Seria PV60

kredek

New member
chrisjan napisał:
Już z nim też kiedyś rozmawiałem i on rówież twierdzi, że to norma i musi buczeć.
Głośno to pojęcie względne, w każdym razie ja to buczenie słysze wyraźnie w jasnych scenach.

W jasnych ja też - ale IMHO to tak jak z wiatrakami: słychać, ale niewiele.
IMHO w sposób akceptowalny - a słuch mam bardzo dobry.
Ale ponoć niektórym buczy głośniej.....
 

chrisjan

Member
kredek napisał:
W jasnych ja też - ale IMHO to tak jak z wiatrakami: słychać, ale niewiele.
IMHO w sposób akceptowalny - a słuch mam bardzo dobry.
Ale ponoć niektórym buczy głośniej.....

No właśnie to ta subiektywność...
Ja generalnie wiatraków nie słysze zupełnie, no chyba że przystawie ucho do TV, natomiast buczenie wyraźnie drażni mnie z odległości 2-3m przy jasnych i cichych scenach.

Może i da się przywyknąć, ale chyba nie o to chodzi.

Dla porównania mój poprzedni TV kineskopowy 29'' też buczał, ale dało się to słyszeć naprawde w kompletnej ciszy z odległości 1m.
 

Marsellus

New member
dla zainteresowanych cena tego cacka 37" w uk spadla do 800f. Ja nabylem z internetu za 600f nowka z 5 letnia gwarancja. Przeliczajac na nasze 3360zl za taki tv to dobra cena ;) tylko tak dalej i bedzie za rok mozna kupic za 300f.

Co do pytan technicznych to chce podlaczyc kompa na 10m kablu dvi-> hdmi. W pierwszym poscie kolega napisal ze obraz jest jak zyleta. Czytajac inne posty na forum o inych przygodach z kablami dvi-hdmi z pc pisza ze obraz rozmyty albo ze ucina po 2cm krawedzi pulpitu. Wole sie upewnic bo taki 10m kablek porzadnej firmy to dobry wydatek 500zl. Teraz mam kompa na kablu vga i jest ok ale nie jestem pewien czy filmy hd puszczane z kompa rzeczywiscie sa HD :) W kreatorze nvidia ustawilem sygnal 1080i ale tv nie podaje informacji ze teraz jest obraz w 1080i. Karta graficzna nvidia 7800.

Dzieki i pozdrawiam
 

domagarow

New member
na samym początku hello Every1 ;) jestem tu nowy i niechcąc zaśmiecać forum powitaniami przechodzę do meritum:

proszę mnie nie linczować za to co zaraz napiszę ale naprawdę potrzebuję od Was opinii na temat TH-42PV60.
Wiem, wiem, wiem... pewnie jestem milionowym forumowiczem, który się zwracam do Was z takim pytaniem ale jednak zaryzykuję :
czy chcąc wydać na plazmę ok. 5k pln Panasonic jest najlepszym rozwiązaniem:?:
Nie ukrywam, że jesteście dla mnie środowiskiem opiniotwórczym i przede wszystkim dzięki Wam zdecydowałem się na zakup Panasa. W przeciągu tygodnia mam zamiar stać się super-szczęśliwym posiadaczem ww. modelu.
Może jednak ktoś będzie miał jakieś uwagi lub inne propozycje. Nie chciałbym wsadzać kija w mrowisko i nikogo tu obrażać (jako posiadacz plazmy na pewno będę tu często zaglądał) ale jeśli ktoś mógłby mi doradzić, to z góry WIELKIE dzięki.
Pozdrowienia z Legnicy
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
domagarow napisał:
na samym początku hello Every1 ;) jestem tu nowy i niechcąc zaśmiecać forum powitaniami przechodzę do meritum:

proszę mnie nie linczować za to co zaraz napiszę ale naprawdę potrzebuję od Was opinii na temat TH-42PV60.
Wiem, wiem, wiem... pewnie jestem milionowym forumowiczem, który się zwracam do Was z takim pytaniem ale jednak zaryzykuję :
czy chcąc wydać na plazmę ok. 5k pln Panasonic jest najlepszym rozwiązaniem:?:
Nie ukrywam, że jesteście dla mnie środowiskiem opiniotwórczym i przede wszystkim dzięki Wam zdecydowałem się na zakup Panasa. W przeciągu tygodnia mam zamiar stać się super-szczęśliwym posiadaczem ww. modelu.
Może jednak ktoś będzie miał jakieś uwagi lub inne propozycje. Nie chciałbym wsadzać kija w mrowisko i nikogo tu obrażać (jako posiadacz plazmy na pewno będę tu często zaglądał) ale jeśli ktoś mógłby mi doradzić, to z góry WIELKIE dzięki.
Pozdrowienia z Legnicy

