Seria PV70

puz

New member
Witam.
Mam pv700 od paru miesiecy i mogę ja polecić z czystym sumieniem.
Obraz super, dzwięk super, zero usterek i za tą cenę nie ma lepszej plazmy.
 

slaww

New member
Witam też sie zastanawiam nad PV70 lub PV700 i mam pytanko czy te dwa modele tv posiadaja wejście na podłączenie słuchawek bo słyszałem ze PV70 nie ma takiego wejścia. Mam tez kino i niestety w nim tez nie moge podłączyc słuchawek troche to dziwne.Z gory wielkie dzieki za odpowiedz.
 

werysoft

New member
W katalogu panasonica w danych tech. dla modeli plazmy TH-42PV700/70P pisze: Pobór mocy(typowe użytkowanie) 261W. Czy to jest średnie zużycie prądu, czy maksymalne?
 

SnaQ

New member
Witam

Po kilku tygodniach śledzenia tego wątku byłem niemal przekonany co do zakupu PV70. Dostępność tych telewizorów w mojej mieścienie dąży do zera, ale udało mi się wypatrzeć w jednym sklepie stojącego 37PV7P. Skoro sprzęt niemal podobny poprosiłem o włączenie i... przeraziłem się! W SD obraz akceptowalny z minimum 3 metrów. Po przełączeniu na Cyfrę+ nieco lepiej, ale wciąż nie było to to czego się spodziewałem. Obraz w HD też nie zachwycał. Cały czas miałem wrażenie jakby obraz był zapiaszczony, jakiś taki granulasty. Sprzedawca paplając włączył mi C+ Sport i po prostu ręce mi opadły. Gdzie ta osławiona płynność, odwzorowanie ruchu? Najgorzej wyglądała sama piłka - nie wiem jak to określić, jakby te czarne łatki na piłce ożyły i poruszały się niezależnie od siebie i od ruchu piłki. To chyba artefakty na brzegach kolorów... Pomyślałem, że to może jakiś wadliwy model i pojechałem do marketu gdzie stały zarówno PV7 i PV70 i... znów to samo - ziarnisty obraz, goniące piksele na krawędziach obiektów. Najgorzej wyglądało to na czarnych napisach biegnących na białym tle u dołu ekranu. Wyglądło to tak jakby literki miały małe nóżki, którymi szybko przebierają, widoczne nawet z odległości 3 m. Wiem, że to i tak lepiej niż 90% LCD-ków które widziałem, ale to nie jest to czego szukam. Stojący obok, 42 calowy plazmiak LG nie miał takich problemów. Podobnie Samsung 6H. Nie chce mi się wierzyć, żeby tak chwalone sprzęty Panasonica miały takie poważne wady. Proszę, powiedzcie czy to co widziałem było przyczyną niewłaściwej konfiguracji? Może jest jakaś funkcja, która odpowiada za tworzenie się takich artefaktów, a którą można włączyć/wyłączyć? Tak bardzo się napaliłem na ten sprzęt a teraz wygląda na to, że muszę szukać od początku :(
 

thomas77

New member
panasonic PV70 - nowy zakup

Witam, jestem nowy na tym forum i jest to mój pierwszy post. Nie jestem żadnym audiofilem czy maniakiem wyszukiwania róznic w TV. Jestem poprostu obywatelem chcącym pooglądać przyzwoity obraz z TV.
Piszę ten post ponieważ chciałbym tym samym pomóc niezdecydowanym.
Sam borykałem się z zakupem TV około 2 m-cy. Moje pierwsze kroki skierowałem oczywiscie do MM i EW. Tam wybrałem faworyta - sharp 37XD1. Spodobał mi się ten tv na tle innych tv. tzn 6-cio sek odświeżanie było faktycznie zauważale na tle innych modeli, ładny design, full hd . - tylko cena nie ta.
Zaznaczam, że mój zakładany budżet jaki chciałem przeznaczyć na ten cel to około 4700zł.
I faktycznie znalazłem tego sharpa w netcie za ta kwotę.
Potem zaczełem czytać fora, które sprawiły, że czułem się troszkę skołowany. W zasadzie, prawie każdy kto kupił jakiś tv czy to był panas czy sharp itp twierdził, że był to trafiony zakup.
Zadałem sobie pytanie czy aby na pewno warto wydać 4700 zł.
Poszedłem do MM tam akurat były podłączone wszytskie Tv pod Discovery HD - powiem szczerze różnice widać jak stoi jeden obok drugiego, lecz są to nie wielkie różnice. Jak postawimy każdy TV z osobna to prawie każdy obraz wydaje się OK.
Pytanie po co wydawać 1,2,3 tys więcej, skoro siedząc w domku a kupiąc tv za 3700 zł obraz i tak będzie przyzwoity.

Zastanawiałem się jeszcze cały czas nad full hd- no fajna rzecz, same słowo "full" i w oczach wszystkich znajomych jesteśmy wywyższeni. Lecz kiedy u nas będzie to standardem? Czy warto wydać tę większą kwotę i czekać kilka lat aż stanie się to standardem? Nie wiem. Dla mnie osobiście różnica cenowa jest za duża w porównaniu do efektów i całego oczekiwania.

