Seria PV70

bartq

New member
Witam!

Mam PV70 w domu od dziesięciu dni, wcześniej wysoki model CRT Panasonica 32PX30. Obawiałem się tej zmiany i czytając różne fora, byłem przygotowany na pogorszenie pewnych parametrów obrazu. Jednakże mam mały pokój i to wielkie pudło już mnie irytowało, z obrazu byłem zadowolony no może poza skopaną geometrią co jest normą w panoramicznych CRT. Odległość od ekranu to 3m i do oglądania SD na 42” to optymalna odległość dla wszystkich domowników.
Na spokojnie po tych paru dniach poszedłem zobaczyć do innego pokoju gdzie gra mój stary TV. Widziałem tylko jedną zaletę starej technologii CRT, mianowicie na plazmie kolory ciemne się zlewają, a na nim nie ale poza tym obraz jest generalnie dużo dużo lepszy.
Mam C+ i N. NBox nie zestawia się z TV po HDMI więc obraz leci jako DVI, podłączony jest 1m Profigoldem. C+ połączona kablem euro. Obraz SD lepiej wygląda na C+ więc z Nki oglądam tylko Nsport, DiscoveryHD oraz parę niemieckich kanałów FTA HD na Astrze. Ogólnie z 3m obraz SD jest dobry a nawet bardzo dobry dopóki nie włączy się jakiegoś kanału HD. Mecze w HD to istna bajka, nie można się oderwać od telewizora. Jednak aby się dobrze oglądało HD siadam w odległości 2m. Gdy przełączam na sygnał SD to obraz straszna kaszana, ale się człowiek szybko przyzwyczaja do lepszego:). Po paru minutach obraz SD robi się ponownie całkiem dobry.
Wygląd zewnętrzny to już sprawa subiektywna ale wg mnie jest ładniejszy od Pioneera nad którym też się zastanawiałem. Nie kupiłem Pionka tylko dlatego, że w każdym markecie gdzie stał miał powypalane loga i to fest. Sorry ale nie będę niewolnikiem telewizora. Różnica 3000 też nie pozostaje bez znaczenia. Póki co w moim TV nic się nie wypaliło ale po oglądaniu AXN po dwóch godzinach zobaczyłem ślad na czarnym tle. Na szczęście zniknął po paru minutach oglądania innego kanału.
Telewizor jest dość cichy, nie ma w nim żadnych wentylatorków i słychać tylko lekkie bzyczenie jak się podejdzie od tyłu. Jest cichszy niż stary CRT, ten bardziej bzyczał i w nocy można było go usłyszeć.

Do TV podłączam laptopa przez DVI-HDMI, obraz jest troszkę przycięty. Sygnał zestawia się automatycznie na 1080P, pewnie dlatego że mam matrycę w laptopie 1920x1200 i ustawia podobną rozdziałkę drugiego ekranu jakim jest TV. Oczywiście można ustawić 720P różnicy jednak w obrazie nie stwierdziłem. Obraz skalowany jest bardzo ładnie, czcionka napisów wygląda prawie tak ostro jak puszczona w natywnej rozdziałce przez DSUB. Oglądałem parę filmów HD i jakość jest powalająca i jest to zupełnie inny odbiór niż na lapsie który ma matrycę Full HD. Filmy 1080P tracą oczywiście trochę szczegółów jednak wg mnie dla 1080P to telewizor co najmniej 50” i oglądany z max 2m.
Ogólnie podsumowując jestem więcej niż zadowolony i polecam zakup tego TV!
 

lewar1309

New member
co do powłoki antyodblaskowej....
telewizor oglądam z odl ok 3-3,5m. z prawiej strony telewizora balkon i i duże okno. balkon jest obok telewizora 160cm. Mam żaluzje. Dziś wszystko odsłoniłem rano i oglądałem różne kanały. w niczym mi światło z dworu nie przeszkadzało. dodam że sprawdzałem dto o 7:30. za oknem jasny dzień lecz słońce za chmurami.
 

jtd

New member
Bez reklam
A jak sie spisuja glosniki? Ten dzwiek "otaczajacy" Ambience to rzeczywiscie daje jakis efekt dzwieku 3D, czy lipne jest to?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
adrianes napisał:
A co Ty się przyczepiłeś cen. Proponuję przeliczyć sobie ceny

Model TH-50PX75U dostępny od marca w cenie 2499.95$
Model TH-42PX75U dostępny od marca w cenie 1599.95$

po kursie dolara amerykańskiego i wyjdzie dokładnie tyle, za ile serie PV 70 (bo podobno to te same modele) można u nas kupic w sklepach z www.skapiec.pl.

