Seria PV60

jokers

New member
Zlikwidowalem to na szumie TV (brak sygnalu TV) swoja droga szkoda ze nie ma takiej opcji w menu tak jak w LG, juz myslalem ze jak szum sobie nie poradzi to puszcze biala plansze z komputera ale pomoglo.
 

Smartek

New member
jokers napisał:
Zlikwidowalem to na szumie TV (brak sygnalu TV) swoja droga szkoda ze nie ma takiej opcji w menu tak jak w LG, juz myslalem ze jak szum sobie nie poradzi to puszcze biala plansze z komputera ale pomoglo.

Na jakich parametrach obrazu Ci sie to "wypalilo"?

Pytam, bo od trzech miesiecy mi sie nie udalo, a czesto zostawiam nawet stala "plansze" z Xboksa na ekranie na kilkanascie/kilkadziesiat minut.
Hmm.. tak czytam te Wasze posty o powidokach i sie czasami zastanawiam czy ja na pewno mam plazme ^^.

Pzdr.
 

kamil

New member
Podłączyłem lapsa przez d-sub i zero reakcji...Czarna plansza. Oczywiście przełaczyłem w AV na PC. W manu przy ustawieniach tych "H" i "V" były napisy na czerwono.

Nie wiem czy mam cos ustawić w Lapsie czy to wadliwy kabel czy może cos innego powinienem ustawić w TV żeby odebrac sygnał z Lapsa lub gniazdo jest uszkodzone ?
 

kredek

New member
kamil napisał:
Podłączyłem lapsa przez d-sub i zero reakcji...Czarna plansza. Oczywiście przełaczyłem w AV na PC. W manu przy ustawieniach tych "H" i "V" były napisy na czerwono.

Nie wiem czy mam cos ustawić w Lapsie czy to wadliwy kabel czy może cos innego powinienem ustawić w TV żeby odebrac sygnał z Lapsa lub gniazdo jest uszkodzone ?

Jeśli na czerwono było to co piszesz, to możliwe że złą częstotliwość odświeżania ustawiłeś: jaka ona była?
 

kredek

New member
kamil napisał:
chyba 50HZ, ale gdzie to mam ustawić w lapsie czy w TV ?

W Lapsie - a jaka rozdzielczość?
W zasadzie nie wiem czy 50 Hz obsługuje TV - na pewno 60-75 Hz z tego co pamiętam; ale najprościej jest sięgnąć do instrukcji obsługi. Jest tam tabela rozdzielczości i odświeżania.
 

kamil

New member
może było nawet 60 Hz nie pamiętam.

Jezeli chodzi o kompy to nie jestem specjalistą. Krok po kroku jak wy podłączaliście PV do kompa ?
 

adambe

Member
kamil napisał:
może było nawet 60 Hz nie pamiętam.

Jezeli chodzi o kompy to nie jestem specjalistą. Krok po kroku jak wy podłączaliście PV do kompa ?


ja laptopa podłączyłem w ten sposób,że zmieniłem wyjście grafiki z laptopa na monitor.Na pulpicie komputera klikasz prawym przyciskiem myszy,następnie opcje grafiki i wyjście na- monitor.
 

Pansłonik

New member
Witam,
Jest to mój pierwszy post ale od dawna sledzę ten wątek i napewno treści tu zawarte miały decydujący wpływ na zakup mojej trzeciej plazmy; w kolejności był to Philips 37PF9944 czyli pierwsza masowo dostępna plazma za nie duże pieniądze (przed dwoma laty koszt 6350 pln), następnie rok temu oczywiście już Panasonic; TH-37PA50 i był to skok jakościowy taki jak przesiąść się z "malucha do mercedesa". Natomiast od kilku dni jestem posiadaczem modelu TH-37PV60E...
Wiem że narażę się tu wielu posiadaczą plazmy z tej seri ale osobiście jestem rozczarowany. Liczyłem na znacznie więcej a wydaje mi się obecnie, że model poprzedni był bardziej udany mimo niższej rozdzielczości i braku HDMI. Porównanie dotyczy obrazu podłączonego do kablówki z którą model PA50 radził sobie znacznie lepiej, ale też z Cyfrą + nie ma rewelacji.
Moje spostrzeżenia odniosę do kanału XXL:D a to ze względu na ciekawy test zachowania cieni na skórze które zachowują się podobnie jak kiedyś na moim Philipsie; coś w rodzaju tęczy lub jak kto woli oddzielnych pasków, podobnie jest na innych kanałach gdy ruch kamery przenika np. przez chmury czy jakąś mgłę. W modelu PA50 te cienie były bardziej jednolite a to zjawisko raczej nie zauwarzalne. Moje uwagi dotyczą też mniej naturalnych kolorów, szczególnie własnie odcieniu wspomnianej już skóry.
Oczywiście minusów jest więcej, w tym głośna praca wentylatorów, na szczęście nie występuje u mnie zjawisko poruszonego już na forum "wieszania się"

A oto dane z menu serwisowego:
V1.020
MCU 02.01
EEPROM 31.02
EPGA 42.07
POROM 31.00
...co o nich sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

tomekow

New member
Pansłonik napisał:
Witam,
Jestem to mój pierwszy post ale od dawna sledzę ten wątek i napewno treści tu zawarte miały decydujący wpływ na zakup mojej trzeciej plazmy; ........
No cóż.... może jednak roznica miedzy Pa a PV dla źródeł jakie podajesz nie jest i nie będzie skokiem jakościowym?? nie jestem specem, ale prawdopodobnie obraz z cyfry/kablowki i tak chodzi na takich rozdzielczosciach, ktore pokrywaja sie dla PA i PV?? Na pewno poczujesz roznice podlaczajac zródło HD :D A to ze obraz z PV jest gorszy od PA hmmmmm no nie wiem.... u mnie paski występuje czasami przy slabych kanalach (kablowka) - na DVD nigdy! a u ciebie na DVD tez sa paski??
pozdrawiam i wesołych świąt
 

dnc

Moderator
VIP
AproX D napisał:
fajna stronka :rolleyes: - nic dodać i nic ująć tylko się cieszyć - PANAS rządzi :krol:

Nie tylko on, ale także Pioneer i Hitachi.
Bardzo ciekawa strona. Co prawda nie zawiera żadnych szczegółowych informacji, ale pozwala laikowi na zapoznanie się z mitami, które dosyć sprawnie są obalane. Zresztą owe obalanie miałem przyjemność już w tym wątku poprzedzić swoimi uwagami m.in. o poborze prądu. Miło się czyta coś do czego doszło się w trakcie eksploatacji swojego TV.
 

adambe

Member
Pansłonik napisał:
Witam,-----------------------------------------
Jest to mój pierwszy post ale od dawna sledzę ten wątek i napewno treści tu zawarte miały decydujący wpływ na zakup mojej trzeciej plazmy; w kolejności był to Philips 37PF9944 czyli pierwsza masowo dostępna plazma za nie duże pieniądze (przed dwoma laty koszt 6350 pln), następnie rok temu oczywiście już Panasonic; TH-37PA50 i był to skok jakościowy taki jak przesiąść się z "malucha do mercedesa". Natomiast od kilku dni jestem posiadaczem modelu TH-37PV60E.-------------------------------------------------------------------------





A jak masz połączony dekoder cyfry z tv? Jeżeli scartem to spróbuj połączyć w inne gniazda scart w tv.Mnie znacznie lepiej gra przez AV3 niż przez pozostałe dwa wejscia.Chyba nie zapomniałeś w dekoderze w ustawieniach przełączyć wyjśie video na RGB?
 
Ostatnia edycja:

Pansłonik

New member
adambe napisał:
A jak masz połączony dekoder cyfry z tv? Jeżeli scartem to spróbuj połączyć w inne gniazda scart w tv.Mnie znacznie lepiej gra przez AV3 niż przez pozostałe dwa wejscia.Chyba nie zapomniałeś w dekoderze w ustawieniach przełączyć wyjśie video na RGB?
Dokładnie tak mam połączone (AV3) czyli na wejściu RGB i tak samo przełączony jest dekoder. Niestety rezultat jak wyżej:-?, może musi się rozruszać (?), narazie była włączona przez 27 godzin.

dnc napisał:
Bardzo ciekawa strona. Co prawda nie zawiera żadnych szczegółowych informacji, ale pozwala laikowi na zapoznanie się z mitami, które dosyć sprawnie są obalane. Zresztą owe obalanie miałem przyjemność już w tym wątku poprzedzić swoimi uwagami m.in. o poborze prądu. Miło się czyta coś do czego doszło się w trakcie eksploatacji swojego TV.
Stronka może i fajna ale moim zdaniem mało obiektywna zwarzywszy na czyje zlecenie przeprowadzono te badania. Pewnie badania Sony'ego, Samsung'a czy LG byłyby zupełnie odmienne ...w odróżnieniu do mojej opini ;) Ja przychylam się do obecnego tu grona, pomimo że narazie mam mieszane uczucia co do mojej plazmy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kaem

New member
szare pasy

Wczoraj stalem sie posiadaczem tego tv. jestem w miare zadowolony. ale mam pytanie, czy mozna zmienic szare pasy w formacie 4:3 na czarne. kiedys zrobilem to na jakims chyba projekcyjnym no i to duzo lepiej wyglada. chyba ze na plasmach szary kolor jest lepszy jesli dluzej sie utrzymuje niz czarny.
 

Pansłonik

New member
kaem napisał:
Wczoraj stalem sie posiadaczem tego tv. jestem w miare zadowolony. ale mam pytanie, czy mozna zmienic szare pasy w formacie 4:3 na czarne. kiedys zrobilem to na jakims chyba projekcyjnym no i to duzo lepiej wyglada. chyba ze na plasmach szary kolor jest lepszy jesli dluzej sie utrzymuje niz czarny.
Oczywiście że mozna zmienić; Menu - Konfiguracja - Jasność panelu- Wyłączony ...i gotowe;)
A co oznacza to; "w miarę zadowolony" (?)
 

kaem

New member
niestety jako ze tvp i inne polskie stacje daja slaby sygnal, to dlatego w miare zadowolony. ale wczoraj ogladalem mecz pucharu niemiec, nie na hd ale w 16:9 no i to bylo to. z kilku metrow, czlowiek czuje sie jakby prawie byl na stadionie. a czy ta zmiana na na czarne pasy nie przyspieszy wypalania sie albo powidokow? bo jak tak to juz wole sie meczyc na szarych?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Szare pasy po bokach symulują obraz, więc statystycznie boki są naświetlane w podobnym stopniu, co środkowa część ekranu. Jak łatwo się domyślić, gdy będą tam czarne pasy, wówczas eksploatowane są tylko piksele, na których jest obraz. Po jakimś czasie można będzie zauważyć granicę między tymi pasami, a obrazem.

Przyznam, że te szare pasy mi się nie podobają, ale coś za coś. Chyba że się ogląda naprawdę mało programów 4:3.

ArtS :)
 

Smartek

New member
Ogladam bardzo czesto DivXy z czarnymi pasami na gorze i na dole - po jakim czasie moge sie spodziewac widocznej roznicy w kolorze/kontrascie na zwyklej telewizji? Troche mnie ta wizja przeraza :-(.
 
Do góry