Seria PV60

robertt

New member
Marion napisał:
prosze powiedziec czy ta plazma może stac na zwykłym stoliku rtv od mebli czy musi stac w komplecie ze stolikiem jak to widze w katalogu Panasonica..?

Jeżeli kupisz model z podstawą, to spokojnie może stać na zwykłym stoliku rtv. Sprawdź tylko wymiary swojego stolika i podstawy, żeby stolik nie okazał się zbyt mały.
 

kredek

New member
Marion napisał:
ale oglądasdz n telewizje a ja mam kablówke tyle ze cyfrowo podawaną przez set box.
a i tak nie wiem czy lepiej ta plazma bedzie chodzic 37 cali od lcd panasonica 32 cale lx600....:(

Ja?:bober: To wiesz więcej niż ja - zaraz popędzę do stolika szukać, czy mi się tam czasem jakaś n-ka nie pojawiła.
P.S. Jak wychodziłem z pokoju 2 minuty temu to nic takiego tam nie było. Tylko zwykła Cyfra...:p :p :D
 

Stelmacher

New member
Co lepsze??

Witam
mam maly dylemat co do wyboru telewizji sat.
co proponujecie pod ten TV - "n"
a moze cyfre+ lub polsat

ktora oferta jest bogatsza w programach ??

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
 

Mabri

New member
Stelmacher napisał:
ktora oferta jest bogatsza w programach ??

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Przecież wystarczy wejść na strony www tych platform i już wiesz jaka jest oferta. Tylko dobrze czytaj, bo wielu podpisuje umowy, a dopiero potem płaczą, że nie ma jakiegoś kanału.
A pod ten tv, to ja proponuę stolik, a na jego półkę n-recorder.
 

stereoman

New member
Stelmacher

w necie ujawniają się oglądacze,którzy maja te trzy platformy:p:p:p

ja mam C+ i uważam,że jest najlepsza i będzie jeszcze lepsza:D

pzdr
 

Mabri

New member
stereoman napisał:
Stelmacher

w necie ujawniają się oglądacze,którzy maja te trzy platformy:p:p:p

ja mam C+ i uważam,że jest najlepsza i będzie jeszcze lepsza:D

pzdr

No dobra, ale prezes ITI jest dużo przystojniejszy od tego pana z C+:D
 

adambe

Member
Marion napisał:
ale oglądasdz n telewizje a ja mam kablówke tyle ze cyfrowo podawaną przez set box.
a i tak nie wiem czy lepiej ta plazma bedzie chodzic 37 cali od lcd panasonica 32 cale lx600....:(

Bierz 42 cale. Ja też oglądam kablówkę z cyfrowego modemu i jest super.37 cali z 4 metrow to za mało.42PV60 będzie idealne.A jak masz wątpliwosci to zamow prezentacje u Kikiego.
 

dnc

Moderator
VIP
pitbullo1 napisał:
A jaka jest róznica miedzy 42pv60EH a 42pv600E??

PANOWIE!

Wracamy do tematu.
Koniec C+ i innymi platformami (od tego są inne wątki), chyba, że mówimy o PV60! Od tego momentu każdy post, który będzie offtopic będzie stosownie nagradzany i/lub kasowany.
Także hasła w stylu "Jaka różnica między PV60E i EH" lub "jaka różnica pomiędzy PV60 i PV600" także.
Czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Robi się mały bałagan i trzeba nad tym zapanować. Ludzie pytają o rzeczy na które są już odpowiedzi.
Uprzedzam, że za nie stosowanie sie do moich zaleceń będą wypisywane kilkudniowe urlopy od pisania!
Chciałbym by temat nie zszedł na psy.
To jest TEMAT o Panasonicu TH-42PV60!
 

JaCkyLL

New member
dnc napisał:
PANOWIE!
.......
Czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Robi się mały bałagan i trzeba nad tym zapanować. Ludzie pytają o rzeczy na które są już odpowiedzi.
Uprzedzam, że za nie stosowanie sie do moich zaleceń będą wypisywane kilkudniowe urlopy od pisania!
Chciałbym by temat nie zszedł na psy.


