Seria PV60

kredek

New member
walszyn napisał:
Zachwyt 42" trwał u mnie około tygodnia.Przekonajcie swoje piękne i mądre żony , że plazma 42" jest optymalnym rozwiązaniem, albo po tygodniu też będziecie mieli podobne dylematy.Wierzcie tym, którzy JUŻ je mają.

Potwierdzam!:D
A najlepszym sposobem na przekonanie żon - dla tych co takowe mają problemy - jest... zakup.
Jak już będzie 42" stało w pokoju... to żonom też się spodoba.:p :D
 

lessig

New member
Najwyższa Pora się ujawnić ;)
Szczerze powiedziawszy od dłuższego czasu uważałem, że na dzień dzisiejszy Plazma jest dużo lepszym rozwiązaniem niż LCD biorąc pod uwagę obecne żródła sygnału. Oszukiwanie klientów o wyższości LCD z full HD na materiale HD z komputera jest bardzo dużym nadużyciem marketingowym wszystkich sprzedawców, sam uratowałem kilka osób w MM przed podjęciem tragicznej w skutkach decyzji (w domu kabklówka i DVD) a ocena i porównanie modeli oparte na tym co raczył włączyć sklep. Chciałbym wszystkim urzytkowniką którzy podzielili się na tym forum gorąco podziękować. Prawie kupiłem już plazme Hitachi 42 PD 8600 swoją drogą bardzo dobrej jakości jednak w cenie 6500 PLN.
W poniedziałek idę na zakupy do Makro Cash ponieważ biorąc pod uwagę promocję ratalną pomimo wyższej ceny i tak wychodzi taniej biorąc pod uwagę kredyty oferowane przez inne sklepy. Wiem z forum, że kilka osób zakupiło ten model również w Makro, w związku tym mam pytanie czy zauważyliście w swoich plazmach wady opisywane na forum (zwisy itp).

Tak przy okazji firma Panasonic na prawdę powinna odwdzieńczyć się "Padrone" tego forum za promocje niewątpliwie udanego produktu.
 

janku

New member
walszyn napisał:
Teraz po miesiącu użytkowania 42PV60 ciągle myślę o 50",ale cena studzi moją gorącą głowę.

a jaką masz odległość oglądania ?
(sorry, jeśli już to wcześniej napisałeś, a ja nie doczytałem)

bo jestem rozdarty między 42" i 50", a odległość mam 2,5 - 3m
i identycznie: 50" kusi, ale ta różnica w cenie hamuje

--
pozdr
janku
 

Smartek

New member
janku napisał:
a jaką masz odległość oglądania ?
(sorry, jeśli już to wcześniej napisałeś, a ja nie doczytałem)

bo jestem rozdarty między 42" i 50", a odległość mam 2,5 - 3m
i identycznie: 50" kusi, ale ta różnica w cenie hamuje

--
pozdr
janku
Spokojnie 50", jesli tylko ladnie sie wkomponuje do salonu :).
 

walszyn

New member
bo jestem rozdarty między 42" i 50", a odległość mam 2,5 - 3m
i identycznie: 50" kusi, ale ta różnica w cenie hamuje

Oglądam od 2 do 4 metrów,jeżeli cena Cię nie zadusi bierz 50"
Do tego cyfra w HD lub dobry film z nagrywareczki EH65 plus dobry kabel HDMI (to bardzo ważne) i jest bajecznie.Dobryv dźwięk też mile widziany(ale to na innym forum).
ps: ale w 42" też jest pozytywnie i zostaje sporo kasy na resztę sprzętu,
to kusi i to nęci,jak w życiu,życzę trafnego wyboru.
 

jaroslavus

New member
Kupiłem panasonica 42pv60eh. Są duszki, ale narazie oglądam na niskich parametrach (docieram) poza tym mam kabel euro za 7 zł. Słaby dźwięk, ale dzięki Wam poprzez forum byłem uprzedzony. Proszę o link do menu w celu sprawdzenia softu i przebiegu, to podam na forum. Zdecedowałem po obejrzeniu w akcji lcd samsunga F 46 cali fullHD - okropność.
 

shadow861

New member
Czytam forum od ok 3 mcy. Nie bylem zdecydowany czy plazma czy lcd teraz juz wiem ze plazma i to jaka zamierzam w styczniu najdalej na poczatku lutego kupic PV60 42" znalazlem sklep w ktorym teraz jest za 4870zl to tego chcialbym podlaczyc Cyfre w HD ale nie przez ich philipsa tylko przez cos takiego HUMAX HDMI-2000 HDTV oczywiscie w innym watku znalazlem terz temacik o kablach ze 200-300 zl za kabel hdmi oplaca sie wydac. Wiec wielkie dzieki:eek:k:
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
jaroslavus napisał:
Kupiłem panasonica 42pv60eh. Są duszki, ale narazie oglądam na niskich parametrach (docieram) poza tym mam kabel euro za 7 zł. Słaby dźwięk, ale dzięki Wam poprzez forum byłem uprzedzony. Proszę o link do menu w celu sprawdzenia softu i przebiegu, to podam na forum. Zdecedowałem po obejrzeniu w akcji lcd samsunga F 46 cali fullHD - okropność.

