Seria PV60

Cygorg

New member
pedro1972: Faktycznie, sam podzwoniłem nie są już dostępne. Chyba cenniki żyją własnym życiem, chociaż na niektórych stronach pojawia się adnotacja zapytaj o dostępność. Nie wiem czy się cieszyc czy "płakać" ze ich nie ma. Cóż, trzeba będzie znowu poświęcić hektogodziny na wyszukaniu kolejnego modelu.
 

Grigorij

New member
ronaldi napisał:
Witam.
Po przeczytaniu tego wątku jestem już prawie zdecydowany na kupno tego TV w wersji 42". Zastanawim się tylko czy w moim przypadku to będzie dobry wybór jeśli głównym celem tego TV ma być gra na konsol XBOX360 i komputrze PC oraz DIVXy do tego w mniejszym stopniu jakaś platforma cyfrowa.Czy w takim wypadku nie sprawdził by się lepiej telewizor LCD? Nie chodzi mi o modele FULL HD bo uważam że są obecnie za drogie i nie warte tych pieniędzy prawdopodobnie różnicy bym prawie nie widział między Full HD a HD READY. Co o tym myślicie, proszę o obiektywne porady i z góry duże dzięki???
Do takich celów nie zawracaj sobie głowy plazmą, kup LCD. Plazma jest super do standard TV i DVD natomiast do PCta i konsoli gier bezapelacyjnie LCD. Nic Ci się nie wypali, obraz na LCD nie miga (w plażmie wszystkie piksele "mrugają" z różną częstotliwością- czym obraz ciemniejszy tym częstotliwość zapalania piksela mniejsza i pomimo, że w zasadzie tego nie widać to jednak są teorie, że oko to miganie rejestruje i pomimo, że mózg nie jest w stanie przetworzyć to jednak może się pojawić uczucie dyskomfortu. Czym wieksza odległość od plazmy- tym efekt migotania staję się mniej uciążliwy ale przecież podpinając konsolę siedzi się zazwyczaj blisko TV.)
 

ronaldi

New member
Dzięki

Grigorij dzięki za rade. Troche mnie to zmartwiło bo już byłem prawie zdecydowany na ten TV, a teraz znowu mnie czeka przebrnięcie przez forum i znalezienie odpowiedniego LCD. Jeśli mi jakiś polecisz bendę wdzięczny
 

ThYX

New member
Grigorij napisał:
Do takich celów nie zawracaj sobie głowy plazmą, kup LCD. Plazma jest super do standard TV i DVD natomiast do PCta i konsoli gier bezapelacyjnie LCD. Nic Ci się nie wypali, obraz na LCD nie miga (w plażmie wszystkie piksele "mrugają" z różną częstotliwością- czym obraz ciemniejszy tym częstotliwość zapalania piksela mniejsza i pomimo, że w zasadzie tego nie widać to jednak są teorie, że oko to miganie rejestruje i pomimo, że mózg nie jest w stanie przetworzyć to jednak może się pojawić uczucie dyskomfortu. Czym wieksza odległość od plazmy- tym efekt migotania staję się mniej uciążliwy ale przecież podpinając konsolę siedzi się zazwyczaj blisko TV.)

Hmm .. ja tego "mrugania" nie wiedzę. A oczy mam bardzo wyczulone na częstotliwosć ... wiem kiedy monitor CRT ma 75Hz, 85Hz czy 100Hz. Też się tego bałem przed kupnem plazmy i mogę kazdemu ze spokojem powiedzieć NAPRAWDE NIE WIEM CO NIEKTÓRZY PISZĄ O MRUGANIU.

Co do duszków przez 2 miesiace nic nie zauważyłem ... nawet nie wiem jak one wyglądają:)

Ale faktem jest jeśli ktoś myśli prawie wyłącznie o grach to chyba lepszym wyborem będzie LCD...
 

wit502

New member
:Dwitam wszystkick od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem 42 miała być 37 ale nie bylo,nie żałuję mam cyfrę plus i jestem bardzo zadowolony z tej plazmy,trochę duża ale myślę że po paru dniach się przyzwyczaję oglądam z 3 m,dzięki wszystkim uzytkownikom forum za pomoc,nie przeprowadzałem żadnych jeszcze ustawień jak ktoś pamięta gdzie one są to proszę o link,bo teraz to chyba z radości nie mogę ich znaleść jeszcze raz dzięki i polecam 42pv60 choć zaczynałem od 32lcd,narazie chętnie odpowiem na wszystkie pytania.:blagam:
 

pan42

New member
Kolejnym Twoim krokiem, aby docenić jakość tego TV powinna być rezygnacja z Cyfry i zakup "n". Ja tak zrobiłem, a obrazy w HD to zupełnie inna bajka. A co do ustawień to menu z pilota i na początek proponuję w obrazie tryb kinowy, bo jak teoria głoszona na tym forum wskazuje trzeba go dotrzeć. Dźwięk według własnych upodobań, w instrukcji jest dość dokladnie opisane co jest co.
 

