Seria PV70

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Robert_em napisał:
@Golgota ale o co chodzi w Twoich ostatnich postach?

@alz aleś mnie sfrustrował! U mnie serwisant był w zeszły wtorek, cyknął kilka fotek i stwierdził, że wysyła to do centrali Panasonic Polska i będziemy czekać na decyzję: wymiana, czy próba naprawy (podobno może to być wina sterowników do matrycy).
I tak se czekam... Dzisiaj nie wytrzymałem i zadzwoniłem. Powiedzieli, że jeszcze nie ma odpowiedzi i decyzji.
A mam już drugi paseczek, zaraz obok tamtego wrrrr!
Kiedy kupiłeś swój telewizor? Tak mi się wydaje że telewizory z końca marca często miały taką usterkę.
 

jak30

Member
Ze specyfikacji technicznej wynika ,że PV7 i 70 mają taki sam kontrast
,paletę kontroli i odcieni gradacji,różnica ilośc wejśc HDMI.Pan w serwisie panasonica powiedział,że PV70 ma lepszą elektronikę.Na pytanie jaką
nie potrafił udzieli odpowiedzi a w końcu stwierdził,że w trakcie testów nie
zauważył różnicy w obrazie.
 

Robert_em

New member
@alz ja zakupłem swoją 42PV70P pod koniec kwietnia, ale to jeszcze chyba z pierwszej serii, bo wtedy dopiero zaczynały się pojawiać na hurtowniach RTV. W sklepie, w którym kupiłem był to pierwszy sprzedany egzemplarz tego modelu.
 

OSA-03

New member
piotrh1975 napisał:
Witam
Zakupiłem 42PV70 pod koniec marca i byłem z niego zadowolony - żadnego cykania, pasków itp., ale niestety do dzisiaj rana. Pojawił się jeden pionowy paseczek i lekko się załamałem :( .
Mam pytanie do tych, którzy stwierdzili to samo i jak dalej postępowali.
Gdzie najlepiej zadzwonić i co powiedzieć ?
Jak długo będę czekał na wymianę lub naprawę ?
Dziękuję za odpowiedzi.
Dodaję, że mieszkam w Głogowie - dolnyśląsk (jeżeli to coś pomoże).
Jest to mój pierwszy post na forum. Przymierzam się do kupna telewizora. Dzisiaj oglądałem ww. Panasonica w Hali Macro w Katowicach, no i ładny obraz w porównaniu z konkurencją. Rezczywiście lepszy kontrast no i oczywiście niestety dużo pionowych pasków białych i zielonych. Te telewizory 42PV70 to chyba jakiś bubel. Czytając wcześniejsze wpisy nie da się nie stwierdzic że muszą miec wadę fabryczną i nie są wysofywane z rynku. A już miałem ochotę na niego. czy 37" z tego typu też ma jakieś niedomagania????????
 

Eldandil

New member
Na wstępie chciałem się ze wszystkimi przywitać, jak reszta piszących pierwszy raz na tym forum :)

Czytam to forum od kilku miesięcy, szczególnie skupiając się na tym wątku. Na razie przymierzam się do kupna plazmy i na dzień dzisiejszy byłby to model Panasonica 42PV70 (42PV700 trochę za drogi). Zastanawia mnie jedna rzecz. Sporo osób narzeka tutaj na problemy z tym TV a co zobaczyłem dziś na stronie głównej? Nagrody EISA 2007 i zwycięzca w kategorii Plazma HD Ready: Panasonic TH-42PV/PX 70/71 (dziwne, że nie Pionier ;). Czyżby na rynek polski trafiła jakaś trefna partia skoro na zachodzie jest to najlepszy telewizor a u nas takie problemy z nim? Może rzeczywiście lepiej ściągnąć go sobie z Niemiec i mieć spokój?

Choć może, jak to niektórzy przypuszczali, piszący na tym forum mają pecha i trafiają na takie modele. Natomiast reszta jest zadowolona i zamiast wyszukiwać różne błędy (lub ich po prostu nie mają) siedzi i cieszy się swoim zakupem, oglądając co tam mają do oglądania.
 

andrewek

New member
37pv70 i laptop przez d-sub oraz cyfrowa toya

Hej,

Chciałbm kupić plazmę panasonica 37 pv 70 i mam w związku z tym 2 pytanka:

