Seria PV60

ArtS007

New member
Bez reklam
Niestety, nie wiem po jakim czasie ten efekt może wystąpić. Ale zawsze możesz użyć funkcji Zoom i powiększyć obraz 2.35:1, tak aby miał wysokość pełnego ekranu. Poucina Ci trochę boki obrazu, ale chyba takie rozwiązanie jest lepsze, niż żadne.

ArtS :)
 

Smartek

New member
Moze naprzemian ogladanie divxow z "TVNami" nie bedzie mialo tak duzego wplywu na moj panelik? Jak zauwaze, ze cos sie zaczyna dziac to bede zmuszony do zoomowania z 2.35:1 do 1.78:1, choc po tej operacji widoczna jest spora pikseloza i jednak sporo obrazu "idzie na spacer" po bokach.. :-(
 
Ostatnia edycja:

kaem

New member
do mojego panasa 42PV60 mam podłączone dvd z ktorego slucham muzy, bo na razie jeszcze nie mam ampka. Ten DVD jak sie slucha muzy nie pokazuje nic, obraz jest cału czarny. Czy to nie bedzie mialo wpływu? Bo do konca nie wiem, czy w oszczedzaniu plazmy chodzi o to tylko nie wyswietlac obrazow o znacznym kontrascie czy tez aby nie dawac dlugo tego samego obrazu. tylko ze tu nie ma zadnego obrazu bo jest calkowicie czarno. jak jest w tym wypadku?
 

jawer1

New member
współpraca pv60 z logitech harmony 525

Witam

Na wstepie, witam Wszystkich (to mój pierwszy post na tym forum) i życzę Zdrowych i Wesołych Świąt.

no ale do rzeczy...

Mam zamiar kupić 42pv60, a posiadam pilota Logitech Harmony 525.
Czy ktoś może wie czy panas będziez tym pilotem współpracował ?
 

Smartek

New member
Bedzie.
Jest juz na forum bardzo duzy temat o serii Harmony i pisalo w nim duzo uzytkownikow pilotow logitecha :).
Sam mam 885 i smiga az milo ;-).

Pzdr.
 

quarantine

New member
Czy ktoś widzi NAPRAWDę róznice pomiedzy 42PA60 i 42PV60

Przejrzałem ten cały wątek od A do Z (dużo tego jest!) i przepraszam jeśłi powtarzam sie, ale byc może nie zauważyłem takiego pytania.

Czy naprawdę jest sens wydawać znacznie wiecej pieniędzy na 42PV60 zamiast kupić tańszy 42PA60 (3899 PLN vs 4850 PLN - najniższe ceny z Allegro?

Pytam ponieważ:
- widziałem oba w sklepie - ten sam obraz testowy HDTV - i trzebaby sie naprawde wpatrzec aby zauważyc niewielka przewagę 42PV60 (ja tego nie widziałem, moze za krótko patrzałem...)
- w przypadku HDTV i tak oba telewizory nie maja FULL HDTV ([SIZE=-1]1920x1080) i oba w rzeczywistości pokazuja "low" HDTV" - jednen bardziej a drugi mniej
- w codziennej TV dominuje 576 linii - więc z tego co widziałem to zwykły obraz (4:3) przeskalowany wydawał się lepszy na 42PA60
- standard DVD to [/SIZE][SIZE=-1]720x576, nie znam innego fomatu (Divx, Xvid etc) aby wymagał wiekszej rozdzielczości niz ma 42PA60
- BluRay raczkuje -i filmy FullHD zdominuja rynek za 5-6 lat
- telewizja HDTV to tez dopiero poczatki, 95 proc. kanałów przez kilka lat nie ulegnie zmianie nawet na platformach cyfrowych
- a poza tym jak napisałem na poczatku - i tak oba modele skaluja "w dół" FullHD....wiec po co przepłacac.....?

Nie jestem ekspertem, po przejrzeniu tego forum byłem zdecydowany na 42PV60 jednak po wizycie w sklepie i przemyśleniu tematu zmieniłem zdanie.... Moze jednak ktoś z większym doświadczem przekona mnie do zakupu 1024x768 zamiast 852x480...

Z Góry Dzięki,
Quarantine.

[/SIZE]
 

kredek

New member
quarantine napisał:
Przejrzałem ten cały wątek od A do Z (dużo tego jest!) i przepraszam jeśłi powtarzam sie, ale byc może nie zauważyłem takiego pytania.

Czy naprawdę jest sens wydawać znacznie wiecej pieniędzy na 42PV60 zamiast kupić tańszy 42PA60 (3899 PLN vs 4850 PLN - najniższe ceny z Allegro?

Pytam ponieważ:
- widziałem oba w sklepie - ten sam obraz testowy HDTV - i trzebaby sie naprawde wpatrzec aby zauważyc niewielka przewagę 42PV60 (ja tego nie widziałem, moze za krótko patrzałem...)
- w przypadku HDTV i tak oba telewizory nie maja FULL HDTV ([SIZE=-1]1920x1080) i oba w rzeczywistości pokazuja "low" HDTV" - jednen bardziej a drugi mniej
- w codziennej TV dominuje 576 linii - więc z tego co widziałem to zwykły obraz (4:3) przeskalowany wydawał się lepszy na 42PA60
- standard DVD to [/SIZE][SIZE=-1]720x576, nie znam innego fomatu (Divx, Xvid etc) aby wymagał wiekszej rozdzielczości niz ma 42PA60
- BluRay raczkuje -i filmy FullHD zdominuja rynek za 5-6 lat
- telewizja HDTV to tez dopiero poczatki, 95 proc. kanałów przez kilka lat nie ulegnie zmianie nawet na platformach cyfrowych
- a poza tym jak napisałem na poczatku - i tak oba modele skaluja "w dół" FullHD....wiec po co przepłacac.....?

Nie jestem ekspertem, po przejrzeniu tego forum byłem zdecydowany na 42PV60 jednak po wizycie w sklepie i przemyśleniu tematu zmieniłem zdanie.... Moze jednak ktoś z większym doświadczem przekona mnie do zakupu 1024x768 zamiast 852x480...

Z Góry Dzięki,
Quarantine.

[/SIZE]

Więc najlepiej kupić 42pv60 za 4000-4100 zł, bo już potaniał: jeśli czytałeś wątek, to już o tym wiesz.:D
 

dnc

Moderator
VIP
Od czego by tu zacząć?
Więc tak... PV 60 ma więcej pikseli, więc dla materiału HD pokaże więcej niż PA60. Rozdzielczość PV60 jest kompromisem, także cenowym, pomiędzy SDTV i HDTV. Ktoś kto będzie oglądał tylko SD i nie ma zamiaru "brudzić" sobie łapek materiałami HD rzeczywiście nie kupowac PV60. Ktoś taki może nie widzieć róznicy pomiędzy tymi dwoma formatami, ale one są i im bliżej siedzi się TV tym bardziej to widać. Jeśli zatem nie widziałeś róznicy pomiędzy SD i HD, to znaczy, że nie dośc dokładnie przygladnałeś się tym TV. To widać, na każdym materiale HD. Nie widziałem jeszcze materiału SD, także z DVD, który byłby równie dobry co materiał HD. Rozdzielczość i bitrate w systemach cyfrowych video jest bardzo ważna. TV PA60 ma tylko 480 linii poziomych, co oznacza, że nie pokaże Ci nawet pełnych 576 linii w SDTV. Trzeba się zatem zdecydować czy chce się mieć obcięte linie przy PA czy przeskalowany obraz przy PV.
"Diecezja należy do Ciebie" - jak to mówią w konkursie dla biskupów.;)
 

AproX D

New member
4000-4100 zł ??? gdzie jest osiągalna taka cena ??? właśnie siedzę na skąpcu i na allegro i daleko im jeszcze do cen przez Ciebie podanych :confused:
 

Smartek

New member
AproX D napisał:
4000-4100 zł ??? gdzie jest osiągalna taka cena ??? właśnie siedzę na skąpcu i na allegro i daleko im jeszcze do cen przez Ciebie podanych :confused:
Na moje oko to kolega pomylil 42 cale z wersja 37calowa ;-).

Ale tanieja, wiec zamiast PA60 lepiej poczekac i kupic PV60 :).
 

waldi58

New member
Jak wejść do menu serwis 2

Udało sie komus wejśc do menu serwis 2, według opisu należy przejśc do końca menu serwis 1 i nacisnąc HOLD, ale mnie nie wchodzi do serwis 2 tylko podświetla na czerwono. kupiłem telewizor przez internet i chciałem sprawdzic ile ma godzin pracy. ostatnia pozycje w service 1 mam EQ 12KHz i naciskam HOLD na pilocie niestety nie wchodzi mi service 2.
 
Ostatnia edycja:

waldi58

New member
PYTANIE czy menu servisowe to tajemnica lub zakazany temat?

Przeczytałem na forum że mozna sprawdzic ilośc godzin pracy, ale według opisu z forum moge wejść tylko do serwis 1. Zamiast pomocy usunieto moj post. Jeżeli to zakazany temat to może moderator napisze a nie od razu wywala.
 

Topór

New member
Witam.Pytanie do posiadaczy TH-42PV60.Po podłaczeniu dvd przez euro to telewizora wskakuje czarny obraz tak jakby było właczone AV1 ,2 lub 3 i w zaden sposób nie moge przełaczyc na jakikolwiek kanał.jest to mozliwe tylko przez wyłaczenie dvd z sieci.Mam tez satelite podpieta pod av3 i z nia jest ok-wlaczam ja wskakuje obraz z sat wyłaczam wraca ja kanały z kablówki tak jak powinno być, a z dvd tak nie jest z góry dziekuje za pomoc.
 

Grigorij

New member
:) Proszę o przyjęcie do klubu, bo też kupiłem TH-42PV60EH :cool: .
Gra od piątku non-stop z krótką przerwą na sen ;) .Ogólnie jestem zadowolony, jedynie te odbicia na ekranie (mam okno za plecami)- myślałem, że będą nie większe niż w moim starym CRT ale jednak są bardziej wyraźne (albo może to przez to, że ekran większy i bardziej widać). Oglądam cały czas na ustawieniach obrazu "normalny" i żadnych powidoków nie mam. Super! Zresztą tak będę oglądał cały czas bo tryb "dynamiczny" jest tak żarówiasty, że aż oczy bolą...;)

P.S. Do dnc : w FAQ w punkcie dotyczącym menu serwisowego mamy:
"...W menu dźwięku ustawić basy na maksimum, tony niskie na minimum...". ;)


Pozdrawiam
Grzegorz
 
Ostatnia edycja:

dany

New member
Ja "już" tydzień katuje swoje 42pv60, dzisiaj podłaczyłem swojego starego CRT 29'' (też Panasonic) do tej samej kablówki, wyraźnie tuner TV w 42pv jest duuuużo lepszy, wywala wszystkie śmieci z sygnału, i generalnie porawia jego jakośc, a moja kablówka jest naprawe słaba, jedynie co sie można przyczepić, to że na "słabych" programach, obraz zdaje się "pływać". i generalnie słabiej wygląda program nadawany w LB, wiadomo, jeszcze mniej linii sygnału.

i tak trochę OT:
do tego TV z czystym sumieniem moge polecić kino ht855, nie dośc że wizualnie pasuje do TV, to bardzo fajnie z nim współpracuje po HDMI (HDAVI), pasjonaci Divx niestety albo muszą się pogodzić z tymi napisami jakie on wyświetla (małe, na szarym tle) albo przerobić .avi na .divx (2min) i dołaczyć napisy na stałe (ja tako robie) Jakość tak współpracującego tandemu, jest o niebo lepsza niż jakies Wiwy czy Manty, a upsacolwanie DVD (np. IceAge2) powala :)
Do tego (moim zdaniem) bardzo dobra obsługa mp3 (mozna obsługiwać bez TV).
Dźwięk z TV na kino przełacza się w telewizorze jedną prostą funkcją i już gra, pilotem od TV zwiększamy wtedy głośnośc kina, jest to naprawdę wygodne.
 

robboj

New member
"waldi58" jak bedziesz czytał uwaznie to bedziesz wiedział jak sie wchodzi do serwis2 , ale skoro nie potrafisz uzywac pilota to moze lepiej nie wchodz do tego menu - sorki za zlosliwosc ale przynajmniej ja(nie wspomne juz o DNC i jego faq gdzie wszystko jest opisane) dwa razy tolkowalem na forum ze aby przejsc do serwis2 to trzeba nacisnac przycisk hold , ale patrze ze wszyscy uparcie naciskaja niebieski lub zolty i pozniej bek ze telewizor im nie dziala albo zle obiera przycisk hold to ten biały pod niebieskim - sorki "dnc" za ten czerwony ale nie wyrobilem
"waldi58" teraz pewnie juz wiesz ze zmieniles ustawienia swojego tv , mam nadzieje tylko ze nie zatwierdziles tego wychodzac z menu
 

wieniu

New member
Witam

Temat był poruszany, lecz chyba nie został rozwiązany.
Zgodnie z instrukcją str.11 na wejściu HDMI po podaniu sygnału powinna nastąpić automatyczna zmiana trybu z TV na AV. W żaden sposób nie mogę zmusić mojego PV do takiego działania z nbox-em. (innego źródła z wyjściem HDMI nie posiadam)
Napiszcie proszę, czy komuś udało się rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam
 
Do góry