domagarow

New member
a ja z kolei mam jeszcze jedno pytanie.
w materialach informacyjnych jest podana informacja, ze mozna sprawdzic jak dlugo plazma byla w uzyciu...
no wlasnie, kupujac telewizor jaka tam pokazac sie liczba, zeby nie wzbudzalo to poejrzen?? chodzi mi o to, ze kupujac telewizor moim zdaniem ma on byc "z magazynu" a nie "z witryny".
 
J

Judash

Guest
domagarow napisał:
a ja z kolei mam jeszcze jedno pytanie.
w materialach informacyjnych jest podana informacja, ze mozna sprawdzic jak dlugo plazma byla w uzyciu...
no wlasnie, kupujac telewizor jaka tam pokazac sie liczba, zeby nie wzbudzalo to poejrzen?? chodzi mi o to, ze kupujac telewizor moim zdaniem ma on byc "z magazynu" a nie "z witryny".

Musisz wejsc w menu sevisowe tv, a opis jest w tym watku.
 

adambe

Member
domagarow napisał:
a ja z kolei mam jeszcze jedno pytanie.
w materialach informacyjnych jest podana informacja, ze mozna sprawdzic jak dlugo plazma byla w uzyciu...
no wlasnie, kupujac telewizor jaka tam pokazac sie liczba, zeby nie wzbudzalo to poejrzen?? chodzi mi o to, ze kupujac telewizor moim zdaniem ma on byc "z magazynu" a nie "z witryny".


post 47, FAQ str.1. Poczytaj sobie również post 1189 i wcześniejsze
 

domagarow

New member
Koledzy...
chodzi mi nie o to jak znalezc ilosc roboczogodzin, tylko o to jaka ta ilosc powinna byc, zeby nie wzbudzala podejrzen, ze telewizor byl wystawowy...
 
J

Judash

Guest
Na zdrowy rozsadek, to taki tv na wystawie stoi pewnie dlugo.Powiedzmy, ze stal 30 dni X 8 godzin=240 ;) to pewnie takie minimum ;)
 

digital

New member
Nowy egzemplarz, nowe problemy [42PV60]

W piatek odebralem nowy egzemplarz telewizora. Jestem nim tak gleboko rozczarowany ze az mnie sciska w dolku. Poprzedni (trzy wiatraki) zotal zgloszony do reklamacji i wymieniony ze wzgledu na brak jednego piksela. Tu pochwala dla firmy panasonic Polska, ktora wyjatkowo dobrze stanela na wysokosci zadania. Szybki kontakt serwisu, szybkie decyzje dyrekcji i wymiana. Zawiesilem na scianie nowy egzemplarz (dwa wiatraki, produkcja sprzed kilku dni). Wlaczylem i usiadlem z wrazenia. Telewizor pracuje duzo gorzej od poprzedniego. Przede wszystkim kolor. Mam wrazenie ze zostaje w miejscu w ktorym sie wyswietlal, na dlugi czas po zmiaie obrazu (szczegolnie na twarzach). Brakuje im ciaglosci w kolorze, sa za to brzydkie plamy (taki wzmocniony efekt kompresji). Byc moze to kwestia drobnych korekt w ustawieniach ulepszaczami ale nie udalo mi sie znalezc zlotego srodka. Plamy wciaz zostaja, a kolor "maze" sie po ekranie. Jestem szczerze zawiedziony tym egzemplarzem lub nowa seria. Telewizor poki co wisi, bo nie mam alternatywy ale wiem juz ze poprzedni pracowal znacznie lepiej...
 

robboj

New member
zglos tam gdzie reklamowales poprzedni ze ten co dostales odbiera gorzej , druga sprawa ze nie masz jak porownac z wczesniejszym modelem:(
pewnie ciezko bedzie im to wytlumaczyc , ale probuj
"produkcja sprzed kilku dni" powiadasz - a sprawdzales jak sie zachowuje odnosnie oslawionych "purple snakes" - czy wystepuja ??
nie ukrywam , ze interesuje mnie to , tym bardziej iz skoro je bedziesz mial w nowym modelu z produkcji z przed kilku dni bedzie to swiadczylo o tym , ze panas dalej wypuszcza modele z wada:?
 

dnc

Moderator
VIP
digital napisał:
W piatek odebralem nowy egzemplarz telewizora. Jestem nim tak gleboko rozczarowany ze az mnie sciska w dolku...

