Seria PV70

mazi00

New member
Dostaje już w głowę co jest do cholery...

Panowie wyjaśnijcie mi dwie rzeczy bo już nie czaje :)
1) Mam 42pv70p i chcialem N ale czytam że nie działa HDMI, dzwonie do N a oni twierdzę że działa ba oni nie słyszeli o problemach. To w końcu jak to jest i jak sprawuje się N na tym TV??
2) Czy ten TV ma obsługę dzwięku po HDMI oraz dlaczego podłączając kompa pod TV kablem HDMI obcina obraz i nie ma dzwieku w TV (Jest to laptop Sony)
Pozdrawiam Mazi00



Ortografia!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

athcx

New member
dzieki @kiki za odpowiedź wracam ze sklepu i co sie dowiaduje sprzedawca mi oferuje plazme samsunga 42" c91h za 3450zł hmmm twierdzi, że jest o wiele lepszy od pv70 ładniejszy obraz, sprzedający a zarazem wlasciciel sklepu to moj znajomy i nie przekonywał mnie do tego samsunga, oświadczył, że samsung gra o diametralnie lepiej i nie ma zamiaru mnie do tego przekonywać poprostu to jest jego zdanie!! Ten samsung zdaje sie nie ma 1080p czy sie myle??

a i ciekawostka pytałem o 37pv70 może mi go ściągnoć za około 3700zł drogo!!! z tym, że nie ma ich obecnie w hurtowniach powód prosty ludzie kupuja plazme 37 cali i wg. sprzedawcy taniej moze mi sciagnąć 42pv70 jakies 3300zł hehe to ciekawe prawda!!!
 

Sansei6

Member
Bez reklam
athcx a twoim zdaniem jak ten Samsung "grał"? Skoro ten znajomy/właściciel sklepu wyraził subiektywną opinię, to jaka jest Twoja?!

A co ci ludzie się na takie "maluszki" rzucili :D
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
mazi00 napisał:
Panowie wyjaśnijcie mi dwie rzeczy bo już nie czaje :)
1) Mam 42pv70p i chcialem N ale czytam że nie działa HDMI, dzwonie do N a oni twierdzę że działa ba oni nie słyszeli o problemach. To w końcu jak to jest i jak sprawuje się N na tym TV??
2) Czy ten TV ma obsługę dzwięku po HDMI oraz dlaczego podłączając kompa pod TV kablem HDMI obcina obraz i nie ma dzwieku w TV (Jest to laptop Sony)
Pozdrawiam Mazi00

Nie wiem jak to jest dokładnie z obsługą HDMI od N-ki z tym panasem, bo go nie posiadam. Ale różni jego użytkownicy pisali, że działa on z N-boxem, jeżeli ten ustawimy w trybie DVI (dźwięk wtedy trzeba puścić osobno).
W kompie podłączasz pewnie kabelek do gniazda DVI, a ono tylko "puszcza" obraz. Jeżeli podajesz do TV obraz drogą cyfrową, to nie jest on poddawany żadnej obróbce, a Panasonic nie obsługuje rozdzielczości "komputerowych", stąd obcięcie obrazu. PZDR
 

athcx

New member
@Sansei6 w tym problem, że obecnie ten mój znajomy nie ma w sklepie na stanie pv70 wiec nie mogłem tego porównać, niedawno na półce miał 42pv70 i wtedy dowiózł samsunga 42c91h jak się wyraził cytuje "naprawdę samsung dawał o wiele lepszy obraz" kurcze nie wiem co o tym sądzić może ten samsung za długo u niego stoi
clip_image001.gif
Cholera mieszkam 2 pietra nad tym sklepem zdaje sie zacznę chodzić częściej do niego na kawę będzie lepsze rozpoznanie
clip_image002.gif


Natomiast obok siebie stały 2 samsungi 42c91h i nie pamiętam już nazwy ale 40" LCD również samsunga. Puściliśmy sygnał na oba tv po zwykłym kablu z antent zbiorczej i plazma owszem kolory czern, biel itp. przed lcd ale jedno ale ta ziarnistość tzn. widać, że obraz na plaźmie był taki, że tak powiem sypki
clip_image002.gif
wiecie o co chodzi hmmmm w panelu lcd tego nie uświadczyłem. Następny teścik odpaliliśmy z dvd jakieś demko na w/w tv no i cóż plazma i tylko plazma nie ma, co nawet dyskutować w plazmie znikła ta ziarnistość obraz extra, czyżby plazmy były bardziej uczulone na słaby sygnał i dlatego występuje ta ziarnistość nie wiem, ale na sygnale z dvd i plazmie ziarnistości brak!!
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
athcx Hmm a ponoć plazmy lepiej sobie radzą z np. przekazem z „kablówki” hmm LCD był 40” a plazma 42” ? Jeśli tak to może z tąd ta różnica – większy obraz, większe „powiększenie” zakłóceń?! Czy ten znajomy nie jest przypadkiem jakimś dilerem Samsunga? Porównaj dwa tv o tych samych wymiarach (o tym samym źródle to wiadomo, przy podobnych ustawieniach i świetle, no i poczekaj na Panasa, bo może warto poczekać by porównać i wybrać ze 100% pewnością, pamiętaj to Ty będziesz oglądać i Twoja subiektywna ocena ma się liczyć najbardziej, a nie jego, wiec nie poprzestawaj na jego wspomnieniach, a czy on widział oba tv jednocześnie? Niech się jeszcze znawcy wypowiedzą, ale wg mnie to jednak technologia Samsunga nie umywa się do Panasonic’a, ale to moje subiektywne zdanie. ;)
 

