Seria PV60

dnc

Moderator
VIP
PROGRESYWNY napisał:
Moze ktos z was posiada wiedze jak ma sie Plazma do gier video w high definition. Mam sentyment do firmy PANASONIC, na ktorej sie nigdy nie zawiodlem i gdybym kupowal plazme wybralbym napewno panasa. Ale obecnie rozgladam sie za lcd full hd. Czy plazma PANASONICA gdzies to 3000 euro moze konkurowac z lcd i nadaje sie w ogole do konsol hd? (mowa o X360 i PS3)... i czy trwalosc jej przy wyciskaniu ostrych sokow z gier hd i czeste uzywanie tv jest w stanie przetrzymac to np. 8-10 lat na spokojnie? - czy lepiej odpuscic sobie temat plazmy i pozostac przy poszukiwaniach lcd.
POZDRAWIAM.

Jesli przede wszystkim (min. 80% czasu) używać będziesz TV do gier to wydaje mi się, że lepsze parametry uzyskasz na LCD. Możesz wtedy kupić fullHD i będziesz mieć najlepszą możliwą jakość. Plazma też będzie działać, ale będziesz miał mniejszą rozdzielczość. Po za tym obraz na tym TV ma rozdzielczość 1024x768 w formacie 16/9, a więc rozciągniete do rozmiarów matrycy. Chyba, że poślesz obraz po HDMI (1280x720), ale wtedy zgodnie z opisem, obraz będzie częściowo obcięty (ok. 5%).
 

tomekow

New member
tv mi sie zawiesil ;)

jak kupowalem panasa w grudniu to wszyscy na forum byli zachwyceni panelem, teraz tylko same narzekania widze :(
ja jest bardzo bardzo zadowolony i nie zmienie zdania pod wpływem forum ;) a teraz dopiero poczulem ze mam plazme a nie projekcyjny tv, efekt rewelka :blagam:
puenta:
CIENKI EKRAN MUSI WISIEC- ŻADNE STOJAKI, SZAFKI!!!!!!!!!!!!


 

jaroslavus

New member
Bez specjalnej ideologii kupiłem sprzęt, jak w podpisie. Całość taniej niż pv600. Rzecz traktuję rozwojowo. Będę szukał zestawu hi-fi do drugiego pokoju. Na tym kinie nie da sie słuchać, ale do poprzeszkadzania w oglądaniu wystarcza.
 

ein

New member
Po 2 tygodniach uzytkowania, podpieciu wielu sprzetow moge powiedziec tyle - ktos chce telewizora za relatywnie niewielkie pieniadze, nie interesuja go ekrany wielkosci znaczka pocztowego ;) niech bierze smialo. Jestem coraz bardziej zadowolony. Mam porownanie z poprzednim telewizorem LCD na swiezo i coz - jak HD stanie sie jedynym obowiazujacym standardem nadawania LCD-ki beda nadawaly sie do ogladania telewizji. A ten, ktory mialem i tak ocenialem wysoko, bo potrafil w miare poprawnie wyswietlic obraz z takiego se zrodla i lapal katy, czyli dalo sie jako tako ogladac bo "tylko" kolor stawal sie wyblakly.
Panas ma pare irytujacych wpadek. Najbardziej denerwuje smuga przy bardzo slabym sygnale i klopoty z migajacymi elementami (linie, duze zageszczenie). Dodatkowo bywa ze widac gradacje kolorow (rzadko). Tak, nie jest to perfekcja ale nie ma nic, co by rownie dobrze gralo SD pomijajac stare jare CRT. Po prostu nie ma. A przy dobrym sygnale plazma pokazuje wszystkie swoje zalety, jest stworzona do materialu jakosci DVD, z HD jest doskonale choc inaczej niz w cieklymkrysztale ale imho jednak lepiej tzn kolory mniej bajkowe i obraz nieprzerysowany (choc tutaj raczej chodzi o preferencje).
Teraz czekam tylko na ekran docelowy (mam nadzieje w miare taniego nastepce juz fullHD czyli Pana 42" 1080p). Oby to kosztowlao w granicach 10k - bedzie jak znalazl. A co zrobie z PV60? No coz - jest sypialnia w ktorej przyda sie dodatkowe "lustro" :D