Uwaga AR2 była słuszna i konstruktywna i przyjmuję ją ale Twoja to nieporozumienie.

Nie masz nic mądrego do napisania ? - nic nie pisz !!!

Pozdrawiam
Nie obrażaj innych zbyt pochopnie.

Z praktyki wiadomo, że ceny na rynku amerykańskim są z reguły niższe, niż u nas. Podałeś ceny z Ceneo, a ja proponuję zajrzeć na stronę Panasonic Polska i zobaczyć cenę sugerowaną. Chyba jednak wyjdzie drożej w Polsce.

Na Google bez problemu znalazłem telewizor 42PX42U za 1169$. Dodatkowo ten model posiada dwa tunery - analogowy i cyfrowy oraz wyjście cyfrowe Dolby Digital. Ma to z pewnością wpływ na jego cenę, więc mógł się zbliżyć do polskich realiów.

Servisko napisał:
tu sie robi smutno :???:
Dziękuję, odniosłem podobne wrażenie.

ArtS :)
 

tommm

New member
wszedłem sobie na czeską stronę panasonica i muszę stwierdzić ze lepiej wypasione modele w cenie naszych
 
Ostatnia edycja:
nie jestescie prawdziwymi fachowcami w testac

a ja myslałem że mam do czynienia z prawdziwymi fachowcami a przy testach popełniacie tak dziecinne i oczywiste błedy jakby celowo!!!
jeżeli sie ocenia jakosć obrazów z dwuch telewizorów i fotografuje sie je aparatem to trzeba pamietać że trzeba takie telewizory postawic w jednej lini i jeden koło drugiego poniewaz aby aparat złapał ostrość jednoczesnie na dwa odbiorniki telewizyjne
poniewaz gdy robimy zdjecie po złapaniu ostrości przez aparat na dany przedmiot to obiekty za tym przedmiotem lub przed nie bedą ostre poniewaz aparat złapał ostrosc na dany punkt i tylko ten obiekt będzie najbardziej ostry
wiec nie rozumiem takich durnych testów panasonica i piioneer jak jeden TV stoi dalej i na niega jest złapana ostrośc a drugi stoi bliżej i jest nie ostry
a oczywiste jest to ze panasonic ma najlepsze plazmy, tylko chcecie ludzi celowo wprowadzac w błąd bo ilez można chwalic jedna marke

260307PV70_test.jpg


W drugiej części testów, nowy Panasonic PV70 stanął do walki z poprzednikiem czyli modelem PV60. Jeśli jesteście zainteresowani jakie różnice występują i czy w ogóle są różnice.

PV60 vs Pioneer 427

PV70 vs Pioneer 427
 

Groszek

New member
Przemek przemuś napisał:
a ja myslałem że mam do czynienia z prawdziwymi fachowcami a przy testach popełniacie tak dziecinne i oczywiste błedy jakby celowo!!! jezeli sie ocenia jakosć obrazów z dwuch telewizorów....


Świetne wejście Przemuś bez dwUch zdań. Jeżeli chodzi o ostrość to dobry aparat "łapie ją" w dowolnym miejscu więc nawet stojący dalej ( z boku) obiekt może być ostrzejszy lub mniej ostry. Są programy w aparacie które łapią ostrość w kilku punktach. Gdyby chciałoby Ci się poczytać ten wątek.... ....było o tym napisane!


Pozdro

P.S.

Poza tym Kiki pisał, że zdjęcia pokazują to co widzieli naocznie.

P.P.S.
A różnica między tym TV ( Panas vs. Pionek) jest spora i to nie tylko w cenie...
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
ArSoN_AS napisał:
Dru
A jaki to sklep?Zdradz coś więcej bo roztrwonie te oszczędności na lody.To sklep na naszego miasta?

a zdradzę, w końcu święta idą :)

jeden sklep to rtvmedia.pl - napisali mi, że będą mieli 37-calowe po świętach
drugi sklep to neo24.pl - oni mi odpowiedzieli, że dostawę będą mieli 20 kwietnia, możliwe, że im o to chodziło, że w tej dostawie będą także 37PV70P. Oby :cool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
przemek przemuś
piszesz co Ci się chce.


http://hdtv.com.pl/modules.php?op=m...=article&sid=1477&mode=thread&order=0&thold=0

jakbyś się rozejrzał dobrze to zdjęcia pierwsze zostały właśnie tak zrobione.
Po drugie nawet gdy Pioneer stał trochę dalej to właśnie tak to wygladało o czym mogli sie przekonać Ci którzy byli na prezentacji.
Po trzecie nie chciało Ci się pofatygować do Olsztyna gdzie telewizory stoja do wgladu - więc zachowaj uwagi dla siebie.
Po trzecie jeśli nie stać Cię na bilet i hotel - to czuj sie zaproszony .

