Seria PV60

class

New member
mszyma napisał:
Czesc
od wczorj jestem w klubie Panasowiczów.:D
KIKI-dzięki.
Po podlaczeniu HK47 prze HDMI z glosnika telewizora wydobywa sie dzwiek typu "sciezka dzwiekowa obrazu kontrolnego nadawanego przez TVP":confused: . CZy to normalne??
Z obrazem nie ma klopotu.


Mam czasami to samo przy podłączeniu DVD poprzez SCART.
Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, ale w ustawieniach raczej nie da się tego wyeliminować...
 

dk75

New member
mszyma napisał:
Po podlaczeniu HK47 prze HDMI z glosnika telewizora wydobywa sie dzwiek typu "sciezka dzwiekowa obrazu kontrolnego nadawanego przez TVP":confused: . CZy to normalne??
Nie słyszałem aby ten Panas miał dekoder AC3 więc i nie dekoduje.
Sprawdź w ustawieniach HK47 czy ma możliwość wysyłania stereo przez HDMI. (coś o PCM)
 

RNAcid

New member
menu serwisowe Panasonica - plz nie bijcie!

Witam!

Czytam już od jakiegoś czasu wątek i zdarzało mi się nawet w nim udzielać. Dziś przeglądałem go gorączkowo szukając instrukcji jak wejść do menu serwisowego PV60 w celu sprawdzenia dotychczasowego czasu pracy i... nie mogę się do tego dogrzebać... Wspomóżcie linkiem lub wklejeniem proszę.

@dnc Może by tak dodać tą informację do FAQ? - rzecz jasna z zastrzeżeniem, że tylko na własną odpowiedzialność i generalnie lepiej niczego tam nie ruszać? Bardzo by to ułatwiło zadanie zwłaszcza komuś, kto może chcieć taki TV kupić w lokalnym sklepie a wolałby sprawdzić czy nie trafił mu się czasem egzemplarz "ekspozycyjny" - wiadomo, że lepiej nie ryzykować ;)

Z góry dzięki!

@dnc
Tak. Będzie to dodane.
 

dk75

New member
RNAcid napisał:
Dziś przeglądałem go gorączkowo szukając instrukcji jak wejść do menu serwisowego PV60 w celu sprawdzenia dotychczasowego czasu pracy i... nie mogę się do tego dogrzebać... Wspomóżcie linkiem lub wklejeniem proszę.
Opcja "Przeszukaj wątek".
Ale dobrze, masz linka tu [post #47].
 

Negocjator07

New member
Panasonic TH 37 PV60 EH in home

Witam,
po trzech tygodniach oczekiwania dotarł do mnie w czwartek ten model Panasa. Muszę stwierdzić że obraz (Cyfra +) robi wrażenie nawet na zwykłym scartcie (scart Hama + pozłacane końcówki). Kolory żywe, rewalacyjna czerń (zwłaszcza na TVN, TVN 24 i TVN Turbo). Jeśli to prawda co mówią pozostali uczestnicy forum o możliowściach tego tv na wejściach component i hdmi to wydaje się że ten model plazmy ma zagwarantowaną pozycję lidera na rok 2006 w swojej klasie cenowej (dla porównania - posty z lutego średnia cena 6500 zł - aktaulnie nabyłem go za 4070 zł + podstawka gratis). We wtorek dojedzie oryginalny stolik Panasa - TY - S37PX60W - i będzie jak w reklamie. Pozdrawiam wszystkich.
 

kredek

New member
Negocjator07 napisał:
Witam,
ten model plazmy ma zagwarantowaną pozycję lidera na rok 2006 w swojej klasie cenowej (dla porównania - posty z lutego średnia cena 6500 zł - aktaulnie nabyłem go za 4070 zł + podstawka gratis).

A gdzie za tyle sprzedają?
Nawet na allegro za tyle nie ma, nie mówiąc o normalnych (także netowych) sklepach - więc gdzie??:niewiem:
 

dare.k

New member
Od kilku dni czytam ten temat,każda wypowiedź po koleji i wlasnie dzis doszedlem do końca. muszę przyznać,że bylem zagorzalym zwolennikiem LCD, ale gdy poszedlem jednego dnia do MM, nakierowany na LCD-ki, kątem oka zobaczylem tę plazmę. Powiem tak, do LCD-ków juz nie doszedlem. Zdecydowalem sie na zakup tej plazmy. po mimo, że ma takie wady, jakie ma.
Wracając do zawieszki tego Panasa, może tak każdy z nas wpisze tu pare slów o tym, że nadał ten temat do serwisu, abyśmy wiedzieli mniej więcej ile wiary to zglosilo. Wtedy rozmowa z serwisem bedzie inna. Każdy wtedy może napomknąć im, ze to pospolita usterka i niech wezmą sie do roboty. Facet niebedzie mogł wyprzec sie wtedy stwierdzniem typu "jakna razie pan nas tylko powiadomił o tym"

Pozdrawiam
 

Negocjator07

New member
Gdzie szukać niskich cen

kredek napisał:
A gdzie za tyle sprzedają?
Nawet na allegro za tyle nie ma, nie mówiąc o normalnych (także netowych) sklepach - więc gdzie??:niewiem:

Osobiście kupiłem ten model plazmy w sklepie internetowym Neo24.pl - stronka www.neo24.com.pl. Wcześniej chciałem na Hoopla.pl ale się spóźniłem - były za 4128 (również podstawka gratis) - sprzedwca bez mojej prośby powiedział że zejdzie na 4100 zł. Jak to zwykle bywa w życiu - ci co sprzedają na allegro albo mają super dojścia u producenta albo właśnie skupują wcześniej w sklepach takie okazje - ONI MUSZĄ NA TYM ZAROBIĆ. W celu przeszukiwnia aktualnych cen najlepiej posługiwać się stroną www.ceneo.pl lub www.skąpiec.pl. Oba narzędzia dysponują dość zaawansowanym filtrem - moim zdaniem na pewno coś trafisz w okolicach 4100 brutto. Niestety trzeba być cierpliwym - jak zamówiłem w Neo24.pl to czekałem prawie 3 tygodnie - obiecują 3 - 9 dni - to fikacja przynajmniej w tym świątecznym okresie. Ale opłaca się. Dziś byłem w MM - cena 4900 zł, megaavans 5400 zł - średnio 1000 zł do przodu. Naprawdę warto poczekać. Pozdrawiam.
 

waldi58

New member
TH-42PV60EH załączanie pilotem

Po jednokrotnym nacisnięciu przycisku włączania na pilocie telewizor sie nie załącza, musze przytrzymać około 3-4 sek, słychac wtedy denerwujące kilkakrotne klikanie przekażnika w tv i następuje włączenie. Tak samo jest przy wyłączaniu. Czy jest to normalne w tych tv? czy mój egzemplarz jest wadliwy?
Pozdr
 

kaem

New member
Różnica miedzy E a EH?

Czy ktoś może napisać jaka jest różnica między wersja TH-42PV60E a TH-42PV60EH? Gdzieś przeczytałem ze chodzi o podstawke. Ale czy w wersji EH to jest ten stolik co prawie na wszystkich zdjeciach czy tylko takie nózki jak w wiekszosci lcd-ekach?

edit @dnc
Wspaniałe pytanie. W nagrodę ostrzeżenie na 20%.
 

class

New member
E - wersja europejska
H - w komplecie podstawka

Było o tym już 10000 razy.

O stoliku zapomnij, trzeba dopłacać osobno. Koszt w zależności od sklepu 1300 - 1600zł...
 

dany

New member
42'' pojawiło sie u mnie w domu wczoraj, dziękuje wszystkim zs tego wątku, dzieki Wam kupiłem ten TV i jestem bardzo zadowolony. Wersja niestety jeszcze 1.02 ale na razie nie ma objawów wadliwego działania.

Wygląd:
Wygląd tez w sumie ok, nie jest to najpiękniejszy TV, ale w komplecie z kinem HT855 naprawdę fajnie wygląda, centralny głosnik mieści się pod TV i "rozwesela" ten szeroki dolny panel obudowy.

Kablówka:
Pozytywnie zaskoczyła mnie jakość z kablówki, poprzedni Panas 29'' był bardziej czuły na słaby sygnał z kabla, natomiast ten radzi sobie wyśmienicie.

Divx:
O dziwo, bardzo ładnie wyświetla Divx, i to nawet z Wiwy po RGB, bajki typu Shrek czy Ice Age wyglądają cudnie. Jednak z HT855 po HDMI divx wyglądają jeszcze lepiej, ale obsługa napisów jest taka sobie (małe czcionki, nie działa zmiana położenia), jeszcze będę testował z konwersją filmu tak aby miały rozszerzenie .divx, ponośc wtedy można pokombinować z napisami już na komputerze.

Komputer:
Podłaczyłem laptopa przez DSUB, ustawiłem rozdziałkę na 1024x768, oczywiście pulpit roszerzony. Puściłem Prison Break 720p, w playerze VLC
(bo tylko on wyswietlał mi bez przeskoków), trzeba było wymusić format filmu na 4:3 tak aby wypełniał cały ekran (normalnie wyświetla z pasami). Wrażenie niesamowite, widac piegi na twarzy itp. Jednak albo karta za słaba albo coś nie tak ustawione, bo z bilska było widać jakieś smieci na obrazie.

Rozmiar:
I najważniejsze, nie zastanawiajcie sie czy 42'' to będzie za dużo, ja przez pierwsze 30 minut też tak myslałem: dzizas jaki on wieeelki, dzisiaj jest już normalny, nie pogardziłbym 50'' mimo ze oglądam z <3m
 

ArtS007

New member
Bez reklam
dany napisał:
Rozmiar:
I najważniejsze, nie zastanawiajcie sie czy 42'' to będzie za dużo, ja przez pierwsze 30 minut też tak myslałem: dzizas jaki on wieeelki, dzisiaj jest już normalny, nie pogardziłbym 50'' mimo ze oglądam z <3m
Fajna uwaga :)

ArtS :)
 
Do góry