Seria PV70

krukens

New member
cloudior napisał:
Panowie!

Zastanawiam sie nad plazma Panasonica 37pv70. Czy ten rozmiar to dobry wybor przy odleglosci ok. 2,8-3m od tv? Czy moglby mi ktos wytlumaczyc problem zielonych linii na PS3?

Ja mam dokładnie taki model, odległość ok. 2,5-3 metry i dla mnie jest bomba, ale zależy co kto lubi. Ogólnie, co wyczytasz z forum, to że zbyt bliska odległość nie służy twoim oczom.
Najlepiej przejdź się do sklepu i sam oceń, choć to też do końca nie będzie miarodajne, szczególnie jeśli ten model będzie stał w towarzystwie 42 i 50 calowych "byków".
Powiem ci tylko, że to co w MediaMarkt wydawało mi się "ok" rozmiarami, w domu jest "naprawdę-dużym-ekranem" z odległości o której piszesz. :D Ja jestem więcej niż happy. :mrgreen:

Jeśli chodzi o zielone smugi, to dotyczy to chyba pierwszej partii tych TV, od jakiegoś czasu ten problem nie występuje, ale głowy nie dam sobie uciąć.
U mnie tego typu problemów nie stwierdziłem.
 

hutnik

New member
Witam na forum, w końcu dobrnąłem do końca tegoż wątku..ufff.....( ale warto było) - i ...chyba ...zdecydowałem ....się na 37PV70P . Relacja cena /jakość ( o której wspomnę jak go kupię i powieszę na ścianie ) jest OK.

Ciekaw jestem tylko tych zielonych pasów - cieni, czy mnie to spotka, z tego co wiem nikt tego nie reklamował w serwisie.....hmmm...

Pozdrawiam
 

speeddar

New member
krukens napisał:
Ok, dziala, musialem jeszcze zmienic monitor na domyslny, w sumie nie pomyslalem, ze mialem stery do LCD LG zainstalowane przeciez. Dzieki za pomoc.:eek:k:

A czy ktos wie o co chodzi z tym dziwnym kolorowym nalotem koloru zielonego i filoletowego? (vide: post #1). Nie mam mozliwosci podlaczenia innego sprzetu i nie wiem czy to wina odtwarzacza DVD.

prawdopodobnie nie masz przestawionych ustawien w meny odtwarzacza - u mnie bylo podobnie ( odtwarzacz koda 640d ) .. podlaczony byl poprzez component a w ustawieniach dvd bylo wskazane euro RGB - objawy nalot niebieskiego i filetowego - zmiana wskazan na component i jest ok :)
 

SnaQ

New member
@krukens
A grasz na PS3? Bo powiem, że widziałem już kilka wypowiedzi (niekoniecznie na tym forum) w stylu "U mnie ten problem nie występuje, ale ja nie mam Xboxa/PS3/nie widziałem tych filmów". Problem zielonych cieni występuje zauważalnie tylko na kilku tytułach. Mowa tu o Gears of War na Xbox 360, oraz dynamicznych filmach w których występują wysoce kontrastowe sceny takie jak Sin City, Battlestar Galactica. Rzecz dotyczy jedynie specyficznych scen i partii obrazu, tak więc czasami jeśli nie wie się czego szukać to się tego nie zauważa ;) Przykładem może być sytuacja, gdy w Night Fight Round zawodnik ma białe rękawice i kiedy szybko uderza to widać lag na czarnym tle.
Warto też dodać, że zdecydowana większość posiadaczy plazm nie zauważa tego problemu. Są jednak ludzie obdarzeni bardziej czułym wzrokiem (w tym przypadku to raczej przekleństwo niż dar :) ), którzy widzą migotanie ekranu komputera nawet w 75Hz oraz zielone ślady na każdej plazmie.

@hutnik
O ile się orientuję to nikt tego skutecznie nie reklamował bo to nie uszkodzenie ale w ogóle przypadłość plazm. Z tego co się orientuję producenci plazm z większym lub mniejszym skutkiem opracowują metody redukcji tego zjawiska.

To co piszę opiera się na wypowiedziach innych ludzi na wielu forach. Poszukajcie sobie haseł takich jak "plasma green ghosting" czy "plasma phosphor lag". Dopiero w tym tygodniu będę miał możliwość sprawdzić to na własne oczy.
 

hutnik

New member
#SnaQ
Tylko ciekawe jest to , iż niektórzy to widzą a inni nie ( dlaczego w niektórych plazmach pojawią się a w drugich...nie)...muszę zgłebić temat.


