Seria PV60

Flapu

New member
Witam
Jeśli włączymy funkcje osczędzania panelu to przy ogladaniu obrazu np. w formqacie 4:3 pasy z lewej i prawej strony nie będą czarne tylko szare...

... i właśnie o jasności tego szarego koloru decyduje ustawienie dotyczące jasności panelu: MAX - najbardziej ciemny szary, MIN - jasny szary.
 

kamil

New member
no własnie...mam właczoną funkcję oszczędności i mam jasno szare pasy.

czyli po wyłaczeniu tej funkcji w formacie 4:3 powinienem mieć czarne pasy a nie szare. To mi pasuje !
 

Zonk

New member
tak, jak wyłączysz tą funkcję to będziesz miał czarne pasy ...

jednak ( jak jest zresztą napisane w instrukcji ) nie jest to zalecane ..
dlaczego?.. z prostej przyczyny .. czarne pasy = matryca nie świeci tam = nie zużywa się
wniosek: po dłuuuugim oglądaniu 4:3 z czarnymi pasami możesz mieć na tych pasach inne kolorki niż na pozostałej części telewizora ;)
 

le00n

New member
marago napisał:
Zawi, może spróbuj ustawić tak jak ja to zrobiłem po kliku dniach prób:
n-box:
telewizor - standardowy
format – bez zmian
rozdzielczość 1080i

telewizor:
auto format obrazu

pozdrawiam – może ktoś ma inne doświadczenia na temat współpracy n-boxa z pansem pv60

Właśnie tez mnie to nurtuje obecnie mam:
n-box:
telewizor- 16:9
format - rozciagniety
rozdzielczosc-720p
telewizor:
auto format obrazu
Na tvn jak jest 16:9 trzeba recznie zmieniac na zoom ,nie chce ustawic automat, sa czarne paski. Wogole dotyczy to kazdego kanalu SD 16:9. Na kanalach HD mam wrazenie jakby "klatkowalo" troche. Wydaje sie ze ruch nie jest plynny. Szczegolnie na N sport.Wczesniej mialem ustawione 1080i. I chyba wroce do tych ustawien. To w koncu jak go ustawic 1080i czy 720p ???? Jak macie ustawione z N ??? Oczywiscie polaczenie po hdmi.
 

ThYX

New member
le00n napisał:
Na kanalach HD mam wrazenie jakby "klatkowalo" troche. Wydaje sie ze ruch nie jest plynny. Szczegolnie na N sport.Wczesniej mialem ustawione 1080i. I chyba wroce do tych ustawien. To w koncu jak go ustawic 1080i czy 720p ???? Jak macie ustawione z N ??? Oczywiscie polaczenie po hdmi.
Mam 37PV60 podłączony po hdmi i też mam wrażenie (wręcz pewność) że ruch kamery w 720p nie jest płynny np w DiscoveryHD. W przypadku 37PV60 obraz powinien być lepszy w 720p gdyż taką rozdziałkę ma ten tv. Na 1080i jest ok. Nie wiem czy to wina nboxa czy telewizora ...
 

kamcyk26

New member
le00n napisał:
Właśnie tez mnie to nurtuje obecnie mam:
n-box:
telewizor- 16:9
format - rozciagniety
rozdzielczosc-720p
telewizor:
auto format obrazu
Na tvn jak jest 16:9 trzeba recznie zmieniac na zoom ,nie chce ustawic automat, sa czarne paski. Wogole dotyczy to kazdego kanalu SD 16:9. Na kanalach HD mam wrazenie jakby "klatkowalo" troche. Wydaje sie ze ruch nie jest plynny. Szczegolnie na N sport.Wczesniej mialem ustawione 1080i. I chyba wroce do tych ustawien. To w koncu jak go ustawic 1080i czy 720p ???? Jak macie ustawione z N ??? Oczywiscie polaczenie po hdmi.

Dziwne bo u mnie na auto bez problemu wycina paski.
Jesli chodzi o 720p to nie jest plynnie, wystarczy zobaczyc pasek INFO an NSPORT. Pewnie wina Nboxa.
 

