Seria RV555

ziee

New member
Dlaczego nikt nic nie pisze o tej serii? Jakas nieudana wersja? Ktos ma ten tv, moze sie wypowiedziec na jego temat. Kiki planujesz jakis test modelu RV555?
Mysle, ze wiele osob jest nim zainteresowana a na forum cisza.....
pozdr

p.s.
Na forum angielskim wyczytalem ze, nowsza seria ZV555 ma byc jakies 400-500 pln drozsza od RV555.
Np. 42RV555 ok 3600 wiec wypadaloby zeby 42ZV555 kosztowalo ok 4100.
A u nas widze w digitalo.pl prognozowana cene 5.999
niezly czad
 

mario311

New member
46rv555

Witam!

Mam ten TV (46RV555) od tygodnia i jak na ta chwile jestem naprawde zadowolony z wyboru.
W gre wchodzil jeszcze SONY 46W4500, ale troche przerazily mnie opinie o cloudingu, poza tym porownywalem obydwa w sklepie, wisialy obok siebie i jesli juz zauwazylem roznice to tylko na korzysc TOSHIBY. A skoro nie widac roznicy to po co przeplacac (Sony byl drozszy o ponad 800 PLN, a jedyne czym wygrywal to wejscie USB, no i moze RJ-45 pod DLNA).

Co do obrazu, to uzywam TV na razie do PS3, filmow BD (obraz po HDMI z obydwu zrodel oczywiscie rewelka), DVD po komponencie (moim zdaniem naprawde dobra jakosc obrazu, nie spodziewalem sie az tak dobrej) i analogowej kablowki. Tutaj jakosc zalezy od konkretnego kanalu, a nawet tego co jest w aktualnej chwili puszczane, ale w moim subiektywnym odczuciu wyglada lepiej niz w SHARPIE i na pewno nie gorzej niz w SONY. Z odleglosci 4,5m (tyle mam do kanapy) jak najbardziej da sie ogladac.

Naprawde spora ilosc kombinacji i ustawien obrazu w menu pomaga w dobraniu parametrow wyswietlania, kazdy powinien znalezc cos dla siebie.

Aha, na moim modelu nie zauwazylem zadnych czarnych linii, bad pikseli, czy tez nierownomiernie doswietlonej matrycy.

Co do wad to, hmmm... ciagle ich szukam;-).

Jedyne co mi sie na ta chwile niekoniecznie podoba to pilot i to, ze TV naprawde pieknie przyciaga kurz (ale tak maja chyba wszystkie PIANO BLACK...).

Pozdrawiam!
 

ziee

New member
Dzieki za wypowiedz, mozesz podpowiedziec w jakim sklepie widziales ten lcd?
Czy w euro,media, saturnie juz wisza?
pozdr
 

qart79

New member
42rv555

Posiadam ten telewizor od tygodnia.
Była to alternatywa dla z3030 i Sony 40w4500 , mysle ze dokonałem słusznego wyboru.
Tv mam podłaczony po cyfre+ . Obraz o niebo lepszy od mojego poprzedniego Sharpa 37" (zwłaszcza mecze na canal sport) . Do tej pory nie zauważyłe nic niepokojącego.
Zdecydowanie polecam.
 

bulitong

Klub HDTV.com.pl
VIP
nareszcie jakieś konkretne wypowiedźi użytkowników "RV" :)
panowie a jak współpraca tv z komputerem testowaliście już ?
 

Action_81

New member
MOze faktycznie ten watek troche dluzej sie utrzyma bo tez interesuja mnie opinie na temat tego tv. Jestem posiadaczem 37rv555d. Generalnie nie ma sie czego przyczepic. Tv mam dodlączony do nki i tak jak mowil kolega wczesniej wszystko zalezy od jakosci nadawanej przez poszczegolne stacje (mam tu na mysli SD). Mnie np denerwuje tvn 24. Bardzo duzo mozliwości regulaji wielu parametrow obrazu- ktore po wlaczeniu niekoniecznie sprawiaja jego polepszenie ale tu wydaje mi sie, ze ma to zastosowanie do hd i dvd przy sd niestety zdecydowanie pogorsza obraz. Co do jakosci obrazu- tez mialem porowanie do jakiegos soniaka w sklepie ale ten zdecydowanie bil go o glowe. Przy podlaczeniu przez hdmi - na kanalach nadawanych przez n-ke w jakosci hd - brak dzwieku - mi to akurat nie przeszkadza bo slucham przez sprzecik audio - optic- ale trzeba byloby sie temu przyjrzec. co mnie denerwuje - mam nadzieje,ze ktos mnie uspokoi - przy ogladaniu obrazów z ciemnymi partiami, np noc, ciemny pokoj, itp - nie odzwierciedla dobrze koloru czrnego jest on raczej blady albo jakis zamglony - tylko czy to nie przypadkiem uroda LCD?? Chetnie podziele sie swoimi spostrzezeniami. mam nadzieje , ze Wy tez :)
 