drzezi

New member
mazi00 napisał:
Panowie wyjaśnijcie mi dwie rzeczy bo już nie czaje :)
1) Mam 42pv70p i chcialem N ale czytam że nie działa HDMI, dzwonie do N a oni twierdzę że działa ba oni nie słyszeli o problemach. To w końcu jak to jest i jak sprawuje się N na tym TV??
2) Czy ten TV ma obsługę dzwięku po HDMI
Mam 37PV70P i n-boxa białego (nie recordera).Dźwięk po HDMI jest, tylko w boxie trzeba wyłączyć DD.Innych kombinacji na razie nie próbowałem.
 

kajot04

New member
athcx napisał:
@Sansei6 musze faktycznie porównać te dwa modele TV i podjąć decyzje samemu co sie spodoba to biorę i tyle:D

miałem podobnmat jeszcze kilka dni temu. Nawet PV700 wchodziło w gre ale faktycznie - w kwestii obrazu Samsung jest lepszy. Gorzej z dzwiękiem (zwłaszcza wobec pv700) ale akurat w temacie dzwięku jest to proste do rozwiazania, bo jednak 42 cale milej się oglada z jakimś dzwiekiem wyprowadzonym przez zestaw audio. Polecam, bo róznica w obrazie na plus Q91 cena niższa, a dopłata kiku setek wiecej za to aby luzacko powiedziec "mam plazme Panasa" mając swiadomość że akurat ten Samsung daje lepszy obraz - no to bez sensu :). Generalnie sprawdzałem - Samsung w temacie obrazu wypada lepiej, w temacie mozliwości ustawien i regulacji z pozycji menu obrazu duzo lepiej, po HDMI chodzi z n-boxem bez problemu - czego chcieć wiecej ? . No można - ale to już decydujac sie na wydatek minimum 7tys i zakup Pioneera lub Panasa serii PY z full HD.
 

jagac

New member
Wisze na włosku w podjęciu decyzji: dlaczego plazma, akurat tu PV70 a nie samsung LCD r81, m87 dla przecietnego zjadacza chleba? Naprawdę teraz jestem za -plazmą- a wczesniej było ...
 

el.magnifico

New member
42pv70p

Witam wszystkich. To mój pierwszy post tutaj.
Od wczoraj jestem posiadaczem ww modelu. Mam tylko jedno zatrzeżenie do niego (być może wiem jaka jest tego przyczyna, jednak wolę się upewnić i zapytać "starych wyjadaczy"). Moja plazma śmiga na zwykłej antenie analogowej, która wisi sobie dzielnie na strychu. Stad też mam dostęp (tymczasowo) do podstawowych kanałów, jednak na stacjach gorzej "odbierających" tj. śnieżących zauważyłem nieciekawą sprawę. Przy szybszych ujęciach lub ruchach ręką czy czymkolwiek (oczywiście nie moich tylko w TV :D) zostają pewnego rodzaju mazy (jakby smugi) przy samej np. szybko ruszającej się ręce. Wiem, że w tym sprzęcie nie ma już efektu smużenia i chciałbym się upewnić czy jest to tylko spowodowane gorszym odbiorem stacji i "śnieżeniem". Na stacjach, które odbierają dobrze (jak na zwykłą antenę) tego efektu nie zauważyłem.

PS. Wszedłem do menu serwisowego, żeby zobaczyć czy TV jest rzeczywiście nowy (w sklepie jak zapytałem dlaczego nie mają jeszcze ustalonej ceny tego modelu, powiedzieli mi że własnie przyjechał i jest jeszcze "ciepły"). Ku mojemu zdziwieniu w MS przy informacji TIME zobaczyłem liczby 259.45. Stad moje pytanie (pół żartem oczywiście) czy ta wartość jest podawana w jakichś innych jednostkach niż godziny, czy może zostałem wpuszczony w kanał. Pod moim dowództwem plazma śmigała góra 12 godzin. Jeśli natomiast rzeczywiście ma taki przebieg w godzinach (może testy w sklepie lub TV włączony "na pokaz") to w swoim modelu nie zauważyłem opisywanych tutaj usterek jak: węże, zielone pasy, ogólnie pasy, cykanie czy tym podobne. TV śmiga idealnie (swoją drogą moja ocena może być subiektywna - przesiadka z 10 letniego 21 calowego Daewoo na to cacko, robi swoje :D).
 

