Seria PV60

jaco

New member
Mam tem TV od czerwca 2006, ok. 1700 h pracy większość parametrów ustawiona na 50 % , ostrość trochę więcej, tryb normal, format obrazu auto. docierałem go zgodnie ze wskazówkami na forach ( nie wiem czy ma to jakiś sens,) Przy jakiś 800 h przestałem się wyginać przy panelu w odległości 50 cm. aby coś zobaczyć ( to nie ma sensu ).TV używany jest jak normalny TV czasami jak wrócę do domu to poprostu gra na jakimś programie a żona jest przed domem z dzieckiem i z sąsiadką od paru godzin. Może coś na czarnym tle jest ale przy normalnym obrazie absolutnie nic nie widać. Najlepszy test tego TV widziałem w EURO trzy tygodnie na jednym programie muzycznym ( ten sam egzemplasz )na ustawieniach fabrycznych dynamicznych po 12 godzin dziennie i po przełączeniu tv na inny program ( z wielką łaską zrobił to pracownik ) przy jasnym ustawieniu w jasnym pomieszczeniu nic nie było widać. A przecież nikt mormalny takich warunków pracy telewizorowi nie zapewnia w domu.

ps. żal mi tylko że dałem za niego ponad 8000 pln
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
@Jaco - za nowosci sie placi.
Pisalem juz kiedys, ze za nagrywarke sony, ktora mam w podpisie dalem 3 lata temu (albo i wiecej) 6500zl, a teraz mozna miec manty za 500zl z mozliwoscia nagrywania ;-).

DNC tez na pewno za panasa duzo zaplacil, bo kupowal jeszcze wczesniej od Ciebie.., ja dalem 1,5k mniej od Ciebie - teraz tez juz jest spora roznica.
Ale nie zaluje, bo TV sprawuje sie super.

pzdr.
 

dnc

Moderator
VIP
Smartek napisał:
DNC tez na pewno za panasa duzo zaplacil, bo kupowal jeszcze wczesniej od Ciebie.., ja dalem 1,5k mniej od Ciebie - teraz tez juz jest spora roznica.
Ale nie zaluje, bo TV sprawuje sie super.

pzdr.

No niestety...:sad: ... z drugiej strony jestem bardzo zadowolony, a że plusów jest więcej niż minusów więc jak dla mnie cena była warta zapłacenia.:D
 

dab9

New member
nic więcej nie wiem,przyszedłem do domu,plazma stoi w przedpokoju,przyszła kurierem.byłem w szoku bo nawet nie zadzwonili że będzie.
 

baranskia

Member
Tylko firmowi serwisanci wiedzą ;)

:krol:

Oto odp.:
Tylko firmowi serwisanci wiedzą ;)
ale nie powiedzą :(

A może się mylę???

Pozdr.
NTNR!

:cool:
AdamB.
 

drJohn

New member
mam pytanie dotyczące formatu wyświetlanego obrazu - jesli mam włączony 'auto format obrazu' zdarza się, że obraz który mial 2 czarne pasy (góra i dół) zmienia format i traci czarny pas u gory (zostaje czarny pas dolny z napisami) - (dotyczy to filmów które nie są w formacie 16:9 i bez tego rozciągniecia w góre wyglądają kiepsko a po rozciagnieciu są takie jak powinny byc) - problem w tym, że nie jestem w stanie uzyskać tego trybu wyswietlania obrazu z pilota (nie jest to żaden z trybów zoom, bo te rozciągają obraz we wszystkich kierunkach) oraz tv nie przełacza się na ten tryb nigdy gdy oglądam dvd przez hdmi.
Czy ktos wie co to za tryb i czy można go jakoś wywołać z pilota?
 

dnc

Moderator
VIP
Polecam instrukcje obsługi, str. 26. Jest tam wyjaśnione jak działa tryb Auto i poszczególne tryby pracy TV.
 

jerry555

New member
37PV60EH i DMR EX65

Witam w pierwszym moim poście i od razu dziękuję forumowiczom, gdyż z Waszym istotnym udziałem stałem sie od niedawna bardzo zadowolonym posiadaczem 37PV60. Wasze pochlebne opinie o tym odbiorniku w całosci sie potwierdziły. Dzięki !!!
Natomiast teraz przyszła pora na nagrywarkę. Zastanawiam się nad DMR EX65 ale brakuje jej istotnej dla mnie funkcji DVD>HDD i HDD>DVD. Kusi natomiast opinia na forum i współpraca HDMI Navi. Czy szanowni forumowicze posiadający PV60 i EX65 mogą podzielić sie w praktyce benefitami HDMI Navi? Czy warto poczekac na model EX75 (prawdopodobnie ma obsługe DVD>HDD i odwrotnie), który połączyłby HDMI Navi i istotna dla mnie funkcję?
Pozdrawiam,
jerry555
 

drJohn

New member
dnc napisał:
Polecam instrukcje obsługi, str. 26. Jest tam wyjaśnione jak działa tryb Auto i poszczególne tryby pracy TV.

