Seria PV70

corrado

New member
corrado napisał:
Witam !

Posiadam Panasonica 42PV70P od 03.04.2007 i do 11.06.07 mógłbym go tylko chwalić. Jednakże od 12.06.07 zaczęły się na ekranie w części - centralnie na środku - pojawiać PIONOWE, najpierw jaśniejsze, potem bardziej wybarwione kolorowe linie . Na początku było ich trzy, a obecnie z 5-6. Linie te czasami, fragmentarycznie zanikają przy jaśniejszym tle obrazu ale generalnie są cały czas widoczne. Zgłosiłem usterkę do serwisu czekam na odbiór i naprawę. Czytałem kiedyś, że w wcześniejszych modelach Panasonica pojawiały się jakieś pasy ale poziome. To tyle chciałbym dorzucić - co sam zaobserwowałem.

W dniu 19.06.07 kurier zabrał mojego Pansa do serwisu. W serwisie poinformowano mnie, że na 90 a nawet 100 % plazma jest do wymiany i potrwa to do miesiąca, jak otrzymam nowy.

W dn. 29.06.07 kurier przywiózł mi nową plazmę po wymianie.
To tyle wiadomości dla tych, którzy spotkają się z podobną awarią w PV70P.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dru, zamów lepiej dziś, bo może będą zwlekali. Lepiej, aby telewizor czekał na sygnał, niż na odwrót. Zresztą, masz pewnie jakiś odtwarzacz? Z ciekawości. Na który model się zdecydowałeś?

ArtS :)
 

Dru

Moderator
zdecydowałem się na 37PV70. Myślałem jeszcze o 37PV71, ale różnica w cenie mnie zabija. Także dzisiaj wyślę im e-mail`a czy mają na stanie (neo24.pl) i będę zamawiał. A czekałem na sygnał z kablówki żeby móc w pełni przetestować nowy nabytek jak już przyjdzie :)
 

ART1

New member
Wiam wszystkich.Od wielu tygodni czytam posty na temat seri PV70.Od jakichś dwuch miesięcy jestem posiadaczem modelu 37pv70.Ogólnie jestem z niego zadowolony ,jednak w moim modelu zauważyłem te same wady co wiekszość na tym forum ,a mianowicie zielone krawędzie i w ostatnich dniach cykanie.Nie jest to dla mnie jakoś specjalnie uciążliwe ale, jestem ciekawy czy te wady można reklamować i czy ta reklamacja przynosi jakieś pozytywne skutki.
 

Dru

Moderator
właśnie zamówiłem 37PV70 w neo24.pl :D

tak się jeszcze zastanawiam czy nie podłączyć jej do listwy przeciwprzepięciowej, bo ostatnio rodzicom piorun dał się we znaki psując cały sprzęt RTV. A naprawa samego TV wyniesie ich 750 zł (płyta główna) :(. Macie może tak podłączone swoje TV?
 

Golgota

New member
Dru napisał:
właśnie zamówiłem 37PV70 w neo24.pl :D

tak się jeszcze zastanawiam czy nie podłączyć jej do listwy przeciwprzepięciowej, bo ostatnio rodzicom piorun dał się we znaki psując cały sprzęt RTV. A naprawa samego TV wyniesie ich 750 zł (płyta główna) :(. Macie może tak podłączone swoje TV?

Sama listwa, nic ci nie da- tylko dobry UPS
Pozdrawiam
 

gosciukolorowy

New member
A przepraszam w czym ma niby pomoc zasilacz awaryjny UPS?
Jak sama nazwa mowi sluzy do awaryjnego zasilania w chwili zaniku napiecia w sieci niskiego napiecia a w tym wypadku 230V. Droga sprawa i nie bardzo wiem w czym ma on niby pomoc przy zasilaniu z niego np. TV plazmowego przy przepieciach wywolanych w sieci np. przez piorun.. No ale moze ja sie nie znam na UPS-ach. Mi sie zawsze wydawalo ze UPS-y maja inne zadanie, tzn. utrzymac krotko prace urzadzenia z niego zasilanego przy zaniku napiecia w sieci 230V. (przetworzenie nap. stalego z akumulatora na napiecie zmienne)
 

Dru

Moderator
-> gosciukolorowy

widzę, że co nieco orientujesz się w tym temacie. Możesz polecić jakąś dobrą listwę przeciwprzepięciową do sprzętu RTV? Czy kupować od razu taką z zabezpieczeniem kabla antenowego?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dobre UPS mają również zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Nie wiem, jakoś nie mam do końca przekonania do listw, ale lepiej już taką posiadać, niż nie. Jak jest burza, to i tak odłączam wszystko oid zasilania. Oczywiście, gdy jestem w domu. :)