Czy wieszając 37 cali na ścianie kupić uchwyt 40cm, czy 815cm ( takie chodzą na allegro ) ?

Czy ten 815cm nie będzie zbytnio rzucać się w oczy ?, czy przypadkiem nie będzie go za bardzo widać - patrząc z boku, wchodząc do pokoju TV mam "genał" widziane z boku - macie z tym problem ? , jak to wygląda ?

Czy ma ktoś może info - instrukcję jak rozmieszczone są otwory w 37PV70P pod montaż ścienny ( mam instrukcję z www.panasonic.pl , nie ma tam tych wymiarów podanych...)...hmmm....
 

Pabl0s

New member
Witam :)

Czy ktoś z użytkowników modelu TH-42PV7P/70P , posiadający cyfrę +
zechciałby napisać jak się prezentują mecze w transmisji HD ? .... ostatnio bardzo się zainteresowałem tą serią plazm Panasonica, niezły Tv za nieco ponad 3k , tylko czy rozdzielczość 1024*768 wystarcza aby w pełni oddać przekaz HD 720p (1280x720) ?
 

dany

New member
Posiadam 42PV60, transmisje sportowe HD z Cyfry+ są wyświetlane super, wyraźnie widać co jest SD a co HD, oglądam z ok. 3m, oprócz większej szczegółowości obrazu (np. na obrazie z kamery z trybun da się rozpoznać numery zawodników) to wyrażnie lepiej wyglądają szybkie ruchy kamerą, np. przy długich wybiciach od bramkarza. Po tym co widziałem podczas meczu gwiazd NBA, czekam jednak na transmisje halowe, ma być więcej NBA w HD, a i lokalne mecze Prokomu w Eurolicze też mają być w HD, w hali jednak można kamere postaiwć zdecydowanie bliżej zawodnika.

Ale odbiegłem od tematu, spoko, nie zastanawiaj się nawet, Panasonic HD Ready rewelacyjnie nadaje się do Cyfry HD
 

rumcais1

New member
n i pv7

U mnie z telewizją n było tak, że gdy tylko kupiłem pv7 podłączyłem dekoder przez hdmi i od razu zaskoczyło o dziwo z dźwiękiem. Jednak po kilku minutach (nie wiem dokładnie) zaczęło się kaszanić i niestety musiałem przejść na dvi i dźwięk podłączyć osobno. Póżniej próbowałem pokombinować znowu z hdmi ale niestety uż nie zaskoczyło.
 

BaRiBaL

Member
dany napisał:
Ale odbiegłem od tematu, spoko, nie zastanawiaj się nawet, Panasonic HD Ready rewelacyjnie nadaje się do Cyfry HD
Witam,

a jak wygladaja inne kanaly HD na C+, nie tylko sportowe? (nie znosze sportu :) )Jakos w watku niewiele albo wrecz nic nie slychac na ten temat, glownie czytalem o N w polaczeniu z PV70 ale z C+ nie chce rezygnowac..
 

daroda

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak najlepiej ustawić PV700

Od tygodnia świeci u mnie 42PV700. Sygnał z kilkuletniego dekodera cyfry przez euro/scart.
Pytania do doświadczonych uzytkowników:
- Jak najlepiej go ustawić? (szczególnie chodzi o polepszacze, bo gdy coś zaczałem grzebać, było tylko gorzej)
- Czy stosujecie jakieś wygrzewanie?
- Zaobserwowałem, że niektóre przejścia tonalne nie są płynne (np logo tvn), tylko pojawiją się dziwne pasy i okręgi. Czy to kwestia sygnału, czy "uroda" telewizora?
- Jaki kupić wieszak na ścianę? Chodzi o dopasowanie do modelu, wygodę i bezpieczenstwo. Może ktoś już jakis wypróbował?
Trochę tego dużo wrzuciłem, ale licze na Was (i tak mam więcej pytań, ale po kolei). Obiecuję - chętnie będę sie dzielił spostrzeżeniami i doswiadczeniami.