Action_81

New member
a pytanko. czy kazdy LCD po wlaczeniu "rozgrzewa sie" ? w sensie, ze przez kilka sekund obraz jest ciemniejszy , a dopiero po kilku, kilkunastu sekundach staje sie ostry i jasny. Moj Rv tak ma.
 

mario311

New member
Swojego RV widzialem, porownywalem z Sony i kupilem w CertusMedia w Łodzi. Są autoryzowanym dystrybutorem i Toshiby i Sony.
Koleś ze sklepu tez polecal mi Toshibe mimo, iż Sony daje teraz 5 lat gwarancji.

Co do wspolpracy z kompem to podlaczalem go do swojego lapka Toshiba Satelite przez kabel HDMI-HDMI i wszystko chula bez najmniejszego problemu.
Na laptopie ustawilem rozdzialke 1920x1080, a na TV opcje "Dokładne Skanowanie" (to chyba odpowiednik "pixel na pixel") i wszystko bylo w jak najlepszym porządku.
 

nales99

New member
mało informacji

Witam

Jak wygląda sprawa kątów i czerni w seri rv, czy jest tak samo jak w zetce ??


Jak myślicie czemu w necie jest tak mało informacji na temat rv o seri zv prawie wogóle nie można poczytać po polsku, ja rozumiem że są to nowości ale bez przesady.

Pozdrawiam
 

ziee

New member
Witam
Wlasnie przytargalem do domu 42rv555, pierwsze wrazenie jest lekko szokujace, przesiadlem sie z thompsona 28". Sygnal z analogowej kablowki robi pozytywne wrazenie na fabrycznych ustawieniach. W niedziele dopiero sie za niego zabiore i postaram sie cos konkretnego napisac.

pozdr
 

kom@homi

New member
mario311 napisał:
Swojego RV widzialem, porownywalem z Sony i kupilem w CertusMedia w Łodzi. Są autoryzowanym dystrybutorem i Toshiby i Sony.

tez u nich zamowilem 42RV555 :grin: , dostane go we wtorek, ciekaw jestem jak bedzie hulal z cyfowym UPC
moze ktos sie moze pochwalic optymalnymi ustawieniami tej toski?
wczesniej myslalem o ZF'ce 40"-- na forum i u konkurencji (kolegow) jest dosc sporo postow z ustawieniami ZF, a co z RV ?? :)
 

Action_81

New member
moze ktos sie moze pochwalic optymalnymi ustawieniami tej toski?
wczesniej myslalem o ZF'ce 40"-- na forum i u konkurencji (kolegow) jest dosc sporo postow z ustawieniami ZF, a co z RV ?? :)[/quote]

to moze ja. Mam 37rv555. Sporo nerwów straciłem zanim ustawiłem cos co w miare cieszy oko. mianowice: 3d zarzadzanie kolorami - wył, auto kontrola podswiet- wł, autokontrast-wyl. USTAWIENIE OBRAZU: podswitlanie-90; kontrast-95; jasność-20; kolor-34, ostrosc-0, odcien-0, poziom czerni/bieli - niski (z tym parametrem jest najwiecej problemow moimm zdaniem)- teoretycznie wysoki daje najlepszy obraz ale chyba tylko na hd bo na sd jest fatal moim zdaniem, np na tvn 24 twarze nienaturalne, itp. Ja mam na niskim. To tak po krotce. Moze zna ktosik lepsze usatwienie- chetnie zmienie przetestuje u siebie :))
 

kom@homi

New member
ciekawe czy ustawienia z 40ZF pasuja do RV :) moze ktos sprobowac??

