Seria PV70

ernane

New member
offtopicowo:
generalnie jak dla mnie niemcy mowia same za siebie ale jest to moje subiektywne odczucie po plazmach panasonica i ich jakosci.

ja kierujac sie wyborem patrzylem tez na popularnosc pod katem wsparcia dalszego w razie gdy cos sie popsuje

co do sklepu, to zalezy gdzie meiszkasz, poszukaj w lokalnych sklepach, pogadaj z imi ze w necie jest taka a taka cena i czesto bywa ze drozej o 100-200zł zalatwia taki sprzet

sansei
pewnie moze byc wadliwy towar 2 razy mi sie tak zdarzylo takze mam farta :grin:

co do Twojego pytania apropo akceptowalnej ilosci godzin.
Jest to subiektywne, gdyz np. ja uwazaz ze powyzej 5-8h tv jest uzywany i pierwsze co zrobilbym po zobaczeniu "ktore pudelko moge kupic z moim tv" to kazalbym go wyjac i obejrzalbym czy nie ma rysy na panelu, bo potem trudno udowodnic ze to nie ja zrobiłem ryse :grin: a druga kwestia sprawdzilbym menu serwisowe jak z iloscia godzin. Jesli zobaczylbym wiecej niz 10h to wiecej bym w tym sklepie nie kupil, bo niby zapakowany a stal na wystawie
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
ernane napisał:
co do Twojego pytania apropo akceptowalnej ilosci godzin.
Jest to subiektywne, gdyz np. ja uwazaz ze powyzej 5-8h tv jest uzywany i pierwsze co zrobilbym po zobaczeniu "ktore pudelko moge kupic z moim tv" to kazalbym go wyjac i obejrzalbym czy nie ma rysy na panelu, bo potem trudno udowodnic ze to nie ja zrobiłem ryse :grin: a druga kwestia sprawdzilbym menu serwisowe jak z iloscia godzin. Jesli zobaczylbym wiecej niz 10h to wiecej bym w tym sklepie nie kupil, bo niby zapakowany a stal na wystawie

dzięki za odpowieź i podpowiedź ;) Jak rozumiem nikt w sklepie nie powinien robić problemów z tym, że chcę by mi pokazali w menu serwisowym czas jego ewentualnej pracy?! ;)
 

ernane

New member
stary płacisz 3 000 za telewizor łache robią że sprzedadzą :D to nie jest chińska część do PC za 2zł :D
ja rozesmialbym sie jakby robili problemy, przy kupnie w tej cenie obowiazuja inne zasady chociazby prezentacja w domu.

Dla mnie to obowiazek przed kupnem zeby potem nie napisać ze masz 300h pracy tv a kupiles go 2 dni temu, przy czym nie było żadnych problemow czasoprzestrzennych i te 48h sie nie rozmnożyly.
dla mnie taki tv to niezgodnosc towaru z umowa i do wymiany od reki albo UOK.
Owszem może i sie zdarzylo ze fabryka zapomniala wyzerowac licznik czy cos w tym stylu ale to moze tlumaczyc te 5h na liczniku.
Poza tym przez pierwsze ponad 100h TV trzeba docierać odpowiednio, a nie postawiony w sklepie leci na default
 

Koriolan

New member
ernane napisał:
stary płacisz 3 000 za telewizor łache robią że sprzedadzą :D to nie jest chińska część do PC za 2zł :D
ja rozesmialbym sie jakby robili problemy, przy kupnie w tej cenie obowiazuja inne zasady chociazby prezentacja w domu.

Marzysz. Prezentacja w domu. owszem, jest taka usługa w Euro AGD. Po zakupie sprzetu. Kosztuje 39,90 chyba.
No i trudno zeby sklep miał każdą sztukę sprzetu do demonstracji...