Slowem - czern, musi byc czarna a nie szara, a rodzina nie ma sie bic o centralny punkt przed ekranem z ktorego najlepiej widac. I tu mamy optymalny wybor - PV60. Panasonic odwalil kawal dobrej roboty i apeluje do narzekajacych - cieszcie sie z obrazu, ktorego moze pozazdroscic lwia czesc posiadaczy plaskich telewizorow innych marek, i niech oczywiste wady, nie przeslonia wam tego faktu. To naprawde swietny telewizor za normalne pieniadze.
 

leotdi

New member
tomekow napisał:
jak kupowalem panasa w grudniu to wszyscy na forum byli zachwyceni panelem, teraz tylko same narzekania widze :(
ja jest bardzo bardzo zadowolony i nie zmienie zdania pod wpływem forum ;) a teraz dopiero poczulem ze mam plazme a nie projekcyjny tv, efekt rewelka :blagam:
puenta:
CIENKI EKRAN MUSI WISIEC- ŻADNE STOJAKI, SZAFKI!!!!!!!!!!!!​


tomekow,

co Ty masz tam za listwę maskującą przewody (patrz pajęczyna - na razie :D ) ???

ps
z zawieszeniem plazmy zgadzam się w 100%

37PV60EH.jpg
Vog_6345.jpg


od paru dni odkrywam na nowo dobry obraz w TV :)
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
Takie listwy (najtańsze) są do nabycia w Castoramie itp.
Ja mam pytanie co konkretnie tam świeci (typ, model, moc) za plazmą i jak się sprawdza?
 

tomekow

New member
Listwa - kupiona w castoramie za 8zl (przecieta na pół - dwa kawalki obok) - efekt lepszy niz pojedyncza (ktora sporo grubsza). Docelowo pomaluje farbą w spreyu na srebrno (mam nadzieje, że efekt będzie lepszy ;) a co do pajęczyny - to sorry, ale nie skumałem :cool:
Co świeci? Zestaw oświetlenia diodowego z Ikeii - cztery cienkie listy przyklejone na tasme dwustronna do obudowy. Kolor bialy, ale sa tez inne.
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stor...27&categoryId=16083&chosenPartNumber=60095694
Efekt jest super, co prawda to nie ambilight philipsa, ale zdecydwoanie poprawia estetykę, a co wazniejsze - kontrast otoczenia ogladanego tv = gasisz wszystkie swiatla i bez meczenia oczu ogladasz :)
Jak komus zalezy to mozliwe, ze jeszcze bede mogl takie listy zalatwic za 75zl.
 

kredek

New member
a to jest białe-ciepłe czy białe-zimne światło?
bo jak za 75 zł, to chętnie się zainteresuję... a skąd ta cena?
 

tomekow

New member
bardziej zimny, byly jeszcze niebieski i chyba zielony ale ze wzgledu na zółtą sciane wybralem bialy. A co do ceny - jeden kolega wozi towar z ikei z niemiec i mial ostatnio po 75zl wiec wzialem. moge zapytac i w razie czego dogadamy sie na wysylke za pobraniem - nie ma problemu.
 

kredek

New member
tomekow napisał:
bardziej zimny, byly jeszcze niebieski i chyba zielony ale ze wzgledu na zółtą sciane wybralem bialy. A co do ceny - jeden kolega wozi towar z ikei z niemiec i mial ostatnio po 75zl wiec wzialem. moge zapytac i w razie czego dogadamy sie na wysylke za pobraniem - nie ma problemu.

Odezwę się jak... będę miał plazmę.
Bo się wnerwiłem jak usłyszałem, że w W-wie wymieniają moduły w domu u klienta (tak powinno być!) - a mi dzisiaj wzięli plazmę z informacją, że "nie wiedzą kiedy zwrócą", mimo że moduł dla mnie JEST i MAJĄ go!:-x :twisted:
 

tomekow

New member
spoko, tylko nie obiecuję że za tydzień czy dwa będzie miał te oświetlenie. a tak przy okazji zapytam - jaki moduł wymieniają? z jakiej przyczyny?
 

daaarek

New member
Sposób na wysoki kontrast.

