Seria PV60

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli chodzi o sygnal video jaki moze przeslac ten ampl. pioneera, to cieniutko, bardzo, nie ma on nic poza compozytem, a to jest najgorsza jakosc, napisz jakie masz dvd, i je trzeba bedzie bezposrednio podlaczyc pod panasa
 

JaW

New member
drosophilia napisał:
jesli chodzi o sygnal video jaki moze przeslac ten ampl. pioneera, to cieniutko, bardzo, nie ma on nic poza compozytem, a to jest najgorsza jakosc, napisz jakie masz dvd, i je trzeba bedzie bezposrednio podlaczyc pod panasa

DVD Pioneer DV490, oprócz tego nRecorder. Chce polaczyc to mniej wiecej tak:
- DVD--->TV - kablem HDMI
- nRecorder ---> TV - równiez po HDMI
- nRecorder--->Ampli - optycznym
- DVD--->Ampli - coaxialem

No i pozostaje połączenie TV--->Ampli... Czy może spiąc to wszystko jakos inaczej?
 

doeminik

New member
Witam,
jako pierwsze chce się przywitać jako nowy szczęśliwy posiadacz 42PV60.
Jednak mam taki mały problemik, bowiem mam podpietą cyfrową satke pod EURO1 i kablówke i podczas oglądania SAT widać w tle obrazu jak przebija się sygnał analogowy (czyli ten z kablówki). Jak odepne sygnał z kablówki to w tle obrazu AV widać jak przebija się śnieg który jest normalnie widoczny podczas braku sygnału analogowego.
Ktoś ma pomysł co może być przyczyną ??
 

Grigorij

New member
Mam prośbę, czy ktoś wie jak podłączyć magnetowid VHS do telewizora Panasonic TH-42PV60 tak aby przy sygnale 1080i podawanym z nboxa na TV można nagrywać to co się aktualnie widzi na ekranie (oczywiście w rozdzielczości standard). Mam magnetowid Sony z funkcją smartlink (odpowiednik q-link panasonica). Nbox połączony z TV kablem HDMI natomiast magnetowid z TV scartem na wejście 2.
Z góry dziękuję za porady.
Pozdrawiam
Grzegorz
 

TolBoy

Member
Nie odpowiem na twoje pytanie ale powinieneś sie wstydzić że jeszcze używasz tak archiwlanego sprzetu jak magnetwoid VHS. My tu mówimy o HDTV !, ja swój magnetowid wywaliłem do kosza całkiem sprawny.
Można by go wynieś np: do piwnicy a za 2 lata nad garaż w koncu i tak by trafił do kosza.
 

adambe

Member
doeminik napisał:
Witam,
jako pierwsze chce się przywitać jako nowy szczęśliwy posiadacz 42PV60.
Jednak mam taki mały problemik, bowiem mam podpietą cyfrową satke pod EURO1 i kablówke i podczas oglądania SAT widać w tle obrazu jak przebija się sygnał analogowy (czyli ten z kablówki). Jak odepne sygnał z kablówki to w tle obrazu AV widać jak przebija się śnieg który jest normalnie widoczny podczas braku sygnału analogowego.
Ktoś ma pomysł co może być przyczyną ??

spróbuj satkę podłączyć pod av3,wymień kable na lepsze i staraj sie żeby kable nie były poplątane.
 

dk75

New member
Grigorij napisał:
Mam prośbę, czy ktoś wie jak podłączyć magnetowid VHS do telewizora Panasonic TH-42PV60 tak aby przy sygnale 1080i podawanym z nboxa na TV można nagrywać to co się aktualnie widzi na ekranie
Nie można.
No chyba, że masz rozdzielacz sygnału HDTV z downscalerem to może wtedy, jesli "n" by z tym współpracowało... ;)
 

Grigorij

New member
TolBoy napisał:
...powinieneś sie wstydzić że jeszcze używasz tak archiwlanego sprzetu jak magnetwoid VHS...
:D Dobre!
Pozdrawiam

dk75 napisał:
Nie można.
No chyba, że masz rozdzielacz sygnału HDTV z downscalerem to może wtedy, jesli "n" by z tym współpracowało... ;)
Dzięki za odpowiedź. Chyba Was teraz zastrzelę lamerskim pytaniem ale co mi tam: Jak podłączacie swoje nagrywarki DVD albo z twardym dyskiem żeby sobie cokolwiek nagrać z nboxa puszczając jednocześnie sygnał 1080i na TV?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dk75