PS. Pierwsze wrażenie po tygodniu użytkowania - telewizorek cacy!!!:D
 

marcinran

New member
telewizor plazmowy 37PV70P

Witam
przeglądając wątki na forum zauważyłem , że wiele urzytkowników skarży cię na tzw duszki na plazmowych telewizorach. Posty pochodzą z roku 2005 2006. Kieruję pytanie do posiadaczy w/w w temacie telewizora ( 37PV70p) czy maja następujace problemy:

1) duszki na ekranie

czy może ten problem juz został jakoś rozwiązany i nie należy się martwic


2) dlugi czas przełancania między programami ( takie zażalenia kotś miał)

Marcin
 

drzezi

New member
Kupiłem 37PV70P pod koniec sierpnia.Tzw."obraz szczątkowy" (np.loga stacji,pulpit komputera itd.) niestety pozostaje po dłuższym czasie oglądania o czym informuje instrukcja obsługi.Pewnego dnia po przyjściu z pracy zauważyłem na czarnym tle logo"discovery historia" i wiedziałem co mój brat oglądał :).Na szczęście po jakimś czasie wszystko się wyrównało i jest ok.Generalnie trzeba trochę uważać. Może po 300h dotarcia będzie lepiej ale i tak nie jest źle.Co do długich czasów przełączania, to mogłyby być krótsze ale nie stanowi to dla mnie problemu.Można się przyzwyczaić.Dosyć fajny telewizorek:)
 

Pabl0s

New member
Jakoś szukam i nie mogę znaleźć, więc zapytam :p Jak prezentuje się połączenie PV7/70 42 ' z konsolą xbox360 lub ps3 ?

Dziś w sklepie widziałem jakąś tam bijatykę na plazmie samsunga PS42C91H podłączoną do xbox 360 , niestety wrażenia na mnie nie zrobiło , chyba za mała rozdzielczość ;/

proszę o odpowiedź
 

zolty21

New member
Prośba o podpowiedź

Witam

Mam zamiar zakupić panelik tylko jest małe ale:
1. Plazma czy LCD
2. Który z tych
wybrać:
PHILIPS 42PFL7662D/05
PANASONIC TH-42PX70BA
LG 42LF66
Nadmieniam iż kompletnie się na tym nie znam i mam bardzo duży problem nie wiem na co zwrócić uwagę i czym się kierować (na pewno nie ceną :) )
Chciałbym wiedzieć, który ładniej świeci i jak to z żywotnością.
Chciałbym kupić Panasonica ale nie mam kompletnie pojęcia o plaźmie, a kieruję się tylko tym iż mam kino domowe panasonica PT-850 i chciałbym to jakoś razem zegrać.
Pozdrawiam
 

Tomasz_450

New member
BaRiBaL napisał:
a jak wygladaja inne kanaly HD na C+, nie tylko sportowe?

Za wiele ich nie ma jest Canal+ Film HD i NG HD, powiem tak inne programy telewizyjne mnie juz nie interesuja, problemy sa takie: oba kanaly + maja bardzo mocne znaczki i obejrzenie np filmu czy calego meczu pozostawia wyraźny ślad, samo jakość zarówno kanału sportowego jak i filmowego pierwszorzedna. Na filmowym 1 lub 2 filmy w hd, ale reszta jest w 16/9 i upscalowana, w związku z czym jest co pooglądać NG HD jest rewelacyjny w wysokiej rozdzielczości, a mankamentem są jedynie częste powtórki, no bo ile razy mozna oglądac to samo, ale na gościach robi wrażenie.
Dla porządku od początku sierpnia posiadam 42pv70 oraz dekoder standartowy philpsa hd, oglądam NG HD na ustawieniu normal, natomiast kanały + na cinema ze względu na te znaczki. Z innych programów dopuszczam jeszcze ard i zdf, co prawda nie w hd, ale wszystko w 16/9 ogladam z 2 metrów
Pozdrawiam,
 

gbates

New member
Witam,

właśnie dotarł do mnie 37PV70P, tylko że chyba nie działa...
Po włączeniu (zielona dioda) strasznie bzyczy, nie ma żadnego obrazu.
Bzyczenie zmienia częstotliwość po naciśnięciu OK na pilocie, ale nie ustaje i nie mam obrazu.
Telewizor jest podłączony do gniazdka bez trzeciego bolca.
Pozostaje mi tylko serwis czy może coś źle robie?

Poprawka: dźwięk działa, obrazu brak.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mario.79

New member
37PV70 a Cyfra +

Może mi się wydaje ale lepszy odbiór jest na SD niż na HD Canal plus. A może coś źle podłączyłem ? No chyba że Cyfra taka kiepska. No bo chyba nie tv ...
 
Do góry