Seria PV70

skamyk

New member
Czym sie roznia od siebie modele z roznymi koncowkami, tzn. np. 42PV70P od 42PV70E? Czy jest model bez koncowki 42PV70? Czy te telewizory maja technologie 100Hz? W RTV-Euro-AGD na Targowku przy Glebockiej w Warszawie stoja obok siebie Panasonic 42PV70 za niecale 4500zl i LGPC51 za niecale 3500zl. Pewnie to jest kwestia ustawien ale to co zaprezentowal soba Panasonic zwalilo mnie z nog. Juz dawno nie widzialem takiej soczystosci kolorow, kontrastu... Teraz chodze tam aby sobie popatrzyc na obraz prezentowany z Panasa i powzdychac ;)
 

krukens

New member
skamyk napisał:
Czym sie roznia od siebie modele z roznymi koncowkami, tzn. np. 42PV70P od 42PV70E?

O ile mi wiadomo to jedynie miejscem produkcji i przeznaczeniem na dany rynek. seria pv70p jest przeznaczona na rynek polski.

skamyk napisał:
Czy te telewizory maja technologie 100Hz?

Tak. Jak się uprzesz możesz też oglądać w 50Hz, ale wtedy obraz troszkę migocze.

skamyk napisał:
stoja obok siebie Panasonic 42PV70 za niecale 4500zl i LGPC51 za niecale 3500zl. Pewnie to jest kwestia ustawien ale to co zaprezentowal soba Panasonic zwalilo mnie z nog. Juz dawno nie widzialem takiej soczystosci kolorow, kontrastu... Teraz chodze tam aby sobie popatrzyc na obraz prezentowany z Panasa i powzdychac ;)


No ba :mrgreen:
 

poochaty

New member
problem

Witam jestem nowy na forum. Wczoraj po długich bojach sprawiłem sobie w końcu plazme naszej ulubionej firmy. Zdecydowałem się na model 700. Dziś pierwsze podłączenie i ZONK. Obraz jak najbardziej OK, ale na dole mam 4 czarne linie wzdluż całego ekranu (co druga linia). Nie wiem co mam robić, czy to standardowa usterka czy mam wyjątkowego pecha? Do tego podłączyłem komputer i cały obraz mam przesunięty w górę i w lewo. Co jest? Czy da się to jakoś ustawić czy mam nowy telewizor oddać do serwisu? Proszę o pomoc!
 

kicek71

New member
42 pv70p czy42 pv700p

Witam wszystkich forumowiczów.Mam mały dylemat który z tych dwoch modeli wybrać,zdecydowałem się na plazme,pokój 18m kw.odległość od telewizora 3,5-4 metry z tyłu za telewizorem duże okno i z prawej strony drzwi balkonowe (są rolety).sygnał telewizja n i dvd.proszę o poradę.....a może lcd do 4,5 k
 
Ostatnia edycja:

jjb

New member
Witam,

tak a propos uczciwosci sprezdawcow badz dystrybutorow. Znajomy po mojej namowie kupil TH-37PV70P... niestety po dostawie sprawdzil menu servisowe i panel mial juz nabite ponad 480 godzin. Wszytskei ustawienia (kontrast, jasnosc, kolory) byly na maxa ustawione...

Mial ktos podobnie ? Jakie mieliscie czasy na panelu ?

pozdrawiam
 

stick

New member
skamyk napisał:
Teraz chodze tam aby sobie popatrzyc na obraz prezentowany z Panasa i powzdychac ;)

Witam w moim pierwszym poście. Trochę poczytałem szukając jakiegoś fajnego LCD i trafiłem tutaj. Prawie postanowione - będzie zakup 37PV70P. Ostatnio byłem powzdychać przy okazji zakupów do domu i wstąpiłem na dział RTV w jakimś markecie. I co zobaczyłem??? Seria PV7 oferowała najgorszy obraz ze wszystkich odbiorników. Na każdym panelu pbraz żyleta, a na Panasach blady śnieg. Mam nadzieję, że to była kwestia ustawień albo problem z sygnałem. Najgorsze że już się nastawiłem na zakup i nagle pojawiły się wątpliwości.
 

gosciukolorowy

New member
Bylem zadowolony.....

Witam!

Post ten pisze rowniez ku przestrodze innych przyszlych uzytkownikow tego modelu.

Jesli ktos sledzil ten watek od poczatku to ja bylem od samego poczatku jednym z nielicznych zadowolonych z tego modelu. Nie mialem problemu z cykaniem, zielonymi krawedziami..itd.
Moj model to 37PV70P. Kupiony byl 17 .04.07r. w Opolu.
Do dzisiaj bylem bardzo ale to bardzo zadowolony. Polecilbym go kazdemu i polecalem go znajomym i kolegom. Nie wiem moze mam zwyklego pecha a moze to jakas felerna byla partia tych TV. Przed kupnem chyba z pol roku poswiecilem na czytanie o wadach i zaletach roznych modeli LCD i plazm.
Nie kupilem wiec, ze tak powiem tego TV w ciemno. Wybor byl jak najbardziej przemyslany.