Reasumując i nie zanudzając, wydałem kwotę 3700zł.
Kupiłem panasonica PV70p- przywiozłem do domku, rozpakowałem i postawiłem narazie na szafce. Żona się przestraszyła, że taki wielki.
Wspomnę, że mam pokój 20m2 i dotychczas używałem tv crt 20cali- ble ochyda.

No dobra podłączyłem, - kablówka Multimedia, sygnał SD, - automatyczne stojenie.
Chwila strachu i ....... obraz róznie, są kanały słabe i są dobre, zdziwiłem się ale ogląda się przyzwoicie.
Wspomnę tylko, żę na CRT też obraz nie jest idealny, na jednych stacjach było dobrze na innych gorzej.
Wszystko zależy od sygnału. Obraz z 1tvp, 2tvp, tvn, polsat - ok, ale też co zauważyłem to że podczas np oglądania TVN - różny jest obraz reklamówek , jedne są ok inne są słabsze.
Zdąrzyłem jednak wczoraj oglądnąć TVN - serial "Twarzą w Twarz" i obraz bardzo dobry.

Czyli każda ze stacji nadaje programy róznie- nie ma recepty!!!!!

podłączyłem też DVD - żadna rewelka WIWA128 - poprzez EURO, sygnał ok.
puściłem parę DIVX-ów /dość dobre kopie/ efekt pozytywny, fajnie się ogląda obraz czysty, ładne kolory, ogląda się jak w kinie.

Ustawienie nam fabryczne z resztą wielkich możliwości regulacji tam nie ma.

No to na tyle, jak złapię troszkę czasu to umieszczę później jeszcze kilka fotek aby uwidocznić obraz z kablówki, który tak nurtuje wielu czytelników.

pozdrawiam
 

jack62

New member
th42pv70p

witam ,od wczoraj jestem posiadaczem th42pv70p ,dlugo nie moglem sie zdecydowac jaki model wybrac ;w gre wchodzily trzy: samsung 42q91h ,lg 42pc51 i pv70 , dopiero bezposrednie porownanie w sklepie mnie przekonalo,wszystkie trzy plazmy staly obok siebie ,ustawilem w miare takie same nastawy obrazu i ten sam sygnal na wejsciu / test lg z dvd przez euro/ wg. mnie i sprzedawcy obraz najlepszy w pv70 ,najbardziej naturalne kolory, w samsungu jakby wszystko podbarwione delikatnie na niebiesko w lg jeszcze
gorzej ,czern tylko w pv70 byla czarna , w pozostalych jakies delikatne przebarwienia na niebiesko lub fioletowo, po zainstalowaniu zakupionego pv70 w domu
zadnych opisywanych zjawisk na tym forum /ziarnienie, cykanie / nie zauwazylem, obraz z cyfry na jednych kanalach lepszy na drugich gorszy,na kanalach hd przewaznie super . obraz sd z tunera sat philips 6201hd porownywalny z pionierem 1530 /na starym tv philips 6201 chodzil tragicznie w porownaniu z pin.1530, wg. mnie dopiero na tv 42pv70 udostepnil philips
hd swoje mozliwosci/. dalem za pv70 3780zl, mysle ze za te piniadze to w chwili obecnej to najlepsza propozycja.
 

Arek

Member
slaww napisał:
Witam też sie zastanawiam nad PV70 lub PV700 i mam pytanko czy te dwa modele tv posiadaja wejście na podłączenie słuchawek bo słyszałem ze PV70 nie ma takiego wejścia. Mam tez kino i niestety w nim tez nie moge podłączyc słuchawek troche to dziwne.Z gory wielkie dzieki za odpowiedz.

Z tego co pamiętam to PV700 ma wejście do słuchawek w przednim panelu.


p.s. znalazłem kolejny argument za PV700 - po wyłączeniu TV ekran jest matowy, a w PV70 bardziej lustrzany. Nie wiem czy ktoś o tym już pisał
 

tades

New member
Witam, od kilku dni mam Panasonica 42PV70 i obraz z najpodlejszej anteny łączonej 4 razy jest b. dobry. Obraz Divix z nagrywarki Panasonic DMR-EH57 można oglądać z odległości 1 metra. Dvd jeszcze lepiej.
W marketach mają beznadziejne podłączenia i nie sugerowałbym się obrazem jaki tam mają telewizory. Polecam wszystkim Panasonica 42PV70 bo moim zdaniem jest to najlepszy stosunek cena-jakość.
Ja zakup full hd odkadam na 3-5 lat. wtedy za 5 tyś. mam zamiar kupić 60" lcd które będzie nieporuwnywalnie lepsze od obecnych LCD za 12 tyś. ;)
 

kuti

New member
Witam,
Przymierzam się do zakupu plazmy Panasonica. Zastanawiam się nad modelami: TH-42PV7 P i TH-42PV70P. Mój znajomy ma ten tańszy model i dla mnie ma on wystarczającą jakość. Problemem dla mnie jest współpraca tych Tv z komputerem. Posiadam MediaCenter. Pytanie czy lepiej komputer podłączyć przez wejście d-sub (TH-42PV70P) czy przez HDMI? Rozumiem, że jak przez HDMI to obraz powinien być taki sam na tych dwóch modelach.
D-sub jest dedykowanym łączem do komputera czyli jakość obrazu powinna być najlepszy...
Bardzo proszę o opinię jak w praktyce się to zachowuje..
Pozdr.
 