heh,a Ty skad, z kosmosu jestes???
poczytaj sobie od poczatku caly cykl o serii PV60 to sie wszystkiego dowiesz, sorki za grubianski styl, no ale sam jednak w pewien sposob o mrowisko zahaczyles...wybacz... ale:) poczytaj sobie najpierw wszystko o tej serii.
 
Ostatnia edycja:

adambe

Member
tades napisał:
nie ma co mam wielki apetyt na ten telewizor jestam na 31 stronie tego watku i czytam dalej, ale na razie czekam jak się wyjasni sprawa z tymi wezami. czy model 50" nie ma tych problemów i jak jest z jakoscia obrazu w porownaniu z modelem pv600 bo mm widzialem oba obok siebie z jednakowym obrazem domo panasonica z tym ze nie wiem czy jenkawe byly lacza, pv600 mial wyraznie lepszy obraz. prosze rozwiac moje watpliwosci bo pv600 jest dla mnie za drogi.ale moze warto kupic lepszy tv i zrezygnowac z kina domowego ?

to już było,ale jeszcze raz. pv60 i pv 600 to ten sam panel. Różnica tylko w wyposażeniu.PV600 ma PIT,PAT i coś tam jeszcze, czytnik kart SD/no i można sobie nagrać na SD/,lepsze głośniki,trochę inny wygląd.I to praktycznie wszystko. Za te bajery musisz dopłacić od 1500 do 2000zeta zależności od tego gdzie kupujesz.Różnica w obrazie którą zaobserwowałeś pomiędzy tymi telewizorami musiała wynikać z różnych ustawień tych telewizorów.Wężami bym się nie przejmował, wg. mnie to wydumany problem.Ogólnie tv. jest ok. a nawet bardziej niż ok.
 

mr.spock

New member
Od dwóch dni czytam ten temat i juz nie mam siły a nie dotarłem nawet do połowy. Może juz o tym było ale prosze odpowiedzcie czy na tym tańszym 42PA60 też pojawiaja się te nieszczęsne purpurowe węże? Pytanie tylko do użytkowników Pa60.
z góry dzieki.
 

tytus02

New member
domagarow napisał:
na samym początku hello Every1 ;) jestem tu nowy i niechcąc zaśmiecać forum powitaniami przechodzę do meritum:

proszę mnie nie linczować za to co zaraz napiszę ale naprawdę potrzebuję od Was opinii na temat TH-42PV60.
Wiem, wiem, wiem... pewnie jestem milionowym forumowiczem, który się zwracam do Was z takim pytaniem ale jednak zaryzykuję :
czy chcąc wydać na plazmę ok. 5k pln Panasonic jest najlepszym rozwiązaniem:?:
Nie ukrywam, że jesteście dla mnie środowiskiem opiniotwórczym i przede wszystkim dzięki Wam zdecydowałem się na zakup Panasa. W przeciągu tygodnia mam zamiar stać się super-szczęśliwym posiadaczem ww. modelu.
Może jednak ktoś będzie miał jakieś uwagi lub inne propozycje. Nie chciałbym wsadzać kija w mrowisko i nikogo tu obrażać (jako posiadacz plazmy na pewno będę tu często zaglądał) ale jeśli ktoś mógłby mi doradzić, to z góry WIELKIE dzięki.
Pozdrowienia z Legnicy

Czesc za ta kase kupisz w tej chwili lepzy TV niz panas widzialem wczoraj sharpy LCD 40" w sklepie dla idiotów za 5k a obraz powalajacy normalnie nie moglem sie nadziwicja jestem posiadaczem panasa nie nazekam obraz super ale wydaje mi sie ze za 5k idzie juz wyrwac cos lepszego pozdrawiam
 

Pansłonic

New member
mr.spock napisał:
Od dwóch dni czytam ten temat i juz nie mam siły a nie dotarłem nawet do połowy. Może juz o tym było ale prosze odpowiedzcie czy na tym tańszym 42PA60 też pojawiaja się te nieszczęsne purpurowe węże? Pytanie tylko do użytkowników Pa60.
z góry dzieki.
Odsyłam do mojego postu na tej stronie; http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10509&page=11