Pikom

New member
thomas77 napisał:
[...]
Reasumując i nie zanudzając, wydałem kwotę 3700zł.
Kupiłem panasonica PV70p- przywiozłem do domku, rozpakowałem i postawiłem narazie na szafce. [...]

No to na tyle, jak złapię troszkę czasu to umieszczę później jeszcze kilka fotek aby uwidocznić obraz z kablówki, który tak nurtuje wielu czytelników.[...]

I jak Twoje wrażenia po dłuższym użytkowaniu? Da się oglądać kablówkę? Pojawiły się jakieś problemy (mam nadzieję, że nie...) - duszki, powidoki, zielone pasy, brzęczenie itp. ???

Napisz coś o tym TV bo również zastanawiam się nad tym modelem :)

Z góry dzięki za informacje.

Pozdrawiam,
Pikom
 

krukens

New member
el.magnifico napisał:
na stacjach gorzej "odbierających" tj. śnieżących zauważyłem nieciekawą sprawę. Przy szybszych ujęciach lub ruchach ręką czy czymkolwiek (oczywiście nie moich tylko w TV :D) zostają pewnego rodzaju mazy (jakby smugi) przy samej np. szybko ruszającej się ręce. Wiem, że w tym sprzęcie nie ma już efektu smużenia i chciałbym się upewnić czy jest to tylko spowodowane gorszym odbiorem stacji i "śnieżeniem". Na stacjach, które odbierają dobrze (jak na zwykłą antenę) tego efektu nie zauważyłem.

Wiec odpowiedziales sobie juz na pytanie :) To z powodu slabego sygnalu stacji.

el.magnifico napisał:
PS. Wszedłem do menu serwisowego, żeby zobaczyć czy TV jest rzeczywiście nowy (w sklepie jak zapytałem dlaczego nie mają jeszcze ustalonej ceny tego modelu, powiedzieli mi że własnie przyjechał i jest jeszcze "ciepły"). Ku mojemu zdziwieniu w MS przy informacji TIME zobaczyłem liczby 259.45. Stad moje pytanie (pół żartem oczywiście) czy ta wartość jest podawana w jakichś innych jednostkach niż godziny, czy może zostałem wpuszczony w kanał. Pod moim dowództwem plazma śmigała góra 12 godzin.

U mnie TIME=188:45, są to chyba godz. i minuty, bo mniej więcej tyle chodził. Chyba więc zostałeś wpuszczony w kanał. :hmm: Reklamuj!
 

elpe

New member
fajne mamy sklepy w tym naszym kraju....

W UK jest o tyle dobrze ze masz 28 dni zeby oddac co sie kupilo i dostac pelny zwrot kosztow. Ewentualnie trzeba pokryc tylko koszty transportu. Nikt wiec nie kombinuje bo i tak wroci do niego jak bumerang.
 

cammus

New member
mam goraca prosbe

prosze podajcie sposob na wejscie w menu serwisowe panasonica PV70P.
Przy okazji zapytam posiadaczy o roznice (tylko jakość obrazu) w stosunku do samsunga 42Q91H, nie ma go w zadnym sklepie netowym i zaczynam myslec nad tym panasem
 

el.magnifico

New member
Nie wiem czy jest sens zwracać. Wiem. Uznacie może, że jestem trochę dziwny ale pomyślcie inaczej. W większości przypadków wady ukryte wychodzą po 100h pracy. Jesli ja natomiast mam TV z przebiegiem ponad 200h i chodzi jak żyleta (tak jak pisałem, żadnych wad na które cierpi ten model, ani jednej) to co mi więcej do szczęścia potrzebne. Po wymianie, dostałbym już ten nowy nieśmigany a po kilku dniach okazałoby się, że jakieś cykanie czy pasy, potem serwis, problemy, a tak mam to już za sobą. Jak pisałem, ten przebieg może być też spowodowany tym, że sklep wystawia sobie TV i włącza go od otwarcia do zamknięcia sklepu, żeby pokazać jego możliwości (jak wszedłem do sklepu z zamiarem kupna to jeszcze na tym TV grał młody łepek w jakąś gierke, gdzie naparzał mieczem z niewiarygodną prędkością, więc mogłem zobaczyć jak zachowuje się sprzęt). Mógł on tam siedzieć już któryś dzień z kolei więc czas pracy też się nabił. Przemyślę jeszcze sprawę jego wymiany, jednak w tej sytuacji musicie mi podpowiedzieć co zrobić. Ja nie jestem za bardzo przychylny jego wymianie.

PS. do menu serwisowego (było o tym już mnóstwo wątków), wchodzi się poprzez naciśnięcie przycisku ściszania na panelu telewizora i jednoczesne trzykrotne przyciśnięcie "0" na pilocie. Mnie za pierwszym razem nie zadziałało ale wystarczy powtórzyć kilka razy i się uda.
 
Do góry