Seria RV555

ar2rPL

New member
witam. ja tez jestem na etapie wboru nowgo telewizorka i zastanawiam sie nad tym modelem. to chyba jakis nowy model i nie ma nigdzie jakis szczegolowych testow. ciekawi mnie jak wypadnie w porownaniu z trudnym juz do dostania, chwalonym z3030d
 
Ostatnia edycja:

kom@homi

New member
ok, nie wiem co wyszlo w tescie 42RV555 ale ja go mam od ... tygodnia i jak dla mnie jest OK (nie rewelacja ale OK), sygnal z cyfrowego UPC jest super (oprocz TVP1, TVP2 -- czyzby nadal analog), na innych programch super, a obraz HD ........... miooooooooooodzio jak to mowi Kubus Puchatek, no poprostu zyleta, obraz z DVD (DVD-- super, Divix -- do przyjecia, bez rewelacji) i to praktycznie na ustwieniach fabrycznych, zmienilem tylko ostrosc na maxa bo jakos obraz wydawal mi sie nie ostry, konty --- na TVP1, TVP2 wystepuja i to bardzo duze (szary ekran jak sie stanie bokiem do tv), na innych programach bez roznicy czy stoje frontem do matrycy, czy sotje bokiem :)
ogolnie jestem zadowolony z tego tv

p.s.
na PS2 tez obraz ladnie smiga, brak smuzenia, zywe kolorki :)
wiec ja go moge polecic :)
pozdrawiam
Arek
 

wicher66

New member
Teraz po przeczytaniu testu Kikiego odnośnie Toshiby 46RV555 to już całkowicie zgłupiałem.
zakupiłem 37RV555 kilka dni temu i u mnie zupełnie inaczej to wygląda, kąty może nie są nadzwyczajne ale bez przesady że są tragiczne. Skalowanie obrazu SD uważam że jest dobre a nawet bardzo dobre, poprzednio miałem telewizor CRT Philips 32 PW 9551 z hdmi ( jeden z lepszych telewizorów crt). Telewizor mam podłączony do n i naprawdę bardzo dobrze to wygląda, kolory super a w HD miodzio. Może 37 cali ma inną matrycę od 46 który testował Kiki, może był wadliwy. Osobiście polecam 37RV555. Przesyłam kilka fotek
 

Attachments

  • PB270479.JPG
    PB270479.JPG
    70,1 KB · Wyś: 208
  • PB270480.JPG
    PB270480.JPG
    62,4 KB · Wyś: 164
  • PB270481.JPG
    PB270481.JPG
    61,4 KB · Wyś: 155
  • PB270484.JPG
    PB270484.JPG
    48,3 KB · Wyś: 141
  • PB270489.JPG
    PB270489.JPG
    60,4 KB · Wyś: 160
  • PB270490.JPG
    PB270490.JPG
    54 KB · Wyś: 157
  • PB270498.JPG
    PB270498.JPG
    44,8 KB · Wyś: 153

Action_81

New member
w koncu cos ruszyło :). Ja tez mam 37 rv 555 i juz sie troche zdolowalem , ze mozna bylo cos innego kupic ale faktycznie gra całkiem przyzwoicie.Katy nie sa jego mocna strona ale cala reszta jest przyzwoita. Wicher, mozesz podac swoje ustawienia tego tv? Ja tez mam n-ke i jestemraczej zadowolony. Jak chula u Ciebie tvn 24 ?? czy smigajace napisy z info na dole ekranu tez masz rozmyte - czy to problem z ustawieniami, a i mam tez podloczony przez hdmi.
 

wicher66

New member
TVN 24 napisy na pasku minimalnie są rozmyte, ale nie jest żle.
Moje ustawienia telewizora - przesyłam fotki
ale zaznaczam że nie są to ustawienia optymalne
w dalszym ciągu staram się ( brak czasu ) ustawić aby obraz był najlepszy. Ustawiałem na profilu dynamicznym. Pozdrawiam

temperatura koloru - chłodny
 

Attachments

  • PB270490.JPG
    PB270490.JPG
    73,5 KB · Wyś: 152
  • PB270492.JPG
    PB270492.JPG
    48,9 KB · Wyś: 130
  • PB270493.JPG
    PB270493.JPG
    49,7 KB · Wyś: 125
Ostatnia edycja:

