Seria RV555

jarrod

New member
marigo22 napisał:
...Co do ustawień, które podałem wyżej to też zrobiłem małe modyfikacje:
podświetlenie podciągnąłem do 40
jasność do 42
kolor do 38
poziom czerni - niski
w dopasowaniu koloru odcień koloru żółtego dałem na 0, bo był za bardzo cytrynowy.
Dodam jeszcze, że największy wpływ na zużycie prądu ma podświetlenie, kontrast i jasność nie mają na to wpływu.

Wczoraj też sobie lekko zmodyfikowałem ustawienia obrazu, lekko ocieplając kolory...
Dzwięk nadal delikatnie mówiąc dziwny:(
 

tomi5

New member
Witam, może ktoś mi napisać jaki to ma pobór prądu ale ten na etykiecie z tyłu, wiem że jestto coś koło 140W bo jeden z użytkowników pisał o tym ale interesuje mnie jak podaje producent, chodzi mi dokładnie moodel 42", waham się nad tym LCD bądz Plazmą Panasonic 42PY80, i jedyne co mnie odstrasza w plazmie to 385W,w sumie nie mam pojęcia jak to się przekłada na rachunki za prąd za mc. ale jednak 140 a 385 jest różnica.
 

jarrod

New member
Relacja z dalszego obcowania z TV;) :

w weekend z żonką obejrzeliśmy kilka filmów z dvd (w divx) i w momencie jak obraz jest odpowiednio skompresowany tak, że jakość obrazu została zachowana to naprawdę da się oglądać...:eek:k:
np. wczoraj oglądałem film "linewatch" akcja dzieje się na pograniczu usa/mexyk - treść ujdzie, ale widoczki... wypaśne:grin:

muszę w swoich zbiorach DVD poszukać jakiegoś filmu, gdzie akcja dzieje się w plenerze i porządnie przetestować tv pod względem wrażeń wizualnych

ps. z zdwiękiem do D.... zaczynam się powoli godzić:???:
 

jarrod

New member
jak na tv za 3.000zł to dzwięk jest delikatnie mówiac "średni"...
jak wcześniej pisałem w porównaniu do starego sony wypada wręcz "blado"
ja dobieram dzwięk jak za mocno przytłumiony - tak jagby ktoś dał o jedną obudowę za dużo przy głośnikach
 

ziee

New member
Jezeli macie jakiegos suba, polecam podlaczyc. Ten tv ma bezposrednie wyjscie na subwoofer. Wowczas problem dzwiekiem znika.
pozdr\
 

surfer

New member
Konkuretn

Jakiś czas temu moim faworytem była Tośka Z, więc z zainteresowaniem odnotowałem pojawienie się ciekawego, nowego modelu z podświetleniem LED. Od jakiegoś czasu (gdy Z-tka odeszła w cień) moim faworytem był Samsung 786. I tutaj pytanie - wydaje mi się, że oba TV sa swoimi naturalnymi kokurentami w związku z czym warto je porównać:
Cenowo, Tośka a Samsung to 46" do 40" - oba około 4,5 tyś (na korzyść Tośki wielkość przy tej samej cenie - mowa o odległości rzędu 3,5-4 m)
Wyposażenie, Tośka podobno ma tuner MPEG4 (czy ktoś może to potwierdzić?), Samsung na pewno nie ma.
Jakie dalsze cechy wskazują na jeden lub drugi TV?
A ponieważ TV ma zagościć, to chętnie wysłucham (przeczytam) waszych opinii.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jarrod

New member
ja się keidyś, gdzieś doczytałem że wszytskie "samy" z serii wyższej niż 6 maja wbudowane tunery, więc tutaj zong:hmm: ze zdziwenia, ale głowy nie dam...

... ja jak kupowałem swoją tośkę to też zasatanaiwąłem się na samem 656, ale w sumie wziąłem tośkę m.in dla tego że miała i tuner, i fulhd, i 100hz, i w mairę pożądne parametry...

co się tyczy poznawania mojego TV to wcyotraj udao mi sie podlaczyc laptopa do TV... troszke sie meczylem z ustawieniami ale wyszlo:D
 

surfer

New member
jarrod napisał:
... ja jak kupowałem swoją tośkę to też zasatanaiwąłem się na samem 656, ale w sumie wziąłem tośkę m.in dla tego że miała i tuner

Jarrod, to że ma tuner DVB to wiem, ale z tego co się zorientowałem to nie jest to tuner MPEG4 HD - za stroną toshiba.de "analoger Tuner / digitaler Tuner (DVB-T) inkl. EPG / H.264 -- + / + / - " Czyli wynikałoby z tego, że tuner jest cyfrowy czyli MPEG4, czyli lepiej niż w Samach 786 (MPEG2), ale nie HD. Prosiłbym o potwierdzenie tej interepretacji osoby które mają ten TV i próbowały np złapać coś z "ziemi". No i generalnie prośba o jak najwięcej informacji dotyczących obrazu SD z sygnału cyfrowego (tu szczególna prośba do osób mających cyfrowe kablówki).
pozdrawiam

PS - może dałoby się zestawić te dwa TV w jakimś większym teście?
 