ArtS :)
 

Dru

Moderator
arts odłączasz od sieci, ale czy odłączasz także antenę? Bo gościu z MediaMarkt postraszył mnie, że tak samo może pójść przepięcie sięcią elektryczną jak i antenową :confused:
 

gosciukolorowy

New member
Pamiętajmy, że fala przepięciowa, będąca wynikiem wyładowania atmosferycznego, może przedostać się do naszych mieszkań także poprzez sieć telekomunikacyjną, teleinformatyczną, telewizji kablowej czy poprzez antenę telewizyjną. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza podczas gwałtownych burz.


Dru...
Problem ochrony przeciwprzepieciowej w domu jest dosc zlozony.
Dobrze zabezpieczona siec to co najmniej trzy stopnie tej ochrony.

Twoja listwa to koncowy stopien i najmniej skuteczny. (ogranicznik przepiec klasy D)
O pierwsze dwa stopnie powinien zadbac projektant twojej sieci domowej.(ograniczniki przepiec klasy B i C) - takie wymogi stawia ustawa od 2002 roku o ile mnie pamiec nie myli. (czyli nowy budynek powinien miec ochrone klasy B i C) (ochrone klasy A zapewniona jest na liniach zasilajacych)
Ty masz wplyw osobiscie raczej na ten ostatni stopien (klasa D) chyba, ze mieszkasz w domku jednorodzinnym i mozesz zaingerowac w reszte sieci w swoim domu. Oczywiscie powinien tym zajac sie rowniez fachowiec. Samemu bez uprawnien elektrycznych nie polecam robic nic oprocz ingerencji w ostatni stopien ochrony, czyli najblizszy samego odbiornika
Polece ci pozniej pare linkow do tematow o tym. Pisza tam fachowcy i polecaja konkretne rozwiazania. Problem jest jednak zlozony i kosztowny jesli chce sie to zrobic zgodnie z prawem i dostepna wiedza.

Bez stopnia B i C samo stosowanie ogranicznika klasy D nie wiele daje.
Kazdy ze stopni bowiem obniza niebezpieczne napiecie udarowe do pewnego poziomu. Klasa A do 4kV, B 2,5kV...C..itd. Wiec jak zastosuje sie tylko ostatni najnizszy stopien ochrony mozna byc pewnym ze i tak nie wytrzyma udaru gdyz nie jest przystosowany do takiego wysokiego poziomu napiecia udarowego. Dlatego niekiedy ktos mowi: "a ja mialem listwe z ogranicznikiem przepiec i filtrem a i tak mi sie sprzet spalil". Niestety musial. Nie byl on calkowicie chroniony. Nie mial prawa zabezpieczyc do konca nasz sprzet. Wiec taka sama listwa zabezpiecza raczej tylko nasze nerwy. Natomiast gdy w budynku sa ograniczniki przepiec (klasy B na wejsciu do budynku), (klasy C na glownej rozdzielni w bloku, lub mieszkaniu) to twoj ogranicznik klasy D przyda sie bo dopelni on reszte zabezpieczenia. Bedzie ostatnim ale rowniez potrzebnym elementem. Sa np. takie moduly wpinane w puszke gniazdka ktore zabezpieczaja nie tylko obwod silowy ale rowniez obwody sieci internetowej, telefonicznej a nawet antenowy. Wiadomo zapora jest cena.
Mam kumpla ktoremu padl prawie caly komputer mimo, ze wyjał wtyczke zasilajaca cala listwe. Czyli teoretycznie przez obwody silowe nie mial jak udar napieciowy przedostac sie do kompa. Zapomnial jednak o tym ze ma siec internetowa. Ta droga sprzet ulegl awarii. Padla nie tylko karta sieciowa. Nie jest to jednak zasada. Rozne konfiguracje sprzetu, rozny sprzet i rozna siec elektryczna i internetowa i problem moze byc calkowicie inny.

Co do UPS-ow to mozliwe, ze posiadaja rowniez jakies pseudo-zabezpieczenia przeciwprzepieciowe i to pewno te drozsze modele.
Jest rowniez szansa ze same ulegna uszkodzeniu chroniac przypadkiem przez to twoj sprzet. Jest rowniez szansa ze caloosc szlak trafi.Koszty jednak wzrosna i straty beda wieksze.

Dla mnie cos co jest do wszsytkiego jest do niczego. Ja uwazam ze UPS ma inne wazniejsze i podstawowe zadania niz ochrona przeciwprzepieciowa.

Pozdrawiam.

Edytowany pozniej:
Na razie polecam
http://www.tech.co.bydgoszcz.pl/ochr2.html zdjecia i troche teorii - polecam - widac o co chodzi i jak wygladaja ograniczniki instalacyjne
http://www.ochrona.net.pl duzo teorii-- ale bardzo dobra- fachowiec naukowiec
http://forumsep.pl/index.php - dzial odnosnie instalacji odgromowych i przeciwprzepieciowych, mozesz zadac pytanie i uzyskac wyczerpujace odpowiedzi lub samemu poczytac. jest to forum fachowcow-elektrykow.
Kompendium wiedzy rozlozone na tysiace glow. Najlepsze zrodlo wiedzy praktycznej. W forum jak i naszym drzemie najwieksza wiedza.
http://www.t-system.com.pl/~projekt/denhg/klasaD.html a tu masz przyklady ochronnikow klasy D dosc dobrej firmy. Jest tam nawet jakas listwa i ochronnik ktory zabezpiecza calosc- silowe obwody jak i siec komputerowa.
 
Ostatnia edycja:

Jasiek_31

New member
Co do UPS'ów to jest z nimi tak że lepsze modele pracują tak że obwód zasilający cały czas podaje napięcie z baterii a drugi w tym czasie ładuje te baterie i istnieje pełna separacja pomiędzy obwodami.
Natomiast prsote modele jak jest napięcie to przekazują je bezpośrednio do sprzętu i jeżeli jest to konieczne doładowują baterie a w momencie zaniku przełączają się na baterie.
A sam sprzęt ma w chwili obecnej bardzo dużą tolerancję na wachania napięcia, chociażby przykład zasilaczy komputerowych które mogą pracować zarówno na 110V jak i 230V.
A tak naprawde to nic Cie nie zabezpieczy do końca, mój ojciec uwalił kiedyś komputer siostrze wyjmując wtyczke od listwy i podłączając po jakimś czasie do gniazdka, padło wszystko poza pamięcią.

Pozdrowionka.
 

Piotrbim

New member
Oglądam 42PV70 od dwóch miesięcy. Spisuje się doskonale - żadnych węży, powidoków, "cykania". Dlatego nie mogę przejść obojętnie obok ciągłego faworyzowania marki Pioneer względem Panasonica. Miałem dziś okazję ponowny raz przetestować model 506XD i przeżyłem kolejne głebokie rozczarowanie. Panel odbijał jak lustro, logo TVN24, Animal Planet i NG (HD) - podpięta C+, nowy tuner - rozmyte bez konturów, brak integralnych głośników ( nie twierdzę że to wada), jasny obraz wybuchu rozmył się po ekranie jako nieokreślona żółta plama. Wielokrotnie testowałem 50PV70 i byłem mile zaskoczony jakością - brakuje mi te 8 cali.
Testy 507XA mam za sobą i było podobnie. Natomiast spotkałem się z opinią że poprzednie modele były lepsze i stąd moje poszukiwania.

Poniżej ciekawe linki dla niezdecydowanych;

http://alatest.com/TVs/33/?v1=spec_3%7EPlasma%7EL%7ETV+Type

http://www.eisa-awards.org/history/2006-2007/video.html

http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PX70/Conclusion.php

http://www.hdtvtest.co.uk/selector.php

Dodaję je dlatego że parokrotnie spotkałem się z subiektywną opinią sprzedawców ( oraz Szanownych na tym forum ) faworyzujących Pioneera argumentem wielokrotnego wygrywania wszelakich testów z Eisa włącznie i zostawiających Panasonica daleko w tyle. Tymczasem to nie do końca jest prawdą jak wynika z powyższych linków.
Oczywiście wybór i opinie są sprawą idywidualną i nie podlegają ocenom.
 
Ostatnia edycja:

gosciukolorowy

New member
Tez jestem szczesliwym posiadaczem 37PV70 i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Wad wymienianych na tym forum nie stwierdzilem. Jakosc obrazu z anteny tzw. balkonowej milo mnie zaskoczyla na plus.
Rowniez ogladajac kanaly SD i HD z N-boxa (N-telewizja) jestem zadowolony.

Mam natomiast pytanie do tych posiadaczy seri PV70 ktorzy posiadaja N-Telewizje. Jak wam sie spisuje wasz TV po uaktualnieniu softu w waszych N-boxach. Czy nie zauwazacie pogorszenia jakosci obrazu?