Witam.
Jestem posiadaczem Pv60 od 2 tygodni.Minęły już emocje związane z zakupem i zaczynam dostrzegać pewne minusy tv.Największym minusem jest dla mnie głośna praca telewizora (buczenie zwiększające się ze wzrostem jasności ekranu) ale na to chyba nic nie można poradzić - "ten typ tak ma".Druga sprawa która jest coraz bardziej zauważalna to nienaturalnie wysoki kontrast.Objawia się to tym że , pomimo maksymalnego zmniejszenia kontrastu i ustawieniu jasności na 30-40 % w ustawieniach ekranu , jaśniejsze obszary ekranu są jednolitą białą plamą z maksymalną jasnością.Typowymi scenami gdzie jest to najbardziej widoczne to :
-sceny w pomieszczeniach z oknami - okna są białą plamą
-sceny plenerowe z niewielką ilością widocznego nieba - niebo jest maksymalnie prześwietlone
oraz inne sceny z niewielką ilością jasnych obszarów , w których obszary te są prześwietlone.
W związku z tym mam pytanie do znawców tego modelu czy w Menu Serwisowym można dodatkowo zmniejszyć kontrast i jak to zrobić ?
Pozdrawiam.
 

robboj

New member
daaarek napisał:
nienaturalnie wysoki kontrast.Objawia się to tym że , pomimo maksymalnego zmniejszenia kontrastu i ustawieniu jasności na 30-40 % w ustawieniach ekranu , jaśniejsze obszary ekranu są jednolitą białą plamą z maksymalną jasnością.Typowymi scenami gdzie jest to najbardziej widoczne to :
-sceny w pomieszczeniach z oknami - okna są białą plamą
-sceny plenerowe z niewielką ilością widocznego nieba - niebo jest maksymalnie prześwietlone
oraz inne sceny z niewielką ilością jasnych obszarów , w których obszary te są prześwietlone.
W związku z tym mam pytanie do znawców tego modelu czy w Menu Serwisowym można dodatkowo zmniejszyć kontrast i jak to zrobić ?
Pozdrawiam.

zmieniles ustawienia z dynamiczny na normalny ??
 

eugens

New member
daaarek napisał:
Witam.
Jestem posiadaczem Pv60 od 2 tygodni.Minęły już emocje związane z zakupem i zaczynam dostrzegać pewne minusy tv.Największym minusem jest dla mnie głośna praca telewizora (buczenie zwiększające się ze wzrostem jasności ekranu) ale na to chyba nic nie można poradzić - "ten typ tak ma".Druga sprawa która jest coraz bardziej zauważalna to nienaturalnie wysoki kontrast.Objawia się to tym że , pomimo maksymalnego zmniejszenia kontrastu i ustawieniu jasności na 30-40 % w ustawieniach ekranu , jaśniejsze obszary ekranu są jednolitą białą plamą z maksymalną jasnością.Typowymi scenami gdzie jest to najbardziej widoczne to :
-sceny w pomieszczeniach z oknami - okna są białą plamą
-sceny plenerowe z niewielką ilością widocznego nieba - niebo jest maksymalnie prześwietlone
oraz inne sceny z niewielką ilością jasnych obszarów , w których obszary te są prześwietlone.

W związku z tym mam pytanie do znawców tego modelu czy w Menu Serwisowym można dodatkowo zmniejszyć kontrast i jak to zrobić ?
Pozdrawiam.
No właśnie,czy już ktoś "rozgryzł" menu serwisowe i co oznaczają poszczególne w nim pozycje?
 

kresek

New member
kolejny dołączył:)