Ja szukam w "realu" 42PV70/700
700 namierzyłem w Saturnie za równe 4999. Ostatnia sztuka
Na szczęście dzieki temu forum dowiedziałem się jak wejśc do menu serwisowego.
Miał na liczniku 00401:15
czy to oznacza 401 godzin ?? ;-)

Musze zapytać jutro jak jest z dostepnością w sklepach netowych.
Jesli nie będzie to wezme chyba PV70 z Avansu za 4299...
 

ernane

New member
sprzedawcy z allegro prezentuja, i w niektorych sklepach jest taka mozliwosc, tylko nie sa to egzemplarze typowe demo jak w euro tylko te normalne do sprzedazy.

czy chcialbym taki kupic? pozostawie to pytanie bez odpowiedzi



cena zrozumiala co do tego 401h ;) a klient jeszcze sie cieszy ze ma suer cene, w takich przypadkach przydaje się chwila poswiecona na bieganie po forach. Ale i tak znajdzie sięchetny z mniejszą wiedzą co do przetestowania przed kupnem.

W innych krajach towar z ekspozycji jest za... 1/3 ceny, np takie laptopy jak w MM stoja do pobawienia sie, ale takie rzeczy to tylko w usa czy niemczech, chodźw europie są miejsca gdzie wielką tragedia jest jakaś mała ryską która dla polaka jest normalna w nowce to dla "zachodu" wielka wada :grin: :hmm:
 

Koriolan

New member
Sansei6 napisał:
Jak to, po zakupie? :hmm:
"Normalnie" Przywoża już zakupiony sprzet do domu i tam pokazują ci jego ustawienia i mozliwości.

ernane napisał:
sprzedawcy z allegro prezentuja, i w niektorych sklepach jest taka mozliwosc, tylko nie sa to egzemplarze typowe demo jak w euro tylko te normalne do sprzedazy.

czy chcialbym taki kupic? pozostawie to pytanie bez odpowiedzi
No własnie. Czy ktos wie kto robi takie demonstracje w Gdańsku? Kolegę Kikiego pomijam- uczciwość nakazuje rozmawiać z kims u którego naprawde chce kupić sprzet, a ceny u Kikiego są jakieś abstrakcyjne.. 5800 za 42PV700



ernane napisał:
cena zrozumiala co do tego 401h ;) a klient jeszcze sie cieszy ze ma suer cene, :hmm:
A gdzie ta super cena ??. 5 koła za używaną plazmę?? Aha - nie do kupienia, proszę zadzwonić we wtorek...


ernane napisał:
w takich przypadkach przydaje się chwila poswiecona na bieganie po forach. Ale i tak znajdzie się chetny z mniejszą wiedzą co do przetestowania przed kupnem.
True... Kiedyś rozmawiałem ze sprzedawcą w Auchan na dziale foto- mieli jakieś kosmiczne ceny dość starych lustrzanek cyfrowych. I powiedział wprost- mamy dwie sztuki, tyle za tę cenę w końcu sprzedamy.

ernane napisał:
W innych krajach towar z ekspozycji jest za... 1/3 ceny, np takie laptopy jak w MM stoją do pobawienia sie, ale takie rzeczy to tylko w usa czy niemczech,
U nas oczekiwanie przecenienia sztuki z ekspozycji o 20% czyli np z 5 na 4 tys to niemal obraza majestatu.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Koriolan napisał:
"Normalnie" Przywoża już zakupiony sprzet do domu i tam pokazują ci jego ustawienia i mozliwości.
Eeeeeeeeeeee tam to mogą i powinni zrobić jeszcze w sklepie, no chyba, że w tej cenie jeszcze ją "instaluja" - okablowanie plus np zawieszenie/montaż na ścianie?! A może to tylko za wniesienie pudła nie tylko do klatki, ale i do mieszkania?! :hihi:
 

Koriolan

New member
Sansei6 napisał:
Eeeeeeeeeeee tam to mogą i powinni zrobić jeszcze w sklepie, no chyba, że w tej cenie jeszcze ją "instaluja" - okablowanie plus np zawieszenie/montaż na ścianie?! A może to tylko za wniesienie pudła nie tylko do klatki, ale i do mieszkania?! :hihi:

Sansei- jaja sobie robisz czy własnie wróciłeś z Tuskiem z Irlandii ?? Wniesienie pudła jest płatne ekstra.. klatki schodowej nie mam..A pokazanie obsługi płatne jest ekstra. Tak jak np utylizacja starego telewizora..