DNC .... Mam nadzieje ze nie zasłuże na urlop - byloby mi przykro :)
Szukalem w wątku o pv60 ( e, eh, 37", 42" ... ) ale raczej jakiejs bardzo szczegółowej informacji nie znalazlem. Chodzi mi o podzielenie się przez uzytkowników plasmy pv60, czy tez pv600 ( wiem jaka jest różnica :) ) informacją na temat parametrów TV jakie mają zdefiniowane by plasma cieszyla oko jak najdluzej i nie pokazywała zadnych strachów ( czyt. duszków ). Są jakies krótkie wzmianki na temat kontrastu i ... Ze wszystko na 50 % ale i tak ze tak nie trzeba bo przeciez panasonic sie nie wypala.

Wątki o pioneerku, hitachi ... Uzytkownicy dokladnie przedstawiają swoje ustawienia by nowi mieli nieco łatwiej. Tu w wątku o pv60 pytania o parametry obrazu pojawialy sie kilka krotnie jednak zawsze pozostawaly bez echa.

Byl moment kiedy czesc userów pisala o wersjach softu, ilosci wentylatorów itd w zwiazku z wieszaniem sie plasmy. Jednak nie ma miejsca gdzie szczegółowo opisano kwestie optymalnych na czas "docierania" parametrów obrazu. Jeszcze podkresle - chodzi o czas docierania, potem kazdy ustawia jak chce i to doskonale rozumiem.

pozdrawiam, j
 

robboj

New member
Docierałem na ustawieniu "kinowy" tam wszystkie parametry sa na 50% domyslnie . po 300h przeszedłem na "normal" - a tu juz wedlug wlasnego widzimisie zmniejszylem troszke kontrast i kolor a zwiekszylem ostrosc i troszke jasnosc
Zero wypalonych znaczkow itp - tv chodzi non stop od 16 do 24
 

walszyn

New member
Wrzucę jeszcze jeden kamyczek do ogródka PV60 o którym nikt nie pisał.
Kupiłem PV60 przed miesiącem. Jest to druga plazma (4tv Panasonica) kupiony na allegro.
Wszystkie te TV były kupowane w hurtowniach niemieckich i miały być sprzedane na TYM rynku. Nie mam bladego pojęcia czy przechodzą wewnętrzną kontrolę, ale wszystkie grały(ją) bezproblemowo. Obecny PV60 gra 8-10 godz dziennie od miesiąca (w weekendy 12 godz).Żadnych zwisów, wiatraczki cichuteńkie(choć dwa),zero martwych pikseli , pilot działa elegancko. Poprzednia plazma grała bezproblemowo przez dwa lata, kompletnie nic przez kila tysięcy godzin.
Współczuję kolegom ,z problemami bo jest to faktycznie problem. Kupuję na allegro u sprawdzonych sprzedawców. Na allegro PV60 4800zł,sklep 5700zł.Za dowóz 5 km z firmowego sklepu chcieli 40 zł. Facet z allegro przywiózł 300km,wniósł do domu, zainstalował podstawkę, podłączył i wszystko za friko .Profesjonalnie i każdy zadowolony.
Rynek niemiecki jest bardzo wymagający i myślę, że po tylu problemach z PV60 zrobiliby wszystko ,aby nie zepsuć bardzo dobrej opinii na tym rynku. Wszystkie te uwagi są moim prywatnym poglądem i nie generalizują całego rynku. Jedyną wada allegro to ta ,że trzeba kupować za gotówkę .Plazmy są fabrycznie zamknięte w oryginalnych pudłach.
Jeżeli sprzedawcy z allegro zarabiają przy cenie 4800 zł, to jaka jest marża sklepów ?
(dane z 9.11.06 sklep www.jonczak.pl – cena 5699 zł ) obecnie 5299, allegro 4800-4900.
Opowieści media-markt o najniższych cenach można włożyć między bajki , a sprawę idiotów przemilczmy.
Pozdrawiam
 

darien

New member
walszyn napisał:
Facet z allegro przywiózł 300km,wniósł do domu, zainstalował podstawkę, podłączył i wszystko za friko .Profesjonalnie i każdy zadowolony.

