Seria PV60

dnc

Moderator
VIP
Pisałem już o tym, ale powtórzę:
Rozdzielczość wysyłanego obrazu to jedno a format filmu to drugie.
To, że rozdzielczość wyniesie 1280x720 wcale nie oznacza, że film będzie odtwarzany na całym ekranie. Są filmy w formacie, który uwzględnia czarne pasy na dole i górze ekranu. Są to formaty inne niż 1,78:1 (np. 2.35:1)
 

kredek

New member
dare.k napisał:
Hej !!
zaglądaliście ostatnio na strone Panasa ????
Tych ludzi pogieło w Panas. Polska. za TH-42PV60EH chcą ponad 6 200 zł !!!!!!!!
Czyliposzedł w górę o 1000


:lol: :lol: :lol: Kolega jakby spał i się nagle obudził...:lol: :lol: :lol:
A kiedy było - na stronie Panasa - MNIEJ niż sugerowane 6199 zł, bo nie pamiętam ani nie przypominam sobie??:lol: :lol: :lol:
Zawsze tyle było (w sensie, że mniej nie było) - natomiast w sklepach można normalnie za poniżej 5000 zł kupić.:D
Swoją drogą, przez wiele tygodni u nas w sklepie dla idiotów (czytaj: MediaMarkt) 42pv60e stał za "jedyne" 7999 zł.:fool: I to bez żadnego stojaka!!
Zmienili cenę na tę sugerowaną jak ich... normalnie i bezpośrednio wyśmiałem.:lol: :lol: :lol: :popcorn:
 

kaammyyk

New member
Pc-plazma

dnc napisał:
Pisałem już o tym, ale powtórzę:
Rozdzielczość wysyłanego obrazu to jedno a format filmu to drugie.
To, że rozdzielczość wyniesie 1280x720 wcale nie oznacza, że film będzie odtwarzany na całym ekranie. Są filmy w formacie, który uwzględnia czarne pasy na dole i górze ekranu. Są to formaty inne niż 1,78:1 (np. 2.35:1)

Dzieki za odpowiedz ale o tym wszystkim wiem , nie wiem tylko jak sie ma wyswietlanie tego samego filmu przez dvi/ ewentualnie hdmi/ a przez d-sub.
Czy roznia sie wielkosci na plazmie pv42 - to wszystko.Jezeli ktos cos takiego sprawdzal to prosze o odpowiedz.
 

dare.k

New member
kredek napisał:
:lol: :lol: :lol: Kolega jakby spał i się nagle obudził...:lol: :lol: :lol:
A kiedy było - na stronie Panasa - MNIEJ niż sugerowane 6199 zł, bo nie pamiętam ani nie przypominam sobie??:lol: :lol: :lol:
Zawsze tyle było (w sensie, że mniej nie było) - natomiast w sklepach można normalnie za poniżej 5000 zł kupić.:D
Swoją drogą, przez wiele tygodni u nas w sklepie dla idiotów (czytaj: MediaMarkt) 42pv60e stał za "jedyne" 7999 zł.:fool: I to bez żadnego stojaka!!
Zmienili cenę na tę sugerowaną jak ich... normalnie i bezpośrednio wyśmiałem.:lol: :lol: :lol: :popcorn:



O nie, nie kolego. Było. Śledziłem ceny przed świętami. Osobiście przed świętami byłem w serwisie Panasa. Na stronie była cena 5199,00. Taką samą podal gość w serwisie. Ja myślalem, że w nowym roku jeszcze zajdą ceny w dół.