Ja BEZSKUTECZNIE szukam sklepu w którym wybrane TRZY modele z ich oferty sprzedawca podłaczy mi do
a) Cyfry + = kanały SD i HD
b) DVD przez komponent
c) VHS przez Scart

przy w miarę normalnych warunkach oświetlenia i nie w sąsiedztwie młodzieńców bijącyhc rekordy w wyścigach na Xboxie z dźwiękiem na Full

Dotąd nie znalazłem.
Więcej nie wymagam.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No pewnie, ze jaja ;) W Irlandii nie byłem, a co tam transport ....powiedzmy do "pokoju" jest gratis?
Właśnie z tą utylizacją, nie wiem kiedyś czytałem gdzieś, że to miałbyć niejako obowiązek?! Co co prawda z opłaty nie musi zwalniać ;) To może czasem lepiej do jakiegoś serwisu, czy jakiegoś punktu napraw oddać, czasem można za darmo i wezmą sobie na części, a jak sprawny to nawet do komisu może? :D
 

Koriolan

New member
Mój Samsung 29" CRT gra całkiem dobrze i nie będę się go pozbywał.
Natomiast IMO sprzedawcy ze sklepów w "realu" sami się podkładają.
Ja rozumiem, że sklep który ma powierzchnię np w centrum handlowym, pracowników, centralę,magazyn, sprzet na stanie - ma koszty. I nie jest w stanie konkurowac cenowo ze sklepami z rzeczywistości internetowej.
Bardzo podoba mi się działanie Kikiego- pokaz w domu, koszt pokazu wiadomy.
Dlaczego żaden z dużych sklepów nie daje takiej możliwości ??
Nie podobają mi sie jego ceny- na podstawie strony -sporo wyższe niż w sklepach dla idiotów, o internecie nie wspomnę.
Zaplacę 10% więcej niż średnia z 5 najtańszych sklepów.. 20% raczej nie.

Szukam dalej 42PV700- jeżeli będzie dostepny to go kupię. Jesli nie, moze rozważe PY. Może..
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
gosciukolorowy napisał:
Witam!

Post ten pisze rowniez ku przestrodze innych przyszlych uzytkownikow tego modelu.

Jesli ktos sledzil ten watek od poczatku to ja bylem od samego poczatku jednym z nielicznych zadowolonych z tego modelu. Nie mialem problemu z cykaniem, zielonymi krawedziami..itd.
Moj model to 37PV70P. Kupiony byl 17 .04.07r. w Opolu.
Do dzisiaj bylem bardzo ale to bardzo zadowolony. Polecilbym go kazdemu i polecalem go znajomym i kolegom. Nie wiem moze mam zwyklego pecha a moze to jakas felerna byla partia tych TV. Przed kupnem chyba z pol roku poswiecilem na czytanie o wadach i zaletach roznych modeli LCD i plazm.
Nie kupilem wiec, ze tak powiem tego TV w ciemno. Wybor byl jak najbardziej przemyslany.

Dzisiaj pojawila sie jednak na ekaranie jedna pionowa cienka linia w centralnej czesci panelu..prawie na srodku ekranu..z gory do samego dolu. Linia ta jest na razie jedna. W tym watku chyba juz z trzech ludzi mialo z tym klopot... np. CORRADO, Alz i chyba Dread. Na poczatku byla jedna linia a potem pojawialy sie nastepne. Konczylo sie to wymiana na nowy TV.
Na to wygląda że to choroba niemowlęca Panasa. Nie za bardzo się tym przejąłem bo telewizor z domu zabrali i po 7 dniach miałem nowy (na starym było 1700 godzin), na nowym na liczniku było 0, a gwarancja na 24 miechy. Teraz trzeba dać na mszę aby go za rok znów szlag trafił i aby wymienili na nowy
 

ernane

New member
wszystko zalezy od miasta w jakim mieszkasz, czasem im mniejsze miasto tym lepiej pod wzg prezentacji w domu, ja mieszkam w duzym miescie i taka mozliwosc oferuja 2 sklepy, podlaczenie sygnalu z roznych źródeł w ok 70% sklepow mozna zobaczyc. (nie biore pod uwage hipermarketów oczywiscie)