jarrod

New member
Gdy pierwszy raz włączyłem TV, było on ustawiony w trybie DVB-T(?) czy inaczej mówiąc był nastawiony na szukanie sygnału cyfrowego naziemnego. Skanowanie przeleciało cały swój zakres i nic nie znalazło - mieszkam w Szczecinie - więc myślałem, że może Niemcom coś podkradnę, ale szczerze mówiąc to się na tym nie znam i nawet nie wiem czy oni już mają taki sygnał u siebie...:confused:
... najzabawniesze jest to, że po tym skanowaniu wpadłem w panikę, że nic nie znalazło a przeciez antenę analogową miałem podłaczoną...
dopiero po chwili się skapowałem, że to skanowanie przez tuner cyfrowy:D

... a teraz już nie mam zamaiaru eksperymentować... gdybym teraz włączył szukanie syganłu cyfrowego naziemnego to to co mam zapisane po szukaniu analogowym Ch*% by trafiło... tak przynajmniej mówi instrukcja:mrgreen:
 

andron

New member
Mam pytanie do właścicieli tego modelu - szczególnie 42RV555. Czy nierówno podświetlona matryca to norma? W moim 42RV555 wszystkie rogi są wyraźnie jaśniejsze. Zastanawiam się czy zwrócić ten telewizor czy wymienić na inny egzemplarz. Niestety nie mam dostępu do testu 46-tki z tego wątku.
 

langosito

New member
Witam, prosba o porade. Oddałem na gwarancję Toske 46XF350 a ze sa z nimi jakies problemy serwis proponuje własnie 46RV555D. czy mozecie podpowiedzieć czy to dobra zamiana czy nie opłaca się ? z góry dziękuję . Pozdrawiam
 

andron

New member
Ja zareklamowałem mój egzemplarz i czekam na jakąś decyzję ze strony sprzedawcy. Niestety liczba postów nie pozwala mi zamieszczać odnośników, więc nie mam jak pokazać defektu mojego TV. Będę mógł napisać coś więcej po zakończeniu sprawy. Jeżeli miałbyś dostać egzemplarz taki jak mój to zdecydowanie odradzam.
 

kantrusy

New member
co polecacie ?

42RV555 Toshiba czy JVC LT-42P80BU 100 Hz koles ma V i jest zadowolony i mnie namawia na Jvc ja powiem szczerze mam sentyment do tosi bo swieci mi szkielko juz 12 latek 28" ale sie konczy i pora na nowy .

Dzieki !
 

ziee

New member
no to tak, jestem posiadaczem 42rx555. Podlaczony temat do kablowki cyfrowej f-my Spray. Porownanie mam z sharpem Sharp LC-32B20E i z Samsung LE40A615 i Samsung LE40A456. Jezeli chodzi o bluray to roznicy brak, natomiast sygnal sd daje tosce duzy plus za formatowanie obrazu. Nie wiem jak w innych lcd, ale toshiba bardzo ladnie formatuje obraz. W sharpie w/m jasnosc obrazu jest troszke zbyt ciemna, samsungi zas robia lekka pixeloze. Na dzien dzieisejszy wybralbym cos z mpeg-4. 100hz jak dla mnie sciema, znajomi nie byli w stanie odroznic 100hz i 50hz na zwyklym obrazie. jesli macie ampli, tv cyfrowe, komp to lepszym wyborem bedzie tv z 4 hdmi, bo np bluray lub ps3 trzeba podlaczyc i zabraknie Wam gniazd hdmi pozdr\ p.s. matryca u mnie jest ok
 

dragonstar

New member
Witam,
Chcialem sie zapytać jak to jest z tym czasem reakcji? W tym modelu wynosi on 8ms czy jest to duzo? I czy jest to wazny parametr przy wyborze TV.
Jestem zainteresowany kupnem tego TV
W gre wchodzi równierz philips 42PFL7403/7433
Który bardziej mozecie polecić?

Pozdrawiam
 

tenpan

New member
dragonstar napisał:
jest to duzo? I czy jest to wazny parametr przy wyborze TV.
Oglądam(Toshiba 37 RV 555) dużo sportu i nie zauważyłem efektu piłka -kometa czy coś podobnego,najlepiej jakbyś zobaczył w akcji,wtedy ocenisz czy spełni twoje oczekiwania.
 
Ostatnia edycja:

TomekGT7

New member
Witam wszystkich
Jutro kupuję telewizor Toschiba 42RV555
na pewno podzielę się spostrzeżeniami na jego temat
moje oczekiwania w stosunku do opisu:
100Hz , 10bit przetwornik kolorów , zobaczymy czy warto moja cena to 3.499 Video lux OLSZTYN
zobaczymy mam tv kablową vectra sygnał cyfrowy , 3 kanały HD :lux tv , tvn hd , national geografic hd ?( to najbardziej mi odpowada )
pozdrawiam TomekGT7
 

irekp

New member
Czolem,

w temacie tunera DVB-T: mieszkam niedaleko Poznania i "odbieram" sygnal z cyfrowego nadajnika ze Śremu. No i wlasnie z tym odbieraniem jest problem - podczas strojenia znajduje kilka programow tv + radio, widze rozpiske co leci, co bedzie leciec, ale jak w koncu chce cos poogladac, to mam czarny ekran... Macie pomysl o co chodzi? Rzecz dotyczy Toski 37RV555.

Pozdr
Irek
 
Ostatnia edycja:

ziee

New member
Ta toska nie ma tunera mpeg-4, chyba ze w Sremie nadaja w mpeg-2 ( w co osobiscie watpie) wiec nie powinna odbierac.
pozdr
 
Do góry