Seria PV60

botr

New member
Witam
Mam problem jeszcze z wyborem TV ...czytam i czytam i juz bylem zdecydowany na LE32N71B , ale postanowilem poczytac troche wątki plazmy i uwage mam teraz skierowaną na TH-42PA60 Panasonica ... cena jest kilka stowek wieksza
ale
- obraz jest duzo lepszy
- brak wad TV-LCD
- dzwiek tez pisza ze rewelacja
- no i mam 42 a nie 32 cale
Mogłby ktos mnie uswiadomic co bedzie lepsze ??
cena nie gra roli
 

janku

New member
wypisując te wszystkie zalety chyba sam sobie odpowiedziałeś, co nie ?

skoro "cena nie gra roli" to dlaczego bierzesz pod uwagę wyświetlacz
o tak niskiej rozdzielczości (mniejszej niż PAL) ?
zastanów się nad serią PV (a więc tą, o której jest ten wątek)

--
pozdr
janku
 

Dru

Moderator
janku napisał:
wypisując te wszystkie zalety chyba sam sobie odpowiedziałeś, co nie ?

skoro "cena nie gra roli" to dlaczego bierzesz pod uwagę wyświetlacz
o tak niskiej rozdzielczości (mniejszej niż PAL) ?
zastanów się nad serią PV (a więc tą, o której jest ten wątek)

--
pozdr
janku
może kolega chce plazmę pozbawioną wad PV60 (węże, gliniane twarze, zwisy) kosztem wyższej rozdzielczości, która nie jest Mu potrzebna :p
 
Ostatnia edycja:

Pansłonic

New member
Dru napisał:
może kolega chce plazmę pozbawioną wad PV60 (węże, gliniane twarze, zwisy) kosztem wyższej rozdzielczości, która nie jest Mu potrzebna :p
...a może kolega nie potrzebuje wyzszej rozdzielczości, bo tak naprawdę ile jest źródeł HD w tej chwili lub ile programów(?) Jeśli ktoś nastawia się na ogladanie kablówki oraz filmów dvd na sprzęcie z przed dwóch lat lub nawet C+ czy Posatu cyfrowego na zwykłych dekoderach to nie ma potrzeby płacić więcej bo nic więcej nie zobaczy, a przede wszystkim nie zobaczy słynnych węży w seri PA. Oczywiście mozna pomyśleć o przyszłości ale też za kilka lat mozna będzie kupić coś znacznie lepszego niz obecnie, a napewno taniej.
To tak po krótce;)
 

pete2

New member
Zgadzam się, chociaz w tej chwili róznica między PA i PV to jakies kilkaset złotych tylko (300, 400?) A jak to własciwie jest, na PA pójdzie obraz w HD czy nie? Bo HD ready nie jest!
 
J

Judash

Guest
pete2 napisał:
Zgadzam się, chociaz w tej chwili róznica między PA i PV to jakies kilkaset złotych tylko (300, 400?) A jak to własciwie jest, na PA pójdzie obraz w HD czy nie? Bo HD ready nie jest!

PA nie bedziesz mogl cieszyc sie jakoscia HD niestety.
 

Pansłonic

New member
pete2 napisał:
...A jak to własciwie jest, na PA pójdzie obraz w HD czy nie? Bo HD ready nie jest!
Obraz oczywiscie "pójdzie" ale HD to nie będzie, choć i tak jakość zauważalnie lepsza np. na Discovery HD z N-ki po HDMI niż na inych kanałach z tego samego dekodera.
 

janku

New member
Nie mówiąc o tym, że nawet standardowe DVD (PAL) będzie
o kilka procent przeskalowane w dół na PA

--
pozdr
janku
 

dany

New member
jesli 42PV60 za drogi w stosunku do 42PA60 to może lepiej pójśc na kompromis i kupić 42PV45.

Miałem podobny dylemat, ale jako fan NBA chyba bym sobie teraz w łeb strzelił jakbym nie miał Hd Ready, zaczęli nadawć NBA w HD na Cyfrze, na razie tylko mecz gwiazd, ale kto wie ...
 