Byłem co prawda użytkownikiem modelu PA50 ale zrobiłem też powyższy test modelowi PA60 i węży tam nie zauważyłem a obecnie mam kontrowersyjny model z serii PV - TH-37PV60 który wypadł już nawet z oferty Panasonic Polska mimo że jeszcze w grudniu widniał przynim napis "NOWY":confused: (bardzo ciekawe dlaczego?) za to pojawił się model PV45 (m.in. niższy kontrast)... ciekawe jak u niego z wężami (?) lub innymi niespodziankami.

http://www.panasonic.pl/oferta.php?sub=239

A tak na marginesie, cały srebrny wygląda nieciekawie.
 

dare.k

New member
witam!
Odparu dni jestem posiadaczem pv60.Zakupiłem go dzieki Waszym opiniom, po mimo tego, że ma jakieś tam niedociągnięcia. Tzn. jedynym jakie jest, to zwis. Jeśli pojawi sie, to serwis mam 300m od chaty. Pozatym, to chodzi cichutko. oglądam go z 3 m. Obraz z kablówki super. A jeśli chodzi o wypalanie sie panelu, to mysle że prędzej kupie nowy niz ten wypali sie.
No i jest bardzo prosty. Nie ma co w nim grzebać. To mój zwykly Philips pixel plus 27 cali ma więcej bajerów, mnostwo ustawień. Pelno przycisków i co chwile coś tam zmieniam. A tu jest tak i ok.
Brakuje mi jedynie jednej funkcji pilota: powrotu do poprzednio ogladanego programu jednym przyciśnięciem.

pozdrawiam
 

Underdog

New member
Jak ustawić aby 42pv60 przełaczał się automatycznie przy podłączeniu przez component

Nie wiem czy 42pv60 ma możliwość automatycznego przełączania się na AV przez kabel component. Kombinowałem już na różne sposoby i nic nie pomaga. Może ktoś potrafi to rozwiązać ?
 

pedro1972

New member
cze ludziska ! na tym forum jestem świeżak, ale czytam je już od paru tygów i gdy w końcu zdecydowałem się na PV60 i to 37" ... co za pech ... Panak się z niej wycofał :twisted: ... a już prawie byłem na nią zdecydowany i już prawie zamówiłem prezentację u Kikiego :( no, ale nevermajnd ... na coś trzeba wydać prawie 5kzł ... w każdym razie na placu boju zostały: Panak LX600P i Sharp BV9 ... jaki trzeci proponujecie na prezentację?
- wykorzystanie: na razie główkie kablówka (multimedia z canal +), dvd, divixy z laptopa, może za rok jakaś antena (patrzę głównie filmy ... sport i gry rzadziutko)
- tv stoi tyłem do okna
- odległość 2,5-2,8m
- pokój średnio nasłoneczniony
- w grę wchodzi tylko 32"-37" (więc jak pv60 odpadł to teraz już tylko jakiś elcedek)

Jeżeli mnie zignorujecie to i tak dzienx wszystkim bo ostatnio wieczorami tylko tym forum żyję i naprawdę mimo woli wszyscy wiele mi już pomogliście ... szacuneczek !

(Kiki, czekam na odzew na maila - Marek from Lublin)
 

Cygorg

New member
pedro1972: w ofecie wielu sprzedawców w dalszym ciągu jest dostępny model 37", juz 4086zl z podstawką (szukaj przez skapca). Sam czytam chyba od dwóch miesięcy nt. TV. Pewny wybór od miesiąca to PV60 37", deep purple snakes nie zachwycają. Nowa oferta na PV45 Panasonica może być ciekawa, ale jak z jakością, jak z z poważnymi wadami modeli PV60(600) czy zostaly poprawione. Cały srebny, tragedia, może pomyślą coś bardziej konserwatywnym kolorze, więcej czerni. Oczy moje wracają się ku innym modelom plazm (Samsung, Philips), i wraca jak bumerang LCD gdzie dość mocno stanialy Philipsy z Ambilight i PixelPlus 2 HD za 4444zl. Mimo wszystko obraz MUSI być bez zarzutów, bo tak jakby kupić okulary lecznicze z niewielką rysą, która pojawia się w specyficznych warunkach oświetlenia. Wady PV60 przy takiej kasie są po prostu niedopuszczalne, a problemy w jej wyeliminowaniu można wyczytać na forum. Czekam na pierwsze testy PV45, jeszcze miesiąc można się wziąść na wstrzymanie. Będzię ogólnie tanieć, idzie FULLHD.

