Seria PV60

hawranek

New member
Witam!
Mam pytanko , Jakie można ustawić tempo odświeżania ekranu dla tej plazmy. Czy jeśli ustawie na karcie tempo powyżej 60 Herzów to nie zjara mi plazmy??
Komp do plazmy podpięty mam kabelkiem d-sub.
Dzięki i pozdrawiam
 

kaammyyk

New member
dnc napisał:
No to rzeczywiście będzie obraz filmu dziwnie wyglądał. Połączenie D-Sub daje rozdzielczość 1024x768 i taki obraz jest wyświetlany na matrycy. Jeśli jednak obraz ma rozdzielczość 1280x720, to oznacza, że obraz jest formatowany to 1024x768, więc obraz będzie jakby rozciągnięty. Lepiej wysyłać materiał HD łączem HDMI/DVI, jeśli takowe posiadasz. Trzeba zatem albo kombinowac z rozdzielczościami, albo przywyknąć do do tego formatu. Twój laptop ma matrycę i rozdzielczość dopasowana jest do niej. TV reaguje inaczej, stąd rozbieżności.

No niestety nie mam wyjscia w laptopie dvi , a jak wyglada u ciebie obraz z kompa /film np/ w rozdzialce pełne 720p/1280x720/ tzn ile zajmuje powierzchni ekranu? Zajmuje cały ekran czy sa jakies czarne pasy? A jak 1080i ? Ja mam n-kę i obraz hd z niej 1080i wypełnia caly obszar obrazu/ obraz żyleta/ a film z kompa po d-sub 1080i tez ma szerokie pasy o gory i na dole, tzn ze obraz przesylany analogowo/d-sub/ i cyfrowo / dvi/ rożnią sie od siebie wielkoscia zajmowanego obszeru ekranu na plazmie? Dzięki za odpowiedż. Pozdrawiam.
 

dany

New member
kaammyyk napisał:
a jak wyglada u ciebie obraz z kompa /film np/ w rozdzialce pełne 720p/1280x720/ tzn ile zajmuje powierzchni ekranu?

A w komputerze ustawiłeś własnie 1280x720 ? Nie powinno być problemu bo to 16:9.
U mnie przy ustawieniu "pod matrycę" czyli 1024x768, przy odtwarzaniu filmu trzeba było zmienić aspect, tak zeby wypełniał cały ekran, bo inaczej program do odtwarzania traktuje ta rozdzielczość jako 4:3

Apect w programie VLC: menu video - Apect ratio
AllPlayer: menu kontekstowe (pod prawym) -> Obraz -> Aspect ratio

Generalnie trzeba wymusić 4:3, ale to różnie bywa
 

Flapu

New member
Apropos zdjęć 16/9

Witam
A czy jest jakaś rada (bez uzycia funkcji ZOOM) aby zdjęcia w "prawdziwym" formacie 16/9 były wyświetlane na całym ekranie ?

U mnie sytuacja przedstawia się następująco: do PV60 mam podłączoną nagrywarkę DVD Panasonica EH65 ze slotem na SD karty. Jak zrobie zdjęcie w formacie 4/3 i je wyświetlam to są rozciągane (czytaj nieco zniekształcone) na cały ekran i w zasadzie jest OK. Jednak pomyślałem sobie że jak zrobie zdjęcie w formacie 16/9 to będzie OK - jednak tak nie jest - obraz jest "bardziej" nież 16/9 i są czarne pasy na górze i dole. W tym wypadku pomaga tylko funkcja ZOOM która jednak obcina wyświetlane komunikaty z menu nagrywarki. Dodam jeszcze że nagrywarka jest oczywiście ustawiona w trybie 16/9. Czy mozna jakoś temu zaradzić ?
Tak samo jest jak puszczam film z kamerki nagrany w 16/9.
Co do kamerki to się dowiedziałem że to nieby nie jest prawdziwe 16/9 tylko 4/3 z zsałonętą częścią ekranu pasami (bo kamerki tak nagrywają), natomiest zdjęcie jest prewdziwie 16/9.

Może jest jakieś rozwiązanie, bo już nic nie rozumiem ?
 