Darth_Vader

New member
witam wszystkich, odnosnie TH-42PV60EH mocno rozważam zakup tego TV, jako konkurenta widze jeszcze Hitachi 42PD8600, własciwie już byłem zdecydowany na panasa ale........ ale po przeczytaniu waszych wpisow ogarnely mnie watpliwosci, tyle ludzi ma problemy z tym TV i jedynym argumentem jest to ze za te cene i tak by go kupili jeszcze raz. Wczoraj bylem w dwoch sklepach, pierwszy MM gdzie maja owe hitachi, pan zdecydowanie wskazal na hitachi jako lepszy produkt owsze powiedzial ze panas ma lepsza czern ale ogolnie hitachi sprzedali o wiele wiecej i nie maja zadnych z nimi problemow reklamacji itp. Potem pojechalem do drugiego sklepu gdzie maja tylko tv sony i panasonic i tu sprzedawca jak go zapytalem o kwestie wezy, zwisow itp wyczytane na forum, tylko spojrzal i zapytal kto te bzdury na tym forum pisze i ze sa to jakies wymysly. A dla mnie jest to jednak istotna kwestia, ze wydajac kwote okolo 5 tys chcialbym byc zadowlony z produktu, i miec swiety spokuj na najblizsze kilka sezonow. A nie porowadzic nieustanne dyskusje z serwisem, albo czekac czy cos pomoże nowy soft, a moze modul .. a może i nic. Wiec pytam jak to w koncu jest z tym panasonikiem ? Warto jednak go kupic (4700 cena w sklepie) czy moze lepiej jednak to hitachi (5300 sklep). Pozdrawiam
 
J

Judash

Guest
Darth_Vader napisał:
witam wszystkich, odnosnie TH-42PV60EH mocno rozważam zakup tego TV, jako konkurenta widze jeszcze Hitachi 42PD8600, własciwie już byłem zdecydowany na panasa ale........ ale po przeczytaniu waszych wpisow ogarnely mnie watpliwosci, tyle ludzi ma problemy z tym TV i jedynym argumentem jest to ze za te cene i tak by go kupili jeszcze raz. Wczoraj bylem w dwoch sklepach, pierwszy MM gdzie maja owe hitachi, pan zdecydowanie wskazal na hitachi jako lepszy produkt owsze powiedzial ze panas ma lepsza czern ale ogolnie hitachi sprzedali o wiele wiecej i nie maja zadnych z nimi problemow reklamacji itp. Potem pojechalem do drugiego sklepu gdzie maja tylko tv sony i panasonic i tu sprzedawca jak go zapytalem o kwestie wezy, zwisow itp wyczytane na forum, tylko spojrzal i zapytal kto te bzdury na tym forum pisze i ze sa to jakies wymysly. A dla mnie jest to jednak istotna kwestia, ze wydajac kwote okolo 5 tys chcialbym byc zadowlony z produktu, i miec swiety spokuj na najblizsze kilka sezonow. A nie porowadzic nieustanne dyskusje z serwisem, albo czekac czy cos pomoże nowy soft, a moze modul .. a może i nic. Wiec pytam jak to w koncu jest z tym panasonikiem ? Warto jednak go kupic (4700 cena w sklepie) czy moze lepiej jednak to hitachi (5300 sklep). Pozdrawiam

I pan w sklepie mial racje!.Weze ktos widzial na DVD w jednym lub dwoch filmach. Te same weze byly tez w monitorze lcd i tv zwyklym.Przemysl wybor tv, bo te niby "weze" to moze byc nic w porownaniu do buczacego , zawieszajacego sie tv.Sprawdz tez gdzie Hitachi ma servis.
 

Darth_Vader

New member
dzieki Judash, własnie o to mi chodzi, że być może ktoś wyolbrzymił problem tych węży, zwisów itp. i występuje on ale tak sporadycznie ze nie ma się czym przejmować. "Egzorcyzmy Emily Rose" oglądałem już dawno .. i nie mam zamiaru oglądać ich ponownie. Aktualnie mam panasonica 32 cale CRT juz kilka ladnych lat i jestem zadowolony, ale czas na zmiany. Jak juz pisalem wczesniej moim faworytem byl PV60, troche zbily mnie z tropu te negetywne opinie wiec zaczalem szukac alternatywy i tak trafilem na hitachi pd8600. Decyzji ostatecznej jeszcze nie podjąłem który z nich wybrać, żałuję tylko że nie mogłem ich oglądać jeden obok drugiego. Mysle, że już lada dzien dokonam ostatecznego wyboru. Pozdrawiam
 

pete2

New member
Mam dokładnie ten sam problem co Ty, Vader czekam aż się sytuacja jakos wyklaruje ale i tak jestem prawie pewiem, że kupię PV60. Nie ma innej alternatywy. A co so węży, to one sie pojawiają tylko w pewnych określonych sytuacjach więc podczas normalnego ogladania filmu "bez lupy" pewnie ich nie widać. I co chyba ważne serwis Panasonica nie robi takich numerów co LG, co nie?
 