mario.79

New member
Czy PV70P ma szybę na panelu (lustrzane odbicie) ? Czy ma panel G10 ? Czy PV70 to to samo co PV71 (czy warto płacic więcej za 71) ? Wybaczcie jeśli odpowiedzi na te pytania już były, ale trudno mi znaleźć na ponad 170 stronach a zależy mi na zakupie TV
 

pamil68

New member
To o co pytasz oczywiście jest już w wątku, ponieważ go śledziłem postaram ci się streścić. Jest szyba oraz panel G10, pv71 jest to zagraniczny odpowiednik pv70, podobno posiada tuner do odbioru telewizji cyfrowej w przeciwieństwie do pv70 (wersja polska), innych różnic chyba nie ma, o ile pamietam przy pv71 możesz mieć kłopoty w razie konieczności naprawy gwarancyjnej.
Pozdrawiam
 

krukens

New member
PV70 - problemy z podłączeniem DVD i PC

W weekend wreszcie doczekałem się wielkiego pudła z wymarzoną zawartością :-D

No ale, jakby inaczej, pojawiły się pierwsze problemy.

Najpierw z podłączeniem kompa. Przy bootowaniu się systemu na ekranie plazmy widzę to co zwykle na monitorze (tzn. logo Win XP etc.) ale gdy system mi się loguje nagle obraz na ekranie plazmy znika, jest czarny. Nie wiem co może być powodem, zła rozdzielczość ekranu? (mam LCD - 1280x1024), karta graficzna? (nienajnowsza już GeForce 4MX).

Dalej, podłączam DVD, marki Manta (żeby nie było, pożyczyłem to ustrojstwo od rodziców :p ) Przez SCART - obraz ma zielony "nalot", tzn. rzecyz które powinny być białe i w odcieniach szarości są zielone, przez komponent nalot jest fioletowy. Podejrzewam, że to kwestia dupowatego odtwarzacza DVD, a może coś źle robię? :confused:

Z góry dziekuję za pomoc.
 

mastafoka

New member
Zmień rozdzielczość na kompie do 1024/768 i odpal na plazme, potem pobaw sie ustawieniami w panleu nvidi dotyczących drugiego ekranu ja ustawiłem 1368/768 i śmiga jak ta lala.
 

Arek

Member
Kilka osób w tym wątku zwracało uwagę na pionowe pasy w PV70, sam też się z tym zetknąłem w Gdyni w Euro AGD. Jak się domyślam problem jest sporadyczny, ale dziś widziałem dwa telewizory obok siebie (pv 70 i pv 700) i miały te pasy w identyczych miejscach. Leciał TVP1 , był dostępny jeszcze jeden program ale tam pasów nie zauważyłem. Czy to możliwe że to moduł, czy po prostu kiepski sygnał?

Nasuwa się pytanie, czy możliwe że pionowe pasy wystepują przy słabym analogowym sygnale i nie jest to związane z wadliwym modułem ?

Przyznam że wyglądało to fatalnie :confused: a już chciałem kupować z tego sklepu Pv700 ..... na razie się wstrzymam......
 

jjb

New member
Witam,

PV70 i PV71 to te same telewizory. Tuner DVB/T posiada dopiero model PX71.
Szczerze mowiac nie wiem skad ta roznica w cenie pomiedzy PV70 a PV71. Suferowalaby jakies istotne roznice kontrukcyjne co nie jest prawda...

pozdrawiam
 

krukens

New member
mastafoka napisał:
Zmień rozdzielczość na kompie do 1024/768 i odpal na plazme,

Ok, dziala, musialem jeszcze zmienic monitor na domyslny, w sumie nie pomyslalem, ze mialem stery do LCD LG zainstalowane przeciez. Dzieki za pomoc.:eek:k:

A czy ktos wie o co chodzi z tym dziwnym kolorowym nalotem koloru zielonego i filoletowego? (vide: post #1). Nie mam mozliwosci podlaczenia innego sprzetu i nie wiem czy to wina odtwarzacza DVD.
 

cloudior

New member
Panowie!

Zastanawiam sie nad plazma Panasonica 37pv70. Czy ten rozmiar to dobry wybor przy odleglosci ok. 2,8-3m od tv? Czy moglby mi ktos wytlumaczyc problem zielonych linii na PS3?

Z gory thx.

Pozdrawiam.
 
Do góry