Podświetlenie - 35
Kontrast - 88
Jasność - 45
Kolor - 40
Odcień - -7
Ostrość - +10
Czerń - OFF
MPEG - niski
DNR - auto
Temperatura - chłodny
Czerwony - +3 +6 -4
Zielony - +3 -5 0
Niebieski - -3 -2 -3
Żółty - -1 +6 -2
Magenta - -1 -3 -4
Cyjano - 0 -12 +7
 

fifiak

New member
RV555 w CertusMedia

Witam
Jako że od zakupu LCD dzieli mnie najprawdopodobniej kilkanaście dni byłem w Certus Media w Łodzi na "oględzinach" 37RV555.
Do tej pory moim faworytem był 40XF350, ale teraz zastanawia mnie ten nowy model.
Szczególnie jeśli jest to następca serii R, hdready, która była chwalona na tym forum.
W Certus Media seria RV jest do oglądania w wielkości 37, 42 i 46 cali.
Obraz w HD bardzo ładny, SD niestety nie mają, ale myślę że algorytmy toshiby dobrze dają radę (nie gorzej niż w XF).
Co do różnic, które zauważyłem to głośniki onkyo 2x25, w XF było 2x10, oczywiście 100Hz i predefiniowane ustawienia obrazu bodajże: dynamiczne, standardowe, mild, PC.
Na minus wydaje mi się, że konty są gorsze w RV, choć płynność lepsza.
Trudno porównywać bo XF widziałem w MM, a w Certus go nie mają, jak to handlowiec stwierdził tylko na zamówienie bo to stary schodzący model.
Na koniec dodam, że podobno matryca od Sharpa.

Jeśli ktoś znajdzie info jaki typ matrycy ma 37RV555 to bardzo proszę o podzielenie sią tą informacją.
Pozdrawiam
Jacek
 

Action_81

New member
co do glosnikow onkyo to hmm - ja jestem rozczarowany. nie moge ich ustawic tak, zeby bylo dobrze - dzwiek jest przytlumiony i jak z kanalu. Moze to kwestia ustawien-chociaz probowalem. Nie zwracam na to bardzo uwagi bo i tak mam n-ke podlaczoną pod sprzecik audio. ale sluchajac tylko z tv - moze wkurzac. A tak wogole to co z tymi optymalnymi ustawieniami ?? :)
 

marigo22

New member
No i mam 37RV555, podzielę się moimi pierwszymi spostrzeżeniami.
Na początek dwa małe minusy:
- trochę mniejsze kąty widzenia od najlepszych w klasie
- poziom czerni, brakuje trochę do plazmy;), ale dla mnie to nie problem
Na plus:
- skalowanie obrazu SD - naprawdę niezły poziom (obraz stabilny, nieźle wygładzony i nie pozbawiony szczegółów, brak rozmycia) nawet z anteny naziemnej
- bezproblemowa współpraca z komputerem (gf 9600 gt, przejściówka DVI-HDMI, kabel HDMI tani)
- sporo ustawień obrazu
- dużo formatów obrazu ( nie musimy oglądać spłaszczonych głów :))
Nie mam źródła HD więc nie sprawdziłem obrazu w tym trybie.
Zużycie prądu jeżeli nie ustawimy obrazu full (podświetlenie, kontrast) jest w granicach 140-160 W.
Ogólnie bardzo porządny telewizor - z czystym sumieniem polecam.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Kolego to próbuj sam, lub załatw sobie plansze testowe do kalibracji, a nie piszesz posty że czekasz i nadal czekasz - a to czekaj! Żadnego wysiłku z Twojej strony tylko chciałbyś brać, a może to Ty się wysilił i podał innym optymalne ustawienia co?? Robic się nie chce tylko czekać na gwiazdkę z nieba.
Ja swoich też nie mogłem znaleźć, więc się zebrałem i zrobiłem optymane ustawienia, z których do ZF korzysta bardzo dużo ludzi - i to cieszy że człowiek nawet tutaj może pomóc, a tak to pewnie był czekał jak Ty i inni tez by czekali.
 

Action_81

New member
Jakby kolega dokladnie czytał od poczatku to zauwazylby, ze podałem wczesniej moim zdaniem dobre ustawienie ale ze jestem laikiem w tej dziedzinie to chcialbym przetestowac cos od doswiadczonych na tym forum ludzi. Nie wszyscy sa tak dobrze zorinetowani jak Ty i potrzebuja pomocy od innych ....

Nie cytujemy poprzednika
 
Do góry