PS. na pewno nie mylę sie, bo przed świętami, dziennie po kilkanaście razy otwieralem stronkę Panasa 42 cale.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
owszem, cena 5199 zł byla i jest ale na model 37", wiem dobrze, bo sledze od ponad m-ca ceny za ten model, jest to cena podawana przez Panasonic Polska, model 42" to 6199 caly czas na stronie www.panasonic.pl, baardzo wysoka jest, tak samo jak i 37"
 

RoMi

New member
Dla czekających na poświąteczny spadek cen plazm Panasa - pragnę zwrócić uwagę, iż narazie można już mówić o trendzie odwrotnym. Więc nie ma co czekać. Prawdopodobny wzrost cen jest spowodowany nie tylko słabnącą złotówką ale także wzrostem cen o 100-150 EU np w Niemczech. Przyznacie że plazma 37pv60 którą można było kupować w pod koniec listopada w sklepach internetowych za 4070zł - w tej chwili takiej ceny się nie znajdzie. Okazuje się że miałem farta kupując własnie w tym "dołku" 37pv600 - teraz jest już drożej. W przypadku dalszego osłabiania złotego i wzrostu cen w EU niekoniecznie można doczekać w najbliższej perspektywie spadku cen. Poniżej bezpośrednie linki do wyszukiwarki "idealo" - na modele 37pv60/600. Proszę nacisnąć wykresiki i zobaczyć co się stało z cenami w Niemczech:) . pozdr
LINK1, LINK2
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
RoMi napisał:
Dla czekających na poświąteczny spadek cen plazm Panasa - pragnę zwrócić uwagę, iż narazie można już mówić o trendzie odwrotnym. Więc nie ma co czekać. Prawdopodobny wzrost cen jest spowodowany nie tylko słabnącą złotówką ale także wzrostem cen o 100-150 EU np w Niemczech. Przyznacie że plazma 37pv60 którą można było kupować w pod koniec listopada w sklepach internetowych za 4070zł - w tej chwili takiej ceny się nie znajdzie. Okazuje się że miałem farta kupując własnie w tym "dołku" 37pv600 - teraz jest już drożej. W przypadku dalszego osłabiania złotego i wzrostu cen w EU niekoniecznie można doczekać w najbliższej perspektywie spadku cen. Poniżej bezpośrednie linki do wyszukiwarki "idealo" - na modele 37pv60/600. Proszę nacisnąć wykresiki i zobaczyć co się stało z cenami w Niemczech:) . pozdr
LINK1, LINK2

Fakt, zlotowka oslabla wobec Euro, ale w ciagu ostat. 2 dni i to niewiele, wiec to raczej nie ma wplywu na wzrost cent 37"PV60.Dlatego np. ceny modelu 42" sa cały czas takie same.
Przyczyny szukalbym raczej w znikomej dostepnosci tego modelu przed samymi swietami oraz w okresie Nowego Roku. Wysmialem sprzedawcow z Lodzi www.wandw.com.pl, kiedy przed swietami zaoferowali mi model 37"PV60E za 5199, a jeszcze 2 tyg. wczesniej mieli po 4400 i mozna bylo negocjowac, heh dziwny ten kraj POlska...;)
 

kamcyk26

New member
Jesli ktos czeka na dalszy spadek cen tych modeli to sie przeliczy... Cena 4000zl za plazme 37" to przeciez prawie darmo. Nie wiem czy kiedyc ceny CRT spadly ponizej tego poziomu (36"). Predzej ten model zostanie wycofany niz spadnie jego cena.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
kamcyk26 napisał:
Jesli ktos czeka na dalszy spadek cen tych modeli to sie przeliczy... Cena 4000zl za plazme 37" to przeciez prawie darmo. Nie wiem czy kiedyc ceny CRT spadly ponizej tego poziomu (36"). Predzej ten model zostanie wycofany niz spadnie jego cena.

A ja sadze, ze jeszcze spadna i to ponizej 4000 , ale dopiero na wiosne. zobaczcie na cene serii PA50, gdzie 42" kosztuje jakies 3800 (co prawda panel 852 x 480)
 

hantaro

New member
właśnie kupiłem th 37 pv500.hurra!
starałem się prześledzić cały wątek,aby nie zadawać po raz n-ty tego samego pytania,ale nie znalazłem odp. więc zapytam: jak i czym najlepiej podłączyć komp (oglądanie divix) zważywszy,że odległość komp-plazma to ok 4m? poproszę o wszelkie cenne sugestie użytkowe:)
pzdr
 

dany

New member
było
1. DVI -> HDMI - najlepiej
2. D-SUB - trzeba kombinować z aspectem, albo filmu albo TV
3. S-Video - od biedy może być
4. Kompozyt (Chinch) - kiszka, ale coś tam widać :)

a generalnie do Divx i tak lepiej kupic jakiś tani odtwarzacz
 

darien

New member
Czy ktoś z Kolegów posiada wersję cyfrową instrukcji pv60 42"? Oczywiście w języku polskim? Na stronie Panasa nie znalazłem, a mój dzisiejszy nabytek pochodzi z niemiec, więc tylko obcojęzyczna dołączona.
 
