Seria PV70

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
plazmy są dostępne w każdej ilości / na razie/
adres masz na banerach na portalu.
pozdrawiam
 

Gregorio

New member
kiki napisał:


TV Panasonic 42 PV 70 pobiera 261 W prądu.
Wartość 386 W - pobiera Samsung 42 C7H.


w jakich warunkach?

czytając takie "dane" należy mieć tylko nadzieję, że każdy kto je czyta zdaje sobie sprawę, że nie jest to wartość stała i zależy od treści wyświetlanego obrazu ...
 

DeAlba

New member
Panasonic 37PV70

Witam.
Dorzucę swoje 3 grosze do tych ponad 700'set wypowiedzi...
Oglądałem w środę i wczoraj Panasonica 37". W środę miałem możliwość zobaczenia kanałów SD (bo takie mnie na razie głównie interesują) tylko z n'ki (podłączonej po HDMI) i tu porażka. Na TVP 2 oglądałem akurat 1 z 10 i obraz był co najmniej kiepski. Twarze bardzo rozmyte i nienaturalne. Kanały z grupy TVN dużo lepsze. Za sugestią sprzedawcy byłem następnego dnia w drugim sklepie gdzie był jeszcze sygnał z kablówki UPC. I tu spora różnica. Te same stacje np. TVP 1 i 2 grały zdecydowanie lepiej niż z n po HDMI. Obraz oglądany z 3m (bo taka mnie interesuje) był dobrej jakości. Tu by się może potwierdzało to o czym byla ostatnio mowa w wątku - Panasonic dobrze obrabia sygnał z anteny i innych połączeń analogowych. Po HDMI obraz jest gorszy bo bez obróbki (pomijam kanały HD bo tu jest bajka).
Dodatkowo poprosiłem o podłączenie DVD (jakiś tani model Panasonica za 200pln i kabel Euro za 8pln) obraz również był bardzo dobry przez chwilę miałem nawet wątpliwości czy nie oglądam dema HD (małe niedoskonałosci - np. małe rozmycie konturów na przejściu kolorów, widoczne tylko z bliska do wyeliminowania pewno przy lepszym kablu).
Ogólnie odbiór (po kablu bo n na SD zawodzi po HDMI) bardzo dobry i ta niesamowita czerń...

Pozdrawiam

PS. Chyba już zdecydowałem co kupię:cool:
 

Servisko

New member
mam pytanie czy zawsze trzeba wchodzic na funkcje AV rzeby zmienic zrudlo HDMI na AV1 albo HDMI 2, i dlaczego pod HDMI 2 niema funkcji 100hz jest tylko pod hdmi 1
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wracając do mocy pobieranej przez plazmę, to wartości podawane przez producentów są wartościami znamionowymi, czyli najczęściej maksymalnymi. Podobnie w silnikach podaje się moc.

ArtS :)
 

sancho

New member
37" or 42" ?

Śledzę to forum już od paru miesięcy. W końcu podjąłem decyzją o zakupie plazmy Panasa PV70. Poprzednio przez krótki czas miałem LCD Samsunga 32M61 i nie byłem nim bynajmniej zachwycony. Nie mam mozliwości oglądnięcia tej plazmy w realu (mała mieścina). I tutaj pojawia się mały, trywialny dylemacik- kupic 37" czy dołożyć jakieś 700 zeta (rzecz nie bez znaczenia) i kupić 42".
TV oglądam z odległości 2,5m, sygnał z N-ki (kina póki co nie posiadam).
 

Robert_em

New member
Uff!! Hurra!! Nareszcie się udało!
Rejestracja trwała jakiś tydzień, ale nieważne.. jest pierwszy post! :D

Przeczytałem ten wątek od początku, co przyznam szczerze nie było sprawą błachą. Nie dysponuję nadmiarem wolnego czasu, więc ciężko było ;)
Ale do rzeczy. Jestem właśnie na kupnie TV do mojego nowopowstającego miszkanka i w zasadzie zdecydowałem się na 42PV70. Kłopot tylko w tym, że nie udało mi się do tej pory ujrzeć go na żywo, niestety. Mieszkam w niewielkiej mieścinie na południu woj łódzkiego, więc najbliżej mam do Częstochowy. Udałem się więc do MM dla idiotów, pewny, że się napatrzę do woli, i... kupa! Wspaniały "Pan Handlowiec" na moje pytanie czemu nie ma tego modelu i ew. kiedy będzie, odpowiedział, że kierownik właśnie niedawno zamówił towar z Panasonica (ani pół plasmy z serii 70, tylko 45 i 60!) i jak ten się sprzeda to może zamówi znów. Bóg wie kiedy. Ceny też nie był mi w stanie podać, nawet w przybliżeniu! Konkluzja - to rzeczywiście jest sklep dla idiotów!!!!!
Allegro odpada i sklepy internetowe też - nie ufam kurierom, widziałem niejednokrotnie co wyprawiają z paczkami. Odwiedziłem więc mój zaufany sklep AGD-RTV, który obiecał sprowadzić 42PV70 za 4740złociszów (po ostrych negocjacjach). Tyle tylko, że wciąż nie widziałem tego cuda w akcji....wrrrr

Pozdrowionka for all!
 