New member
Grigorij napisał:
Dzięki za odpowiedź. Chyba Was teraz zastrzelę lamerskim pytaniem ale co mi tam: Jak podłączacie swoje nagrywarki DVD albo z twardym dyskiem żeby sobie cokolwiek nagrać z nboxa puszczając jednocześnie sygnał 1080i na TV?
Nijak. Przecież napisałem.
N-box ma to tak zrobione, ze albo HD i sygnał na HDMI/Component albo SD i z HDMI nici. Więc albo oglądasz HD i z nagrywania nici albo nagrywasz i oglądasz SD.
 

masta88

New member
ht8555

Mam plazme kupiłęm dzięki opiniom tego forum kupiłęm jakies 2 tyg przed swietami. Dzwoniłęm chyba ze 100 razy do różnych sklepó i dilerów na allegro wkońcu wyrwałem tego panasa zalezało mi na czasie bo remont sie konczyl i musialo byc wszystko cacy kabelki wmurowane powieszony itd. Działa bez problemów świetne reklamy w tv na dekoderze polsatu, tv tez ok polsat sport tez ok, zato tvp1 i 2... szkoda troche tv :) ale z 3 metrow da sie 42 cale obejrzec.

Szukam kina domowego, coś taniego najlepiej takie coś ht855 lub ht990 nie znam sie, a najwazniejsze jest dla mnie sygnal hd po hdmi wiec nie chcialbym zmieniac juz dvd. Jesli ktoś ma jakieś fajne kinow domowe do 1-1,5 tys neich smialo pisze, interesuja mnie te kina panasa ht855 i ht990 wiec jesli ktos je uzytkuje to prosilbym o opinie glownie jakosci hdtv z dvd po hdmi.

Jak cos to jestem gotowy kupic nagrywarke dvd tez po hdmi z jakims hdd.

Pozdrawiam i prosze o pomoc. oczywiscie uklon w strone DNC dzieki :)
 

fantoma

New member
mam pytanko do moda "dnc" lub innego kolegi który mi pomoze. Próbowałem przebrnąć przez ten watek ale czas obecnie znacznie mnie ogranicza(nadrobię później) a jestem kompletnie zielony w sprawach połączeniowych sprzetu. Czytałem wszystkie odnosniki dotyczące połączeń ale wolę być pewny. Tak więc pytanie:
są sprzety nagrywarka dmr eh 65 + plazma 42PV60E (zakupiony zresztą po wątku kolegi dnc - powinieneś ieć prowizję od Panasonic Polska) + wieża sony mhc 7av i tuner cyfrowy kablówki Toya (www.moya.toya.net.pl), (rozdzielczość 720x576 - wejscia/wyjscia TV Scart CVBS, AudioL/R, VCR Scart CVBS, Audio L/R, RCA A/V Video, Audio L, Audio R, S/PDIF, RS232 Serial Port 9 Pin D-sub Type, Modulator, S Video większość mi nic nie mówi). Potrzebuje to połączyć w najprostrzy sposób który nie spowoduje jakiejś utraty jakości. Prosze o szybką pomoc i nie odsyłajcie mnie do jakichś postów tylko pomóżcie bo w sobote montaż a muszę jeszcze ewentualnie jakieś kable zakupić (hdmi i tak na pewno):D
 

masta88

New member
Ja mam coś takiego :

Z tunera cyfry + do nagrywarki scart-scart (euro) ja mam jakieś zwykłe al eprzymierzam się do : http://www.allegro.pl/item151903854_kabel_scart_scart_euro_pgv7392_profigold_1_5m.html

Z nagrywarki do tv :

JA też mam scart-scart z racji tego że mam stary sprzęt opórćz tv :pP Wydaje mi się że t anagrywarka ma wyjscie hdmi i wiec napewno oplacaloby sie polaczyc kablem hdmi-hdmi proponuje coś takiego: http://www.allegro.pl/item153456756_interkonekt_cyfrowy_hdmi_pgv1002_profigold_2m.html

Troche drogi ale jak ktos juz pisal kable sie najrzadziej wymienia, więc myślę że warto. Co do audio nie jestem pewien więc nie będę pisał...

Oczywiście nie jestem wyjadaczem napisałem jak ja sam mam, ale na starym sprzęcie. Jak podlaczys nagrywarke to zdaj relacje jak gra hdmi. Możesz już pobrać próbki z :

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/musicandvideo/hdvideo/contentshowcase.aspx
 

Kemp

New member
"fantoma" tuner z nagrywarką łączysz scart - scart oraz dodatkowo chinchami audio do wieży (jeśli masz wejście w wieży)
Nagrywarkę łączysz scart - scart do AV3 w PV60 oraz HDMI do wejścia w PV60 HDMI 2 (koniecznie przy pierwszysm uruchomieniu do 2 wejścia aby chodziło HDAVI) oraz audio optycznym do wieży. W menu nagrywarki w połączeniach ustawiasz "cyfrowe wyjście audio" na "Tylko optyczne". Wtedy po HDMI idzie tylko obraz a po optycznym audio. Jak chcesz jednak słuchać obraz z dźwiękiem z nagrywarki np. nagrywany z TV to wybierasz w PV60 AV3 zamiast HDMI.
Pozdrawiam,
 

dany

New member
Własnie zprogramowałem Harmony 525 pod 42PV60 i co ciekawe działa funkcja Prev na pilocie (powrót do poprzednio ogladanego programu), a bardzo mi na tej funkcji zależało, czyli TV ją ma, tylko oryginalny pilot jej nie obsługuje

Niestety nie działają wszystkie funkcje bezpośredniego dostępu do określonego wejscia (AV1..4, HDMI1..), jedynie na PC i HDMI1 (AVS DV) przełącza bezpośrednio. Mozna na tej podstawie cos pokombinować. Gdzies w setupie widzialem np. funkcję SetHDMI2 ale jakoś podpiąc bezpośrednio pod przycisk mi sie nie udało.

Nie działają tez funkcje bespośredniej zmiany aspectu.
Kółko ze strzałkami do menu nie obsługuje menu a przełączanie programów i głośność (czyli jak w poprzednich modelach Panasonica), można to oczywiście sobie zmienić.

Oczywiście Power nie trzeba przytrzymywać.

Delays sobie lepiej tez po ustawiac, bo na standardowych ustawieniach pilot działa trochę za wolno.

Niestety nie da sie wyłaczyć (lub tego nie znalazłem) trybu wyboru kanału z domyslnego 2-cyfrowego na 1-cyfrowy, moze gdzieś w menu serwisowym to jest, ale boję się tam wchodzić żeby nic nie zepsuć.
 

kaammyyk

New member
wielkosc filmu

Witam , mam tą plazme wrsja 42 cale i mam pytanie.Filmy hd wyswietlane z komputera zajmuja na okranie tyle miejsca ze sa spore pasy czarne na gorze i dole / mowie tu o filmach 720p - 1280x720 / czy tak macie ? Jaka jest domyslnie wielkosc wyswietlanego ekranu filmow o takiej rozdzielczosci/ 1280x720/ ? wydaje mi sie ze te same filmy wyswietlane na moim laptopie/ ekran panorama 1280x800/ wygladaja lepiej> tam sa piksel w piksel . Jak to w ogole wyglada na plazmach hd ready - 1024x768? Czy macie podobne spostrzerzenia? Może trzeba cos zmienic w opcjach wyswietlania w playerach ktore podaja film z kompa na plazme? Dzięki za odpowiedż.
 

dnc

Moderator
VIP
Jeśli podałbyś więcej szczegółów, tj.: jaka rozdzielczość ekranu ustawiona w PC, jakim połączeniem, film w jakim formacie obrazu? Może coś się da zrobić!
 

kaammyyk

New member
dnc napisał:
Jeśli podałbyś więcej szczegółów, tj.: jaka rozdzielczość ekranu ustawiona w PC, jakim połączeniem, film w jakim formacie obrazu? Może coś się da zrobić!

Oczywiscie
1. rozdzielczosc filmow podałem - 1280x720
2.połączenie d-sub
3.Rozdzielczosc kompa nie ma znaczenia/ sygnal i tak dopasowuje sie do plazmy- 1024x768/

ps Dnc a jak na twojej plazmie wygladaja takie filmy?
 

dnc

Moderator
VIP
No to rzeczywiście będzie obraz filmu dziwnie wyglądał. Połączenie D-Sub daje rozdzielczość 1024x768 i taki obraz jest wyświetlany na matrycy. Jeśli jednak obraz ma rozdzielczość 1280x720, to oznacza, że obraz jest formatowany to 1024x768, więc obraz będzie jakby rozciągnięty. Lepiej wysyłać materiał HD łączem HDMI/DVI, jeśli takowe posiadasz. Trzeba zatem albo kombinowac z rozdzielczościami, albo przywyknąć do do tego formatu. Twój laptop ma matrycę i rozdzielczość dopasowana jest do niej. TV reaguje inaczej, stąd rozbieżności.
 

TRIESTO

New member
Jasnośc

witam

Od dłuzszego czasu czytam to forum , przeglądam strony producenta i niegdzie nie znalazłem ( moze jakieś moje przeoczenie) info. dot. jasności plazmy 42PV60.
Konkurencyjne firmy , konkurencyjnych plazm - podają ten parametr.
Może ktoś mi odpowie ?
Dzieki bardzo
Pozdrawiam
 
Do góry