Dzisiaj pojawila sie jednak na ekaranie jedna pionowa cienka linia w centralnej czesci panelu..prawie na srodku ekranu..z gory do samego dolu. Linia ta jest na razie jedna. W tym watku chyba juz z trzech ludzi mialo z tym klopot... np. CORRADO, Alz i chyba Dread. Na poczatku byla jedna linia a potem pojawialy sie nastepne. Konczylo sie to wymiana na nowy TV.

Teraz mnie czeka chyba to samo. Nie wiem co robic. Czy wymienia mi na nowy? Moze jednak pozwolili by mi zmienic na cos innego?
Nie wiem co robic. Moze to byla jakas felerna partia, jedna z pierwszych, moze juz ten problem w nastepnych nie wystepuje.

Prosze wezcie moj przypadek pod uwage jak i userow Corrado, Alz, Dread i chyba kogos kto widzial taki model (37 lub 42 cale) w jakims markecia, a ktory stal tak na wystawie z kilkoma takimi swiecacymi liniami.

Mam pytanie do wszstkich. Czy wiecie moze cos ze swoich zrodel czy ten problem jest do wyeliminowania? Czy Panasonic ma wiecej takich przypadkow ..np. jakies informacje od znajomych serwisantow. Nie wiem czy nie kupic czegos innego..jesli oczywiscie sklep sie zgodzi na taka operacje.

Dodam jeszcze ze po wejsciu do menu serwisowego mam 1666 godzin uzytkowania tego TV. Wiec chyba jednak troche poogladalem go.
 

1953

New member
jjb napisał:
Witam,

tak a propos uczciwosci sprezdawcow badz dystrybutorow. Znajomy po mojej namowie kupil TH-37PV70P... niestety po dostawie sprawdzil menu servisowe i panel mial juz nabite ponad 480 godzin. Wszytskei ustawienia (kontrast, jasnosc, kolory) byly na maxa ustawione...

Mial ktos podobnie ? Jakie mieliscie czasy na panelu ?

pozdrawiam

kupiłem nowego TH-42PV70P w tę środę i miał 2,5 h nabite ....... Pewnie Twojego znajomego tv trochę sie wysłużył w sklepie !!!!!
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A ja mam pytanie ile godzin może mieć TV by uznać go jako jeszcze całkiem nowy ze sklepu? Zakładam, że kilka godzin musi być, choćby nabite jeszcze w fabryce przy teście, no i może jeszcze gdzieś przy przekazywaniu sprzętu, czy po transporcie, no i może komuś w końcu pokazywali ten tv (jakiś potencjalny klient). To jak myślicie – 5 do 10 h to by była wartość akceptowalna? Tak się zastanawiam, jak np. poproszę w sklepie by mi pokazali z menu serwisowego czas pracy sprzętu to ile to może być by było akceptowalne? No nie zakładam, że to będzie 0 ;)
 

prohu

New member
Sansei6 napisał:
A ja mam pytanie ile godzin może mieć TV by uznać go jako jeszcze całkiem nowy ze sklepu? Zakładam, że kilka godzin musi być, choćby nabite jeszcze w fabryce przy teście, no i może jeszcze gdzieś przy przekazywaniu sprzętu, czy po transporcie, no i może komuś w końcu pokazywali ten tv (jakiś potencjalny klient).
Po awarii mojego PV60 (pionowe krechy:( ) dostałem od serwisu panasa nowy PV70.
Po 10-15 min. oglądania zerknąłem w menu serwisowe a tam pisze że jest nabite 20min więc myślę że licznik jest zerowany przed opuszczeniem fabryki, a jeżeli u klienta wychodzi inaczej to gdzies po drodze było oglądane.
 
Witam.
U mnie, w moim 42PV70 po pół roku użytkowania pojawił się jeden pionowy pasek. TV został zabrany do serwisu i po 10 dniach otrzymałem kurierem z Warszawy nowego TV. Podobno jest to wada matrycy w pierwszych "wypustach" PV70 i nie można tego naprawić.
Ogólnie jestem zadowolony, bo dostałem nowego TV. W przypadku wymiany muszą dać taki sam model, a w razie braku takiego samego to muszą dać nowszy o takich samych lub lepszych parametrach i właściwościach.
Pozdrawiam.
 