ThYX

New member
kamcyk26 napisał:
Dziwne bo u mnie na auto bez problemu wycina paski.
Też nie mam problemów z autoformatowaniem, w nbox jest ustawiony tv=panoramiczny a autoformat w Panasonicu wycina ładnie paski. Naciśnij (chyba) OPT w pilocie nxoba i sprawdz ustawienia dla danego kanału...

kamcyk26 napisał:
Jesli chodzi o 720p to nie jest plynnie, wystarczy zobaczyc pasek INFO an NSPORT. Pewnie wina Nboxa.

Co do płynności to niestety jest to widoczne (obraz jest płynny ale to wygląda tak, jakby film był podawany z taśmy która się kręci raz wolniej, raz szybciej z okresem jakieś 1-2 sekundy) tylko na 720p szczególnie np gdy są kamera przesuwa się na prawo bądź lewo. NSportu nie mam, dlatego widziałem ten efekt tylko na DiscoveryHD. Było to szczególnie widoczne gdy leciał jakiś film o Venecji, Rzymie ... widziałem powtórkę tego filmu i był ten sam efekt więc raczej nie jest to sprawa sygnału. Ale już na 1080i było wszystko ok.
 
Ostatnia edycja:

Kyniol_73

New member
le00n napisał:
Właśnie tez mnie to nurtuje obecnie mam:
n-box:
telewizor- 16:9
format - rozciagniety
rozdzielczosc-720p
telewizor:
auto format obrazu
Na tvn jak jest 16:9 trzeba recznie zmieniac na zoom ,nie chce ustawic automat, sa czarne paski. Wogole dotyczy to kazdego kanalu SD 16:9. Na kanalach HD mam wrazenie jakby "klatkowalo" troche. Wydaje sie ze ruch nie jest plynny. Szczegolnie na N sport.Wczesniej mialem ustawione 1080i. I chyba wroce do tych ustawien. To w koncu jak go ustawic 1080i czy 720p ???? Jak macie ustawione z N ??? Oczywiscie polaczenie po hdmi.

u mnie zauwazyłem taki efekt ze gdy mam ustawionego nboxa na 720p to wtedy automatyczne skalowanie obrazu nie działa...dopiero przełaczenie na 1080i powoduje ze automat zaczyna działać.Tez macie takie objawy ?
 

dnc

Moderator
VIP
Krzysiak_PL napisał:
Witam

Co do skalowania to nie zapominajcie że ta plazma ma rozdzielczość 1024x768
a nadawany format 720p to rozdzielczość 1280x720 wiec musi nastąpić skalowanie obrazu.
Pozatym polecam rysunek pogłądowy na stornie wikipedi:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Video_Standards.png

z którego wynika że rozdzielczość 1024x768 to wielkość 4:3
a nie jak wszyscy podają 16:9

No chyba że jest inaczej

Pozdrawiam

Tutaj tkwi pewien problem. Jeśli 1024x768 nie jest formatem 16/9 to dlaczego filmy na DVD mają rozdzielczość 720x576 i są... w 16/9? Nie tylko liczy się rozdzielczość obrazu, ale sam jego format. Ilość pikseli pionowa ma mniejsze znaczenie przy generowaniu obrazu niż pozioma. Jednak o tym już była mowa. Tak czy siak ten TV jest konsensusem pomiędzy przetwarzaniem obrazu analogowego i cyfrowego i wyświetlaniem go na ekranie.
 

Vieranos23

New member
Witanko.
Od kilku dni jestem uzytkownikiem 42PV60E.Nie zabardzo umiem sie z nim jeszcze obchodzic(ustawienia obrazu),ale ogolnie full wypas.
Powiem tylko jedno.Facet w Media Markt powiedzial mi ze nie musze kupowac cyfrowego tunera.......klamal :/
Do kablowki szkoda takiego sprzetu.
Owszem niektore kanaly nadaja w analogu calkiem przyzwoicie,ale to tylko jednostki.
Jeszcze przed swietami musze sobie sprawic jakis cyfrowy tunerek :D
Pozdrowionka

PS:mogby mi ktos powiedziec jak sie nazywa kabel do podlaczenia miedzy panasem a PC i ile mniej wiecej kosztuje?
Podlaczam narazie wyjsciem z karty przez bodajze s-video i scart ale jest z deczka lipa.
 
Ostatnia edycja:

le00n

New member
Vieranos23 napisał:
Witanko.
PS:mogby mi ktos powiedziec jak sie nazywa kabel do podlaczenia miedzy panasem a PC i ile mniej wiecej kosztuje?
Podlaczam narazie wyjsciem z karty przez bodajze s-video i scart ale jest z deczka lipa.
Złącze się nazywa D-SUB zalezy co chcesz podlaczyc po drugiej stronie plazmy jak masz takie samo wyjscie z kompa to D-SUB na D-SUB a jak DVI to D-SUB na DVI. Mozesz taki kabel spokojnie kupic na allegro za pare groszy od 30 do 50 zł.
 

le00n

New member
Kyniol_73 napisał:
u mnie zauwazyłem taki efekt ze gdy mam ustawionego nboxa na 720p to wtedy automatyczne skalowanie obrazu nie działa...dopiero przełaczenie na 1080i powoduje ze automat zaczyna działać.Tez macie takie objawy ?
Dokładnie przelacznik auto w tv nie dziala u mnie na 720p.Obecnie uzywam:
N-box:
1080i
telewizor panoramiczny
rozciagniety
Telewizor:
auto format obrazu
I wydaje mi sie ze jednak to jest najlepsze rozwiazanie (przynajmniej u mnie).
A ha jeszcze jedna sprawa. Jak wlaczam tv i nbox nie zawsze mam dzwiek po hdmi. Wylaczenie i wlaczenie n-boxa zawsze pomaga. Dzwiek podlaczony do wzmacniacza zawsze dziala. Ma ktos taki problem ???
 

Vieranos23

New member
le00n napisał:
Złącze się nazywa D-SUB zalezy co chcesz podlaczyc po drugiej stronie plazmy jak masz takie samo wyjscie z kompa to D-SUB na D-SUB a jak DVI to D-SUB na DVI. Mozesz taki kabel spokojnie kupic na allegro za pare groszy od 30 do 50 zł.
no wlasnie te lacze w karcie jest troche inne niz w panasie.Z TV wychodzi takie wejscie jak z monitora do pc,a w karcir mam tylko jedno takie wejscie.Mysle ze producent nie pomyslal chyba ze za kazdym razem bede odlaczal monitor zeby poogladac filmy z kompa.W karcie graficznej mam 3 wyjscia.
1.do monitora
2.chyba s-video do podlaczenia TV(z niego teraz ogladam i nie jestem zadowolony)
3podobne do pierwszego i niewiem czy to wyjscie czy wejscie.

Jeszcze takie pytanko.Czy moge podlaczyc kompa takim kabelkiem??
http://www.allegro.pl/item147012825_przewod_hdmi_dvi_o_dlugosci_3m_hq_wawa_fv.html
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
Wiadomość dla tych, co im hałasują plazmy 42pv60 (u mnie tylko cichutko bzyczy) - wymieniają jakąś tam część i bynajmniej NIE chodzi o firmware.
Co wymieniają - nie wiem, bo mnie to nie interesowało, ale takie mam info z W-wy.
Tym niemniej jak się nie pofatygujecie do serwisu, ewentualnie dodatkowo nie dacie się zbyć, że "nie wiedzą" albo "ma bzyczeć" - to jakąś część odpowiedzialną za to bzyczenie wymieniają.
Info pochodzi o oficjalnego serwisu Panasonica, centrali w W-wie, na podstawie (podobno) EUROPEJSKIEGO forum serwisowego.
Co do zwisów, które ja także mam - póki co nic jeszcze nie wiem.
 

robboj

New member
no wlasnie , pisalem wczesniej o problemie w moim modelu (piszczenie w trybie stereo) - no i wlasnie dzis serwis zamowil jakis modul ktory maja mi wymienic - czekam - obiecali wyrobic sie do swiat . Z rozmowy z serwisantem dowiedzialem sie ze wlasnie w tym modelu wchodzi w gre tylko wymiana na nowy modul juz w nowej wersji softu - nie ma mozliwosci upgrate.
Czym to sie skonczy i czy rozwiaze problem napisze jak wymienia.
 
Do góry