Seria PV70

Przemcio73

New member
lelo napisał:
Witam.Mialem panasonica pv60 ktory niestety sie zepsul.Dzis wlasne przywiezli mi nowy tel pv 70.Wszystko jest ok tylko ze enka nie smiga po hdmi.Czytalem posty ze sa problemy po podlaczeniu przez hdmi.Teraz co zrobic kupic kabel component i podlaczyc przez component?czytalem ze ktos podlancza przez hdmi dvi(za diabla nie wiem o co chodzi)czy to ma byc specjalny kabel czy kabel hdmi-hdmi a ustawia sie na dvi w ence?
(jesli tak to gdzie bo nie moge znalesc?)
O żesz Cie;) wałkowane tyle razy. Wciskasz na dekoderze enki przycisk RES przez 3-4 sekundy.
 

drzezi

New member
To jest mój pierwszy post dlatego witam wszystkich.Od kilku dni jestem posiadaczem TH-37PV70.Jak na razie sprawuje się bdb.N-ka podłączona po HDMI i jest obraz łącznie z dźwiękiem.Innych kabli nie używam.Jedyny problem, którego jeszcze nie rozgryzłem to ustawienie proporcji obrazu.Jakieś dziwne te rozmiary przy ustawieniach w dekoderze na tv-panoramiczny.Może ktoś wie jak to zrobić, żeby na tv było ok i przy zmianie kanałów nie trzeba było ciągle używać przycisku aspect.
 

Przemcio73

New member
drzezi napisał:
To jest mój pierwszy post dlatego witam wszystkich.Od kilku dni jestem posiadaczem TH-37PV70.Jak na razie sprawuje się bdb.N-ka podłączona po HDMI i jest obraz łącznie z dźwiękiem.Innych kabli nie używam.Jedyny problem, którego jeszcze nie rozgryzłem to ustawienie proporcji obrazu.Jakieś dziwne te rozmiary przy ustawieniach w dekoderze na tv-panoramiczny.Może ktoś wie jak to zrobić, żeby na tv było ok i przy zmianie kanałów nie trzeba było ciągle używać przycisku aspect.
Z doświiadczenia użytkowania tego tv wiem, że niestety nie da się tego zmienić:(
 

Golgota

New member
Dru napisał:
Golgota chyba chodziło Tobie o smużenie, które w plazmach nie występuje :rolleyes:
Ty naprawdę jesteś nawiedzony, pomyliłam literę, ale jak ty mówisz ze nie ma smożenia- niech będzie klatkowania to jak myślałem , bardzo cię pozdrawiam
Wiedze ze naczytałeś się bzdur

Jak widzę to naprawdę nie masz tego TV-(napiszę –pierwsze wersje’’ZDĄRZAŁY’’ z TV????, Ja miałem jako pierwszy model 70 i z tego, co słyszałem i firma Panasonic mnie poinformowała to był błąd w matrycy i cos tam jeszcze- nie będę zmyślał
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
-> Golgota, nie wiem czym Ty się faszerujesz przed wejściem na forum, ale każdy Twój następny post w takiej formie będzie natychmiast usuwany z forum
 

Gozel

New member
Golgota napisał:
Ty naprawdę jesteś nawiedzony, pomyliłam literę, ale jak ty mówisz ze nie ma smożenia- niech będzie klatkowania to jak myślałem , bardzo cię pozdrawiam
Wiedze ze naczytałeś się bzdur

Jak widzę to naprawdę nie masz tego TV-(napiszę –pierwsze wersje’’ZDĄRZAŁY’’ z TV????, Ja miałem jako pierwszy model 70 i z tego, co słyszałem i firma Panasonic mnie poinformowała to był błąd w matrycy i cos tam jeszcze- nie będę zmyślał

???? Moze jestem dziwny, ale nie mam zielonego pojęcia co autor miał na myśli :hmm:

I takie pytanie. Czy po zmianie softu w n-box recorderach obraz i dźwięk jest już dostepny po HDMI. Z góry dzieki za odpowiedź.
 

dario101

New member
Wczoraj byłem ponownie w sklepie RTV-AGD w MANUFAKTURZE w Łodzi. Panasonic 37PV70 o którym pisałem 25.08 w poście 1675 jest w dalszym ciągu wystawiony w centralnym miejscu do oglądania.W tej chwili już nie jest jedna 1 zielona pionowa linia , a jest okolo 20 linii pionowych różnych kolorów. Wszystkie te linie znajdują się w centralnym pasie matrycy na szerokości około 7 cm. Naprawdę ten telewizor jest bardzo ładny, tylko ta idiotyczna usterka.:(. Ciekaw jestem czy ta usterka nie występuje w Panasonicach serii PZ lub PY.
 