Witam Szanownych

dopadło i mnie i stałem się szczęśliwym posiadaczem modelu TH-42PV60.
Ale od początku.
Przede wszystkim chciałbym wszystkim podziękować za szereg cennych informacji oraz wskazówek a także zalet i wad tego modelu po analizie których podjąłem praktycznie decyzje o kupnie tego TV (no oczywiście jeszcze spędziłem łącznie kilka godzin oglądając obrazy HD na 3 modelach obok siebie tj . 45, 60 i 600) I żeby było jasne jak na razie nie żałuję! Wprawdzie przez chwilę wystraszyły mnie węże, wiatraki oraz glinianki i wtedy jakiś czas zacząłem zastanawiać nad 45tką jednak uznałem, że twardym trzeba być. w końcu tv nie kupuje się na całe życie;-)
Teraz trochę doznań empirycznych.
Na razie tv mam podłączony pod kablówkę analogowo oraz pod tuner cyfrowy kablówki niestety przez scart bo innej możliwości tuner nie ma (TOYA). Przede wszystkim bardzo pozytywnie zaskoczył mnie sygnał analogowy na niektórych programach jest przynajmniej jakości tego z cyfrówki! Kanały z cyfrówki. Ogólnie większość programów prezentuje się bardzo dobrze i jak dla mnie jeśli chodzi o tv jest wystarczająco. Ciekawe jest to, że czasami na danym kanale w zależności od nadawanej audycji jakość może się różnić kolosalnie. Jako przykład mogę podać canal+ sport. Jeden mecz wg mnie żyleta a już następny z tej samej ligi znacznie gorzej:/
Kolejnym sprzętem, który podłączyłem było dość leciwe dvd thomsona oczywiście również przez scart z braku innych możliwości. Tutaj przyznam, że miałem spore oczekiwania. Oczywiście obraz bardzo dobry ale nie powalił mnie na kolana, jednak w tej kwestii jestem wyrozumiały i w najbliższym czasie zamierzam zakupić DMR-EH65 i nie ukrywam, że pokrywam wielkie nadzieje że dopiero upscaler sprawi, że materiały z tradycyjnego dvd spełnią moje już w tej chwili spore oczekiwaniaJ
Na koniec zostawiłem sobie pc. Podłączyłem mojego laptopa poprzez d-sub (Lap ma nienajgorszą kartę ATI Radeon X700 z własną pamięcią 128mb). I znowu bardzo miła niespodzianka. Bez jaj, obraz jest rewelka i wg mnie prezentuje się lepiej niż na lcd samego komputera. Być może moje wrażenia spowodowane są faktem, że wcześniej sygnał z lapa puszczałem na 32'' CRT thomsona niemniej jednak jak dla mnie bajka. Co do samych ustawień to nie pamiętam czy ktoś już o tym mówił ale ja osobiście plazmę ustawiłem jako drugi monitor. Polecam to rozwiązanie zwłaszcza osobom, które boją się że coś im się wypali. Przy tym rozwiązaniu na rozszerzonym pulpicie mamy tylko tą samą tapetę co na kompie plus wyłącznie to co sami tam przeciągniemy myszką.

Na razie tyle ale postaram się jeszcze cos skrobnąć dla niezdecydowanych ponieważ w planach prócz wspomnianej nagrywarki jest jeszcze któraś z platform HD.

Oczywiście wszystko co tu opisałem jest wyłącznie moją subiektywną oceną ale jeśli komuś w czymś pomogłem to bardzo się cieszę.
Tv kupiłem w sklepie www.kon-sul.pl za 4750. 2 dni później miałem już go w domu. Bardzo polecam ich!

BTW tv mam 4 tygodnie i dość mocno go eksploatuje. Możecie nie wierzyć ale odpukać żadnych węży, glinianych twarzy, głośnych wiatraków, pisków czy zwisów!!!

pozdrawiam
 

walszyn

New member
Oczywiście obraz bardzo dobry ale nie powalił mnie na kolana, jednak w tej kwestii jestem wyrozumiały i w najbliższym czasie zamierzam zakupić DMR-EH65 i nie ukrywam, że pokrywam wielkie nadzieje że dopiero upscaler sprawi, że materiały z tradycyjnego dvd spełnią moje już w tej chwili spore oczekiwani



Gratuluję zakupu PV60.Polecam zakup nagrywarki EH65.Kupiłem w listopadzie i jestem bardzo zadowolony.Mnóstwo bajerów, nagrywam na najlepszej jakości XP.Przy 250GB dysku daje to ok 55 godzin ekstra zapisu.Nie zapomnij o dobrym kablu HDMI (wbrew pozorom bardzo ważny element). PV60 bardzo ładnie współpracuje z EH65.Kable HDMI na allegro od 120-300 zł (techlink,profigold)
Zyczę miłego oglądania i pozdrawiam.
 

kredek

New member
Nie wiem jak inni - ale ja swoje doświadczenia z HDMI i upscalerem mogę porównać do ... hmm... jakbyśmy z fotki 2 mpix chcieli zrobić 5 mpix: nie da się. W sensie że nigdy ta 2 nie będzie jak ta 5 - bo to sztuczne "powiększanie".
I dlatego pozostałem przy DOBRYM komponencie i DOBRYM DVD.
I uważam, że nie ma się co podniecać dopóki nie wejdą "5 mpix" (w przenośni) czyli odtwarzacze HDDVD, BlueRay czy inne NAPRAWDĘ wyższe rozdzielczości - czyli następca DVD.
To moje prywatne zdanie, nie trzeba się z nim zgadzać. A piszę tylko dlatego, żeby - jeśli zdarzy Ci się znowu zawód (mniejszy czy większy) - był mniej rozczarowany.;)
 
Do góry