marigo22

New member
37rv555

Mam Toshibę jak w tytule i według mnie chyba jedyną wadą tego telewizora jest poziom czerni i kąty widzenia.
Na stronie angielskiej (linka nie mogę podać - regulamin) natknąłem się na test 37XV505D i skalibrowałem swój telewizor na podstawie tego testu. Powiem szczerze, że mnie to pasuje, a dodatkowo zużycie prądu spadło do 108W.
A teraz dane:
profil - standardowy
podświetlenie - 34 (ja dałem na 40)
kontrast - 98
jasność - 40
kolor - 34
3D kolor - wł
natomiast dopasowanie koloru podstawowego jest takie:
czerwony - +2,+5,0
zielony - 0,0,0
niebieski - +6,-2,0
żółty - +4,+3,0
magenta - 0,+2,0
cyjan - 0,0,0
teraz temp. koloru - ciepły (u mnie naturalny)
poziom czerwieni - -6
poziom zielonego - +1
poziom niebieskiego - -1
może komuś będzie pasować, pozdrawiam:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawę jakości telewizora który był na testach - model 46RV 555 - zgłosiłem do Toshiba Polska . Dostaniemy jeszcze jeden egzemplarz do testów w poniedziałek . I sprawdzimy jeszcze raz to samo . Toshiba stwierdziła że poprzedni egzemplarz mógł być uszkodzony w transporcie.
Dobrze że reakcja przyszła natychmiast.
Wcześniej pisałem że Toshiba 37 RV 555 - jest na innej matrycy i że gra bardzo dobrze w klasie cenowej .Model 37 RV 555 - oglądałem tylko w SD i przy dziennym oświetleniu . Ma dobrą płynność.
Jak wypadnie na testach - zobaczymy za dwa dni.
 

kom@homi

New member
kiki napisał:
Wcześniej pisałem że Toshiba 37 RV 555 - jest na innej matrycy i że gra bardzo dobrze w klasie cenowej .Model 37 RV 555 - oglądałem tylko w SD i przy dziennym oświetleniu . Ma dobrą płynność.
Jak wypadnie na testach - zobaczymy za dwa dni.

a RV z matryca 42" te ma inna matryce niz 46" ??
 

kom@homi

New member
marigo22 napisał:
Mam Toshibę jak w tytule i według mnie chyba jedyną wadą tego telewizora jest poziom czerni i kąty widzenia.
Na stronie angielskiej (linka nie mogę podać - regulamin) natknąłem się na test 37XV505D i skalibrowałem swój telewizor na podstawie tego testu. Powiem szczerze, że mnie to pasuje, a dodatkowo zużycie prądu spadło do 108W.
A teraz dane:
profil - standardowy
podświetlenie - 34 (ja dałem na 40)
kontrast - 98
jasność - 40
kolor - 34
3D kolor - wł
natomiast dopasowanie koloru podstawowego jest takie:
czerwony - +2,+5,0
zielony - 0,0,0
niebieski - +6,-2,0
żółty - +4,+3,0
magenta - 0,+2,0
cyjan - 0,0,0
teraz temp. koloru - ciepły (u mnie naturalny)
poziom czerwieni - -6
poziom zielonego - +1
poziom niebieskiego - -1
może komuś będzie pasować, pozdrawiam:)

qrde probowalem te ustawienia i 42RV.... nie bardzo mi to pasuje, kolory jakies takie mniej zywe (malo ostre), na HD obraz nie zadawalajacy :( , szukam dalej ustwien (w necie i w praktyce) :)
 

Action_81

New member
Ustawienia wicherka sa bardzo przyzwoite :) podane przeze mnie są zdecydowanie gorsze. Ale ... własnie zdecydowanie lepiej wyglada tez u Ciebie odbiór. Moze za pare dniu wrzuce kilka fot. Moze mam cos nie tak podłączone? Najbardziej denerwuja mnie zamglone napisy na tvn 24, meteo albo np logo stacji w rogu ekranu. Mało ostre !! Czy srednica anteny (ta najmniejsza) ma tez znaczenie? a moze component. Sam juz nie wiem ...
 

lukmaj

New member
100Hz

Mam pytanko. Czy w tym modelu 100Hz działa z kazdym rodzajem obrazu? Zastanawia mnie czy wieksza płynność bedzie tylko w materiale nagrywanym kamera telewizyjna (wiadomości, reportarze itp nadawane z przeplotem), czy bedzie tez widoczna na filmach kinowych nadawanych w TV gdzie mamy 25 pelnych klatek, a nie 50 polobrazow. To samo zastanawia mnie z DVD gdzie filmy maja tez 25 klatek. No i ostatnia sprawa czy 100Hz działa tez z obrazem 720p, w tym przypadku dokladnie chodzi mi o gry z Xboxa 360. Z gory dzieki za info
 

synek-1

New member
Witam jak ta 37RV radzi sobie z sygnałem analogowym. Jestem ciekaw waszych obserwacji a zainteresowany jestem kupnem tego modelu.
 

jarrod

New member
Cześć
Jestem debiutanem i laikiem zarazem...

za TV chodziłem ok 2miesięcy... (chyba lekka przesada:D ), ale wychodziłem. Miałem totalny mentlik w głowie... raz podobay mi Samsungi innym razem nie...