- czy ktoś z Was podłączał tą lub podobną np 42'' plazmę do laptopa przez złącze PC d-sub - takie jak do monitora :) jaka jest jakość uzyskanego połączenia. Czy plazmę można wtedy traktować jako monitor np do worda excela - czy będzie to gorsza jakość - porównywalna jak np s-video do zwykłego CRT

- czy może ktoś korzysta z cyfrowej kablówki TOYA - dekoder DVB - mam od niedawna i na zwykłym crt jakims tam curtsie faktycznie obraz jest bardzo dobry. czy taka cyfrowa kablówka jest porównywalna np z cyfrowym satelitarnym polsatem lub cyfrą plus ?? jak będzie to odbierało na tym wybranym 37 pv 70 (mam nadzieję bez funkcji cykania, węży, pionowych lini itp ) ;-)

Pozdrawiam,
Andrzej
 

Piotrbim

New member
Panasonic TH-42PV70/PX70 - TH-42PV71/PX71


Panasonic_TH42Pweb08.jpg



Award Year:
2007/2008


Panel:
VIDEO PANEL


Category:
EUROPEAN HD-READY PLASMA-TV


Brand:
Panasonic


Model:
TH-42PV70/PX70 - TH-42PV71/PX71


Description:
Panasonic TH-42PV70/PX70
(version for Europe, except France, Germany and Austria)
For movie enthusiasts, plasma displays are still the most cinematic performers, especially in terms of their black level capability. For the perfect illustration of this point, look no further than Panasonic’s TH-42PV70 plasma display (TH-42PX70 with built in DVB-T tuner in some countries). This product line redefines plasma performance with its 10th Generation panel. It arrives ready for HD with a 1080p-compatible HDMI input, and delivers almost perfect picture quality out of the box thanks to Panasonic’s advanced Vreal2 image processing. Thus performance is assured, but so too is convenience: the Viera Link feature lets this product’s handset control compatible companion products such as DVD players and the like. Most impressive of all, however, is the highly affordable price.
Panasonic TH-42PV71/PX71
(version for France, Germany and Austria)
For movie enthusiasts, plasma displays are still the most cinematic performers, especially in terms of their black level capability. For the perfect illustration of this point, look no further than Panasonic’s TH-42PV71 plasma display (TH-42PX71 with built in DVB-T tuner in some countries). This product line redefines plasma performance with its 10th Generation panel. It arrives ready for HD with a 1080p-compatible HDMI input, and delivers almost perfect picture quality out of the box thanks to Panasonic’s advanced Vreal2 image processing. Thus performance is assured, but so too is convenience: the Viera Link feature lets this product’s handset control compatible companion products such as DVD players and the like. Most impressive of all, however, is the highly affordable price.

źródło ; http://www.eisa-awards.eu/2007/node/719


To może tyle w temacie -Panasonic PV70 czy Pioneer PDP 427.
 

jjb

New member
Witam,

co do roznicy miedzy PV7 i PV70 to jest ona zastanawiajaca. Na niemieckiej stronie roznica miedzy PV71 a PV7 jest wlasnie taka. Tam model PV7 ma jednoznacznie wskazany nizszy kontrast (8000:1) oraz mniejsza ilosc odcieni szarosci. Nie sadze zeby w tym przypadku Panasonic wypuszczal tak rozniace sie od siebei modele z jednej serii. Wydaje mi sie ze to raczej mylny opis tego modelu na stronie panasonic polska. Moze wypowie sie ktos kto posiada ten podel ?

pozdrawiam

p.s.

Gratuluje sobie i innym uzytkownikow PV70/PV71 wyboru doskonalego telewizora :)
Dziekuje oponentom ktorzy mimo iz byli na straconej pozycji nie poddawali sie i wskazywali na nowe mniej lub bardziej sensowne argumenty :)
 
Ostatnia edycja:

iw1

New member
Piotrbim napisał:
To może tyle w temacie -Panasonic PV70 czy Pioneer PDP 427.

Nikt z nas nie zaprzecza że Pioneer do bardzo dobry sprzęt ale werdykt Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych jest z pewnością policzkiem dla takich osób jak KIKI bo podważa wiarygodność jego opinii wypisywanych na tym forum
Potwierdza też dobre opinie o tym TV na forach zagranicznych
 

Mars

New member
iw1 napisał:
Nikt z nas nie zaprzecza że Pioneer do bardzo dobry sprzęt ale werdykt Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych jest z pewnością policzkiem dla takich osób jak KIKI bo podważa wiarygodność jego opinii wypisywanych na tym forum
Potwierdza też dobre opinie o tym TV na forach zagranicznych

Z oceną i "policzkami" bym się wstrzymał, bo najpierw trzeba by się zastanowić, jak przyznawane są nagrody EISA. Kluczowym elementem zarówno w przypadku nagród audio, jak i wideo są: konwencja IESA (ostatnia odbyła się w Brukseli) oraz nominacje czasopism z poszczególnych krajów, które wysyłają nominacje poszczególnych produktów. Trochę przypomina to Oscary.

