Seria PV60

ThYX

New member
kredek napisał:
Wiadomość dla tych, co im hałasują plazmy 42pv60 (u mnie tylko cichutko bzyczy) - wymieniają jakąś tam część i bynajmniej NIE chodzi o firmware.
Co wymieniają - nie wiem, bo mnie to nie interesowało, ale takie mam info z W-wy.
Tym niemniej jak się nie pofatygujecie do serwisu, ewentualnie dodatkowo nie dacie się zbyć, że "nie wiedzą" albo "ma bzyczeć" - to jakąś część odpowiedzialną za to bzyczenie wymieniają.
Info pochodzi o oficjalnego serwisu Panasonica, centrali w W-wie, na podstawie (podobno) EUROPEJSKIEGO forum serwisowego.
Co do zwisów, które ja także mam - póki co nic jeszcze nie wiem.

Ja zwisów nie mam.

Ale będę dzwonił do serwisu w tej sprawie po nowym roku, u mnie jest bżęzenie szczególnie przy jasnych scenach i przy obrazie przez vga... w dzień jest ok a słychać tylko jak się słucha po godzinie 22 gdy głos jest ustawiony na 10-20%...
 

gipsmen

New member
u mnie jest tez taki problem z "bzyczeniem" z tym ze zauwazylem ze zaczyna "bzyczec" po okolo godzinie pracy tv i "bzyczy" przez okolo 2-3 godziny i nagle ustaje ale jest to uciazliwe gdyz jest slyszalne przy glosnosci ustawionej na okolo 20 30 %, takze tez atakuje serwis po nowym roku.
pozdro
 

class

New member
Witam

Chciałem także dołączyc do grona szczesliwych posiadaczy tego ciekawego TV ;)
Plazme (42pv60e) zakupiłem ponad tydzień temu. Mozel z dwoma wentylatorami, eeprom 41.02.
TV uzytkowany jest dosc intensywnie, conajmniej 8 godzin dziennie i jak narazie 0 problemów z pilotem czy buczeniem.

Chcę powiedzieć, że (przynajmniej narazie) korzystam ze zwykłej kablówki i nie spodziewałem się aż tak wyskokiej jakości obrazu!
Teraz powoli juz się przyzwyczajam i wybrzydzam na co poniektórych kanałach, ale pierwsze uruchomienie - SZOK!
Poprzednio przez ładnych kilka lat posiadałem CRT Sony 29" i byłem przygotowany na pogorszenie jakości a tu taka miła niespodzianka.
Z 2,5 - 3m można spokojnie oglądać wyraźny i ostry obraz, bliżej jest już oczywiście gorzej, ale nie wymagam cudów od sygnału PAL...

Mam tylko jedno pytanie co do funkcji 3D COMB.
Zauważyłem dziwną przypadłość, gdy jest uaktywniona.
Np. podczas oglądania meczu piłkaże w bardzo jaskrawych czerwonych koszulkach na tle zielonej murawy zostawiali wokoło siebie dziwne czerwone plamki, podaczas szybkiego przesuwania kamery.
Tak jakby matryca nie nadążała z czasem reakcji...
Gdy wyłączyłem 3D Comb wszystko wróciło do normy.
Natomiast poczas odtwarzania materiału DVD, jak do tej pory nic podobnego sie nie dzieje przy 3D COMB (chyba że tego jeszcze nie dostrzegłem).

Może ktoś ma sugestie na ten temat?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kaczy-k9

New member
class napisał:
Witam

Chciałem także dołączyc do grona szczesliwych posiadaczy tego ciekawego TV ;)
Plazme (42pv60e) zakupiłem ponad tydzień temu. Mozel z dwoma wentylatorami, eeprom 41.02.
TV uzytkowany jest dosc intensywnie, conajmniej 8 godzin dziennie i jak narazie 0 problemów z pilotem czy buczeniem.

Chcę powiedzieć, że (przynajmniej narazie) korzystam ze zwykłej kablówki i nie spodziewałem się aż tak wyskokiej jakości obrazu!
Teraz powoli juz się przyzwyczajam i wybrzydzam na co poniektórych kanałach, ale pierwsze uruchomienie - SZOK!
Poprzednio przez ładnych kilka lat posiadałem CRT Sony 29" i byłem przygotowany na pogorszenie jakości a tu taka miła niespodzianka.
Z 2,5 - 3m można spokojnie oglądać wyraźny i ostry obraz, bliżej jest już oczywiście gorzej, ale nie wymagam cudów od sygnału PAL...