ernane

New member
jak czytam to forum to poprostu krew mnie zalewa. od dawna nosze sie z zamiarem kupna tv, temat ostatnio wrocil, zainteresowala mnie plazma panasonica i co czytam, telewizor sie kopie jak nic, cykanie pukanie stukanie, linie itd. co za debilizm czy do Polski znowu trafiają jakieś odrzuty :hmm::hmm:

nie dosc ze firma robi sobie ........ ze specyfikacja na pl site'ach to jeszcze takie numery.
wszystko fajnie poki sie gwarancja nie skonczy a 5 lat to to nie jest zeby zyc sobie spokojnie i ogladac tv.
generalnie bylem zdecydowany na ten tv (pv7), mam na niego cene 2899 tylko musze czekac na nowa dostawe, w tym tyg mialem juz go kupowac. ale czy ja wiem? moze wroce do poprzedniego pomyslu kupna samsunga slima ze ........... geometria bo tez producent nie potrafi zadbac zeby cos bylo ok na polskim rynku.
wybor jest prosty pioneer ale nie kazdy ma worek kasy i szczescie w grach liczbowych zeby mogl sobie pozwolic na tv za jakies przynajmniej 6-7tys.
Coraz bardziej odnosze wrazenie ze plazmy i lcd (uogólniajac - nowe technologie) to zabawy dla bogatych ludzi albo dla tych co maja farta, bo są one tak robione że przedzej czy poźniej się spie... popsują, a wydajac 3000zl co dla mnie jest dużą suma na tv NIE LICZE sie z mozliwoscia ze popsuje sie po miesiacu lub zacznie cykac itd.

wiec podsumowując ten moj jeden wielki wyrzut :-D nie wiem jaki jest sens kupowac tv, choc chcialbym zobaczyc ta jakosc cyfrowej tv na co mi nie pozwala moj crt 21, ale co jak co nigdy sie nie popsul a mam go z 10 lat poza pilotem oczywiscie :)
totalna porazka z tymi tv.
z drugiej strony wracaja czasy kiedy po tv sie jezdzilo do niemiec, ew sklepy stamtad sciagaly tv i sprzedawaly w calkiem niezlych cenach, ale ja wtedy malutki bylem :-D
mam wrazenie ze na polski rynek trafia &$&^$%*^%*
 
Ostatnia edycja:

polak

New member
Witam wszystkich.

Nosze sie z zamiarem kupna Panasonica TH-42PY70P, ale w podobnej cenie moge miec tego TH-42PZ0EA /to jest chyba wersja na rynek niemiecki/ .
Nie mogę dokładnie porównać danych techechnicznych,bo nie ma tak dokładnych polskiej odmiany tego TV.
Jeżeli możecie poradzić to z góry dzieki
 

polak

New member
Dałeś mi link do tej wersji na niemcy,a te dane mam dokladne.
Chodziło mi tak dokladne dane do wesji na polskę.

tak na marginesie, ciekawi mnie czy będzie miał w menu do wyboru język polski.

Doradźcie czy za te same piniadze zainwestować w wersje niemiecką.

P.S. znacie solidny sklep internetowy co ma te modele,różnica w cenie np.
MM -6699 , internet 5300-5700
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Jak można sprawdzić z którego „wypustu” ma się matrycę i który jest tym wadliwym?
No i jak z tym czasem pracy ile może być akceptowalne przy zakupie?


ernane napisał:
jak czytam to forum to poprostu krew mnie zalewa. od dawna nosze sie z zamiarem kupna tv, temat ostatnio wrocil, zainteresowala mnie plazma panasonica i co czytam, telewizor sie kopie jak nic, cykanie pukanie stukanie, linie itd. co za debilizm czy do Polski znowu trafiają jakieś odrzuty :hmm::hmm: ..........



wybor jest prosty pioneer ale nie kazdy ma worek kasy i szczescie w grach liczbowych zeby mogl sobie pozwolic na tv za jakies przynajmniej 6-7tys.
..........


Wiesz zawsze można wziąść na raty ;) co mozliwe, że i ja uczynię, choć raczej myślę o jakimś Panasonic'u coś koło 8tyś ;)
Jak już kupować taki sprzęt to nie żałować, dla mnie telewizor ma służyć na możliwie jak najdłużej i musi być przygotowany do dużej ilości godzin pracy codziennie :D
Jak ja wszedłem na to forum i poczytałem o tych wszelkich awariach i niedóbkach itp, to też prawie się załamałem, ale pomyślałem, że właśnie takie awarie często zmuszają ludzi do zajrzenia na forum po pomoc itp, co zwiększa ilość docierających tu negatywnych opinii (negatywne sprawy zawsze bardziej zapadają w pamięć). Zwróć uwagę, że są też pozytywne opinie, częśto ludzi którzy przyglądali się forum i wspierali nim przy zakupie, a po jego dokonaniu czują się niejako w obowiązku ( i słusznie :D ) opisać nam wrażenia z korzystania z nowego nabytku.
Zastanawia mnie jaki procent stanowią te wymieniane usterki na forum, jak to wygląda od strony serwisu, jaki to jest odsetek sprzedanych tv?! Przecież mozna nawet kupić nową Toyotę, a pechowo coś w niej walnie zaraz za salonem ;)
 
Do góry