Przemcio73

New member
dario101 napisał:
... Naprawdę ten telewizor jest bardzo ładny, tylko ta idiotyczna usterka.:(. Ciekaw jestem czy ta usterka nie występuje w Panasonicach serii PZ lub PY.
Dario. proszę Cię;) Fakt, że jeden tv ma taką usterkę nie oznacza, że posiada ją cała seria. A moim zdaniem tak właśnie rozumujesz- wynika to z Twojego postu. U mnie (i nie tylko) telewizor gra bardzo dobrze już od ponad 150h. Nie rozumiem tylko w jakim celu stoi tam widoczny uszkodzony tv. Może ktos mi to wytłumaczy:rolleyes:
 

Przemcio73

New member
Gozel napisał:
???? Moze jestem dziwny, ale nie mam zielonego pojęcia co autor miał na myśli :hmm:

I takie pytanie. Czy po zmianie softu w n-box recorderach obraz i dźwięk jest już dostepny po HDMI. Z góry dzieki za odpowiedź.
Nadal nie jest. Aktualizacja dekodera z czerwca.
 

Robert_em

New member
Co do TV w Manufakturze to rzeczywiście stoi i robi antyreklamę!
Mój 42PV70P wyglądał jeszcze niedawno identycznie! Miałem identyczne paski pośrodku ekranu, z jednego na początku przez miesiąc zrobiło się ponad 20! Tak, przez miesiąc, bo tyle czasu czekałem na wymianę matrycy. Serwis dostał decyzję z centrali Panasonic Polska aby wymienić matrycę a nie cały TV, choć koszt takiej matrycy to (!) 4280zł (!) Specjalnie spytałem o to pana z serwisu.
Więc co do tej usterki, którą zgłaszło już co najmniejn kilku userów to jestem pewien, że jest to wada fabryczna matryc, montowanych w pierwszych partiach modeli PV70, tylko Pnasonic Polska nie chce się do tego przyznać i wycofać z rynku wadliwe TV!
Tak więc mój TV "już" jest sprawny, ale czas który był potrzebny do jego naprawy, i w którym to czasie byłem skazany na oglądanie coraz to nowych pasków jest zdecydowanie za długi i świadczy o pogardzie dla polskiego klienta firmy Panasonic Polska.
Szczerze mówiąc jestem niemile zaskoczony takim traktowaniem naszego rodzimego, niemałego zaresztą rynku, przez tak poważaną na świecie firmę.

Pozdrowionka.
 

andrewek

New member
menu serwisowe

hej,

od 2 tyg jestem posiadaczem 37pv70P :) nie ma pionowych paskow - nie cyka :) z karteczki ktora widac z tylu przez dziurki w obudowie wynika chyba ze wyprodukowany w lipcu - składany w czechach. Więc może faktycznie tylko pierwsze partie miały wady.

Pytanko jednak jak wejsc w tym modelu do menu serwisowego? podana kilkadziesiąt stron ;-) temu sekwencja (ściszenie + 3 razy zero) niestety nie działa :( chciałbym sprawdzić ile godz już chodzi mi ten TV.

Z góry dzięki za pomoc
Pozdr.
Andrzej

Ps. co do zielonych lini - faktycznie taki efekt jest. gdybym o tym nie przeczytał to bym chyba nie zauważył. Dla normalnego oglądania TV nie ma to ŻADNEGO znaczenia - w mojej opini. Do grania np w PS3 faktycznie może być upierdliwe.
 

SnaQ

New member
Przemcio73 napisał:
Nadal nie jest. Aktualizacja dekodera z czerwca.
Err... ale jemu zapewne chodziło o ostatnią (wrześniową) aktualizację. Przyznam, że i mnie to ciekawi bo noszę się z zamiarem zakupu telewizorka (po głowie chodzi mi właśnie PV70) i n-ki.

Edit: no i znalazłem odpowiedź w innym wątku - ponoć działa.
 
Ostatnia edycja:

Przemcio73

New member
SnaQ napisał:
Err... ale jemu zapewne chodziło o ostatnią (wrześniową) aktualizację. Przyznam, że i mnie to ciekawi bo noszę się z zamiarem zakupu telewizorka (po głowie chodzi mi właśnie PV70) i n-ki.

Edit: no i znalazłem odpowiedź w innym wątku - ponoć działa.
Jeśli jest już wrześniowa, o której nie wiedziałem - to sorki za wprowadzenie w błąd
 

gosciukolorowy

New member
Dla wyjasnienia!!!

W czerwcu byla aktualizacja tylko n-boxow zwyklych. Oczywiscie nic nie pomogla na problemy naszych TV z HDMI.

We wrzesniu byla natomiast aktualizacja tylko N-box recorderow. Nie wiem jednak czy cos pomogla bo niestety mam tylko zwyklego N-boxa.
 
Do góry