JaCkyLL

New member
powidoki w pv600

witam wszystkich posiadaczy panasa modele pv !!
generalnie wniosek z czytania wątku o panasoniku jest taki ze nie ma co sie stresować tzw powidokami. ale ja mam pytanie.

wczoraj na AXN ( logo jest kur...o czerwone !!! ) leciał przyczajony i ukryty :) po godzinie ogladania w trakcie reklam zauwazylismy ze została poswiata po logo tego programu. patrzylismy z kolegą ze zdumieniem bo przecież panas nie ma z tym problemu.
postaje wiec pytanie. czy poswiata / powidok po logo AXN miala prawo zostać tyle ze dzis rano juz go nie bedzie czy moze cos jest nie tak z plasmą i wogole to logo nie powinno zostawić sladu ??

czekam na info szczegolnie uzytkowników z długim starzem uzytkowania tej plasmy.

pozdrowienia, j
 

Flapu

New member
A jakie masz ustawienia obrazu że Ci się cos wypaliło ?

Mnie tam po 2 miesiącach nic się nie wypaliło - ustawienia standard na 50%.
 

kredek

New member
JaCkyLL napisał:
witam wszystkich posiadaczy panasa modele pv !!
generalnie wniosek z czytania wątku o panasoniku jest taki ze nie ma co sie stresować tzw powidokami. ale ja mam pytanie.

wczoraj na AXN ( logo jest kur...o czerwone !!! ) leciał przyczajony i ukryty :) po godzinie ogladania w trakcie reklam zauwazylismy ze została poswiata po logo tego programu. patrzylismy z kolegą ze zdumieniem bo przecież panas nie ma z tym problemu.
postaje wiec pytanie. czy poswiata / powidok po logo AXN miala prawo zostać tyle ze dzis rano juz go nie bedzie czy moze cos jest nie tak z plasmą i wogole to logo nie powinno zostawić sladu ??
pozdrowienia, j

To normalne.
A że znikło, to w przypadku Panasa też... normalne.
No chyba że Ci nie znikło, ale u mnie po pewnym czasie dość szybko znikło?:D
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
dostepnosc plazmy panasonica 37"

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakąś wiedzę na temat dostępności plazmy Panasonica TH37PV60E (ew. EH) na polskim rynku??
Model ten jest już niedostępny od paru tyg., w panasonic polska mówią, że dotrą do Polski na początku roku, z kolei w jednym ze sklepów internet. poinformowano mnie, że model ten wypadł już z oferty Panasonic Polska i nie będzie już go w sprzedaży. Model 42" jest dla mnie za duzy (pokój to 4,5 x 3,5 m)
 

JaCkyLL

New member
Flapu napisał:
A jakie masz ustawienia obrazu że Ci się cos wypaliło ?

Mnie tam po 2 miesiącach nic się nie wypaliło - ustawienia standard na 50%.
Flapu .... obraz "kinowy" a parametry troche ponizej 50 % wiec ... :)
ja rozumiem ze panasonic ma to do siebie, ze jego panel 9 generacji potrafi szybko zregenerować swoje siły i po jakims czasie pozostałosci po logach i innych bzdetach po prostu znikają. natomiast faktem jest ze czasem cos po ogladaniu jakiegos kanału na ekranie zostaje.

kredek .... troche sniegu z wolnego kanału, fikanie po innych kanałach by w tym miejscu swiecil troche inny kolor przez chwile i inne logo :) i wieczorkiem jak szedlem spac juz nie widzialem tego "syfu". dzis wieczorem spojrze jednak jeszcze raz i sie okaze.
wyglada jednak na to ze cos tam pozostaje, jednak jesli po jakims czasie znika to chwala panasowi za to. bo jesli nie to ... :)

moim zdaniem problem powidoków jest - tzn mam na mysli ze jak ktos dlugo oglada jakis kanal z logiem w tym samym miejscu to musi mu cos pozostac. jednak po jakims czasie to znika. powiem tak, to jak z tym problem purpurowego snejka i glinianych twarzy :) jak nie wiesz to nie widzisz a jak problem robi sie wiekszy to mowisz ... qrcze ... mam ten sam problem. radze wiec popatrzec a sie cos dojrzy chyba ze sie chce zyc w nieswiadomosci :)
j
 
Ostatnia edycja:

Grigorij

New member
Jedyny "powidok" jaki było mi dane na chwilkę ujrzeć był po kilkugodzinnym oglądaniu MTV ale po paru minutach na innym kanale nie było już po nim ani śladu. Na moim CRT Sony Trinitron też miewam krótkotrwałe powidoki...
 

robboj

New member
drosophilia napisał:
Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakąś wiedzę na temat dostępności plazmy Panasonica TH37PV60E (ew. EH) na polskim rynku??
Model ten jest już niedostępny od paru tyg., w panasonic polska mówią, że dotrą do Polski na początku roku, z kolei w jednym ze sklepów internet. poinformowano mnie, że model ten wypadł już z oferty Panasonic Polska i nie będzie już go w sprzedaży. Model 42" jest dla mnie za duzy (pokój to 4,5 x 3,5 m)
Jeżeli masz mozliwosc przetestowania tv przed zakupem w domu to polecam 42" , uwierz mi ze po kilku dniach 37" bedzie za mala:)
ja jestem sklonny w kazdej chwili zamienic swoja 42" na 50":D - moj pokoj to 4 x4 - ogladam max z 3m i razem z dziewczyna twierdzimy ze tv spokojnie moze byc wiekszy
No chyba ze nie masz miejsca ,ale ja dla duzego rozmiaru bylbym sklonny powywalac wszystkie graty:D
 

ThYX

New member
robboj napisał:
... polecam 42" , uwierz mi ze po kilku dniach 37" bedzie za mala:)
Dokładnie, o ile nie "przygniecie" całego pokoju i kasa pozwala to spokojnie możesz brać większy. Ja wybrałem model 37 gdyż tv jest bardzo blisko kominka a wersja 42 wchodziłaby u mnie na kominek ;-) Oglądam z 2.5-3 metra a pokojnie można podejść na 2 metry i oglądać.
 

Vippie

New member
Szybkie pytanko

Mam pytanko, czy komuś sie udało ustawić automatyczne włączenie TV,
po włączeniu Nboxa po hdmi ?
Ewentualnie jak jest włączony TV ustawic tak zeby po właczeniu nboxa po HDMI przełączał sie automatycznie na wybrany sygnał ?
jest to duzy problem zwłaszcza dla rodziny, moja zona co chwile woła "Nie umiem włączyć tego wszystkiego"

Dzieki za jakąkolwiek pomoc :)
 

ThYX

New member
Vippie napisał:
Mam pytanko, czy komuś sie udało ustawić automatyczne włączenie TV, po włączeniu Nboxa po hdmi ?
Też kiedyś pytałem i chyba nie jest to możliwe z nboxem. Mam dvd które ma hdmi i też Panasonic nie potrafi się przełaczać.... niestety :-(

Jedynie korzystajac z urzadzeń kompatybilnych ze sterowaniem HDAVI można to osiągnąć gdyż wtedy przesyłane są jednocześnie sygnały video, audio + sterowanie.

Tak więc musisz wyszkolić rodzinkę ;-)
 
Ostatnia edycja:

kaammyyk

New member
Pc-plazma

Powtarzam pytanie do posiadaczy tej plazmy w wersji 42 calowej- czy filmy hd z komputera poszczone po dvi lub hdmi w rozdzialce 1280x720 /720p/ zajmuja wam caly obraz plazmy czy sa jakies pasy u gory i na dole/ ja tak mam po d-sub puszczone z kompa/ Takie samo pytanie dotyczace 1080i .Dzieki za odpowiedz, pozdrawiam.
 

robboj

New member
"kaammyyk" jaka masz karte graficzna?? powiem Tobie tak: puszczam obraz z notka - karta ati radeon mobility x600 kablem d-sub i ustawiam w własciwosciach karty graficznej: -wlasciwosci/ustawienia/zaawansowane/nakladka/opcje trybu teatralnego/ i odznaczam ustawienia
-tryb teatralny,
-wideo pelnoekranowe,
-16:9(szerokoekranowy)
i mam obraz z notka na pv60 w pelnym wymiarze bez pasów
 

dare.k

New member
Hej !!
zaglądaliście ostatnio na strone Panasa ????
Tych ludzi pogieło w Panas. Polska. za TH-42PV60EH chcą ponad 6 200 zł !!!!!!!!
Czyliposzedł w górę o 1000
 
Ostatnia edycja:

ThYX

New member
dare.k napisał:
Hej !!
zaglądaliście ostatnio na strone Panasa ????
Tych ludzi pogieło w Panas. Polska. za TH-42PV60EH chcą ponad 6 200 zł !!!!!!!!
Czyliposzedł w górę o 1000

Producent może sugerować jedne ceny, rynek jednak oczywiście dyktuje swoje warunki. Sugerowane ceny są pewnie dla "zwykłych" sklepów.

A sklepy w internecie cenę mają od 4800 http://www.ceneo.pl/349851 ... :)
 
Do góry