Mam tylko jedno pytanie co do funkcji 3D COMB.
Zauważyłem dziwną przypadłość, gdy jest uaktywniona.
Np. podczas oglądania meczu piłkaże w bardzo jaskrawych czerwonych koszulkach na tle zielonej murawy zostawiali wokoło siebie dziwne czerwone plamki, podaczas szybkiego przesuwania kamery.
Tak jakby matryca nie nadążała z czasem reakcji...
Gdy wyłączyłem 3D Comb wszystko wróciło do normy.
Natomiast poczas odtwarzania materiału DVD, jak do tej pory nic podobnego sie nie dzieje przy 3D COMB (chyba że tego jeszcze nie dostrzegłem).

Może ktoś ma sugestie na ten temat?

pozdrawiam
Nie sądze że to może chodzić o czas reakcji, który jest w plazmach tak niski że go nie podają, osobiście nie zauważyłem czegoś takiego u siebie ale zwróćę uwagę, dzięki za info.
:)
 

Miroslaw79

New member
Właśnie zamówiłem Panasonica PV60 EH ale zapomniałem o bardzo istotnej dla mnie sprawie ,proszę podać mi odległość między stopkami podstawki(oczywiście mierzona od zewnątrz stopki) :eek: Bo nie wiem czy mi się zmieści na mojej szfce która ma szerokość 75 cm.Czytałem o tym telewizorze ale chyba o tym nie pisaliście .Dzięki
 

Kyniol_73

New member
Miroslaw79 napisał:
Właśnie zamówiłem Panasonica PV60 EH ale zapomniałem o bardzo istotnej dla mnie sprawie ,proszę podać mi odległość między stopkami podstawki(oczywiście mierzona od zewnątrz stopki) :eek: Bo nie wiem czy mi się zmieści na mojej szfce która ma szerokość 75 cm.Czytałem o tym telewizorze ale chyba o tym nie pisaliście .Dzięki

Oczywiscie ze pisalismy...wynika ze nie przegladnołeś poprzednich maili :). Biegnij po stolik bo 75 cm to za mało. Jak się nie mylę 80 cm lub 90 ma ta plazma :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Miroslaw79 napisał:
Właśnie zamówiłem Panasonica PV60 EH ale zapomniałem o bardzo istotnej dla mnie sprawie ,proszę podać mi odległość między stopkami podstawki(oczywiście mierzona od zewnątrz stopki) :eek: Bo nie wiem czy mi się zmieści na mojej szfce która ma szerokość 75 cm.Czytałem o tym telewizorze ale chyba o tym nie pisaliście .Dzięki

stopka ma ok. 80 cz, szerokosci/
gdzie zamowiles ta plazmę i za jaka cene, ja jej nigdzie nie moge zdobyc??
please!!
 

kamil

New member
ja kupiłem za 4850 w DVtech w Pruszkowie. Na skąpcu ich odnajdziesz. Kupiłem w poniedziałek i miał jeszcze jedną, ale w środe miał mieć dostawę kolejnych 6 szt.

Plazma 42" ma szerokośc 104 cm a podstawka pow 80 cm
 

class

New member
kaczy-k9 napisał:
Nie sądze że to może chodzić o czas reakcji, który jest w plazmach tak niski że go nie podają, osobiście nie zauważyłem czegoś takiego u siebie ale zwróćę uwagę, dzięki za info.
:)

Ponieważ to trudno zauważyć, sytuacja była dopiero widoczna przy bardzo szybkiej zmianie tonacji jaskrawych kolorów (czerwień na zieleni).
Bo np. piłkarze w białych koszulkach byli OK :).
Właściwie to dopiero teraz dostrajam ustawienia TV pod sygnał kablówki wg własnego uznania.
Narazie doszedłem do wniosku, że funkcja 3D Comb pogarsza także jakość obrazu (np. twarze są wtedy mniej wyraźne, bardziej plastikowe).
Oczywiście cały czas mowa o sygnale ze zwykłego wejścia antenowego, bo na DVD 3D Comb jak dotychczas sprawuje się bez zarzutu.
 