Czytam te wszystkie posty i jakoś mi się to coraz bardziej nie podoba. Mam ten TV od 10 miesięcy i nie mogę wyjść ze zdumienia, że Panasonic jakoś coraz bardziej spuszcza z tonu. Wydaje mi się, że albo mają w planach wypuszczenie nowego modelu i jadę z ceną starych by wyprzedać magazyny. Albo jakość jest coraz gorsza i obawiają się, że za cenę sprzed kilku miesięcy tego modelu już nie sprzedadzą. Jak czytam te posty pomstujące na jakość obrazu, to mam obawy czy Panasonic nie przesadził. Jeśli to wszystko co tutaj piszecie jest prawdą, to moim zdaniem Panasonic chce zniechęcić swoim postępowaniem przyszłych i obecnych klientów. No bo kto kupi drugi raz TV tej samem firmy, jeśli wypuściła ona model, który sprawia problemy. Mniejsze, większe, ale coś tam zawsze wyskoczy. Ja nie mogę narzekać. Kupiłem ją drożej od innych, ale jakość jest bez zarzutu. Natomiast po tych 10 miesiącach czuję, jako autor tego wątku, że moje opinie i spostrzeżenia mogą być odbierane jako "robienie z Was balona". Ja Wam wciskam, że jest OK i SUPERB, a nie jest.
Dlatego bardzo proszę nie obrzucajcie mnie ewentualnie jajkami :( .
U MNIE NAPRAWDĘ TEN MODEL ŚWIETNIE SIĘ SPISUJE :) .
Jak już to walcie do serwisu Panasonica. Drzwiami i oknami. Niech wiedzą, że coś co było OK zaczyna się psuć!!!
 

robboj

New member
nie no " widzialy galy co braly" jest takie powiedzenie i nikt nie bedzie Cie linczowal:D
ja sam kupilem ten tv po prezentacji i mysle ze wybralem bardzo dobrze
do jakosci obrazu nie mam zastrzezen - ostatnio puscilem demo panasonica z tymi kwiatkami - szczena opada
mialem co prawda zastrzezenia co do pracy elektroniki ale teraz tego nie slysze(wymiana modulu audio widocznie pomogla) i do tego te nieszczesne weze ale mysle ze to jakos poprawia
pozostaje tylko jeszcze niesmak ze moglby byc wiekszy:D
 

pan42

New member
dnc nie upadaj na duchu. Ja też kupiłem ten TV pod wpływem treści wypowiedzi i opnii na tym forum i jestem w pełni zadowolony. Nie znam ilości sprzedawanych w kraju TV tej marki, ale jestem przekonany, że te przypadki mieszczą się w granicach normy. Ten TV jest ok, ale awarie bywają nawet w statkach kosmicznych. Ważne, że serwis wymienia więc proponuję korzystać z tych możliwości.
 

Mabri

New member
Jasne, że jest OK. Ale z drugiej strony lubimy trochę ponarzekać.
Ja nie mogę nic złego powiedzieć na ten tv. Jak dla mnie to strzał w 10.
 

digital

New member
Dnc, nie masz sobie nic do zarzucenia. Badz pewien. Puprle Snake mialem i w poprzednim modelu, choc tutaj widze je wyrazniej. One generalnie nie sa dla mnie zasadniczym problemem. Najgorsze jest to ze kolor wyglada jak nakladka na ksztalt, np. na powierzchniach odziezy, twarzach itd. Po ruszeniu sie obiektu, kolor przez chwile zostaje w miejscu w ktorym byl i "goni" za obiektem. Taki rodzaj opoznienia w ruchu. Widoczne to jest znacznie bardziej na gorszym sygnale z Cyfry+. Z dvd znacznie mniej lub wrecz wcale. Momentami jest to strasznie irytujace i wiem na 100% ze nie mialem tego w poprzednim egzemplarzu. Co ciekawe, zonie nawet nie wspomnialem ze to widze i ona uwaza obraz za dobry. Byc moze to kombinacja ustawien ulepszaczy. Poki co wylaczylem je wszystkie, po to by powoli pokombinowac z ustawieniami. Moze tez Cyfra kombinuje cos z bit-ratem... Chyba juz sobie odpuszcze szukanie dziury, choc jesli znajda sie chetni do wziecia spraw w swoje rece, jestem gotow zadzialac wraz z nimi.
 
Do góry