robboj

New member
Judash napisał:
I pan w sklepie mial racje!.Weze ktos widzial na DVD w jednym lub dwoch filmach. Te same weze byly tez w monitorze lcd i tv zwyklym.
bez komentarza
Judash napisał:
Przemysl wybor tv
Tu się zgadzam
Judash napisał:
bo te niby "weze" to moze byc nic w porownaniu do buczacego , zawieszajacego sie tv
a gdzie pisze , ze Hitachi buczy lub zawiesza sie - raczej mi sie zdaje ze tak pisza o panasonicu
Judash napisał:
Sprawdz tez gdzie Hitachi ma servis.
To tez moze byc argumentem - fakt jak serwis jest na miejscu to nie trzeba tv wysylac - w razie usterki przyjada sami

Takze "Darth_Vader" wybor jest ciezki:neutral: sam sie z tym borykalem
ale jestem zadowolony z wyboru
moja rada ode mnie dla Ciebie
- przy kupnie Panasa sprawdz go pod katem tych wezy jak nie ma to bierz Panasonica w ciemno za te kase , jezeli zauwazysz te wade i ocenisz ze odbiera Ci przyjemnosc z ogladania poczekaj az wyjdzie partia Panasow bez tej usterki albo kup Hitachi
- sprawdz w obudwu modelach glosnosc pracy - niektorym lekkie buczenie moze przeszkadzac podczas wieczornego ogladania , a sa modele ktore pracuja glosniej lub ciszej - bez wzgledu na marke
- rozwaz dizajn:D zeby zona Cie z domu nie wygonila:D
oczywiscie ponad to postaw jakosc odbioru
kup i ciesz sie z zakupu i miej to za soba:D
 
Ostatnia edycja:

Darth_Vader

New member
no własnie robboj ..już jestem zmęczony tym oglądaniem, porównywaniem itp. W sklepach jest taki hałas ze w życiu nie usłyszysz który bardziej buczy, wiec to dopiero wyjdzie w domu a i tak nie bedziesz mial pewnosci ze ten drugi nie burczy głośniej. Przykladalem ucho do tego hitachi i wlasciwie nie slyszalem zadnego halasu. Chciałbym już się cieszyć tą plazmą w domu .. i w końcu zająć się oglądaniem filmów a nie łażeniem po sklepach :). Co do panasonica to byłem w 2 sklepach gdzie maja go wystawionego, zapuscilem ten fragment "Emily Rose" gdzie te weze ludzie widzieli, ale ja na zadnych z tych dwoch egzemplarzy ich nie dostrzeglem. Pozdrawiam
 

kredek

New member
Darth_Vader napisał:
dzieki Judash, własnie o to mi chodzi, że być może ktoś wyolbrzymił problem tych węży, zwisów itp. i występuje on ale tak sporadycznie ze nie ma się czym przejmować. "Egzorcyzmy Emily Rose" oglądałem już dawno .. i nie mam zamiaru oglądać ich ponownie. Aktualnie mam panasonica 32 cale CRT juz kilka ladnych lat i jestem zadowolony, ale czas na zmiany. Jak juz pisalem wczesniej moim faworytem byl PV60, troche zbily mnie z tropu te negetywne opinie wiec zaczalem szukac alternatywy i tak trafilem na hitachi pd8600. Decyzji ostatecznej jeszcze nie podjąłem który z nich wybrać, żałuję tylko że nie mogłem ich oglądać jeden obok drugiego. Mysle, że już lada dzien dokonam ostatecznego wyboru. Pozdrawiam