Hej! Musisz, szczególnie na forum o plazmach:) uściślać wypowiedzi. O co Ci chodzi z duszkami... o wypalenia?? czy zakłócenia obrazu?? (bo pisałeś,że masz kabel za 7 złotych)... pzdr
 

Vippie

New member
Ufff sprzedałem LCD Samsunga 37s71b i kupiłem plazme 42pv60
i czuje sie jakbym przesiadł sie z malucha do mercedesa, a to podobna klasa cenowa !!!!!

czerń i odcienie szarości, głębia obrazu, naturalność kolorów, oglądanie w nocy, materiał SD HD, XBOX 360, zdjecia - wszystko czysta przyjemność

LCD męczył oczy ... ehh zresztą napisałem wszystko o tamtym lcd tu:
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=65993&postcount=123

Jak ktoś ma dylemat czy plazma czy lcd to niech się dłużej nie zastanawia
Sczerze polecam i dziekuje WAM Panowie za ten wątek :)
 

ThYX

New member
dnc napisał:
Jak w nazwie:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10128

Miłego czytania. Wszelkie uwagi, pytania, sugestie na PW.

Super :)
Przydało by się dodać dla nowych userów jak sprawdzić jeszcze ilość godzin pracy ... wiele razy było to na forum i dobrze aby było też w faq-u:)

Warto by zaznaczyć że model 37 cali ma inną roździelczość czyli 1024x720.

@dnc
OK. Zapisałem!


Mam też pytanie

dnc napisał:
Czy TV przełącza się po podaniu źródła sygnału zewnętrznego?
TV przełącza się samodzielnie w zależności od podanego sygnału. Niemniej może się zdarzyć, że wybrane źródło sygnału nie zostanie włączone, dlatego trzeba je włączyć ręcznie.


Mam n-tv i dvd - oba urządzenia podłączone przez hdmi. Czy na tym złączy nie występuje przełączanie ? Jakoś zawsze musze to nacisnąć na pilocie .. a może wystarczy coś zmienić w konfiguracji ?

@dnc
Na to wygląda, że tak. Mnie się też tego nie udało zrobić, a w menu na razie nie grzebałem.
 

jaroslavus

New member
pooh1968 napisał:
Hej! Musisz, szczególnie na forum o plazmach:) uściślać wypowiedzi. O co Ci chodzi z duszkami... o wypalenia?? czy zakłócenia obrazu?? (bo pisałeś,że masz kabel za 7 złotych)... pzdr
Chodzi mi o wędrujące jasne cienie. Chodzą mi w poziomie postaci o wysokości ok 0,5 m. Ale nie mam pretensji do odbiornika . Jak będę miał czas, kupię kabelek i zobaczę co dalej. Nic mi się nie wypaliło, ale mam tv kilka dni i oglądam po kilka godzin dziennie. Ponawiam prośbę o podpowiedź, jak sprawdzić "przebieg odbiornika tv". Nie jestem zbyt biegły w korzystaniu z forum.
Pozdrowienia dla wszystkich.
 

Mabri

New member
jaroslavus napisał:
Chodzi mi o wędrujące jasne cienie. Chodzą mi w poziomie postaci o wysokości ok 0,5 m. Ale nie mam pretensji do odbiornika .

Jasne, że nie możesz. Popraw sobie sygnał i będzie po problemie.
Nie rozumiem tylko zdania "...chodzą mi w poziomie postaci o wysokości ok 0,5 m" :D
 

zawi

New member
Czym się tak zachwycacie

Mam PV60E od jakiegoś już czasu współpracującą z n -ką. Czytam Wasze posty jak zachwycacie się jakością obrazu z platform cyfrowych. Ja niestety jestem bardzo rozczarowany jakością obrazu (poza programami w HD).
Może podpowiecie mi jakie dać ustawienia żeby obraz pełnowymiarowy był dobrej jakości. Może ja coś żle ustawiłem (w n-ce mam ustawienia ekranu 16:9 i zmiana formatu na rozszerzony).
 

jaroslavus

New member
Mabri napisał:
Jasne, że nie możesz. Popraw sobie sygnał i będzie po problemie.
Nie rozumiem tylko zdania "...chodzą mi w poziomie postaci o wysokości ok 0,5 m" :D
Byłem zupełnie trzeźwy, oglądam, a tu... duszki. Ale jak pisałem nie przeszkadza mi to. Patrzę i słucham na treści, nie na formy.
 

dnc

Moderator
VIP
zawi napisał:
No mnie się nie podoba.Może jestem zbyt wymagający.

Zmieniasz format wyświetlania obrazu czy lecisz na obiętych bokach?

Ja myślę, że Twój problem polega na tym, że.. widziałeś już materiał HD. Za każdym razem powrót do materiału SD jest jak przejście z klapek do martensów...;) . Coś strasznie uwiera, ale nie wiadomo co!!!?
To ma każdy kto widuje często HDTV i potem... no właśnie... SDTV.
 
Do góry