"wiec nie rozumiem takich durnych testów panasonica i piioneer jak jeden TV stoi dalej i na niega jest złapana ostrośc a drugi stoi bliżej i jest nie ostry
a oczywiste jest to ze panasonic ma najlepsze plazmy, tylko chcecie ludzi celowo wprowadzać w błąd bo ilez można chwalić jedną markę "


Staraj się w swoich wypowiedziach nie obrażać innych, nie byłeś nie widziałeś ale wiesz lepiej. Czytaj uważniej !!! Życzę Ci Wesołych Świąt .

Jeżeli chodzi o dostepność to właśnie dziś 37 PV 70 wjechały do Panasonic Polska i były dzielone. Powinny pojawić się już u niektórych nawet jutro lub zaraz po świętach. Tym razem postawimy je do porównania w klasie cenowej z Samsungiem i LG.
pozdrawiam

 

doc38

New member
Życzę wszystkim szczęśliwych, słonecznych, pełnych ciepła i miłości Świąt. :)

P.S. W Święta dajcie trochę odpocząć swoim wspaniałym maszynom i nie oglądajcie za dużo telewizji. ;)
 

Servisko

New member
Ostatnia edycja:

smok

New member
naocznie

wreszcie. wczoraj w " moim" saturnie pojawił się 42pv70.
pierwsze wrażenia.
sygnał: panas stał obok pionków 4270xa i 436xde. nadawany nsport. ustawiony w 3 plazmach obraz normalny/standardowy (na 50%)
i co...pv70 zdeklasował obu konkurentów pod względem ostrości, kontrastu; logo nsport w pionkach prześwietlone, czasami ledwo widoczne!na pasku z informacjami na dole ekranu małe logo a raczej pierwsza literka 'n" w pionkach nie do przeczytania, a sam tekst drżał-widoczne z 1 metra.
a teraz uwaga: co jakiś czas (parę minut) pasek na pionkach przeobrażał się w...szlaczek, czego nie tylko na panasie (obok stały lcd,projekcyjne) nie było widac.
no ale wiadomo jak jest z jakością sygnału/podłączeniem w tych sklepach. w tych warunkach porównywanie nie wiem czy jest grosza warte. aczkolwiek ten szlaczek w pionkach daje do myślenia...
reasumując pv70 spisywał się świetnie na sygnale z "n" i tego chciałem się dowiedziec. zakładam że przy bezposrednim podłaczeniu do nboxa w domku jakośc jest świetniejsza:)

spokojnych świąt wszystkim. pozdrawiam
 

Hardi

New member
Może kwestia ustawień, bo jak ja w sklepie porównałem pionka to panas. to jednak pionek pobił go.


Dzisiaj moja żona dała hasło "remont salonu". Prawdopodobnie będziemy również zmieniać ustawianie mebli itd. a to oznacza, że będę mógł pozwolić sobie na większy TV i to z dala od kominka :cool: Jeśli do tego dojdzie to zaproszę kiki do siebie na prezentację i porównam panas. do pionka 50" i oczywiście kupię to co uznam za lepsze he :p
 

Golgota

New member
Ale naprawdę jestem w miłym szoku, jeśli chodzi o obraz z DVD (stojąc nawet 0,5m nie widać żadnej gradacji!), DViX gra bardzo dobrze nigdy nie myślałem, że może obraz być tak wyraźny i ostry, o sygnale DH nawet nie będę pisał po prostu ideał, i jak ktoś napisze inaczej to ten sprzęt był na pewno uszkodzony, zastanawiam się teraz nad kupnem nagrywarki Panasonic 57 lub Pionier 546??? No właśnie N czy coś innego, bo z kabla na pewno rezygnuję.
A co do tej nieszczęsnej błyszczącej ‘’pofałdowanej’’ ramie to naprawdę ten, kto tak pisze to mi go szkoda ze ma okulary zrobione z denek po szampanie, i to bez metafor- jest to po prostu lustro!
:)
Pozdrawiam
Życzę wszystkich zdrowych i wesołych świąt
PHP:
 
Do góry