dzięki. Czytałem. Nie znalazłem jednak sposobu na wymuszenie (z pilota) trybu z czarnym pasem na dole, a bez pasa u gory... no chyba, że coś przeoczyłem. Nie wiem jak bardzo w praktyce byłoby to przydatne ale np dziś ogladałem film właśnie z włączoną opcją autoformat i co jakiś czas wyswietlany format się zmieniał :sad: (pewnikiem ów divx wysyłał jakieś sygnały, które te zmiany powodowały)
 

dany

New member
drJohn napisał:
np dziś ogladałem film właśnie z włączoną opcją autoformat i co jakiś czas wyswietlany format się zmieniał :sad: (pewnikiem ów divx wysyłał jakieś sygnały, które te zmiany powodowały)
Tryb trybem, ale odtwarzacz divx to powinien wysylac sygnal 16:9, wtedy pasów by nie było (no chyba ze Divx w w formacie bardziej "kinowym" ale i tak wtedy pasy powinny pozostać, bo ich zniknięcie zmieni proporcje obrazu)
 

ThYX

New member
dany napisał:
Tryb trybem, ale odtwarzacz divx to powinien wysylac sygnal 16:9,...
Zapewne większość dvd ma opcję w jaki sposób ma wysyłać obraz, 4:3, 16:9, jakieś PanScan itp itd ... więc musisz zgrać parametry tv ze swoim dvd.
 

drJohn

New member
płytki odtwarzam z nagrywarki pionieera 545hs - sprzet raczej dobry i format obrazu oczywiście jest dostrojony do tv

Szczerze mówiąc nigdzie w instrukcji nie spotkalem opisu trybu o którym piszę a w przypadku divx, ktore zostały zapisane w jakimś 'dziwnym' formacie (coś bliższego 4:3 niż 16:9) ten tryb, który uruchamia się automatycznie, jest najlepszy - obraz przypomina zoom1 tyle, że na dole pozostaje czarny pas z napisami. Skoro taki tryb potrafi rozpoznać tv i go wyświtlić to powinien być chyba sposob jego wywolania przez uzytkownika? W instrukcji o tym ani slowa - ale moze drodzy forumowicze odkryli jakąś sekretną konfigurację klawiszy (a la wejście do menu serwisowego;)) by tryb ów wymóc:?:

No nic, to oczywiście takie moje luźne pytanie bylo - raczej w charakterze ciekawostki niż problemu poważnego do rozwiązania...
 

marcinbozek

New member
A ja mam do Was inne pytanie, próbuję to rozgryźć od kilku dni i nie wiem....

Mam podłaczony dekoder N telewizji przez HDMI 1. Jak ustawić w telewizorze aby po włączeniu dekodera automatycznie uruchamiał się telewizor lub chociaż automatycznie przechodził do trybu AV? Błachostka ale wygodna.
 

kredek

New member
marcinbozek napisał:
A ja mam do Was inne pytanie, próbuję to rozgryźć od kilku dni i nie wiem....

Mam podłaczony dekoder N telewizji przez HDMI 1. Jak ustawić w telewizorze aby po włączeniu dekodera automatycznie uruchamiał się telewizor lub chociaż automatycznie przechodził do trybu AV? Błachostka ale wygodna.

Włączać się - nie da rady zrobić (też mi tego brakuje). A z AV na HDMI to nie pamiętam - w każdym razie na obydwie rzeczy naraz (i nie tylko) polecam... pilota Logitech Harmony.
Jeden pstryk i całe stado urządzeń się włącza, przełącza, wyłącza itd.:D
 

dab9

New member
pisałem kiedyś o to przełączanie i odpisali że urządzenie musi mieć obsługe jakiegoś hd....i wtedy działa automatycznie.pewnie obsługę tego formatu na wyjściu hdmi mają tylko urządzenia panasa./
 
Ostatnia edycja:

marcinbozek

New member
Nowy pilot nie wchodzi w rachubę, wolę te które są ale włączanie tv za każdym razem na kanał 1 gdzie widać tylko mrówki (nie mam zwykłej anteny) może z czasem być irytujące
 

Grigorij

New member
marcinbozek napisał:
Nowy pilot nie wchodzi w rachubę, wolę te które są ale włączanie tv za każdym razem na kanał 1 gdzie widać tylko mrówki (nie mam zwykłej anteny) może z czasem być irytujące
Może jakaś mądra głowa coś podpowie???:confused: Może to jest tylko kwestia zmiany jakiegoś parametru w menu serwisowym? Też mnie wkurza, że telewizor staruje na naziemnej analogowej TV której nie oglądam. Do 2012 roku zniknie analogowy przekaz naziemnej TV, wtedy wszyscy posiadacze TV Panasonic będą startować na "mrówkach"...;)
 

kredek

New member
Grigorij napisał:
Może jakaś mądra głowa coś podpowie???:confused: Może to jest tylko kwestia zmiany jakiegoś parametru w menu serwisowym? Też mnie wkurza, że telewizor staruje na naziemnej analogowej TV której nie oglądam. Do 2012 roku zniknie analogowy przekaz naziemnej TV, wtedy wszyscy posiadacze TV Panasonic będą startować na "mrówkach"...;)

Raczej nic się nie da zrobić.
Poza takim Harmony...;) :D
 
Do góry