cm812

New member
servis

Witajcie, tak jak i kol. @kredek i ja zdecydowałem sie na servis, te coraz to częstrze "zwisy" i w sumie "bzyczenie" elektroniki wymusiły decyzję!
Pan "N" zjawił się u mnie i ... miał okazję zetknąć się z problemem na własne oczy, bo jak mówił temat "rozgryza" z opowieści. U mnie miał to szczęście, że poznał go już na samym początku czyli pilot do rączki i ... zwis! Głupio trochę to brzmi ;) ale... faktem jest, że servisanci mają powiązane ręce i takie problemy kierują do W-wy nawet magazyny servisowe nie znajdują się w Polsce tylko Niemczech - jak braknie scalaka to na zachód!
Porada dla Wszystkich, którzy mają jakieś tam usterki - zgłaszajcie je do servisów zapłaciliście duuużo kasy aby być zadowolonym!

I jeszcze jedno, ktoś wcześniej rzucił hasło o zaśmiecaniu forum problemami technicznymi - bzdura, ja uważam to za b. ważny element dyskusji, która w ten sposób zyskuje na wiarygodności bo jak ktoś mi mówi, że dany produkt jest bez wad to ... go nie słucham! Sam kupując ten tv opierłem się o to forum i szczera dyskusja odsłaniająca wady i zalety produktu doprowadziła zagorzałego wyznawcę LCD do kupna plazmy.
I tak pomimo technicznych problemów znów wybrałbym ten model (no może większy) elektronika z jednej strony pędzi ale z drugiej nie jest w stanie dostarczyć super sygnału - więc na dzień dzisiejszy to jedyny trafny wybór! Za kilka lat nie zmartwi mnie fakt wydania 6 tys. na tv bo znowu w tej cenie kupię nową generację a operatorzy już dawno dostarczą miodzio sygnał.

ps. plazma warta polecenia - właśnie wczoraj poleciłem ją kumplowi (wraz z jej wadami) - już ma ją w domu!
pozdr
 

aqu

Member
Witam.
Niechcący stałem się posiadaczem plazmy TH-37PV60E a niechcący dlatego że uparłem się na jakiś LCD który to wymieniłem jak najszybciej bo na LCD niestety nie da sie normalnie oględać TV

Mam małem pytanko mianowicie jaki jest kod serwisowy do tej plazmy (kiedyś może się przydac) bo jakoś szukam i nie bardzo moge znaleźć
i drugie pytanko mam na karcie graficznej Nvidia FX 5900 trzy wyjścia jedno s-video drugie podłączone do monitora LCD i trzecie do którego można podłączyć monitor zwykły
Czy do tego ostatniego można podłączyc plazmę i czy to wyjście to jest DVI?

Sorry za lamerskie pytanie i dzięki z góry za odpowiedź

Pozdrawiam
 

AproX D

New member
Witajcie, tak jak i kol. @kredek i ja zdecydowałem sie na servis, te coraz to częstrze "zwisy" i w sumie "bzyczenie" elektroniki wymusiły decyzję!
Pan "N" zjawił się u mnie i ... miał okazję zetknąć się z problemem na własne oczy, bo jak mówił temat "rozgryza" z opowieści. U mnie miał to szczęście, że poznał go już na samym początku czyli pilot do rączki i ... zwis! Głupio trochę to brzmi :wink: ale... faktem jest, że servisanci mają powiązane ręce i takie problemy kierują do W-wy nawet magazyny servisowe nie znajdują się w Polsce tylko Niemczech - jak braknie scalaka to na zachód!
- no i na czym w końcu się skończyło cm812 w związku z "zwisami" i "bzyczeniem" ??? będzie coś wymieniane ???
 

grudzi

New member
cm812 napisał:
Witajcie, tak jak i kol. @kredek i ja zdecydowałem sie na servis, te coraz to częstrze "zwisy" i w sumie "bzyczenie" elektroniki wymusiły decyzję!
Pan "N" zjawił się u mnie i ... miał okazję zetknąć się z problemem na własne oczy, bo jak mówił temat "rozgryza" z opowieści. U mnie miał to szczęście, że poznał go już na samym początku czyli pilot do rączki i ... zwis! Głupio trochę to brzmi ;) ale...