Ostatnia edycja:

digital

New member
42PV60 roznice w wersjach tych tv

W oczekiwaniu na wymiane telewizora przez Panasonic Polska, ciekaw jestem czy daly sie zaobserwowac jakies roznice miedzy starsza wersja trzywiatrakowa z Hiszpanii, a nowsza z dwoma wiatrakami z Czech? Macie jakies obserwacje? Ktore sie wieszaja, ktora nie, czy np. purple snake dotyczy wszystkich paneli czy ktoregos mniej? Moze sa jakies wnioski z tego plynace Waszym zdaniem?
 
Ostatnia edycja:

jaco

New member
digital napisał:
W oczekiwaniu na wymiane telewizora przez Panasonic Polska, ciekaw jestem czy daly sie zaobserwowac jakies roznice miedzy starsza wersja trzywiatrakowa z Hiszpanii, a nowsza z dwoma wiatrakami z Czech? Macie jakies obserwacje? Ktore sie wieszaja, ktora nie, czy np. purple snake dotyczy wszystkich paneli czy ktoregos mniej? Moze sa jakies wnioski z tego plynace Waszym zdaniem?

Ja posiadam wersję trzy wiatrakową z Czech.
 
J

Judash

Guest
digital napisał:
W oczekiwaniu na wymiane telewizora przez Panasonic Polska, ciekaw jestem czy daly sie zaobserwowac jakies roznice miedzy starsza wersja trzywiatrakowa z Hiszpanii, a nowsza z dwoma wiatrakami z Czech? Macie jakies obserwacje? Ktore sie wieszaja, ktora nie, czy np. purple snake dotyczy wszystkich paneli czy ktoregos mniej? Moze sa jakies wnioski z tego plynace Waszym zdaniem?

Dlaczego musisz wymienic telewizor?
 

cm812

New member
witajcie...

dawno nie miałem okazji wypowiedzieć się na tym forum bo i Nowy Rok (życzenia for ALL) mnie dopadł i inne tam sprawy głowę zawracały ;)

Trochę się obawiam ale trudno napiszę.... razem z kol. @Kredek interweniowaliśmy w servisie odnośnie niereagowania TV przez pilota, a u mnie ten problem nastąpił nawet jak servisant chciał odpalić TV :D
Zrobił reset servisowy i .... odpukać do dzisiaj nie miałem problemy z załączeniem ... obym nie wykrakał !!!!

Zauważyłem też inną ciekawostkę odnośnie formatu bo jak wiadomo żony to potrafią wyłapać "krągłości" modelek najlepiej ;)
Fakt nawet oglądając C+ w formacie 16:9 obraz wydawał sie pogrubiony a znaczek cyfry i obrazek 16:9 znajdowały się w górnych narożnikach TV, niby panorama ale faktycznie wszystko za grube ;(
Mam jeszcze tuner 6010 i w opcjach znalazłem format obrazu i ... po przełączeniu go z normal na panorama moim oczom ukazał sie .... obraz w formacie 16:9 ale tak jakby był wcześniej schowany po bokach TV. Znaczki poprzesuwały się w stronę środka tak, że nie są teraz w rogach a koleś, którego profil głowy kończył sie z boku TV okazało się że ma jeszcze kucyka !!!!
Mam nadzieję, że to właśnie jest prawidłowy format 16:9 bo i postaci się "odchudziły" i więcej widać tego co było wcześniej ukryte a i obraz jest na całym ekranie.

pewnie Ameryki nie odkryłem ale .... ja się cieszę!!!!

pozdr ALL
 
Do góry