RoMi: dzięki za poruszenie dość poważnego moim zdaniem problemu modeli PV60(600).
 

pedro1972

New member
Cygorg napisał:
pedro1972: w ofecie wielu sprzedawców w dalszym ciągu jest dostępny model 37", juz 4086zl z podstawką (szukaj przez skapca). Sam czytam chyba od dwóch miesięcy nt. TV. Pewny wybór od miesiąca to PV60 37", deep purple snakes nie zachwycają. Nowa oferta na PV45 Panasonica może być ciekawa, ale jak z jakością, jak z z poważnymi wadami modeli PV60(600) czy zostaly poprawione. Cały srebny, tragedia, może pomyślą coś bardziej konserwatywnym kolorze, więcej czerni. Oczy moje wracają się ku innym modelom plazm (Samsung, Philips), i wraca jak bumerang LCD gdzie dość mocno stanialy Philipsy z Ambilight i PixelPlus 2 HD za 4444zl. Mimo wszystko obraz MUSI być bez zarzutów, bo tak jakby kupić okulary lecznicze z niewielką rysą, która pojawia się w specyficznych warunkach oświetlenia. Wady PV60 przy takiej kasie są po prostu niedopuszczalne, a problemy w jej wyeliminowaniu można wyczytać na forum. Czekam na pierwsze testy PV45, jeszcze miesiąc można się wziąść na wstrzymanie. Będzię ogólnie tanieć, idzie FULLHD.

RoMi: dzięki za poruszenie dość poważnego moim zdaniem problemu modeli PV60(600).

Cygorgu....ten model owszem, jest dostępny na skąpcu, ale tylko wirtualnie ! chyba z każdego ze wskazanych tam sklepów dostałem odpowiedź, że niestety 37" już nie ma i raczej nie będzie ...
- PV 45 - masz rację - również wg mnie to brzyyydal, no i to 42"
- tanieć wszystko tanieje, ale FULLHD to za wysoka poprzeczka jak dla mnie na razie, a mój Panak CRT 21" bardzo już chce na emeryture ;-)

Kiki - dzienx za odzew ... resztę już zgadamy się mailami..
 

dare.k

New member
Witam ponownie.

Pytanko mam do bardziej biegłych.
Jak działa "Automatyczna regulacja kontrastu (C.A.T.S.)" ? Czy można ją wyłączyć. Szukałem po menu i nie widziałem tam nic.
Pytam się dla tego, że kiedyś miałem taki tv z tą funkcją. Był to zwykły LG i w nim było widoczne działanie tego bajeru. Gdy przysłoniłem czujnik ręką to obraz ciemniał. Gdy podśfietliłem latarką to jaśniał. W tym panasie nie widze skoków kontrastu.
 

robboj

New member
Automatyczna regulacja kontrastu (C.A.T.S.) działa w trybie automatycznym obrazu - wejdz w ustawienia i zmien tryb na "automatyczny" czy jakos tak , nie pamietam - i wtedy baw sie czujnikiem:D
 
Ostatnia edycja:

maur

New member
Witajcie !
Czy moglibyście mi podpowiedzieć, jakie optymalne podłączenia zastosować, aby móc podpiąć do PV60 i korzystać w pełni z: nagrywarki DVD EH-65, dekodera HD cyfry (Philips 9201) oraz magnetowidu VHS ?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
 

ronaldi

New member
Witam.
Po przeczytaniu tego wątku jestem już prawie zdecydowany na kupno tego TV w wersji 42". Zastanawim się tylko czy w moim przypadku to będzie dobry wybór jeśli głównym celem tego TV ma być gra na konsol XBOX360 i komputrze PC oraz DIVXy do tego w mniejszym stopniu jakaś platforma cyfrowa.Czy w takim wypadku nie sprawdził by się lepiej telewizor LCD? Nie chodzi mi o modele FULL HD bo uważam że są obecnie za drogie i nie warte tych pieniędzy prawdopodobnie różnicy bym prawie nie widział między Full HD a HD READY. Co o tym myślicie, proszę o obiektywne porady i z góry duże dzięki???
 
Do góry