Co dalej, jakie wyniki z przegladu serwisowego. U mnie tez syczy i miałem serwis, ale wtedy powiedzieli, że nic na to nie mają. I mówili żeby czekac jak wiecej osób zglosi te usterke to beda musieli cos zrobic.

Pozdrawiam
 

cm812

New member
Fakt nie dopisałem ;)
Zgłoszenie zostało przyjęte, w związku z niewiedzą i brakiem umiejętności zdiagnozowania tematu problem ruszył do W-wy i co oni na to powiedzą to servis mnie powiadomi. Mają na to min. 14 do 28 dni - potem ew. wymiana na inny lub wyższy model. Czytając forum było juz mówione o nieprawidłowościach we flasch-u i to prawdopodobnie jest przyczyną ale jak to naprawić servis lokalny nie wiedział ;(
Niby po świętach mam otrzymać wiadomość jaką??? Oby satysfakcjonującą - mnie!

pozdr
 

mszyma

New member
Czesc
od wczorj jestem w klubie Panasowiczów.:D
KIKI-dzięki.
Po podlaczeniu HK47 prze HDMI z glosnika telewizora wydobywa sie dzwiek typu "sciezka dzwiekowa obrazu kontrolnego nadawanego przez TVP":confused: . CZy to normalne??
Z obrazem nie ma klopotu.

Chcialbym jeszcze dokupic tuner SAT ktory obsluzy mi C+ full pakiet a bedzie lepszy od standartowego tunera PIONEERA. (bedzie mial wszystkie zlacza dobrego sygnalu). Czy macie jakies doswiadczenia i co polecacie to poszukam.
 
Ostatnia edycja:

3mario3

New member
37pv60 Reklamacja

Witam Wszystkich. Posiadam 37pv60 który zepsół się po dwóch miesiącach- czarny pas mniej więcej na połowie ekranu. Technikowi powiedziałem, że wentylatory działają głośno. W tej chwili (poziom dźwięku na mniej więcej 15%), słyszę je głośno (buczący dźwięk). Na forum czytałem różne opinie. Poradźcie proszę: Czy to wada? Czy może kontrolka przy wlączeniu , która miga kilkanaście razy przed zgaśnięciem, oznacza np. jaką wadę wentylatorów lub innego podzespołu telewizora. Pozdrawiam. Mario
 

AproX D

New member
znalazłem Panowie temat na forum dotyczący "buczenia" co jest ostatnio wątkiem nr 1 dotyczącym naszego Panasa. Co prawda temat dotyczy LCD ale z tego co tam jest napisane wynika że to jest normalna rzecz ( no może nie zawsze - to zależy od "mocy" buczenia ) i nie dotyczy tylko i wyłącznie użytkowników plazm. Szczególnie podoba mi sie wypowiedź SerwisSharp-a
Telewizory buczały, buczą i będa buczeć. Wszystkie.
Dlaczego? Bo zawierają elementy jak to się uczenie nazywa inducyjne czyli transformatory i cewki.
Inna sprawa jak głośno buczą :)
No dobrze, ale jak to jest że mój poprzedni telewizor nie buczał a ten nowy, szczyt, techniki buczy?
Ano nieprawda - poprzedni tez buczał. Tylko, że człowiek (znowu uczone słowo) akomoduje bodźce. Czyli mówiąc po ludzku - przyzwyczaja się.

Najlepszy przykład: wchodzisz do pokoju i wiesz czy twój telewizor jest włączony czy wyłączony, nawet z wyłączoną fonią. Wiekszość z was jest nawet w stanie stwierdzić czy telewizor jest w standby czy ma wyłączona wtyczke z gniazka. Ciekawe skąd? telepatia? Nie, to właśnie brzęczenie którego nie słyszycie bo ucho się już do niego przyzwyczaiło i traktuje jako naturalne tło.
No ale jak to się ma do nowego telewizora? Ano tak że ten nowy brzęczy trochę inaczej. I twoje ucho odróżnia w domu nowy nieznany dźwięk.
Może my tylko niekiedy szukamy "dziury w całym" i zamiast cieszyć się z posiadania zaj......... TV non stop czegoś w nim szukamy ??? ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry