Seria PV60

ihihihi

New member
Falujący obraz(przebicia)

Witam,
mam od tygodnia Panasonica TH-37PV60E, odbieram sygnał z kablówki i dziś pojawił się falujacy obraz(przebicia)- nie wiem jak to nazwać. Czy ktoś wie co to może być? Czy to wina kablówki? Pojawiło się to na wszystkich programach. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
 

bury35

New member
pytanko

tez posiadam42 pv60 jak na razie odpukac wszystko chodzi ładnie ale jedna rzecz mnie denerwuje -co jakis czas słysze taki małe pyknięcie,stuki z telewizora (niewiem czy moze cos w ustawieniach mam nie tak)powiem wiecej rodzice maja w pokoju 42PA60 i jest to samo (co jakis czas z telewizora słychac dziwne pyknięcia,stuki.moze ktos cos wie na temat tych zjawisk?
 

kresek

New member
walszyn napisał:
Oczywiście obraz bardzo dobry ale nie powalił mnie na kolana, jednak w tej kwestii jestem wyrozumiały i w najbliższym czasie zamierzam zakupić DMR-EH65 i nie ukrywam, że pokrywam wielkie nadzieje że dopiero upscaler sprawi, że materiały z tradycyjnego dvd spełnią moje już w tej chwili spore oczekiwani



Gratuluję zakupu PV60.Polecam zakup nagrywarki EH65.Kupiłem w listopadzie i jestem bardzo zadowolony.Mnóstwo bajerów, nagrywam na najlepszej jakości XP.Przy 250GB dysku daje to ok 55 godzin ekstra zapisu.Nie zapomnij o dobrym kablu HDMI (wbrew pozorom bardzo ważny element). PV60 bardzo ładnie współpracuje z EH65.Kable HDMI na allegro od 120-300 zł (techlink,profigold)
Zyczę miłego oglądania i pozdrawiam.


Walszyn,
dzięki za te informacje. Tylko mnie upewniłeś w wyborze. Wprawdzie zaczął mi się remont i nie będę mógł przez pewien czas potestować ale w tym tygodniu odbieram EH65 i postaram się również skrobnąć coś na temat doświadczeń.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!!
 

portyk

New member
Przymierzam się do kupna TH-50PV60E

Czy ktoś z was go ma i jak wyglada sprawa znim, bo wszyscy piszecie o tych mniejszych.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DVD 65 jako nagrywarka - spełnia wszystkie oczekiwania.
Niezawodna , świetna jakość . Z tym upscalingiem - to zależy jaki materiał.

Jeśli chodzi o stuki - to wina materiału obudowy. Zdarza się w niewielu egzemplarzach. I nie podlega gwarancji . Jeśli byłyby uciażliwe stuki to zgłoś do serwisu.

Falujacy obraz z kablówki ? - podłacz plazmę pod dvd czy magnetowid. Jesli bedziesz miał taki sam efekt - biegnij do serwisu. Jesli nie zgłoś problem do administracji budynku.
 

Golgota

New member
Witam
Ciekawy jestem, dla:twisted: czego nie ma mojego postu o serwisach?!
Nagle zniknął...
Cenzura pewnie pis
 
Ostatnia edycja:

Golgota

New member
Golgota napisał:
Witam
Ciekawy jestem, dla:twisted: czego nie ma mojego postu o serwisach?!
Nagle zniknął...
Cenzura pewnie pis


Coś takiego nagle się pojawił
Pozdrawiam
A gdzie wypowiedz kolegi?
 
Ostatnia edycja:

gallardo

New member
Witam,dziekuje wszystkim za cenne wskazówki,mam od dwóch dni th-42pv60 i jak na razie to zbieram co chwile szczęke z podłogi,zero wad w moim egz,teraz to jest kino!Pozdrawiam!:cool:
 

ernizaw

New member
odbicie

witam
od niedawna mam th-42pv60eh podlaczonego z cyfra+
zauwazylem ze patrzac lekko z boku albo z gury widze drugi obraz z tylu ,
a jak jeszcze bardziej z boku to nawet trzy, nawet bez zadnego sygnalu
na czarnym ekranie jak wlacze menu albo wyswietlany znaczek av1 to widze pare obrazow jeden za drugin,praktycznie jak patrze prosto jest ok .
czy to jest normalne,bo siedzac lekko z boku widze na przyklad
dwa znaczki C+.prosze o pomoc
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Musisz z tym zyć . W Panasonicu jest taka technologia.
Tym się nie przejmuj. Inne firmy też tak mają. Pioneer ma inną technologię produkcji . W Pioneerach tego nie ma.
pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
ernizaw napisał:
witam
od niedawna mam th-42pv60eh podlaczonego z cyfra+
zauwazylem ze patrzac lekko z boku albo z gury widze drugi obraz z tylu ,
a jak jeszcze bardziej z boku to nawet trzy, nawet bez zadnego sygnalu
na czarnym ekranie jak wlacze menu albo wyswietlany znaczek av1 to widze pare obrazow jeden za drugin,praktycznie jak patrze prosto jest ok .
czy to jest normalne,bo siedzac lekko z boku widze na przyklad
dwa znaczki C+.prosze o pomoc
pozdrawiam

Co to znaczy 2 czy 3 obraz? Jest jeden obraz. Jedyne co może być to to, że widać odbicie w tafli szkła z przodu. I to jest widoczne tylko przy jasnym obrazie. Może byś tak zrobił jakieś zdjęcie, żebym widział o co Ci chodzi? Bo tak niespecjalnie sobie to wyobrażam.
 

kresek

New member
ernizaw napisał:
witam
od niedawna mam th-42pv60eh podlaczonego z cyfra+
zauwazylem ze patrzac lekko z boku albo z gury widze drugi obraz z tylu ,
a jak jeszcze bardziej z boku to nawet trzy, nawet bez zadnego sygnalu
na czarnym ekranie jak wlacze menu albo wyswietlany znaczek av1 to widze pare obrazow jeden za drugin,praktycznie jak patrze prosto jest ok .
czy to jest normalne,bo siedzac lekko z boku widze na przyklad
dwa znaczki C+.prosze o pomoc
pozdrawiam

Dokładnie ernizaw wrzuć jakieś fotki. Ja w moim panasie potrójny obraz widzę wyłącznie po kilku głębszych:D
 

gallardo

New member
Podwójny obraz widzisz z powodu dodatkowej szyby która ma zapobiegac refleksom swiatła i od własciwego panelu jest odsunięta o ok 1 cm,tez sie tym zmartwiłem ale przy normalnym patrzeniu na wprost zupelnie nie przeszkadza.
 

gallardo

New member
Ostrzegam przed używaniem środkow czyszczących np mrMuscle,moja kobieta chciała dobrze ale na czarnej ramce zostały zacieki które nie dają sie usunąc,masakra!
 

dnc

Moderator
VIP
U mnie w instrukcji bardzo wyrażnie jest powiedziane, ze należy czyścić powierzchnię ekranu tylko suchą ściereczką. Nie wolno stosować żadnych środków chemicznych. Wody zresztą też nie (nie wiadomo gdzie może nalecieć).
Ale wydaje mi się, że to powinno znaleźć się w innym temacie.
 

kredek

New member
dnc napisał:
U mnie w instrukcji bardzo wyrażnie jest powiedziane, ze należy czyścić powierzchnię ekranu tylko suchą ściereczką. Nie wolno stosować żadnych środków chemicznych. Wody zresztą też nie (nie wiadomo gdzie może nalecieć).
Ale wydaje mi się, że to powinno znaleźć się w innym temacie.

Na pewno?:D
Bo u mnie pisze, że wolno wycierać miękką szmatką zwilżoną wodą lub niewielką ilością neutralnego detergentu.:cool:
To albo mamy inne instrukcje, albo... nie każdy ją czyta.;) :D
 

Mabri

New member
kredek napisał:
Na pewno?:D
Bo u mnie pisze, że wolno wycierać miękką szmatką zwilżoną wodą lub niewielką ilością neutralnego detergentu.:cool:
To albo mamy inne instrukcje, albo... nie każdy ją czyta.;) :D

Ty masz węże a one lubią wilgoć :D
 

dnc

Moderator
VIP
kredek napisał:
Na pewno?:D
Bo u mnie pisze, że wolno wycierać miękką szmatką zwilżoną wodą lub niewielką ilością neutralnego detergentu.:cool:
To albo mamy inne instrukcje, albo... nie każdy ją czyta.;) :D
:oops:
Czy mamy inną nie wiem. Nie widziałem Twojej. W mojej osobistej instrukcji jest jak byk powiedziane, że czyszczenie wodą urządzeń elektrycznych jest niedozwolone. Jeśli choć trochę zależy Ci na tym TV, a myślę, że tak, to nie powinieneś czyścić elektroniki mokrą szmatką. Tu chodzi przede wszystkim o zdrowo rozsądkowe podejście do sprawy. To samo dotyczy środków chemicznych stosowanych np. przy konserwacji drewna (jak np. Pronto). To, że instrukcji napisali co napisali nie oznacza to, że tak można robić. Ja w każdym bądź razie nigdy nie stosowałbym mokrej szmatki na urządzenia podpiete do prądu. Wiodziałem już co sie dzieje przy styku z wilgocią!!! I to mi wystarczy.
Po za tym spróbuj sobie po ekranie przejechac mokra szmatką. Zamiast plazmy będziesz miał ... plamy. Takie obrzydliwe szare plamy. Więc...?:-?
 

kredek

New member
:grin:
dnc napisał:
:oops:
Czy mamy inną nie wiem. Nie widziałem Twojej. W mojej osobistej instrukcji jest jak byk powiedziane, że czyszczenie wodą urządzeń elektrycznych jest niedozwolone. Jeśli choć trochę zależy Ci na tym TV, a myślę, że tak, to nie powinieneś czyścić elektroniki mokrą szmatką. Tu chodzi przede wszystkim o zdrowo rozsądkowe podejście do sprawy. To samo dotyczy środków chemicznych stosowanych np. przy konserwacji drewna (jak np. Pronto). To, że instrukcji napisali co napisali nie oznacza to, że tak można robić. Ja w każdym bądź razie nigdy nie stosowałbym mokrej szmatki na urządzenia podpiete do prądu. Wiodziałem już co sie dzieje przy styku z wilgocią!!! I to mi wystarczy.
Po za tym spróbuj sobie po ekranie przejechac mokra szmatką. Zamiast plazmy będziesz miał ... plamy. Takie obrzydliwe szare plamy. Więc...?:-?

Co Ty mówisz...?!?:niewiem: Chyba się nie rozumiemy;)
Przecież nie czyszczę żadnej ELEKTRONIKI, tylko ekran: szklaną jego powłokę! Poza tym nie czynię się mądrzejszym od producenta: zalecam się do jego... zaleceń, a akurat po tym jak wieszając swoim potem ubrudzilem ekran, to suchą szmatką nie dało się tego wytrzeć - i wytarłem wilgotną i nic się nie stało.
CO niby moze się stać, jeśli nie używamy żadnych chemicznych, w szczególności mocnych, detergentów, pytam: co??? Nic!
Tak się składa, że akurat z elektroniką mam trochę do czynienia na codzień, a poza tym... skan instrukcji mogę zamieścić: daję głowę, że też masz taką informację w swojej (możemy się o jakieś piwo założyć).:D
A to że "w instrukcji napisali", to akurat ZNACZY że można tak robić, bo jeśli nawet - teoretycznie - by się mogli w czymś mylić, to z miejsca można reklamować z tego tytułu (choć to inna historia).
I powtórzę jeszcze raz: moją plazmę (chyba już co najmniej 2 albo 3 razy - przy dziecku tak jest) czyściłem wilgotną szmatką, a żeby Cię "dobić" powiem, że... z prądu nie wyłączałem w momencie czyszczenia.:p :D I NIE MA ŻADNYCH PLAM !!!
Co to w ogóle za pomysł, bez związku z rzeczywistością, żeby czyszcząc EKRAN... z prądu koniecznie wyłączać bo "się popsuje".:fool: :niewiem: :grin:
No.... to co: mam skan zapodawać? Czy wystarczy numer strony 5?:) :cool:
 
J

Judash

Guest
Niestety sa srodki myjace ktore zachodza w reakcje z plastikiem!. Radze uwazac, bo mnie osobiscie cos takiego sie przydazylo ;(.Malo tego kobieta moim domu polozyla kiedys serwetke na adapter, ktorego pokrywa byla z przezroczystej pleksi.Jakie bylo moje zdziwienie, kiedy po zdjeciu serwetki na pokrywie zostal po niej slad.
 
Do góry