Sęk w tym, że na szeroką akcję promocyjną stać tylko największych producentów. Reszta nie ma większych szans na zaprezentowanie i przekonanie członków EISA do zalet swoich produktów. Cudem jest, że niewielka, choć znakomita firma Cambridge Audio zdołała przebić się w tym roku i dostała zasłużoną nagrodę za swój najlepszy wzmacniacz stereo.

Podobnie bywało i bywa ze sprzętem wideo, w tym i telewizorami. Nie chcę przez to oczywiście powiedzieć, że tegoroczne nagrody są nietrafione, bo byłby to wniosek niesprawiedliwy, ale warto gdzieś zachować zdrowy dystans czy sceptycyzm. Dzieje nagród EISA nie są pozbawione przykładów produktów, które umiejętnie wylansowano m. in. na konwencji poprzedzającej nagrody, a które w skali bezwzględnej wcale nie były najlepsze. Ciekawe uwagi nt. są w ostatnim miesięczniku "Audio". Dają wiele do myślenia...

Tak czy siak, z pewnością nagrodzone telewizory należą do czołówki i z tym zapewne wszyscy się zgodzą.
 

Yaneeck

New member
współpraca PV7 z n-box'em

Witam,

Czy TH-37PV7 współprauje bezproblemowo z dekoderem "enki" poprzez kabel HDMI?

Chciałem zakupić te plasme a jestem abonentem platfotmy N i nie chce niespodzianek.

Pozdrawiam,
 

Dru

Moderator
napiszę Ci na podstawie plazmy 37PV70 i tunera cyfrowej Multimedii (ten sam tuner, który jest w N). Musisz się pogodzić z faktem, że na dzień dzisiejszy będziesz musiał kablem HDMI przesyłać tylko obraz, natomiast dźwięk osobnym kablem cinch-cinch. Czyli w telewizorze tracisz wtedy wejście audio. No i wtedy jest minimalnie rozminięty obraz z dźwiękiem. Może po upgrade softu do tunera N-ki będzie można na naszą plazmę puścić obydwa sygnały (video+audio) przez kabel HDMI :rolleyes:
 

jjb

New member
Witam,

ja uzywam 42PV71F z n-recorderem przez HDMI (tryb DVI) oraz audio przez cinch. Nie zauwazylem zeby obraz rozmijal sie z fonia...
Czy ktos jeszcze zauwazyl takie objawy ?


pozdrawiam
 

jjb

New member
Witam,

stary i slepy juz jestem wiec moze dlatego tak bezkrytyczny :)
A tak serio jestem ciekaw tego zjawiska. Jak przyjde do domu to zaraz sprawdze. Ciekawy jestem czy wystepuje na wszytskich boxach ? CZy ktos inyn takze ma takie doswiadczenia ?

pozdrawiam
 

doc38

New member
Cóż, ja także najmłodszy już nie jestem, ale o ile zmysły mnie nie zawodzą nie zauważam opóźnienia dźwięku wobec obrazu.
42PV70 mam podłączony do n-box rekordera w opisany wyżej sposób.
 

Dru

Moderator
marko156 to naprawdę cud :). Jesteś chyba jedyny wśród użytkowników PV70, który ma z N-box`a po HDMI obraz i dźwięk. Napisz proszę jakim trybem puszczasz obraz (1080i, 720 itd, itp).

a co do rozjeżdżania się obrazu HDMI z dźwiękiem DVI to już sam zgłupiałem. Czytałem sporo wypowiedzi innych użytkowników, którzy to spostrzegają. Ja też to widzę, ale jest to naprawdę minimalnie. Może mam wyostrzony na to zmysł oko-ucho-odbiorczy :D.

Pozdrawiam
 

andrewek

New member
pv70 a laptop/komputer przez wejscie d-sub

Hej,

Ponowię pytanie bo przeszło jakoś bez echa - czy kotś może podłączał pv70 37 albo 42 cale do komputera przez d-sub ?? jaka jest jakość obrazu - czy można porównać to do monitora lcd ??

Pozdr.
Andrzej
 
Do góry