Seria PV70

Grigorij

New member
blackninja napisał:
Co za cymbały...
Cymbały, nie cymbały... A gdzie jest powiedziane, że nazwa "Full HD" jest zastrzeżona tylko do natywnej rozdzielczości panelu 1920x1080 a nie np. do przyjmowanego sygnału 1080p???
Inaczej się ma z HD Ready. Rozdzielczość cyfrowego obrazu telewizyjnego wysokiej rozdzielczości (HDTV) wynosi co najmniej 1280 x 720 pikseli (ale może też być wyższa - 1920 x 1080). Telewizory plazmowe i LCD oznaczone oficjalnym logo "HD Ready" powinny spełniać minimalne wymagania ustalone przez Stowarzyszanie EICTA (European Information, Communications and Consumer Electronics Technology Industry Associations), tzn. posiadać: ekran 16:9 o rozdzielczości minimum 1280 x 720 pikseli, analogowe złącze komponentowe i cyfrowe DVI/HDMI (z obsługą kodowania HDCP).
Natomiast definicji jak i oficjalnego logo "Full HD" nie ma. Jedni będą tak nazywać np. TV z matrycą 1920x1080 i przyjmujący max sygnał 1080i natomiast drudzy - TV z matrycą 1280x720 ale przyjmujący sygnał 1080p.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dołączę i poruszę kilka spraw, świeżo po przedarciu się przez ten wątek.

1. Full HD, to rzeczywiście definicja miękka i dotyczy rozdzielczości w pionie wynoszącej 1080. Rozdzielczość pozioma jest zależna od jakości nadawanego materiału i jest definiowana, jako maksymalna, czyli 1920 linii.

2. Fotografowanie ekranów matrycowych z małej odległości mija się z celem, gdyż aparat też posiada matrycę. Dlatego powstają artefakty widoczne na wielu zdjęciach. Zdjęcia należy robić z pewnej odległości.

3. To, że szacowne forum avsforum.com odwołuje się do naszego forum nie powinno was dziwić. W końcu jest tam już ponad pół miliona naszych rodaków. Swoją drogą dawno już tam nie zaglądałem, ale to bardzo dobre forum. Nota bene: widziałem wczoraj reklamę piwa Tyskie, w której chwalą się, że w porównaniu z rokiem ubiegłym wysłali do Wielkiej Brytanii cztery razy więcej piwa. Chyba już wiecie, dlaczego? ;)

Mam jeszcze prośbę do osób kolorujących tekst lub piszących w edytorach zewnętrznych. Po wstawieniu tekstu na forum zaznaczajcie teskt i kliknicie pierwszy przycisk od lewej (nad pogrubieniem - Remove Text Formatting). Operacja ta spowoduje, że tekst przyjmie domyślny kolor i będzie również czytelny dla osób, które korzystają z jasnej wersji forum.

Pozdrawiam serdecznie

ArtS :)
 

scott

New member
Grigorij napisał:
Cymbały, nie cymbały... A gdzie jest powiedziane, że nazwa "Full HD" jest zastrzeżona tylko do natywnej rozdzielczości panelu 1920x1080

Gdyby było inaczej, nazwą FullHD możnaby nazwać pierwsze plazmy VGA, nie?
 

Grigorij

New member
Pierwsze plazmy VGA (852x480) producenci oznaczali często (marketingowo) podobnym mianem np. "Ready to HD Video" czy "Gotowy na HDTV". Tak sobie pisali, bo te nazwy nie zostały prawnie zastrzeżone. Tak samo jak nazwa "Full HD". Za naklejenie takiego loga żadna firma nie poniesie konsekwencji prawnych.
 

Dru

Moderator
kontaktowałem się dzisiaj z jednym ze sklepów z ceneo.pl, które niby mają 37PV70. No i jak myślałem, odpowiedziano mi, że na dzień dzisiejszy mają tylko 42PV70 :sad:
 

Golgota

New member
Pv70 - 37''

Dru napisał:
kontaktowałem się dzisiaj z jednym ze sklepów z ceneo.pl, które niby mają 37PV70. No i jak myślałem, odpowiedziano mi, że na dzień dzisiejszy maj
Witam,
Ja jutro odbieram PV70 42’’
A ty masz adres gdzie jest Panasonic 37" Viera TH-37PV70P
Nie płacz chłopaku
Pozdrawiamą tylko 42PVhttp://www.agito.pl/product/38947?cid=40570
Już prawdopodobnie mają
 
Ostatnia edycja:

ArSoN_AS

New member
Golgota
Jak jest jak nie ma?
Tez z utensknieniem czekam na ten 37' Przed zakupem jednak wolalbym podotykac ;) sobie. Pytalem w naszym szczecinskim MM ale oni jeszcze nie maja pojecia .A ze to wsumie jedyny sklep gdzie sprzedaja panasy to trzeba sie uzbroic w cierpliwosc.A mnie juz jej zaczyna brakowac.
Pytanie:
Czy 37 to tylko PV70 czy moze jak to było z pv 60(potem pv 600)pojawi sie Pv 700 o ww matrycy?
 

jtd

New member
Bez reklam
A co wam tak na mysli te 37 cali, przeciez to za malo juz na dzisiejsze czasy... Kupowac 42 cale, a nie jakies male kaczki :cool:
 

jtd

New member
Bez reklam
A Ty golgota, pod jakim sygnalem bedziesz testowal swojego Panasa ?
Sprawdz pod kablowka najlepiej jak masz dobra :cool:
 
Do góry