ArSoN_AS

New member
Dzis i ja odwiedziłem MM w szczecinie.Pytałem o 37 pv70.Odpowiedz mnie askoczyła''Będąjutro ,pojutrze a najpóźniej w poniedziałek.Cena 4999 .Widziałem tez ( w katonie) 50'.Czekam.....
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No więc może ja... Tak nieśmiało wtrącę, że zupełnie przypadkiem ujrzałem dziś ten model (42PV70) na własne oczy w jeleniogórskim Avansie. Cena, żeby nie skłamać, trochę poniżej 5000 zł. Ale nie chcę ręczyć, gdyż nie zwróciłem na to uwagi. I tak na razie nie planuję zakupu.

Ale do rzeczy. Sygnał był z kablówki (MTV). Tak więc obraz był przeciętny, ale w przyzwoitej normie. Obudowa zdecydowanie najładniejsza z ostatnio omawianych tu przypadków, czyli PV45 i PV60. Jednak szkoda, że nie ma matowej ramki i że ramka jest pofałdowana. Przy czym nie jest to pofałdowanie fizyczne, a jedynie odbicie odkształca się tak, jak na starych, walcowanych szybach. Ogólnie przypomina pod tym względem Samsunga. Nie zmienia to jednak faktu, że telewizorek grzeszy urodą i ma bardzo subtelną i elegancką podstawę.

ArtS :)
 

adrianes

New member
50pv70

Do wszystkich, którzy czekają na konkretne rozmiary:

W MM Poznań gra 50PV70. Znajduje się na wyspie Panasonica ale obrócony prostopadle do wszystkich innych modeli i nie można go porównać bezpośrednio z 50PV60 i 50PV600. Po ustawieniach pilotem tych samych parametrów na tych 3 plazmach starałem się je porównać (jeżeli porównaniem można nazwać chodzenie 7 metrów i patrzenie raz na jeden i raz na drugi model). Moim zdaniem PV70 ma większą ziarnistość od PV60 ale w tych warunkach nie mogę tego jednoznacznie stwierdzić. Sygnał z satelity rozdzielony na wszystkie telewizory. Jeżeli ktoś miał okazję porównać je gdy stały obok siebie proszę o opinię.

P.S. Wygląda na to, że MM po raz kolejny wyprzedził wszystkich "niby" przedstawicieli Panasonica i pokazuje ten model jako pierwszy (tak jak w przypadku 42PV70). :)

Pozdrawiam.
 

morsen

New member
Witam ..podawana wartosc poboru energii jest maksymalną czy tez uśrednioną ??? pozdr

Gregorio napisał:
kiki napisał:


TV Panasonic 42 PV 70 pobiera 261 W prądu.
Wartość 386 W - pobiera Samsung 42 C7H.


w jakich warunkach?

czytając takie "dane" należy mieć tylko nadzieję, że każdy kto je czyta zdaje sobie sprawę, że nie jest to wartość stała i zależy od treści wyświetlanego obrazu ...[/quot

Witam ..podawana wartosc poboru energii jest maksymalną czy tez uśrednioną ??? pozdr
 

darek_k

New member
W MM w Katowicach (3 stawy) stoi 50PV70 i sygnał bardzo ładny (nie ma obok PV60-600 ) dla porównania ale stały inne LG, Samsung i tu 70 pokazuje swoją wyższośc nad technologiami szczegolnie gdy leciał pokaz sztucznych ogni piekne barwy i niesamowita czerń w odniesieniu do pozostałych stojących obok (cena 9900)
ziarnistości nie było widac w odniesieniu do obrazu na innych plazmach stojących obok nawet tych 42 cale(sa tez 42PV70 - cena 4 899 zł) ale kilka metrów dalej stał LCD Sharp 46XD i tu jakość zrywa beret "wręcz niesamowita" (pomimo że Panas ma bardzo ładny obraz z dema HD, w Saturnie ten Sharp podłączny do zwykłego sygnału na sklep aż straszył swoim obrazem z TV1 bardziej odstraszając od kupna niż przyciągając )
Sygnał byl podawany z dema HD więc pozostakje pytanie jak zachowa sie po podaniu syganłu n naszej "kochanej (za ktorą płacimy abonament aby taka była)"
 
Ostatnia edycja:
Do góry