Wkońcu zdecydowałem się na toshibe 37 rv555 ze względu na cenę (3.000zł) i za technologię w tej cenie - uważam że jak na parametry które teoretycznie ma to cena jest nie najgorsza:)

Wczoraj poźnym popołudniem wniosłem tv do domu...
Rozpakowywałem go z dużymi oczami:eek: będąc pod wrażeniem doniosłości chwili (wiele czasu poświęciłem na przekonanie żony że CHECEMY ten TV:D )
Po rozpakowaniu pierwsza nie miła niespodzianka pt. brak polskiej instrukcji (dziś będę się o nią upominał)...
Po włączeniu uruchomił się tryb automatyczny strojenia, ale nic nieznalazło - ja w panice!!! ale coś nacisnąłem i okazało się że to tryb tunera DVBT czy jakos tak;)
Potem już szło tak jak trzeba...
Generalnie jestem zadowolony... im więcej obcuję z tv tym bardziej jestem do niego przekonany.
Obraz jest zadawalający jak dla mnie - mimo że mam tylko sygnał anlogowy (UPC w Szczecinie) a DVD tylko po kablu EURO.
Obraz z Dynamicznego przestawiłęm na Naturakny - na dynamiku oczy po 2minutach mnie piekły
PC jeszcze nie podłaczałem.
Nie mogę się doczekać, jak będę miał lepszy sygnał tv...

Podsumowując - pierwzse wrażenie pozytywne.
Dziś będę próbował "waszych" ustawień obrazu

Zaskoczenie - temat dot.gwarancji i reklamacji w inny temacie dot. toshiby:hmm:

Pytanie do Was: czy u Was też dźwięk w tv wydaje się dziwnie stłumiony? czy to kwestia ustawień? jeżeli tak to proszę o wskazówki?
W porównaniu do poprzedniego tv (stary sony trinitron) dźwięk jest conajmniej dziwny:roll: :confused:
 
Ostatnia edycja:

Action_81

New member
No to fakt - moim zdaniem dzwiek z tego tv jest slabiutki, mam wrazenie przytlumionego. Ja mam dzwiek z sprzetu audio wiec jest ok ale barwa dzwieku z glosnikow w tv moze irytowac.
 

ziee

New member
kiki napisał:
sprawę jakości telewizora który był na testach - model 46RV 555 - zgłosiłem do Toshiba Polska . Dostaniemy jeszcze jeden egzemplarz do testów w poniedziałek . I sprawdzimy jeszcze raz to samo . Toshiba stwierdziła że poprzedni egzemplarz mógł być uszkodzony w transporcie.
Dobrze że reakcja przyszła natychmiast.
Wcześniej pisałem że Toshiba 37 RV 555 - jest na innej matrycy i że gra bardzo dobrze w klasie cenowej .Model 37 RV 555 - oglądałem tylko w SD i przy dziennym oświetleniu . Ma dobrą płynność.
Jak wypadnie na testach - zobaczymy za dwa dni.

I jak dostales inny egzmplarz do testu?
 

jarrod

New member
instrukcja w Polskiej wersji znaleziona na necie gdzieś na stronach serwisu toshiby...:eek:k:

wczoraj zacząłem sobie grzebać w róznych ustawieniach... i przypadkowo (?) nacisnąłem "szybkie utsawienia"... i wszytskie ustawione kanały (z ustawionymi nazwami!!!) poszł się czesać:roll:
więc sobie posiedziałem wieczorem godzinkę i obcowałem z pilotem;)

Ustawienia obrazu od marigo22 wprowadziłem i generalnie są całkiem całkiem... oczywiście muszę je jeszcze dopasować do swoich preferencji, ale chwali się tym ustawieniom to, że obraz wydaje się łądny a zarazem "nieagresywny"

Z dzwiękiem będę dalej walczył...

Mam pytanie: marigo22 napisałe, że przy jego ustawieniach obrazu "(...)zużycie prądu spadło do 108W(...)" jako to zostało zmierzone? czy ja też mogę sobie w domu jakoś to zmierzyć?
 

marigo22

New member
37rv555

Mam pytanie: marigo22 napisałe, że przy jego ustawieniach obrazu "(...)zużycie prądu spadło do 108W(...)" jako to zostało zmierzone? czy ja też mogę sobie w domu jakoś to zmierzyć?

Kupiłem taki miernik w Lidlu za trzydzieści kilka złotych, wtykam go do gniazdka, a w niego wtyczkę i pokazuje pobór prądu w watach.

Co do ustawień, które podałem wyżej to też zrobiłem małe modyfikacje:
podświetlenie podciągnąłem do 40
jasność do 42
kolor do 38
poziom czerni - niski
w dopasowaniu koloru odcień koloru żółtego dałem na 0, bo był za bardzo cytrynowy.
Dodam jeszcze, że największy wpływ na zużycie prądu ma podświetlenie, kontrast i jasność nie mają na to wpływu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry