Seria PV60

agas

New member
Jaka Nagrywarka DVD do Plazmy PV60?

Jaką Nagrywarke byście polecili do Plazmy 37PV60 ,?
aby odbierała DVIX, zdjecia jpeg, filmy na DVD + - i RW.
Aby miała dobry skaler w celu poprawienia jakości obrazu starcyh nagrań DVD.
no i twardy dysk z możliwością układania listy nagran , tak aby mozna łatwo na twardym dysku wyszukać nagrania.

pzdr Wesołych Świąt:)
 

Flapu

New member
Witaj
Ja mam Panasonica EH65 podlaczonego po HDMI i ogladam na ustawieniu 1080i i nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba - obraz przepiękny.
 

agas

New member
a filmy np nagrane w gorszej jakości , poprawia jakość, lub nagrania własne z kamery, czy skaler posiada ta nagrywarka?
Jakiej jakości są nagrania z TV, potem odtwarzane(taka sama jkośc jak podczas oglądania TV)
dzięki
 

Flapu

New member
Ponoć ma sytsem poprawy jakości przy przegrywaniu z VHS - ale nie testowałem.
Co do nagrań z TV - nagrywam w trybie XP i nie widzę różnicy.
Co do nagrań własnych z kamery - wypalone na płytce testowałem na LCD'kach różnej maści i nie dało sie oglądać. NA tej plaźmie powiedzmy że jest zadawalająco. Takie nagrania lepiej bedą wygladały na CRT.
Skaler jest i właśnie go wykorzystuje żeby miec obraz 1080i i jest ekstra.
 

agas

New member
a masz może fotki swojego kina domowego bo do tego tez sie przymierzam, jak oceniasz to kino które posiadasz , może cos możesz polecic w miare za rozsądne pieniążki okolice 2000tys zł
 

Flapu

New member
Są fotki... musialem zmniejszyć żebym mógł załaczyć.
Ja z mojego kina jestem zadowolony i dzwiekowo osiągnąłem to co chciałem. Jednak niestety za 2000 zł nie kupisz tego co ja - za jeden "klocek" zapłaciłem sporo więcej. Pozdrwiam.
 

Attachments

  • P1030121.jpg
    P1030121.jpg
    28,8 KB · Wyś: 109
  • P1030122.jpg
    P1030122.jpg
    32,9 KB · Wyś: 97
  • P1030123.jpg
    P1030123.jpg
    31,1 KB · Wyś: 98
Ostatnia edycja:

Flapu

New member
Są fotki... mało widać bo musiałem zmniejszyć żeby móc zamieścić.
 

Attachments

  • P1030121.jpg
    P1030121.jpg
    28,8 KB · Wyś: 79
  • P1030122.jpg
    P1030122.jpg
    32,9 KB · Wyś: 56
  • P1030123.jpg
    P1030123.jpg
    31,1 KB · Wyś: 54
Ostatnia edycja:

jokers

New member
Czy ktos wie jak w tym telewizorze likwiduje sie wypalenia obrazu ?
Dzisiaj w nocy przysnelo mi sie podczas ogladania tv i po zakonczeniu programu byl obraz kontrolny ktory mi sie bardzo mocno wypalil :(
Moi rodzice maja plazme LG i tam w menu jest opcja do likwidowania takich wypalen, dziala bo juz tak wlanczalem nie raz a w Panasonicu nic takiego nie ma :(
Narazie dalem na program gdzie nie ma zaprogramowanej zadnej stacji czyli jest snieg, zobaczymy czy to pomoze ale ciekawy jestem jak Panasonic kaze to robic fachowo ?
 

Flapu

New member
Tak właśnie planowałem z tym korytkiem, ale to juz w nowym roku - deficyt czasu w związku ze świętami.
Rozważałem też kucie ściany i wtedy to by było najładniej...
 

dnc

Moderator
VIP
Jeśli ustawiłeś parametry obrazu TV na Normal i coś Ci się pojawiło to po prostu musisz troszkę podziałać na TV. Włącz jakiś program na całym ekranie, może film. Po kilku godzinach pracy powinno się to zgubić.
Jesli ustawiłeś na inne (np. Dynamic) no to trzeba włóączyć jakieś jasne pole tak by równomiernie nagrzać matrycę (około 30 min.). Potem wyłączasz i zostawiasz np. na noc. Rano nie powinno nic być lub jakieś niewielkie "plamki".
 

Flapu

New member
Poprzednio miałe Pioneera 530 i tylko do niego moge porównywać ale z tego co wiem to obecne modela Pioneera zbytnio sie nie różnią poza dodaniem HDMI i Divixa. Innych firm nie brałem pod uwagę.
Ogólnie rzecz biorąc gdybym miał wybór to kupiłbym ją jeszcze raz.
Poniżej jedna z moich wcześniejszych wypowiedzi, może Ci pomorze:

"Panasa moge tylko porównywać do Pioneera 530.
Na +:
- super szybki start. W sekunde rozpoczyna nagrywanie. U Pioneera trwało to chyba ze 20s
- błoga cisza podczas pracy urządzenia. Pioneera było słychać w nocy jak pracował
- oczywiście więcej funkcji takich jak Divx, HDMI, wiekszy dysk, SD slot itp... ale Panas to nowszy i droższy model więc to zrozumiałe
- chyba najważniejsze (jak sie podłacza analogowo do TV), przetwornik obrazu 12 bitowy. W innym poście opisałem to dokładniej.
Na -:
- Pioneer szybciej ładował miniaturki nagranych rzeczy podczas przeglądania zawartości dysku twardego
- no i chyba tyle... "
 

agas

New member
mam dekoder kablowki podłaczony przez euro do TV. czy kupując nagrywarke będe mógł nagrywaćz TV jakis program a w tym samym czasie oglądać inny program na TV?
powiem ze kablówke oglądam na AV3.
 
Do góry