Seria PV70

doc38

New member
PV70 obsługuje protokół HDCP. W N-box recorderze również mam ustawioną opcję DVI, zaś dzwięk podłączony jest do TV za pomocą stereofonicznych kabelków kompozyt. Oprogramowanie N-boxów jest niedopracowane.
 

_lEszEk_

New member
Jasiek_31 napisał:
Ja powiesiłem i nie ma z tym żadnego problemu, otwory do powieszenia są zasłonięte okrągłymi plastikowymy dekielkami.
cześć
dzięki za odpowiedź. w inym źródle właśnie też uzyskałem info o tych zaślepkach. coś czułem, że to one ;), ale jak wczoraj się z nimi mocowałem - nie chciały wyjść... dzisiaj pomógł mi Pan Śrubokręt ;-)
 

Jasiek_31

New member
Ciekawe bo z tego co mi wiadomo to DVi nie zapewnia obsługi HDCP i dlatego jest zostało stworzone HDMI (no oczywiście poza wyciąganiem następnej kasy;) ).
A tak na serio to ja podejrzewałbym kabelek.
 

Dru

Moderator
już doszedłem o co chodziło. Tak więc tuner, który mam jest podobno taki sam jak dostają użytkownicy N. Chodziło zatem o przełączenie fonii na DVI i podłączenie osobnym kabelkiem RCA<->RCA do plazmy. Teraz jest OK, ale straciłem podłączenie dźwięku analogowe w plaźmie (musiałem odłączyć dźwięk z DVD, z którego obraz puszczony jest componentem).
Jak myślicie, wypuszczą lepszy soft do tego tunera coby HDMI przesyłało obraz razem z dźwiękiem? Czy tylko na naszych plazmach jest taki błąd?

P.S. Plazma co raz częściej cyka :(
 

Dru

Moderator
no tak dokładnie nie analizowałem, ale jest OK. Oczywiście zdarzają się gorsze programy i lepsze jakościowo, ale trzymają ogólnie poziom. Wkurzyłem się tylko na te HDMI (nie wiedziałem nawet, że wtyczki muszą być podłączone w ścisłej kolejności) i brak dźwięku przez HDMI. Jutro dokładniej się przyjrzę obrazowi z tejże cyfrówki.

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest kila zgłoszeń na cykanie - więc pewnie wezmą się do tego problemy mocniej.
Kołki są specjalne do montowania w ścianie
http://www.technox.pl/katalog.php4?k=58
ale lepiej trafić na profil.
Panasonic obniża kolejne ceny na plazmy:
http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/191877
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3504
TH-42PV7_www.jpg

Ciekawe co z jakoscią ?
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3505
 

gosciukolorowy

New member
Jasiek_31 napisał:
Ciekawe bo z tego co mi wiadomo to DVi nie zapewnia obsługi HDCP i dlatego jest zostało stworzone HDMI (no oczywiście poza wyciąganiem następnej kasy;) ).
A tak na serio to ja podejrzewałbym kabelek.


Chyba sie jednak mylisz. Z tego co podaja rozne zrodla to:

HDCP (High Bandwidth Digital Content Protection) to technologia do zabezpieczenia danych cyfrowych przed nieuprawnionym kopiowaniem. HDCP stosuje się przy przesyłaniu sygnału cyfrowego za pośrednictwem złącz HDMI lub DVI.
Technologia ta oparta jest na kodowaniu sygnału cyfrowego po stronie źródła sygnału oraz dekodowaniu go po stronie odbiorczej według tego samego zestawu kluczy.
Urządzenia wyposażone w złącza HDMI i DVI w większości przypadków standardowo mają zainstalowany system HDCP. W starszych odbiornikach bez tej technologii, po mimo zgodności złącz może być całkowicie zablokowana możliwość przesyłania materiału filmowego lub możliwa będzie tylko transmisja o niższej rozdzielczości i słabszej jakości.
System HDCP ma na celu ochronę praw autorskich do filmów. Kodowanie danych cyfrowych w żadnym stopniu nie obniża jakości przesyłanego materiału, a daje autorom i dystrybutorom pewność, że ich produkt trafia tylko do uprawnionych odbiorców.
 

skylab

New member
Biel

Mija powoli tydzień mojego obcowania z 37pv70P. Pomimo wielu prób z różnymi ustawieniami, nie jestem zadowolony z bieli. Mówiąc dosadniej, jest tragiczna. Nie bardzo wiem jak ją obrazowo opisać, jest jakaś taka bardzo "świecąca". Pojawia się to zwłaszcza na twarzach i oczywiście we wszystkich białych partiach obrazu. Efekt jest taki, ze obraz jest kompletnie nieczytelny. Ostatnio kupiłem DVD z mini serialem "Trójkąt" i po włączeniu nie byłem w stanie odczytać gdzie włączyć dany odcinek lub ustawienia. Generalnie dramat.
Ma ktoś podobne odczucia? Może komuś udało sie w jakiś sposób wyeliminować te efekty? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź co do ustawień.

Pozdrawiwm
 

skylab

New member
Dru napisał:
może masz coś nie tak z telewizorem?

Sam juz nie wiem. Może trochę przesadziłem z tym kompletnym brakiem czytelności. Niemniej jednak jest to dla mnie bardzo widoczne i przede wszystkim denerwujące.

Pozdrawiam
 

_lEszEk_

New member
czy w Panasie 37" PV 70P trzeba grzebać coś w ustawieniach, by oglądać sygnał z DVD po componencie? po EURO śmiga (nawet ładnie jak na kabel za 13 pln) a po component nie chce:(
 

Dru

Moderator
ja mam właśnie podłączony TV z DVD przez component. Nic nie kombinowałem, podłączyłem i od razu działał. Może coś z kablem?
 

iw1

New member
_lEszEk_ napisał:
czy w Panasie 37" PV 70P trzeba grzebać coś w ustawieniach, by oglądać sygnał z DVD po componencie? po EURO śmiga (nawet ładnie jak na kabel za 13 pln) a po component nie chce:(
a jakie masz DVD ?
daj jakieś szczegóły
 

tomemek

New member
panchoo napisał:
ale czy to nie przypadkiem pierwsza cykajaca 37" - jak narazie to chyba tylko uzytkownicy 42" mieli z tym problem

Jestem tu nowy, wiec na wstepie witam wszystkich:)
Ogolnie kompletny laik ze mnie w tych klimatach, decyzje o zakupie podjalem dosc na szybko.
Kupilem 37PV70P,tak zachwalany byl model zarowno w Media jak i W&W,cena przystepna,a najwazniejsze,ze podobal mi sie rowniez...i znalazl sie w domu. Potem tylko dokupilem zestaw z glosnikami Panasia SC-PT 850 o dziwo zestaw z HDMI i 1080p i lecimy:D
Obraz, obsluga menu,ustawienia plazmy jak dla mnie-malina, zestaw naprawde rewelka za taka kase,ale...no wlasnie od samego pierwszego uruchomienia to irytujace cykanie co kilkanascie minut...po prostu zenada ze strony Panasonica
,bo sledzac watek nie mam watpliwosci, ze to wina fabryczna. Chetnie dowiedzialbym sie jakie jest oficlane stanowsko w tej sprawie producenta,hę???
 
Ostatnia edycja:

Jasiek_31

New member
gosciukolorowy napisał:
Chyba sie jednak mylisz. Z tego co podaja rozne zrodla to:

HDCP (High Bandwidth Digital Content Protection) to technologia do zabezpieczenia danych cyfrowych przed nieuprawnionym kopiowaniem. HDCP stosuje się przy przesyłaniu sygnału cyfrowego za pośrednictwem złącz HDMI lub DVI.

Masz racje troche się rozpędziłem, jedyna róznica to to że przez DVi nie przesyła się dźwieku. No i HDMI bedzie rozwijane a DVi już raczej nie bo nawet w komputerowych sprzętach zaczyna się pojawiać HDMI.

Pozdrawiam.
 
Do góry