Walszyn, możesz pchnąć mi na priva dane tego sprzedawcy?

Z góry dziękuję
 

shikko

New member
walszyn napisał:
Facet z allegro przywiózł 300km,wniósł do domu, zainstalował podstawkę, podłączył i wszystko za friko .Profesjonalnie i każdy zadowolony.

Witam.
Walszyn. Prośba o to samo. Możesz przesłać dane gościa z allegro na priva?
Dzięki i pozdrawiam
 

jacek315

New member
Witam.Pytanie do Walszyna.Jesli dobrze zrozumiałem to masz już 4 plazmę i wszystkie panasa? Czy możesz powiedziec dlaczego robiłem tak czeste wymiany? Czy było takie szybkie zużycie , czy też były inne powody?
 

Just69

New member
PILNE! 42PV60E - po ktorej stronie sa gniazdka HDMI i analogowe - monitor?

Jak w temacie: zamowilem wysylkowo plazme razem z kablem ale pomierzylem jeszcze raz i kabel podlaczajacy PC moze okazac sie za krotki.

Czy gniazdka sa z lewej czy z prawej strony panelu, patrzac od przodu ?

Licze na szybka pomoc.

Pozdrawiam

Just
 

robboj

New member
Gniazdo PC(D-sub) jest na srodku tv (51cm z kazdej strony), component 37cm z lewej patrzac z przodu tv a gniazda AV1,AV2 i AV3 umiejscowione sa poniedzy gniazdem PC a component. Gniazdo antenowe jest umiejscowione nad componentem
HDMI sa nad PC(D-sub)
 
Ostatnia edycja:

Just69

New member
Dzieki za szybka odpowiedz!

Moze zabraknac te pol metra :-/

Czy jest sens kupowac kabel DVI <> HDMI z posrebrzanymi liniami ?
Chodzi o 4-5 metrow kabla, PC mam w swoim pokoju a plasma bedzie w przylegajacym salonie, wybije dziure w scianie zeby kabel nie byl za dlugi ;)

W sklepie, w ktorym zamowielem plasme oferuja takie kable :

http://www.redcoon.de/index.php/cmd...cid/9013/Monitor_Matrix_S_1_HDMIDVI_D_30_mtr/

70 euro za 3m czy 90 euro za 5m wydaje mi sie duzo. Jesli to ma to miec przelozenie na jakosc to nie ma problemu, ale jesli place za nic to zamowie tanszy.

Jak myslicie ?
 

walszyn

New member
jacek315 napisał:
Witam.Pytanie do Walszyna.Jesli dobrze zrozumiałem to masz już 4 plazmę i wszystkie panasa? Czy możesz powiedziec dlaczego robiłem tak czeste wymiany? Czy było takie szybkie zużycie , czy też były inne powody?

Jest to czwarty kolejny tv kupiony na allegro (32"36"37"42"),w tym druga plazma.Poprzednia 37PA30 grała kompletnie bezproblemowo przez blisko dwa lata, ale niestety nie przystosowana do odbioru HD,choć wyposażona we wszystkie możliwe bajery (pip,pop,itp).Jednak jakość obrazu w PV60 jest zdecydowanie lepsza , dwa lata w plazmach to przepaść.
I jeszcze jeden wątek o którym pisali wcześniej Szanowni koledzy.
Absolutnie potwierdzam wyższość 42" nad 37". Przed dwoma laty po zakupie plazmy 37" już po miesiącu żałowałem, że nie kupiełem 42".Teraz po miesiącu użytkowania 42PV60 ciągle myślę o 50",ale cena studzi moją gorącą głowę.
Zachwyt 42" trwał u mnie około tygodnia.Przekonajcie swoje piękne i mądre żony , że plazma 42" jest optymalnym rozwiązaniem, albo po tygodniu też będziecie mieli podobne dylematy.Wierzcie tym, którzy JUŻ je mają.
A tych na tym forum już paru jest.
Pozdrawiam niezdecydowanych i zawiedzionych
 
Do góry