Jak tam sobie chcesz - najważniejsze to nie słuchać sprzedawców: on ma za zadanie produkt SPRZEDAĆ. Ale sam go nie kupuje, nie zna - oprócz folderków (co najwyżej, bo niektórzy nawet ich nie czytają).
Dobra sprzedawca Eskimosowi sprzeda lodówkę, więc nie rozumiem, czemu tak ich niektórzy słuchają.
Co do węży - to wyolbrzymione to nie jest - wczoraj 3 filmy oglądałem na różnych kanałach (jako ostatni StarTreka) i na każdym były węże: bo takich scen miały dużo (ciemnych, specyficznych).
Nie chodzi, żeby TV nie kupować, bo go też polecam.
Ale chodzi, żeby nie popadać w którąś ze skrajności - każda jest zła:
1) że TV jest zły, nie warto kupować albo - co gorsza -
2) problemu nie ma, i ci co go mają przesadzają.
...bo potem może się okazać, że ktoś kupił, bo uwierzył, że "inni przesadzają" jakiemuś forumowiczowi, a jednak węże ma i... co najgorsze - PRZESZKADZAJĄ mu.
A TV polecam.
I skończcie już z tym przesadzaniem, że "problemu nie ma" kiedy jest i to chyba WIĘKSZOŚC go ma a nie mniejszość. Mniejszość to ma problemy ze zwisami - węże to co innego.
Wszystko już zostało powiedziane, więc mówienie, że ktoś "przesadza" może być odbierane jako próba obrażenia kogoś, kto wydał kupę kasy i mu to przeszkadza. A jak ktoś ogląda np. tylko TVN24 albo mecze to w ogóle... w życiu nie zobaczy ani jednego węża.
Howhg!:D
 
J

Judash

Guest
Darth_Vader napisał:
no własnie robboj ..już jestem zmęczony tym oglądaniem, porównywaniem itp. W sklepach jest taki hałas ze w życiu nie usłyszysz który bardziej buczy, wiec to dopiero wyjdzie w domu a i tak nie bedziesz mial pewnosci ze ten drugi nie burczy głośniej. Przykladalem ucho do tego hitachi i wlasciwie nie slyszalem zadnego halasu. Chciałbym już się cieszyć tą plazmą w domu .. i w końcu zająć się oglądaniem filmów a nie łażeniem po sklepach :). Co do panasonica to byłem w 2 sklepach gdzie maja go wystawionego, zapuscilem ten fragment "Emily Rose" gdzie te weze ludzie widzieli, ale ja na zadnych z tych dwoch egzemplarzy ich nie dostrzeglem. Pozdrawiam

Zamow prezentacje u Kikiego, wlacz filmy na kotorych widac "weze" i problem rozwiazany ;).Jesli chodzi o buczenie, to ja myslalem o tv lcd Sharp ktorego chcialem kupic, ale w koncu wybralem "weze";).Wole czasem "weza" niz wieczorem halas w pokoju ;).Przynajmniej Panasonic robi cos by je usunac, bo serwis sharpa niebardzo przejal sieta usterka.
 

Darth_Vader

New member
Judash, kiki niestety nie ma w ofercie hitachi wiec prezentacja ograniczyłaby sie tylko do PV60 (a to kosztuje 200 lub 400 zl zależnie czy kupisz czy nie).
 

wit502

New member
Witam Panowie,małe pytanko czy 500 godzin które mam na 42pv60 wystarczy zakończyć docieranie plazmy,dzięki za podpowiedż tak nawiasem to dzisiaj nie zamienił bym się na lcd,jestem bardzo zadowolony z tego modelu.
 

Pansłonic

New member
wit502 napisał:
Witam Panowie,małe pytanko czy 500 godzin które mam na 42pv60 wystarczy zakończyć docieranie plazmy,dzięki za podpowiedż tak nawiasem to dzisiaj nie zamienił bym się na lcd,jestem bardzo zadowolony z tego modelu.
Oczywiście ze wystarczy, ja już powyżej 100 godzin przestałem się przejmować docieraniem i w tej chwili oglądam tak jak lubię, co ważne nie zauwarzyłem żadnych powidoków itp. Nie zauwarzyłem ich równiez na poprzedniej moje plazmie PA50, po mimo że miałem ustawiony tryb dynamiczny od samego poczatku przez rok i nic się nie działo, tak że z tym docieraniem o nie mam przekonania aby było konieczne, przynajmniej w Panasonicu... a na LCD też bym się nie zamienił;)
 
Do góry