Bylem jakis czas temu ze znajomym ktory kupowałsobie tv i zaczal widziwiac ze cche zobaczyc obraz z tego tego i tego, sprzedawca go zapytał czy ma taki sprzet w domu, po czym stwierdził że najłatwiej będzie kiedy przyjadą do niego i pokaża mu sprzet w domu. Co zaskakujace nie wzieli nic kasy, stwierdzili ze i tak im sie opłaca ten dojazd taki maja obrót, ale to sklep głownie internetowy choć normalny salon też ma.
Jest też drugi sklep który mi bardziej w pamięc zapadł, przeładowany sprzętem, podlacza wszystko co się chce, z tym ze sprzet podlaczeniowy maja "demo" pokazowka nie na sprzedaz, ale pokazuja na tv ktore nie są juz demowkami. Tak czy inaczej sklep dosc niewielki ale obejrzec mozna u nich wszystko i rowniez nie biorą za to kasy.
Natomiast w żadnym sklepien ie spotkalem się z platnym dowozem, w jednym do 20km gratis, w drugim na terenie wojewodztwa za free.
jest rowniez firma ktora w swoich uslugach ma na pierwszy rzut oka cos dziwnego - konfiguracje kina, z tego co sie u nich dowiadywalem to nie ejst podlaczenie wszystkiego tylko dokladne ustawienie glosnikow i tv plytami konfiguracyjnymi.

generalnie wszystko zalezy od sklepu i miasta jak są normalni ludzie w sklepie to fart i tyle :)

znam tez jeden sklep ktory chce 100zł za wniesienie sprzętu :D:hmm:
ale jakie ceny taka obsluga a u nich są astronomicznie duze, ale jak wchodzi koles z kasa to mu 100 w ta czy druga strone nie robi roznicy.
Głupie sytuacje juz widzialem, np jak koles oddaje kabel hdmi bo ma lepszy, czy antene bo juz ma i co on z druga zrobi :-D

ale to tylko offtop
 
Ostatnia edycja:

markus69

New member
Koriolan napisał:
Ja BEZSKUTECZNIE szukam sklepu w którym wybrane TRZY modele z ich oferty sprzedawca podłaczy mi do
a) Cyfry + = kanały SD i HD
b) DVD przez komponent
c) VHS przez Scart
A ja znalazłem wziąłem dupe w troki i pojechałem do Jonczaka do Gdańska podłaczyli mi 2 tv pod N a potem pod DVD i maglowałem je przez dobre 1,5h będąc praktycznie sam w sklepie może dlatego że godziny były dość poranne dla niektórych koło 11 przed południem.
Jak się chce to się da.:D
 

mastafoka

New member
No i stało się :p mojego panasa tez dopadły linie , naliczyłem ich jedynie 50 :D

W piątek do serwisu i oczekiwanie na nowy.

Mam prośbę jeszcze, możecie przypomnieć jak dostać się do menu serwisowego.

Dzięki i pozdrawiam
 

smalec

New member
mastafoka napisał:
No i stało się :p mojego panasa tez dopadły linie , naliczyłem ich jedynie 50 :D

W piątek do serwisu i oczekiwanie na nowy.

Mam prośbę jeszcze, możecie przypomnieć jak dostać się do menu serwisowego.

Dzięki i pozdrawiam

Który model Panasonica i jak długo był uzytkowany?
 

mastafoka

New member
PV70P kupiony w kwietniu.

Osobiście nie przejąłem się tym faktem , telefon do sklepu , tam zadzwonili do serwisu panasonica gdzie powiedziano że problem znany i mam spakować wszytko co było z TV bo jest wymiana na nowy.
 

marceliszpak

New member
podstawka

Mam pytanie czy Panasonic TH-42PV70 ma standardowo w zestawie podstawkę? W wielu sklepach zdjęcia są z podstawką ale w opisach nic nie ma na ten temat.
 
Do góry