiego jest nie tak w tym ostatnio oglądanym kanałem.
Przynajmniej u mnie to akurat działa jak należy :)
Chyba że oglądam kanał krócej jak 5sec to nie traktuje go jako ostatnio oglądany - ale to akurat jest na +.

Nic nie jest złego. Chodzi o to że jeżeli ta funkcja potrafi przełączać pomiędzy programami z dwóch różnych tunerów (u mnie analog i dvb-s) to nie ma technicznych przeszkód żeby wszystkie programy znajdowały się na jednej liście i przełączać między nimi przyciskami P+/-. To że w Panasonicu każdy tuner ma osobną listę nie wynika z jakichś ograniczeń sprzętowych a jedynie z drogi obranej przez programistów.
 

Samur_aj

New member
Faktycznie na to nie zwróciłem uwagi. Lecz jest jeden mały szkopuł - za każdym razem następuje proces autoryzacji karty. Pewnie to też jest do poprawienia w oprogramowaniu lecz to wszystko nasze marzenia że coś z tym ktoś zrobi.
 
Do góry