Ja mam takie subiektywne wrazenie, ze po uaktualnieniu oprogramowania obraz jest jakis taki mniej wyrazisty, jakby troche bez ostrosci i jakby taki troche jasniejszy. Oczywiscie na kanalach HD jest to mniej widoczne.

Nie chodzi mi rowniez wyjscie HDMI, tzn. dziala ono tylko w trybie DVI a dzwiek wysylam analogowo. Jak jest u was? Nie restartowalem jak zalecano do ustawien fabrycznych n-boxa. Nie wiem czy to cos moze dac.



Dla usera Dru lin do katalogu sprzetu ochrony przeciwprzepieciowej sprzetu informatycznego ale rowniez TV: (jest kilka ciekawych rzeczy od str 79-85) Dodam ze jest tam rowniez na tej stronie cennik ale ceny sa kosmiczne. Co sie jednak nie robi zeby zabezpieczyc ukochany sprzet.
http://www.dehn.pl/pdf/publikacje/przepieciowa/katalog_ue_zolta_2003_aktualizacja_2006.pdf
 
Ostatnia edycja:

jjb

New member
Witam,

ja dolacze screna z wynikami testow PV71 (ktory podobno jest odpowiednikiem PV70). Zycze milej lektury.

panas_wyniki.jpg


pozdrawiam
 

slaww

New member
Witam -- długo szukałem i czytałem forum, ogladałem rózne tv w akcji i w koncu kupłem Panasonica 37PV70 jutro bedzie u mnie. Teraz moje pytanie jak narazie podłącze go do tunera telwizji cyfrowego polsatu nie wiem jak z sygnałem okaze sie jutro. Ale mam problem jakimi kablami podłaczyc ten tuner do plazmy wyjscia jakie sa w tym tunerze a ma on 5 lat to euro, 2x cinch-cinch i 3x RCA(cinch) sa to 3 x cinch koloru żółtego-czerwony i biały z napisami audio L, audio R i video czy to jest component. Nie jestem zbytnio obeznany w wejsciach i wyjsciach i instrukcji tez juz nie mam od tego tunera wiec wole sie spytac ale wiem ze po componecie bedzie duzo lepiej nie po euro. Za kilka miesiecy bedzie N-ka wiec to juz inna sprawa. Bo z tego co sie orientuje component ma inne napisy i kolory przy tych wtykach cinch a sa to Pr, Pb, Y wiec juz sam nie wiem. Prosze o odpowiedz z góry wielkie dzieki.
 

KRISTOFFER_2006

New member
slaww napisał:
Witam -- długo szukałem i czytałem forum, ogladałem rózne tv w akcji i w koncu kupłem Panasonica 37PV70 jutro bedzie u mnie. Teraz moje pytanie jak narazie podłącze go do tunera telwizji cyfrowego polsatu nie wiem jak z sygnałem okaze sie jutro. Ale mam problem jakimi kablami podłaczyc ten tuner do plazmy wyjscia jakie sa w tym tunerze a ma on 5 lat to euro, 2x cinch-cinch i 3x RCA(cinch) sa to 3 x cinch koloru żółtego-czerwony i biały z napisami audio L, audio R i video czy to jest component. Nie jestem zbytnio obeznany w wejsciach i wyjsciach i instrukcji tez juz nie mam od tego tunera wiec wole sie spytac ale wiem ze po componecie bedzie duzo lepiej nie po euro. Za kilka miesiecy bedzie N-ka wiec to juz inna sprawa. Bo z tego co sie orientuje component ma inne napisy i kolory przy tych wtykach cinch a sa to Pr, Pb, Y wiec juz sam nie wiem. Prosze o odpowiedz z góry wielkie dzieki.

Witam.

Myslę że jak zostaniesz przy dobrym EURO to wystarczy i tak niewiele by wykrzesał z tunera Polsatu.Tak że inwestycje w dobre kable RCA niema sensu.

Odnośnie pytania nie jest to wyjście Component tylko zwykłe analogowe RCA czyli dobrze je rozpoznałeś.

Pozdrawiam.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Nie napisałeś jaki masz dekoder, domyślam, że jednak jakiś dość stary (coś piszesz o 5 latach) Taki kabel nic Ci nie da, bo aby go uzyć dekoder musi supportować sygnał YUV na złaczu Euro. Z Polsatowych dekoderów robi to tylko stosunkowo nowy Samsung DSB-305. Zamiast tego zainwestuj w porządny kabel Euro, polecam np. flexy Prolinka. Róznica w jakosci obrazu jest zauważalna.
 
Do góry